Belaruskalij

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Belaruskalij“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Belaruskalij“.

Vyriausybė numato advokatams ginče su „Belaruskalij“ skirti 320 tūkst. eurų

Vyriausybė ketina skirti 320 tūkst. eurų advokatų paslaugoms arbitražiniame ginče su Baltarusijos kalio trąšų gamintoja „Belaruskalij“. Vyriausybei jame atstovauja advokatų kontora „Ellex Valiūnas ir partneriai“.  Dėl to trečiadienį Vyriausybė spręs posėdyje. Kaip rašoma Finansų ministerijos parengtame nutarime, lėšos būtų skiriamos pagal pernai lapkritį pasirašytą sutartį už trijų mėnesių paslaugas.

„Belaruskalij“ per teismą nepavyko „atšaldyti“ 30 proc. Birių krovinių terminalo akcijų

Baltarusijos kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“ nepavyko laimėti ginčo su Registrų centru (RC) dėl įšaldytų jos turimų 30 proc. Klaipėdos krovos bendrovės Birių krovinių terminalas (BKT) akcijų.     Regionų administracinis teismas kovo 6 dieną atmetė „Belaruskalij“ skundą nutaręs, kad duomenys apie įšaldytas akcijas registre atitinka dokumentus, kurių pagrindu jie buvo įrašyti, todėl jie negali būti laikomi klaidingais ir taisomi.
2024-03-08

Dėl „Belaruskalij“ inicijuoto proceso prieš Lietuvą buvo suformuotas arbitražo teismas

Dėl Baltarusijos kalio trąšų gamintojos „Belaruskalij“ inicijuoto proceso prieš Lietuvą, 2024 m. pradžioje buvo suformuotas arbitražo teismas, informuoja Susisiekimo ministerija. Tačiau pažymima, kad arbitražo procesas yra konfidencialus.
2024-02-11

Baltarusijos režimui – niuksas: žlugo dar vienas bandymas atnaujinti kalio trąšų tranzitą per Lietuvą

„Birių krovinių terminalui“ nepavyko pasiekti, kad būtų panaikintos Europos Sąjungos sankcijos baltarusiško kalio karbonato transportavimui per Lietuvos teritoriją, tarp jų ir Klaipėdos uostą. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas nusprendė nepriimti „Birių krovinių terminalo“ ieškinio, nes jis pateiktas 1 diena pavėluotai, patvirtino Teisingumo ministerija.

Skuodis apie „Belaruskalij“ skundą: investiciniai arbitražai yra normali procedūra

Baltarusijos kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“ prieš Lietuvą pradėjus investicinio arbitražo procesą ir reikalaujant atlyginti nuostolius, patirtus dėl sustabdyto trąšų tranzito, susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad tai yra „normali procedūra“.  „Investiciniai arbitražai nėra kažkas naujo. Lietuva yra jų turėjusi ir net neabejoju turės tikrai daug.

„Belaruskalij“ arbitraže iš Lietuvos reikalauja atlyginimo dėl sustabdyto trąšų tranzito

 Baltarusijos kalio trąšų gamintoja „Belaruskalij“ prieš Lietuvą pradėjo investicinio arbitražo procesą ir reikalauja atlyginti nuostolius, patirtus dėl sustabdyto trąšų tranzito, BNS antradienį patvirtino Susisiekimo ministerija. To bendrovė reikalauja po to, kai Lietuvos Vyriausybė pernai sausį negaliojančia pripažino „Lietuvos geležinkelių“ ir „Belaruskalij“ krovinių gabenimo sutartį – nuo vasario 1-osios kalio trąšų gabenimas per Lietuvą buvo sustabdytas.

Iš Lukašenkos režimo – naujas kirtis: štai kaip „Belaruskalij“ nusitaikė nubausti Lietuvos Vyriausybę

Baltarusijos kalio trąšų gamintoja „Belaruskalij“ prieš Lietuvą pradėjo investicinio arbitražo procesą ir reikalaus atlyginti apie 1 milijardą eurų siekiančius nuostolius, neskaitant palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų, mat Lietuvos vyriausybė negaliojančia pripažino „Lietuvos geležinkelių“ ir „Belaruskalij“ krovinių gabenimo sutartį.

„Belaruskalij“ trąšų netekęs BKT pradėjo krauti lietuviškus grūdus

Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšų krovą pernai nutraukęs Klaipėdos uosto Birių krovinių terminalas (BKT) atnaujino veiklą, skelbia jo pagrindinis akcininkas Igoris Udovickis.  „Dideli laivai grįžo į BKT. Mes vėl veikiame“, – feisbuke rašė I. Udovickis.   Pasak jo, įmonė krauna lietuviškus grūdus.
2023-09-11

Latakas: „Belaruskalij“ trąšos gali būti vežamos per Rusijos uostus

Dėl Vakarų sankcijų pernai nutraukus Baltarusijos „Belaruskalij“ trąšų krovą Klaipėdos uoste, jos gali būti išvežamos per Rusijos uostus, kur pastaruoju metų trąšų perkraunama daugiau, sako Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas. Jo teigimu, trąšų ir ir kitų krovinių krova didėja rytinėje Baltijos pakrantėje esančiuose Ust Lugos, Sankt Peterburgo ir Primorsko uostuose.  „Krovinių sudėtis pasikeitė neišpasakytai, šituose uostuose labai sumažėjo konteinerių krova, bet padidėjo trąšų.

Landsbergis: Baltarusijos trąšų gamintoja galimai dalyvauja Ukrainos vaikų grobime

 Baltarusijos kalio trąšų gamintojos „Belaruskalij“ prekybos įmonė BKK gali dalyvauti vaikų grobimo iš Ukrainos schemoje, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Jis teigia perdavęs šią informaciją Lietuvos ir tarptautinei teisėsaugai.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų