Prezidentė: reikia plėsti ryšius su Vokietija gynybos srityje

 Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Rusijos agresija Ukrainoje skatina plėsti ryšius Baltijos šalių ir Vokietijos ryšius gynybos srityje.

Ketvirtadienį Berlyne viešinti D.Grybauskaitė tai pareiškė susitikime su Vokietijos prezidentu Joachimu Gaucku (Joachimu Gauku), šiame susitikime taip pat dalyvavo Latvijos ir Estijos prezidentai.

„Glaudus Vokietijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas regione šiuo metu yra itin svarbus. Rusijos agresija prieš Ukrainą skatina plėsti mūsų ryšius saugumo ir gynybos srityse. Susiduriame su vis naujais iššūkiais, į kuriuos galime atsakyti tik sutelktomis pastangomis. Energetinis ir informacinis saugumas - tie klausimai, į kuriuos šiuo metu turime atkreipti ypatingą dėmesį", - susitikime sakė D.Grybauskaitė, pranešė Prezidentūra.

Aptariant situaciją Ukrainoje prezidentė sakė, Lietuva tvirtai remia Ukrainos žmonių pasiryžimą sukurti europinę valstybę.

„Svarbu ir toliau teikti Ukrainai paramą, kad joje būtų įgyvendinamos svarbios demokratinės reformos“, - sakoma Prezidentūros pranešime.

D.Grybauskaitė kartu su Latvijos prezidentu Andriu Bėrziniu ir Estijos vadovu Toomu Hendriku Ilvesu (Tomu Henriku Ilvesu) ketvirtadienį Berlyne atsiims „Auksinės Viktorijos“ apdovanojimą, kurį trims Baltijos šalims už europietiškumo puoselėjimą, taikią kovą už laisvę, sėkmingą ekonominės krizės įveikimą, Baltijos šalių pasiekimus įgyvendinant europines reformas ir tikėjimą Europos ateitimi skyrė Vokietijos analitinės žiniasklaidos atstovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
K
Kęstas
2014-11-06 19:01:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip mums spausti Rusiją?

Kaip aš jau minėjau keletą kartų, šis klausimas yra nelengvas. Kuo labiau spaudžiame, tuo daugiau mums skirtų pigių gamtinių dujų tampa skirtomis Kinijai. 400 mlrd vertės dujotiekis tarp Rusijos ir Kinijos yra nelauktas ir rimtas mūsų spaudimo rezultatas. Bet JAV specialistų analizė rodo dar daugiau: kuo labiau mes spaudžiame, tuo labiau Rusija darosi technologiškai nuo mūsų nepriklausoma. Išvertus į kasdienę kalbą, tai reiškia, kad rusai pirks mažiau rūmų pietinėje Prancūzijos pakrantėje, o daugiau pirks savų technologijų desantiniams laivams ir atsparesnėms gynybinėms priemonėms branduolinėms raketoms. Ar tikrai mes to norime?

Reikia baigti mano apžvalgą teigiama mintimi. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius siūlo dar stipriau paspausti Rusiją. Tai yra geniali idėja. Juk ponas Linkevičius turi diplomatinį pasą. Gal jis tyliai nusigautų į Rusijos Arkties regionus, atsisėstų, pašokinėtų ir paspaustų rusišką žemelę. Gero pono Linkevičiaus apetito dėka rusams taptų žymiai sunkiau ieškoti naftos ir dujų. Jei jau spaudžiame, tai spauskime, kur tikrai skaudės. Beje, tarp pono Linkevičiaus vyresnybės yra daugiau žmonių su geru apetitu. Palikime tuos žmones kolkas rezerve.

Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsakyti
0

d
dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2014-11-06 19:43:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokiu budu nesusideti su Lenkija, nes tai Lietuvos valstybes prazutis. Ji gali "draugiskai" ivesti savo kariauna ir pamirsti isvesti, kaip tai atsitiko pries daugiau nei 90 metu Suvalkuose.... Seinai, Punskas, Baltstoge, Vygriai iki siol OKUPUOTI ir aneksuoti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų