REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aurelijus Veryga tvirtino nieko nežinantis apie dingusias apsaugos priemones, dėl kurių Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. 

Aurelijus Veryga tvirtino nieko nežinantis apie dingusias apsaugos priemones, dėl kurių Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. 

REKLAMA

„Žinote, su tais vagonais, tai čia tokiam įspūdžio sustiprinimui. Žiūrint, kokia priemonė. Jei tai asmens apsaugos priemonės, kaip kaukės ar respiratoriai, tai jos labai daug vietos užima, visko gali būti.

Tikrai nežinau turinio, nežinau, apie kokias ten priemones konkrečiai kalbama, ko ir kas pasigedo“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis priminė, kad pandemijos pradžioje apsaugos priemonių logistika buvo sudėtinga, jos gabentos ir lėktuvais, ir traukiniais, daug prekių buvo saugoma net ne Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėliuose, o Lietuvos pašte.

„Nebuvo taip paprasta viską skaičiuot, viską žiūrėt. Tikrai negaliu kažkokių detalių pakomentuot, nes nežinau, nei ko ten pasigedo, nei kokiam etape pasigedo. <...> Visokių buvo istorijų, bet šita man yra naujiena, kad čia kažko labai trūksta“, – tvirtino A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl dar praėjusių metų pavasarį Lietuvos nepasiekusių iš Kinijos įsigytų 850 tūkst. vienetų įvairių apsauginių priemonių medikams.

REKLAMA

A. Dulkys priminė, kad praėjusių metų vasario kovo mėnesį, kai Lietuvoje buvo paskelbta ekstremalioji situacija, su Kinijos tiekėju buvo sudaryta sutartis dėl asmeninių apsaugos priemonių įsigijimo už daugiau nei 24 mln. eurų. 

„Ekstremaliųjų sveikatai situacijų centro (ESSC), įvertinęs iš tiekėjo gautų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoms paskirstytų asmeninių apsaugos priemonių dokumentaciją, nustatė, kad trūksta beveik 850 tūkst. vienetų prekių – apsauginių akinių, medicininių kepurių, medicininių kaukių, vienkartinių chalatų ir pirštinių. Bendra to vertė yra kone 912 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Pamename, kad su džiaugsmu sutikome pristatytą pirmąją beveik 40 tonų siuntą iš Kinijos su taip būtinomis apsaugos priemonėmis, nes medicinos darbuotojai, tuo metu kovojantys su koronavirusu, tuo metu jautė milžinišką įvairių apsaugos priemonių stoką. Nežinau, kaip lengviau matuoti – kam tūkstančiais vienetų, kam – eurais, bet jei įsivaizduotume, kalba eina apie 20 traukinio vagonų. Tie apsaugos priemonių nepasiekė mūsų medikų“, – aiškino A. Dulkys.

Todėl, reaguojant į susidariusią situaciją kartu su ESSC komandą kreiptasi į Generalinę prokuratūrą prašydami pradėti procesinius veiksmus su tikslu išsiaiškinti šio trūkumo priežastis bei nustatyti kaltus asmenis, dėl kurių veiksmų galimai buvo padaryta žala valstybei.

Ministras kartu apgailestavo, kad sveikatos apsaugos sistema išlieka viena labiausiai korumpuotų sričių.

„Vienas svarbiausių tiek mano, tie mano komandos prioritetų – skaidrumas, korupcijos medicinos srityje mažinimas“, – pabrėžė A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų