• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdžios algos sudomino Vyriausybės atstovę

Miesto Taryba posėdyje nenagrinėjo mero ir jo pavaduotojos darbo užmokesčio klausimų.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba sausio 31 dienos posėdyje iš darbotvarkės išbraukė du klausimus, kurie susiję su darbo užmokesčio sumažinimu miesto merui Vitalijui Satkevičiui ir jo pavaduotojai Reginai Eitmonei. Esą šalies teisinėje bazėje nėra nustatyta, kad kuris nors įstatymas ar kitas teisės aktas reglamentuotų sąvoką – gyventojų skaičius, o jų skaičius turėtų įtakos miesto vadovų darbo užmokesčio dydžiams. Du iš

REKLAMA
REKLAMA

Tarybos darbotvarkės išbraukti klausimai sudomino Vyriausybės atstovę Panevėžio apskričiai Rasą Šošič. Ji siūlo artimiausiame miesto Tarybos posėdyje svarstyti mero ir jo pavaduotojos darbo užmokesčio sumažinimą ir apie priimtus sprendimus informuoti Vyriausybės atstovo tarnybą. Frakcijų pirmininkai nutarė Klausimai dėl miesto Savivaldybės mero V. Satkevičiaus ir jo pavaduotojos R. Eitmonės darbo užmokesčio pakeitimo, kuris susijęs su sumažėjusiu gyventojų skaičiumi mieste, buvo įrašyti į Tarybos posėdžio sausio 31 dienos darbotvarkę.

REKLAMA

Tačiau prieš posėdį, sausio 29 dieną, vykusiame Tarybos frakcijų pirmininkų pasitarime Socialdemokratų frakcijos pirmininkas Rimgaudas Pranas Misiūnas pasiūlė šiuos du klausimus iš Tarybos posėdžio darbotvarkės išbraukti. Iš posėdyje dalyvavusių Tarybos frakcijų pirmininkų penki balsavo už klausimų pašalinimą, o vienas balsuodamas susilaikė. Frakcijos pirmininkų pasitarime dalyvavo: Rimgaudas Pranas Misiūnas (Socialdemokratų frakcijos pirmininkas), Vidmantas Baltramiejūnas (Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkas), Kęstutis Lukoševičius (nepriklausomos frakcijos „Už pažangų Panevėžį“ pirmininkas), Alfonsas Petrauskas (Darbo partijos frakcijos pirmininkės pavaduotojas), Sigitas Činga (frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas), Rasa Glinskienė (pilietiškos pozicijos frakcijos „Už pilietį ir miestą“ pirmininkės pavaduotoja).

REKLAMA
REKLAMA

Nors miesto Tarybos sausio 31 dienos posėdžio darbotvarkėje minėti du klausimai ir buvo įtraukti, politikai nubalsavo, kad juos reikia išbraukti. Miesto meras V. Satkevičius posėdyje prisiekinėjo esąs niekuo dėtas, kad tie du klausimai iš darbotvarkės išbraukiami. Esą taip nutarė frakcijos pirmininkai, o tam pritarė ir Taryba. Mažiau gyventojų, mažesnės ir algos Miesto vadovų – mero ir jo pavaduotojos – darbo užmokesčių dydžiais susidomėjo Vyriausybės atstovė Panevėžio apskričiai R. Šošič. Ji Savivaldybei pateikė teikimus ir siūlo artimiausiame Tarybos posėdyje svarstyti mero ir jo pavaduotojos darbo užmokesčių dydžius ir juos sumažinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teikime nurodoma, kodėl reikia sumažinti V. Satkevičiaus ir R. Eitmonės darbo užmokesčius: „Lietuvos Respublikos statistikos įstatyme nustatyta, kad oficialiąją statistiką šalyje tvarko Lietuvos statistikos departamentas ir ministerijos, kitos valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, taip pat Lietuvos bankas, jeigu tai numatyta Oficialiosios statistikos darbų programoje. Lietuvos statistikos departamento interneto svetainėje pateiktais duomenimis, Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje 2012 metų pradžioje gyveno 98 612 gyventojų (dabartiniais duomenimis, mieste gyvena 97 589 gyventojai).

REKLAMA

Lietuvos Respublikos valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymas nustato, kad savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena iki 100 tūkstančių gyventojų, mero pareiginės algos koeficientas yra 9,45 (bazinės algos dydžio), o mero pavaduotojo 7,92 (bazinės algos dydžio).“

REKLAMA

Jei Savivaldybės merui Taryba būtų išdrįsusi pakeisti pareiginės algos koeficientą, V. Satkevičiui būtų mokama 4 507,50 lito, neatskaičius mokesčių (dabar jis gauna 5237,46 lito). Jo pavaduotojai pareiginė alga sumažėtų iki 3 564 litų, neatskaičius mokesčių (dabar mokama 4 252,50 lito). Gali tekti kreiptis į teismą Vyriausybės atstovė R. Šošič stebisi, kodėl miesto Taryba nepriėmė sprendimo ir nesivadovauja Vietos savivaldos įstatymu ir kitais šalyje galiojančiais įstatymais. „Iš Savivaldybės gavome atsakymus, kodėl nebuvo pakeisti mero ir jo pavaduotojos pareiginių algų koeficientai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prie gauto atsakymo pridėti raštai, kuriuos Savivaldybė gavo iš Vidaus reikalų ministerijos bei Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto. Tuose atsakymuose iš ministerijos ir Seimo nėra konkretumo. Yra tik žodžiai „galbūt“, „siūlome“, „rekomenduojame“. Nėra jokio aiškumo“, – kalbėjo R. Šošič, bet pabrėžė, jog Lietuvos valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėliai nustato, kad „savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena iki 100 tūkstančių gyventojų, mero pareiginės algos koeficientas yra 9,45 (bazinės algos dydžio), o ne 10,98.“

REKLAMA

Paklausta, kaip pasibaigs šis algų mažinimo procesas miesto merui ir jo pavaduotojai ir kodėl algų mažinimo vajus neliečia Savivaldybės administracijos direktorės Kristinos Vareikienės bei jos pavaduotojų Janinos Gaidžiūnaitės, Žydrūno Kvedaro, Vyriausybės atstovė R. Šošič paaiškino: „Be teismo nepavyks išsiversti.

REKLAMA

Manau, teismas sudėlios galutinius taškus ir tinkamai išaiškins visus įstatymus, kad neliktų abejonių, kaip turi būti. Kol kas dar laukiame atsakymo iš Savivaldybės ir neskundžiame Panevėžio apygardos administraciniam teismui. Tačiau pagal tuos dokumentus, kuriuos jau gavome iš Savivaldybės, akivaizdu, kad teks kreiptis į teismą. Beje, manau, kad ši byla neapsiribos vien tik Panevėžio apygardos administraciniu teismu. Ji pasieks ir Vyriausiąjį administracinį teismą. Kodėl sumažėjęs miesto gyventojų skaičius šiuo metu neturi įtakos Savivaldybės administracijos vadovų algoms? Jie išlieka tokie patys, kokie buvo. Jie yra valstybės tarnautojai, paskirti dirbti šiose pareigose ir, kol eis šias pareigas iki savivaldos rinkimų, darbo užmokesčių mažinti jiems nepriklauso.“ Panevėžio miesto tarybos narių balsai Už tai, kad klausimas dėl miesto mero Vitalijaus Satkevičiaus pareiginės algos koeficiento pakeitimo (algos sumažinimo) būtų išbrauktas iš Tarybos darbotvarkės, balsavo 17 politikų: Vidmantas Baltramiejūnas, Julius Beinortas, Martinas Brazauskas, Algis Čeponis, Sigitas Činga, Regina Eitmonė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už taip pat balsavo Maurikijus Grėbliūnas, Dalia Grigaliūnienė, Mindaugas Liutkus, Kęstutis Lukoševičius, Rimgaudas Pranas Misiūnas, Raimondas Pankevičius, Alfonsas Petrauskas, Kristina Petukauskienė, Rimantas Sankauskas, Darius Staugaitis, Virginijus Viržintas.

Susilaikė trys politikai: Algis Balsevičius, Marija Danutė Kažukauskienė, Povilas Vadopolas. Prieš klausimo pašalinimą balsavo 8 politikai: Juozas Bečelis, Rasa Glinskienė, Galina Kuzmienė, Tadas Labutis, Mantas Leliukas, Laimutis Sėdžius, Gintaras Šileikis, Gema Umbrasienė.

REKLAMA

Balsavime dėl savo darbo užmokesčio pakeitimo nedalyvavo meras Vitalijus Satkevičius.

Už tai, kad klausimas dėl miesto mero pavaduotojos Reginos Eitmonės pareiginės algos koeficiento pakeitimo (algos sumažinimo) būtų išbrauktas iš Tarybos darbotvarkės, balsavo 14 politikų: Vidmantas Baltramiejūnas, Julius Beinortas, Algis Čeponis, Sigitas Činga, Maurikijus Grėbliūnas, Dalia Grigaliūnienė, Mindaugas Liutkus, Kęstutis Lukoševičius, Rimgaudas Pranas Misiūnas, Raimondas Pankevičius, Rimantas Sankauskas, Vitalijus Satkevičius, Darius Staugaitis, Povilas Vadopolas.

REKLAMA

Susilaikė trys politikai: Algis Balsevičius, Marija Danutė Kažukauskienė, Kristina Petukauskienė. Prieš klausimo pašalinimą iš darbotvarkės balsavo 11 politikų: Juozas Bečelis, Rasa Glinskienė, Galina Kuzmienė, Tadas Labutis, Mantas Leliukas, Alfonsas Petrauskas, Laimutis Sėdžius, Gintaras Šileikis, Viktoras Trofimovas, Gema Umbrasienė, Virginijus Viržintas.

Balsavime nedalyvavo mero pavaduotoja Regina Eitmonė.

Raimonda MIKUČIONYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų