REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Septynių lietuvių skrydį į Vokietiją sujaukė netikėtas reikalavimas oro uoste. Griežtinant kelionių sąlygas dėl koronaviruso, žmonėms tenka pasirūpinti papildomais dokumentais, kitaip jie neįleidžiami į lėktuvus.

Septynių lietuvių skrydį į Vokietiją sujaukė netikėtas reikalavimas oro uoste. Griežtinant kelionių sąlygas dėl koronaviruso, žmonėms tenka pasirūpinti papildomais dokumentais, kitaip jie neįleidžiami į lėktuvus.

REKLAMA

Socialiniame tinkle „Facebook“ grįžtantiems į Lietuvą tautiečiams skirtoje grupėje paviešintas svarbus perspėjimas. Savo istorija pasidalijo iš Australijos tik iš antro karto išskridusi ir dėl to nemenkų nuostolių patyrusi Toma.

„Kas skrendate į Vokietiją nuo vakar (turėta galvoje balandžio 22 d. – aut. past.) pasikeitė taisyklės. Vokietija sugriežtino tranzitą, jums reikia gauti leidimą iš Vokietijos ambasados su jūsų vardu ir antspaudu, kitaip nebūsite praleisti dar oro uoste (iš kurio skrendama).

Balandžio 22 d. mes, 7 lietuviai, neišskridome iš Sidnėjaus, pralaukėme 3 valandas, per kurias nesugebėjo Vokietijos ambasada atsiųsti leidimų. Todėl mūsų lėktuvas išskrido be mūsų! Tuo metu ambasada mums sakė, kad nereikia jokių leidimų, jog nėra jokių naujų pakeitimų ir siuntė mums pasenusias naujienas.

REKLAMA
REKLAMA

Būtų įdomu sužinoti, kas už tai yra atsakingas? Kodėl informacija nepasiekia Lietuvos ambasados Vokietijoje ir Užsienio reikalų ministerija mums neatsiuntė jokio laiško?“, – tokį įrašą paliko Australijoje strigusi lietuvė.

REKLAMA

Patyrė nuostolių

Naujienų portalui tv3.lt Toma pasakojo, kad 7 lietuviai iš Sidnėjaus į Frankfurtą turėjo išskristi balandžio 22 d. 21.15 val. vietos laiku:

„Atvykome į oro uostą 3 val. iki skrydžio. Pralaukėme eilėje, turėjome su savimi kelto (iš Kylio uosto) bilietus, išsinuomoto automobilio dokumentus bei užsisakę nakvynę Frankfurte, nes tą pačią dieną niekaip nebūtume spėję į keltą.

Bet susiklostė netikėta situacija. Mūsų nepraleido į lėktuvą, nes Lietuvos ambasada Vokietijoje laiku neatsiuntė leidimo mums skristi, nors iš vakaro mes jiems rašėme ir prašėme tokį leidimą suteikti dėl viso pikto.

REKLAMA
REKLAMA

Bet ambasados darbuotojai atsiuntė mums tik tai du dokumentus. Vieną iš jų vokiečių kalba, kurį pateikus oro uoste jis netiko. Mes visi septyni lietuviai ir dar keli lenkai laukėme nekantriai patvirtinimo ir skambinome visoms ambasadoms bei prašėme atsiųsti dokumentą su mūsų vardais ir antspaudu.

Deja, bet vietoj to, ko reikėjo greitai, gavome tik nuorodas ir pasiūlymą išsiversti turinį iš vokiečių kalbos patiems. Mums pasiūlė pasinaudoti su „Google translate“ įrankiu.“

Lietuviai bandė skristi su „Qatar Airways“ avialinijomis. Vėliau šių avialinijų darbuotojas susirašė neišskridusių asmenų duomenis bei pasiūlė kitą dieną vykdomą skrydį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kitą dieną skrydis buvo vykdomas nebe į Frankfurtą, bet į Miuncheną. Tiesa, mums vis tiek reikėjo gauti tą patį leidimą iš ambasados. Sutikome su pasiūlymu. Neturėjome kito pasirinkimo. Mums pasisekė, kad tai nakvynei priėmė pažįstamas lietuvis. Kažkam naktį teko praleisti parke, o tada tebuvo +13 laipsnių šilumos. Žmonės šalo“, – pasakojo Toma.

Naujienų portalo tv3.lt pašnekovė pasakojo, kad dėl šio nesusipratimo jie patyrė nuostolių: „100 proc. atgavome pinigus tik už sumokėtą būsto nuomą, pusę sumos praradome už kelto bilietą ir visus pinigus už automobilio nuomą.

O šiuo metu jau nėra parduodami kelto bilietai iki gegužės 7 dienos. Iš ambasados Vokietijoje skambino mano vyrui ir prižadėjo padėti, tai žiūrėsime, kaip jie mums padės (pokalbis su Toma vyko prieš jiems išskrendant į Miuncheną – aut. past.).“

REKLAMA

URM: vežėjai reikalavimus gali interpretuoti savaip

Užsienio reikalų ministerijos Informacijos stebėjimo ir žiniasklaidos skyriaus specialistai tv3.lt pabrėžė, kad Vokietija nepakeitė įvažiavimo į Vokietiją reikalavimų. Tai reiškia, kad atvykti į šią šalį tranzito tikslu yra galima taip pat kaip ir anksčiau. Tiesa, yra vienas „bet“.

„Įvairūs oro vežėjai pasaulyje gali savaip interpretuoti atskirų šalių reikalavimus įvažiuoti ir gali abejoti Lietuvos ar kitų šalių piliečių  galimybėmis ar jiems taikomais galimais apribojimais, todėl apsidraudžiant ir prašoma raštiškų patvirtinimų dėl konkrečios šalies piliečiui taikomų ar netaikomų apribojimų.

REKLAMA

Rekomenduotume  Lietuvos piliečiams, ketinantiems oro transportu iš trečiųjų šalių vykti į Europos valstybes, iš anksto išsiaiškinti su vežėju dėl jų keliamų reikalavimų, kad nekiltų nesklandumų patenkant į numatytą skrydį“, – patarimą keliaujantiems davė URM atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų