Skvernelis išėjo atostogų trims savaitėms: pavaduos Šapoka ir Vaičiūnas

Vyriausybės kanceliarija praneša, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis nuo liepos 20 dienos iki rugpjūčio 7 dienos yra kasmetinėse atostogose.

„Šalyje esant ekstremaliajai situacijai, nuo liepos 20 d. iki liepos 26 d. premjerą pavaduoja finansų ministras Vilius Šapoka, o nuo liepos 27 d. iki rugpjūčio  7 d. Vyriausybės vadovą pavaduos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Tiek Vyriausybės vadovas, tiek sveikatos apsaugos ministras yra nuolat informuojami apie epidemiologinę padėtį šalyje, taip pat esant būtinybei yra pasirengę nutraukti atostogas“, – pabrėžiama pranešime.

„Savo darbą toliau atsakingai dirba Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto nariai“, – priduriama pranešime. 

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga atostogaus penkias savaites, o jį pavaduos susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. 

Premjero S. Skvernelio sprendimu, jį dvi savaitės pavaduos susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. Jis iki liepos pabaigos vadovaus ne tik ministerijai, bet ir eis valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo pareigas. Tai reiškia, kad J. Narkevičiaus rankose – visi sprendimai, susiję su koronaviruso suvaldymu Lietuvoje.

Premjero Sauliaus Skvernelio pasirašytame potvarkyje dėl ministrų pavadavimo nurodoma, kad A. Verygą nuo liepos 20 iki 31 d. pavaduos susisiekimo ministras J. Narkevičius. A. Veryga atostogauti planuoja 5 savaites, iki rugpjūčio 21 d.

Vyriausybės nutarime dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos rašoma, kad paskirtajam valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui negalint atlikti operacijų vadovo funkcijų dėl laikino nedarbingumo, komandiruotės ar atostogų, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo funkcijas atlieka jį pavaduojantis ministras.

REKLAMA

Šiuo atveju šios pareigos atiteko J. Narkevičiui.

Atšaukus karantiną, sprendimai, susiję su koronaviruso valdymu šalyje, yra operacijų vadovo rankose. Tai sprendimai dėl šalių, iš kurių atvykus būtina saviizoliacija, dėl kaukių dėvėjimo, elgesio viešajame transporte, renginiuose ir daugelis kitų.

Ministras A. Veryga tuo metu per atostogas planuoja skirti laiko pratyboms, nes yra šaulys, ir poilsiui kaimyninėje Latvijoje.

„Ministras Aurelijus Veryga atostogauja nuo kitos savaitės. Didžiąją laiko dalį jis leis Lietuvoje, pavyzdžiui, suplanuotas laikas su šauliais, kuriems ministras priklauso. Dalis atostogų su šeima – Latvijos pajūryje“, – naujienų portalui tv3.lt ministro atostogų planus atskleidė jo patarėja Lina Bušinskaitė.

Užsikrėtusiųjų daugėja

Užsikrėtusiųjų koronavirusu Lietuvoje vėl daugėja. Per praėjusią parą patvirtinta 15 naujų atvejų. Keturi iš jų yra įvežtiniai, aštuoni užsikrėtusieji darbe arba namų aplinkoje kontaktavo su jau sergančiaisiais, trijų asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra žinomos, pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Anot NVSC, du įvežtiniai atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje.

„Du asmenys į Lietuvą iš Kroatijos grįžo liepos 2 dieną. Liepos 11-ąją jie dalyvavo šeimos šventėje. Pirmieji simptomai vienam iš asmenų pasireiškė liepos 13 dieną, kitam – liepos 15 dieną“, – teigiama pranešime.

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, po šios šventės taip pat susirgo jos dalyvis, kuris, kaip nustatyta, užsienyje pastaruoju metu nesilankė, todėl manoma, kad užsikrėtė nuo grįžusiųjų iš Kroatijos.

Dar du įvežtiniai atvejai taip pat nustatyti Vilniaus apskrityje – užsikrėtusieji liepos 12 dieną grįžo iš Bulgarijos.

„Liepos 13 dieną asmenys pajautė koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, tad visą laiką laikėsi izoliacijos. Nustatytas vienas kontaktinis asmuo“, – informuoja NVSC.

REKLAMA

Likę septyni atvejai, susiję su jau sergančiais asmenimis, patvirtinti Vilniaus, Utenos, Panevėžio ir Kauno apskrityse.

Vilniaus apskrityje koronavirusas nustatytas asmeniui, dirbančiam transporto kompanijoje. Jis turėjo sąlytį su asmenimis, kuriems anksčiau diagnozuota COVID-19 liga.

„Nuo liepos 13 dienos asmuo buvo izoliacijoje. Remiantis surinktais duomenimis, asmuo simptomų nejaučia, tirtas profilaktiškai įmonės iniciatyva. Nustatytas vienas sąlytį turėjęs asmuo“, – rašoma pranešime.

Dar vienas atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje asmeniui, kuris nuo liepos 3 dienos buvo izoliavęsis, kadangi kontaktavo su sergančiuoju.

„Asmeniui simptomai nepasireiškė, tačiau pasibaigus izoliacijai, prieš grįžtant į darbą, buvo atlikti profilaktiniai tyrimai ir nustatytas susirgimas. Nustatyti 2 kontaktiniai asmenys“, – informuoja NVSC.

Du atvejai patvirtinti Utenos apskrityje. Vienas – Molėtų, kitas – Zarasų rajone.

Molėtų rajone COVID-19 nustatyta asmeniui, turėjusiam sąlytį su kolega, kuriam koronavirusinė infekcija patvirtinta anksčiau. Nustatyta, jog šiuo atveju sąlytį turėjo 10 asmenų, epidemiologinis tyrimas tęsiamas.  Zarasų rajone COVID-19 nustatyta asmeniui, bendravusiam su sergančiuoju koronavirusine infekcija.

„Nustatyta, kad liepos 13 ir liepos 14 dienomis užsikrėtusysis lankėsi kursuose Medininkuose, nuo liepos 15 dienos buvo izoliacijoje. Nustatyta 11 sąlytį turėjusių asmenų“, – teigia NVSC.

Dar du atvejai Kauno apskrityje nustatyti Kėdainių rajone.

„Asmenys susirgo po turėto kontakto su jau sergančiais asmenimis. Vienas iš šių žmonių turėjo sąlytį su Kėdainiuose sergančiu asmeniu, kuris užsikrėtė nuo sergančios šeimos. Atvejai vakar patvirtinti Kėdainiuose. Kitas asmuo bendravo su žmogumi, kuriam COVID-19 liga patvirtinta liepos 17 dieną Panevėžyje“, – rašoma pranešime.Panevėžio apskrityje asmuo užsikrėtė nuo sergančio artimojo, kuriam susirgimas COVID-19 patvirtintas liepos 13 dieną.

REKLAMA

Panevėžio apskrityje taip pat nustatyti du atvejai, kurių užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios. 

Užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios ir asmens, kuriam susirgimas nustatytas prieš planinę operaciją Vilniaus apskrityje. Jis simptomų nejautė. Nustatyti 3 kontaktiniai asmenys, tęsiamas epidemiologinis tyrimas.

Koronavirusas per praėjusią parą iš viso nustatytas 1947 žmonėms, tebeserga 254 asmenys, 1601 – pasveiko, 81 žmogus yra izoliacijoje. 

Nuo COVID-19 mirė 80 žmonių, dar 12 koronavirusu užsikrėtusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų