REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė sureagavo į prezidento žodžius, kad jos sprendimas dėl dviejų ministrų yra pralaimėjimas. Vyriausybės vadovė siūlė Prezidentūrai pastebėjimus apie dvigubus standartus taikyti ir sau. Premjerė taip pat nemato reikalo kurti specialią Seimo komisiją tyrimui dėl baltarusiškų trąšų.

Premjerė Ingrida Šimonytė sureagavo į prezidento žodžius, kad jos sprendimas dėl dviejų ministrų yra pralaimėjimas. Vyriausybės vadovė siūlė Prezidentūrai pastebėjimus apie dvigubus standartus taikyti ir sau. Premjerė taip pat nemato reikalo kurti specialią Seimo komisiją tyrimui dėl baltarusiškų trąšų.

REKLAMA

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį sakė, kad premjerės Ingridos Šimonytės sprendimą dėl užsienio reikalų ir susisiekimo ministrų vertinantis kaip pralaimėjimą.

„Manau, kaip negali būti, kuomet už dviejų ministrų klaidas prisiima atsakomybę Vyriausybė ir atsistatydina – nemanau, kad toks sprendimas yra tinkamas. Lygiai taip pat negali būti ir kolektyvinės ne atsakomybės, kai vienas dengia kitus ir susidaro savotiška aklos gynybos grupė, ko negali būti kalbant apie Vyriausybę“, – teigė prezidentas.

Pasak jo, po antradienio sprendimo liko neatsakytų klausimų dėl vertybinių nuostatų ir politikos skirtumų.

„Liko ne tik ministrai, liko neatsakyti klausimai apie tai, kodėl skiriasi mūsų vertybinės nuostatos ir reali politika, lieka neatsakyti klausimai dėl atskirų ministrų politinės atsakomybės ir jeigu galvojama, kad suradus paskubomis tą iešmininką, visų mundurai liks švarūs, išplauti, tai manau, kad tikrai taip nėra“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda taip pat pastebėjo, kad dabartinė valdančioji dauguma praeitoje kadencijoje kėlė „valstiečių“ ministrams aukštus standartus, tačiau dabar „tie standartai nusileido gana žemai“. 

REKLAMA

„Prisimenu, kai valdančioji koalicija buvo opozicijoje, ji kėlė gana aukštus standartus tuomet dirbusiems ministrams, dabar tie standartai nusileido gana žemai. Klausimas – ar dėl to, kad jie taikomi sau, o ne kitiems kaip tada?“, – svarstė prezidentas.

Ketvirtadienį į šią šalies vadovo kritiką sureagavo premjerė.

„Pabandysiu kažkaip etiškai pakomentuoti... Turbūt, kad būtų gerai, jog priekaištus ministrams dėl to, kad jie neįgyvendino sankcijų Lietuvoje, kurios nėra Lietuvai skirtos, vis dėlto nežertų žmonės, kurių nuomonė dėl Europos Sąjungos sankcijų, kurios būtų jau tiesiogiai taikomos „Belaruskalij“ trąšoms, sakykime, nebuvo tokia griežta. Taip mandagiai pasakysiu. Kadangi girdėjau pastebėjimą apie fariziejiškumą, dviveidystes ir dvigubus standartus, tai būtų labai gerai, kad tai būtų taikoma taip pat ir sau“, – Seime susirinkusiems žurnalistams komentavo premjerė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt jau skelbė, kad žiniasklaidos gautas susirašinėjimas tarp Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) specialistų rodo, kad Daukanto aikštės rūmai vasarą pasisakė prieš, kad Europos Sąjunga taikytų sankcijas trąšoms, tačiau už tai, kad būtų įtrauktos sankcijos Astravo atominei elektrinei.

Vyriausybės vadovė teigė, kad trąšų tranzito skandalo ji nemato kaip užsienio politikos klausimo.

„Tas klausimas, kuris buvo susijęs su Europos Sąjungos sankcijomis, kadangi tai buvo Europos Vadovų Tarybos klausimai, tai jie tokiu būdu yra svarstomi. Bet tai, ką mes čia dabar sprendžiame, tai aš manau, kad mes sprendžiame ne užsienio politikos klausimus“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Premjerė teigė, kad neturi progos aptarti situacijos su prezidentu Gitanu Nausėda, nes šis išvykęs į Briuselį.

Prezidento patarėja Asta Skaisgirytė ketvirtadienį „Žinių radijuje“ teigė, kad „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Mantas Bartuška neturėtų tapti atpirkimo ožiu baltarusiškų trąšų tranzito istorijoje. Anot jos, už tebesitęsiantį „Belaruskalij“ prekių pervežimą per Lietuvą yra atsakingi politikai.

„Politikams slėptis už valstybinių įmonių vadovų nugarų nebūtų sąžininga“, – kalbėjo patarėja.

„Politikai turi politinę atsakomybę, įmonės vadovas turi įmonės vadovo atsakomybę. Sprendimą dėl įmonės vadovo priėmė įmonės valdyba, kuri yra nepriklausoma, kuri posėdžiavo visą dieną, manau, įvertino visas aplinkybes ir tokį sprendimą matė pagrįstą daryti. Tai čia, mano supratimu, labai nemėgstu komentuoti gerbiamos patarėjos komentarų, bet, matyt, kad tiek ir galėčiau pakomentuoti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

„Mano akimis yra taip, kad Konstitucijoje parašyta, kas sprendžia ministrų klausimus. Ministrų klausimus sprendžia ministras pirmininkas, o taip pat Seimas. Kad ministrų klausimas spręstų prezidento patarėjai, aš niekur Konstitucijoje nemačiau“, – pridūrė ji.

Seimas ketvirtadienį svarstys opozicijos siūlymą steigti laikinąją tyrimo kodėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito komisiją. Ji aiškintųsi visas susidariusios situacijos dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą aplinkybes. Tai numatantį nutarimo projektą pasirašė 50 opozicinių frakcijų narių. 

Premjerė sakė, kad jai nėra aišku, dėl ko opozicija bando kurti tyrimo komisiją. I. Šimonytės teigimu, Seimas turi keletą komitetų, kurie tikrai galėtų parlamentinės kontrolės metu išsiaiškinti atsakymus į visus klausimus, kurie tik gali kilti.

REKLAMA

„Jeigu tikslas yra turėti viešųjų ryšių veiksmą, tai turbūt nėra netikėtas“, – teigė I. Šimonytė.

„Belaruskalij“ trąšų tranzitas per Lietuvą tęsiasi nepaisant praėjusią savaitę įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei. Baltarusijos įmonė prieš įsigaliojant sankcijoms pervedė avansą krovinių pervežimą vykdantiems „Lietuvos geležinkeliams“ už kelis mėnesius į priekį.

Lietuvos Vyriausybė jau įsigaliojus sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.

Antradienį „Lietuvos geležinkelių“ valdyba su valstybės valdomos įmonių grupės vadovu Mantu Bartuška sutarė, kad šis atsistatydins po pereinamojo laikotarpio, taip siekiant sumažinti reputacines rizikas. 

TV3 Žinios. Mantas Bartuška išeis ne tuščiomis: kaip gali atrodyti jo išeitinė kompensacija? Reportažą žiūrėkite čia:

Koks pasakymas premjeres"bandysiu etiškai pakomentuati"taip išeina sunku komentuoti etiškai, panele vėl isizeidusi, k ad prezidentas tiesa pasakė, žodžiu šios valdžios negalima kritikuoti, jie visada lieka teisus, arogancija liejasi per visus galus, kaip premjieres, taip ir anūko, čia būtų galima ir daugiau tokių pamineti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų