Keičiasi COVID-19 testavimo tvarka mokyklose: daugiau testų vaikams, nebetirs šeimos narių Papildyta 15.13 val.

Vyriausybė nusprendė atsisakyti privalomo į mokyklas einančių pradinukų šeimų testavimo dėl COVID-19. Nuo šiol bus testuojami tik moksleiviai. Be to, praplėstas sąrašas savivaldybių, kur moksleivius bus privalu testuoti kaupinių metodu.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, toks sprendimas priimtas, atsižvelgiant į didėjančias COVID-19 tyrimų apimtis ugdymo įstaigose bei į tai, kad iki šiol vykdytų tyrimų metu mokinio šeimos nariui nustačius COVID-19, ji būdavo nustatoma ir mokiniui.

„Siūloma atsisakyti mokinių namų ūkiams priklausančių asmenų tyrimo ir tirti tik mokinius ir kontaktiniu būdu dirbančius darbuotojus“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Minėtas pakeitimas turėtų įsigalioti nuo gegužės 3 dienos. Iki šiol reikalavimas testuotis taikomas ir moksleivių namų ūkiams, bet šeimos tikrinamos tik pirmąjį kartą prieš grįžtant moksleiviams į klases, vėliau testai periodiškai atliekami tik mokiniams.

Sutrumpėjo „saugių“ savivaldybių sąrašas

Be to, Vyriausybė pritarė, kad dėl augančio sergamumo COVID-19 dar penkiose savivaldybėse nebus taikomas švelnesnis karantinas. Tai reiškia, kad jose į mokyklas einantys moksleiviai turės būti tikrinami kaupinių metodu.

Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė išbraukti Jurbarko, Prienų, Telšių rajonų, Palangos miesto ir Druskininkų savivaldybes iš savivaldybių sąrašo, kurių moksleiviams, grįžtantiems į klases, nereikalaujama nuolat tikrintis kaupinių metodu.

Švelnesnio režimo sąraše lieka 21 savivaldybė: Birštono, Biržų rajono, Joniškio rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Mažeikių rajono, Neringos, Pagėgių, Pakruojo rajono, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Rietavo, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono.

REKLAMA

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiuo metu klasėse mokosi apie 74 tūkst. pradinukų, 11,7 mokosi periodiškai testuodamiesi kaupinių metodu.

Praėjusią savaitę Vyriausybė iš švelnesnio karantino sąrašo dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos jau išbraukė 23 savivaldybes.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kiek anksčiau yra sakiusi, kad tose savivaldybėse, kur sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų viršija 200 atvejų, moksleiviams bus galima grįžti į kontaktinį ugdymą tokiu atveju, jeigu mokyklų bendruomenė sutinka testuotis kaupinių metodu ir taikomas saugaus sugrįžimo modelis.


Rašyti komentarą...
O
Oho
2021-04-21 15:55:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir visi tevai tyli ,nemyli savo vaiku atiduoda tyciotis, siaubas.
Atsakyti
-5

R
Rūta
2021-04-21 16:09:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai kai šlapimo tyrimą ar kraujo daro tai iš viso sado-mazo,idiote tu.
Atsakyti
-2

N
Nuomonė
2021-04-21 18:38:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tau kažkas netaip
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų