mokytojai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokytojai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokytojai“.

Mokytojų atlyginimams didinti nuo rugsėjo papildomai planuojama skirti 31,9 mln. eurų

Mokytojų atlyginimams didinti nuo rugsėjo papildomai planuojama skirti 31,9 mln. eurų, penktadienį pranešė Finansų ministerija. Ši suma skiriama siekiant, kad pedagogų darbo užmokestis sudarytų 130 proc. šalies vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VDU). „Pagal atnaujintas Lietuvos ekonomikos projekcijas įvertinome, kiek šalia biudžete numatytų asignavimų reikia papildomų lėšų Vyriausybės tikslui dėl mokytojų atlyginimų dydžio įgyvendinti.

Valstybės kontrolė: vykdant įsipareigojimus dėl mokytojų atlyginimų gali tekti skolintis

Dėl sparčiau nei mokytojų atlyginimai augančio vidutinio darbo užmokesčio gali nepavykti įgyvendinti valstybės įsipareigojimo, kad mokytojų atlyginimas pasiektų 130 proc. vidutinio šalies atlyginimo, tam gali tekti skolintis, teigia Valstybės kontrolė. Tai institucija paskelbė ketvirtadienį, Seimo pavedimu atlikusi švietimo asignavimų auditą.
Aktualijos 2024-05-16

Švietimo darbuotojų profsąjunga prieštarauja Aldakausko kandidatūrai į NŠA vadovus

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) prieštarauja Aido Aldakausko kandidatūrai į Nacionalinės švietimo agentūros vadovus. „LŠDPS, išreikšdama savo poziciją dėl NŠA vadovų rinkimų, prieštarauja A. Aldakausko kandidatūrai tiek dėl jo indėlio į anksčiau netinkamai paruoštus pokyčius, tiek dėl galimų nekompetencijų, kurios lemia tai, kad krizinės situacijos sprendžiamos ne problemų ir rizikų valdymu, o komunikacinio manipuliavimo metodais“, – teigiama Andriaus Navicko vadovaujamos...

Užimtumo tarnyba: darbo rinkoje didėja medikų ir mokytojų deficitas

Darbo rinkoje pokyčius vis labiau jaučia medicinos ir švietimo sistemos. Kaip svarbiausią priežastį – per mažą parengiamų specialistų skaičių – Užimtumo tarnybos darbdavių apklausoje įvardijo daugiau nei trečdalis (38,3 proc.) švietimo įstaigų ir ketvirtadalis (24,3 proc.) sveikatos priežiūros darbdavių.
2024-03-13

Nesutaria, ar atlyginimai streikuojantiems mokytojams išmokėti teisėtai: dalis savivaldybių lėšų grąžinti neskuba

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir pedagogų profsąjungos atstovai nesutaria, ar buvo teisėta iš vaikų ugdymui skirtų lėšų išmokėti atlyginimus streikavusiems mokytojams. Skirtingų pozicijų laikosi ir atlyginimus išmokėjusios savivaldybės – vienos suskubo biudžeto lėšas grąžinti, kitos tikina nematančios tam pagrindo.
Aktualijos 2024-02-23

Gintautas Jakštas: penkios mokyklos streikavusiems pedagogams atlyginimą išmokėjo iš ugdymui skirtų biudžeto lėšų

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto teigia, kad kai kuriose Lietuvos mokyklose streikavusiems mokytojams atlyginimai už streiko dienas buvo sumokėti valstybės biudžeto pinigais, kurie skirti vaikų ugdymui. Pasak jo, užmokestis streike dalyvavusiems pedagogams buvo išmokėtas pažeidžiant Darbo kodeksą.

Griebiasi už galvų – atsiskaitymai ant nosies, o vadovėlių nėra, mokytojai palikti: „Plaukit, chebra

Tarpiniai atsiskaitymai vienuoliktokams prasidės kovo 5 dieną, o baigsis gegužės 7, pagal Nacionalinę švietimo agentūrą (NŠA). Tačiau ekspertas nesusilaikė nuo kritikos švietimo politikai dėl trūkstamos medžiagos mokytojams ir apmokėjimo už papildomą darbą. Ministerija bando išsklaidyti šią miglą.

Seimas svarstys pataisas, kurios leistų lanksčiau rengti dalyko mokytojus

Seimas svarstys siūlymus, kurie leistų lanksčiau rengti dalyko mokytojus. Parlamentas šią savaitę po pateikimo pritarė tokioms Mokslo ir studijų įstatymo pataisoms. Už jas balsavo 83 Seimo nariai, du buvo prieš iš šeši susilaikė. Toliau pataisos bus svarstomos pavasario sesijoje.

Dėmesio visiems tėvams: už tokį elgesį ne tik sulauksite vaiko teisių, bet ir triženklės baudos

Artėjant mokinių atostogoms kai kurių mokyklų atstovai tvirtina, kad dar likus kelioms dienoms iki atostogų pamokų lankomumas – suprastėjęs, nes tėvai anksčiau išsiveža savo vaikus į keliones. Tėvai tvirtina, kad turint vaikų iš skirtingų mokyklų, atostogų kitomis dienomis planuoti beveik neįmanoma, nes mokyklose atostogaujama ne tuo pačiu metu, o specialistai tvirtina – tėvai nusprendžia atostogauti anksčiau dėl palankesnių kelionių agentūrų siūlomų kainų.

ŠMSM: per pastaruosius metus 48 rusų kalbos mokytojai pasinaudojo persikvalifikavimo galimybe

Vilniaus miesto savivaldybei ketinant nuo rugsėjo nebesiūlyti rinktis rusų kalbos, sunerimta dėl šias pamokas mokiniams vedusių pedagogų likimo. Savo ruožtu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ramina. Pasak jos, vos prasidėjus plataus masto karui Ukrainoje ši rizika buvo įvertinta ir pedagogams suskubta pasiūlyti persikvalifikavimo galimybę. Anot ministerijos, ja pasinaudoja vis daugiau rusų kalbos mokytojų.
Aktualijos 2024-02-11
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų