REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas apsispręs, ar mažinant žalingo aplinkai plastiko naudojimą nuo 2023 metų liepos uždrausti prekybos vietose nemokamus labai lengvus plastiko maišelius. 

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas apsispręs, ar mažinant žalingo aplinkai plastiko naudojimą nuo 2023 metų liepos uždrausti prekybos vietose nemokamus labai lengvus plastiko maišelius. 

REKLAMA

Aplinkos apsaugos komitetui vadovaujanti Aistė Gedvilienė BNS tvirtino, kad pataisa norima pakeisti vartotojų elgseną ir įpročius. 

„Kad žmogus galvotų kiekvieną kartą, ar jam tikrai reikia to maišelio. Simbolinė kaina bus tarsi priminimas susimąstyti“, – e BNS sakė parlamentarė.   

Tokią Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymo pataisą beveik prieš metus registravo Laisvės frakcijos, konservatorių, liberalų ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai.     

Vyriausybė tokiam parlamentarų siekiui yra pritarusi, bet siūlo numatyti alternatyvas, kuo pakeisti šiuos maišelius į kitas pakavimo priemones, kurias pirkėjai galėtų rinktis sveriamiems produktams neatlygintinai supakuoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Kitu atveju įsigalioję įstatymų pakeitimai galimai lemtų prekių, įskaitant būtiniausius maisto produktus, krepšelio pabrangimą, nes nesant neatlygintų pakavimo alternatyvų pirkėjas turės susimokėti už kiekvieną prekėms susidėti panaudotą labai lengvą plastikinį pirkinių maišelį“, – nurodoma Vyriausybės išvadoje. 

REKLAMA

Taip pat Vyriausybė siūlo numatyti išimtį, kad sveriamiems šviežios mėsos ir žuvies produktams galėtų ir toliau būti nemokamai naudojami labai lengvi plastiko maišeliai, nes nėra alternatyvių pakuočių, kad produktai būtų saugūs. 

A. Gedvilienė sako, kad įstatymų leidėjai neturėtų siūlyti jokių alternatyvų ir apriboti verslo išradingumą. 

 „Verslas tikrai suras, kaip pasiūlyti žmogui, kur jam susiberti riešutus ar saldainius“, – teigė ji. 

„Rimi“ socialinės atsakomybės ekspertas Liudvikas Aleliūnas pabrėžė, kad 2020-2022 metais ploniausių maišelių naudojimas mažėjo, bet labai lėtai. 

REKLAMA
REKLAMA

„Maišelių naudojimas mažėja, bet labai labai labai nežymiai, gal keli procentais – 1-2 proc. per metus. Turint omeny, kad mūsų parduotuvių skaičius auga, o maišelių pasiimama mažiau, reiškia, kad mūsų žmonės vis rečiau juos naudoja“, – teigė „Rimi“ atstovas. 

L. Aleliūnas, be kita ko, pabrėžė, kad Latvijoje tokių maišelių naudojimas mažėja kur kas greičiau.    

Nuo 2020 metų prekybos centras „Rimi“ Estijoje apmokestino labai lengvus plastikinius maišelius (po 5 centus), todėl jų kiekis sumažėjo keturis kartus.  

L. Aleliūno teigimu, jeigu Seimas uždraus nemokamus lengvuosius maišelius, jie galėtų būti apmokestinami, kaip ir Estijoje – 5 centais. 

„Penki centai Estijoje puikiai suveikė. Tai būtų optimali kaina. Daugiau imti būtų akiplėšiška, bet už vieną centą būtų irgi  beprasmiška“, – kalbėjo L. Aleliūnas. 

Neturėdami oro gynybos, nesirupindami žmonių apsauga, neturėdami slėptuvių seimagyviai užsiima maišelių reikalais,teslagalviai
Seimo debai uzsiima
Seimagalviai dvigubai,trigubai o žmonėms samoningai maistą brangina brangindami maiselius
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų