Seimas antradienį atmetė prezidento Valdo Adamkaus veto dėl ministerijų valdymo reformos.
Pakartotinai apsvarstęs įstatymą dėl ministerijų valdymo reformos, karjeros tarnautojus valstybės sekretorius keičiant politinio pasitikėjimo viceministrų pareigybėmis, Seimas jį priėmė 76 parlamentarams balsavus „už“, 34 - „prieš“ ir vienam susilaikius. Vieningai pataisas parėmė valdantieji, opozicija, išskyrus du frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovus, balsavo „prieš“ ar susilaikė.
Prezidentas grąžino Seimo anksčiau priimtas Vyriausybės ir jį lydinčių įstatymų pataisas, kritikuodamas, esą ministerijų valdymo reforma lemtų nestabilumą valstybės tarnyboje, neužtikrintų reikiamo tęstinumo, valstybės tarnyboje liktų mažiau ir politinio neutralumo, be to, būtų įtvirtinama ydinga tendencija ministerijų politinio ir karjeros valstybės tarnautojų proporciją bei skaičių keisti po kiekvienų Seimo rinkimų, kai pasikeičia Vyriausybę formuojanti valdančioji dauguma.
Seimui atmetus prezidento veto, Seimas ministerijose padidino politinio pasitikėjimo tarnautojų skaičių - nebeliks karjeros tarnautojų ministerijų sekretorių ir valstybės sekretorių, o jų pozicijas pakeis viceministrai. Numatyta, kad jų gali būti ne daugiau kaip keturi.
Taip pat numatyta įsteigti naują ministerijos kanclerio pareigybę. Tai būtų karjeros valstybės tarnautojas, ministerijos administracijos vadovas, pavaldus ministrui.
Pagal nuo 2002 metų galiojusią tvarką ministerijose dirbę sekretoriai ir valstybės sekretoriai buvo karjeros tarnautojai. Pasikeitus ministrams, jie likdavo savo postuose.
Tuo metu viceministrai, kurių skaičius padidintas iki maksimalaus keturių, yra ministro politinės komandos nariai. Atsistatydinus ar atleidus ministrą iš pareigų, pareigų neteks ir viceministrai. Tokiu atveju postą išsaugotų tik ministerijos kancleris.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.