Dulkys pasiuntė žinutę prieš rytojaus atlaisvinimus: virusai į mūsų gyvenimą ilgam atnešė naują kultūrą

Nuo ketvirtadienio įsigaliojant daugiau laisvės bendrauti nuo COVID-19 paskiepytiems ar persirgusiems asmenims, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kreipėsi į gyventojus ragindamas per daug neatsipalaiduoti.

„Ar esate vakcinuotas viena doze, ar vakcinuotas pilna schema, ar esate persirgęs, visais atvejais atstumų laikymasis, kaukių dėvėjimas ir tam tikrų priemonių buvimas tampa mūsų gyvenimo dalimi. Tai, kad esate vakcinuotas, leiskite man pajuokauti, nereiškia, kad galite eiti per raudoną šviesą, yra tokia rizika, kad jus automobilis vis tiek partrenks.

Virusai į mūsų gyvenimą atnešė naują gyvenimo kultūrą, tai taps mūsų gyvenimo dalimi, todėl turime suprasti, kad visos šios priemonės nėra laikinos, jos dar tikrai lydės ilgą laiko tarpą. Ir reikėtų žinoti, kad yra labai svarbu, kad tai turėtų būti dvi skiepo dozės arba, kaip „Janssen“ atveju užtenka vienos“, – po Vyriausybės posėdžio sakė jis.

Leis bendrauti daugiau asmenų

Portalas tv3.lt primena, kad nuo balandžio 22 d., t. y. rytojaus asmenys, turintys imunitetą nuo COVID-19, galės susitikti grupėse iki 10 asmenų. 

Imunitetą turinčiais asmenimis laikomi tie, kurie persirgo COVID-19 ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenys, paskiepyti nuo COVID-19.

Jiems bus leista lankyti gyventojus stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Bus leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, ribojant asmenų skaičių.

Taip pat jie galės dalyvauti ekskursijose, būti transporte ir viešose vietose, palaikyti artimus kontaktus ir rengti asmenines šventes.

Taip pat asmenines šventes bus leidžiama rengti viešose ir privačiose uždarose erdvėse, tačiau jose galės dalyvauti tik viena šeima ar vienas namų ūkis, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų. Atvirose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau nei dvi šeimos ar du namų ūkiai, arba ne daugiau nei 10 imunitetą turinčių asmenų.

Atsidaro ir lauko kavinės

Taip pat nuo rytojaus leidžiama veikti viešojo maitinimo įstaigoms – restoranams, kavinėms, barams, tačiau tik nuo 7 iki 21 val.

REKLAMA

Užsisakytas maistas ir gėrimai galės būti vartojami tik prie atvirose erdvėse esančių staliukų ir tik po ne daugiau nei du asmenis, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Siekiant fizinio aktyvumo, nuo balandžio 26 dienos bus leidžiama rengti sporto renginius, veikti sporto klubams, užtikrinant papildomas saugumo priemones.

Nuo gegužės 3 dienos galės veikti visos parduotuvėms, įskaitant ir esančios prekybos centruose, išskyrus tas, kurios įsikūrusios turgavietėse.

Sporto klubai privalės užtikrinti bent po 20 kv. m asmeniui bei kitas privalomas saugumo ir higienos priemones.

Grupinės treniruotės galės vykti ne daugiau nei 5 asmenų grupėms.

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad keičiasi COVID-19 testavimo tvarka mokyklose: daugiau testų vaikams, nebetirs šeimos narių.


Rašyti komentarą...
O
Olia
2021-04-21 17:09:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne virusai, bet Veryga, Šimonytė bei Dulkys priskiede..
Atsakyti
-1

.
...
2021-04-21 17:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pateikta klaidinga informacija. Nuo gegužės 3d. galės veikti visos parduotuvės, tame tarpe ir turgavietėse. Gėda autoriui.
Atsakyti
-2

R
Rapolax
2021-04-21 16:51:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip man pasiskiepyti? Jei nesu prioritetinėse eilėse, nesu pedagogas, nesu seimo narys?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų