Premjeras: skurdo lygio mažėjimas nuteikia optimistištikai

Statistikos departamentui paskelbus, jog pernai Lietuvoje mažėjo žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos, premjeras Saulius Skvernelis sako, jog tokia tendencija nuteikia optimistiškai, tačiau, anot jo, reikia ieškoti naujų priemonių, dar labiau mažinančių skurdą. 

„Tendencijos nuteikia optimistiškai, bet privalome ir toliau ieškoti naujų priemonių, orientuotų į labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius“, – feisbuke trečiadienį rašė šiuo metu atostogaujantis premjeras.

„Buvo kolegų, kurie mūsų socialiai orientuotas priemones tiek į vaikus, tiek į senjorus vadino populistinėmis, abejojo jų verte mažinant skurdą šalyje. Su tokiais vertinimais niekada nesutikau ir nesutiksiu“, – pridūrė jis.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje žemiau absoliutaus skurdo ribos pernai gyveno apie 215 tūkst. žmonių – vieno jų pajamos buvo iki 251 euro per mėnesį, o dviejų tėvų ir dviejų vaikų iki 14 metų šeimos – 527 eurai.

Tuo metu žemiau skurdo rizikos lygio pernai gyveno apie 576 tūkst. žmonių – šis rodiklis pernai siekė 20,6 proc. – per metus jis sumažėjo 2,3 punkto.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų