REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anykščiuose užfiksavus kelias dešimtis užsikrėtimų nauja koronaviruso atmaina sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys informavo, kad fiksuoti atvejai yra susiję ir vieno viruso atmainos įvežimo į Lietuvą pasekmė.

Anykščiuose užfiksavus kelias dešimtis užsikrėtimų nauja koronaviruso atmaina sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys informavo, kad fiksuoti atvejai yra susiję ir vieno viruso atmainos įvežimo į Lietuvą pasekmė.

REKLAMA

Ministras pateikė daugiau detalių, kada užfiksuoti pirmi atvejai ir kokių veiksmų buvo imtasi.

„Balandžio pradžioje buvo nustatyta, kad 13 Anykščių rajono gyventojų serga nauja viruso atmaina, buvo imtasi priemonių – rajono savivaldybė padidino testavimo apimtis, vien per paskutines 7 dienas buvo testuota beveik 11 proc. visos Anykščių populiacijos. 

Taip pat buvo sustiprintas policijos pareigūnų budrumas, sustiprinta saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolė, vyko  mobilios komandos asmenų testavimui į protrūkių ir židinių vietas. NVSC ir toliau seka situacija  ir dirba su tuo“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė ministras.

Jis taip pat priminė, kad ši atmaina jau pastebėta Vilniuje, Kaune, Jonavoje, Šakiuose, Kėdainiuose, Kazlų Rūdoje, Širvintose ir Šilutėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Kur tiksliai buvo įvežta, kokių renginių, susitikimų metu platinta, šito nežinome, žinome tik faktą, kad tai yra vieno įvežimo į Lietuvą atvejai ir jie yra epidemiologiškai susiję“, – pažymėjo A. Dulkys.

REKLAMA

Į situaciją reaguojama per atsainiai?

Paklaustas, kada tiksliai sužinojo apie šią Anykščiuose išplitusią naująją atmainą, sveikatos apsaugos ministras tiksliai atsakyti negalėjo.

Pasiteiravus, ar nemanantis, kad į šią atmainą žiūrima per atsainiai, kai apie jos plitimą vietos valdžia ir žmonės sužino tik po kurio laiko po užfiksuotų atvejų, A. Dulkys pripažino, kad kartais informacija tarp institucijų keliauja lėtai.

„Šiame informacijos amžiuje, kuris dažnai yra ir informacijos gausos bei dezinformacijos amžius, reikia pripažinti, kad tarp institucijų ir organizacijų kartais ta informacija keliauja lėtai, dažnai susiduriama su situacija, kai dalis pareigūnų toje pačioje savivaldybėje dalis pareigūnų žino, dalis – nežino, tai klausimas, kurią pusę jūs paklausėte.

REKLAMA
REKLAMA

Mūsų žiniomis, Anykščių savivaldybėje buvo sušauktas ir specialus vietinis Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, buvo pasirūpinta gyventojų informavimo, bet visada tą galima daryti greičiau ir operatyviau“, – žurnalistams kalbėjo jis.

Naująja atmaina jau užsikrėtė 43 asmenys

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Utenos departamento vadovė Birutė Sapkauskienė trečiadienį tv3.lt informavo, kad rajone jau patvirtinti 43 naujos mutacijos atvejai. Informacija apie 42 nauja atmaina užsikrėtusius asmenis buvo žinoma jau antradienį vakare, trečiadienį ryte gautas pranešimas apie dar vieną naują atvejį.

B. Sapkauskienė sako, kad rajone fiksuotos trys šia atmaina užsikrėtusių asmenų mirtys. Dvi iš jų yra tiesiogiai siejamos su COVID-19. Vienas asmuo mirė balandžio 10 d., kitas 18 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra daroma prielaidų, kad naujoji atmaina gali būti pavojingesnė, mat joje yra nustatyta E484 mutacija, kurią turi ir Pietų Afrikos respublikos (PAR), braziliška atmaina.

„Spėjama, kad galbūt galėtų greičiau plisti visuomenėje, nes lengviau prisikabina prie žmogaus ląstelių, gali apgauti žmogaus imunitetą, bet patvirtinti, kad tikrai taip vyksta, mes kol kas negalime“, – tv3.lt komentuoja B. Sapkauskienė.

13 užsikrėtusių asmenų pasveiko

NVSC Utenos departamento duomenimis, 13 šia atmaina užsikrėtusių asmenų jau yra pasveikę.

„Žmonės serga gana nesunkiai, kažkokių ypatingai sunkių formų nepastebėjome, kad būtent būtų susiję su šia atmaina. Vaizdas, ar su mutacija, ar be mutacijos, panašus. Iš esmės, ar sunkiau, ar letalinė išeitis būtų dažniau, tikrai to nepastebime“, – sako B. Sapkauskienė.

REKLAMA

B. Sapkauskienės teigimu, rajone šia viruso mutacija užsikrėtė aštuoni paskiepyti asmenys. Septyni iš jų yra rajono socialinės globos įstaigos darbuotojai, paskiepyti dviem „Pfizer“ vakcinos dozėmis.

„Jie absoliučiai jokių simptomų nejaučia. Epidemiologiniais duomenimis, niekas nuo jų neužsikrėtė. Jiems PGR teigiamas, bet nuo jų (žino, kad bendravo su tam tikrais asmenimis, visi yra ištestuoti iki vieno) nei vienas žmogus neužsikrėtė“, – komentuoja B. Sapkauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų