Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vos Vyriausybė užsiminė apie galimybę grąžinti privalomą apsauginių kaukių dėvėjimą viešose vietose, kai kur pirkėjai ėmė jas šluoti nuo parduotuvių lentynų. Dalis prekybos tinklų fiksuoja pastaruoju metu sparčiai išaugusią medicininių kaukių paklausą. Vis dėlto nepanašu, kad gyventojai ruoštųsi itin griežtam karantinui, nes neskuba apsirūpinti kruopomis ar konservais.

Vos Vyriausybė užsiminė apie galimybę grąžinti privalomą apsauginių kaukių dėvėjimą viešose vietose, kai kur pirkėjai ėmė jas šluoti nuo parduotuvių lentynų. Dalis prekybos tinklų fiksuoja pastaruoju metu sparčiai išaugusią medicininių kaukių paklausą. Vis dėlto nepanašu, kad gyventojai ruoštųsi itin griežtam karantinui, nes neskuba apsirūpinti kruopomis ar konservais.

REKLAMA

Liepos pradžioje premjeras Saulius Skvernelis patvirtino neatmetantis galimybės esant reikalui grąžinti privalomą apsauginių kaukių dėvėjimą viešose vietose. Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad antroji Covid-19 banga Lietuvą galėtų pasiekti jau rugpjūčio mėnesį.

Pardavimai išaugo kartais

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis pastebi, kad vos viešojoje erdvėje politikai užsiminė apie galimybę grąžinti prievolę dėvėti kaukes ar artėjančią antrąją Covid-19 bangą, pirkėjai ėmė šluoti apsaugines prekes iš lentynų.

REKLAMA

„Medicininių kaukių pardavimai išaugo kartais, ženkliai išaugo. Taip pat kažkiek išaugo dezinfekcinio skysčio pardavimai, tačiau respiratorių nelabai, galbūt dėl to, kad jie yra brangesni“, – tv3.lt sakė D. Ryliškis.

Ženklų apsauginių kaukių paklausos augimą „Norfa“ pastebėjo per pastarąją savaitę. Šiuo metu 50 vnt. apsauginių kaukių dėžutė „Norfoje“ kainuoja 19,99 eurus.

Vis tik gyventojai neskuba savo lentynų užkrauti ilgai negendančiais produktais – kruopomis ar konservais, – kaip tą darė pavasarį.

„Nėra jokių požymių, kad kažkas judėtų ta linkme“, – sakė D. Ryliškis.

Pardavimai auga pamažu

Prekybos tinkle „Maxima“ apsauginių kaukių pardavimai piką pasiekė balandžio pradžioje, o po to nuosekliai mažėjo. Vis dėlto liepos pradžioje vėl pastebimas šios prekės populiarumas.

„Nuo liepos pradžios vėl stebime kaukių pardavimų augimą, tačiau pardavimai yra dešimtis kartų mažesnį nei per piką. Pavyzdžiui, antrąją liepos savaitę klientai įsigijo daugiau nei 2 tūkst. įvairių kaukių pakuočių. 

REKLAMA
REKLAMA

Populiariausias pasirinkimas – po 50 vienetų supakuotos vienkartinės kaukės. Jų kaina šiuo metu siekia 22,99 Eur. Kaukių galima įsigyti ir po vieną už 0,6 euro“, – atsakyme tv3.lt rašė „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Tuo metu kruopų, konservų, makaronų pardavimai yra stabilūs ir reikšmingų pardavimų pokyčių nepastebima.

Neskuba daryti išvadų

Prekybos tinklas „Iki“ pastarosiomis savaitėmis pastebi, kad apsauginių kaukių paklausa auga nežymiai. Šiuo metu „Iki“ galima įsigyti vienkartinių veido kaukių, parduodamų pakuotėmis (50 vnt.), kelių rūšių daugkartinių veido kaukių ir KN95 respiratorių, parduodamų vienetais.

„Palyginus pardavimus pirmosiomis liepos savaitėmis su atitinkamu laikotarpiu birželio mėnesį, matome, kad daugkartinių veido kaukių buvo nupirkta apie 70 proc. mažiau, KN95 respiratorių – 80 proc. mažiau. Tuo tarpu vienkartinių kaukių pardavimai išliko panašūs. 

Palyginę šios savaitės pirmadienio-antradienio apsauginių veido kaukių pardavimus su praėjusios savaitės pradžia, matome nežymų paklausos padidėjimą, tačiau daryti kokias nors išvadas dar yra anksti“, – atsakyme tv3.lt rašė prekybos tinklo „Iki“ Komercijos ir rinkodaros tarnybos Bakalėjos, gėrimų ir ne maisto prekių departamento vadovas Mindaugas Tamošiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu ilgo galiojimo produktų pardavimai prekybos tinkle išliko stabilūs.

Paklausa auga ne visur

Tiesa, ne visi prekybos tinklai fiksuoja gausėjusią apsauginių kaukių paklausą. Prekybos tinklas „Rimi“ sako nepastebintis išaugusio gyventojų rūpesčio dėl galimos antrosios Covid-19 bangos.

„Rimi“ parduotuvėse ir el. parduotuvėje „Rimi.lt“ šiuo metu pirkėjai gali įsigyti kelių rūšių kaukes – daugkartinio naudojimo, kurios kainuoja nuo 2,79 Eur/vnt., bei vienkartinių, kurių kaina – 0,80 Eur/vnt. Jų paklausa ir kaina pastaruoju metu nesikeitė“, – atsakyme tv3.lt rašė „Rimi“ atstovė Renata Keršienė.

Taip pat, jos teigimu, pirkėjai kol kas neskuba pirkti ir ilgo galiojimo maisto prekių.  

„Po prieš karantiną ir jo metu stebėtų kelių itin gausaus ilgo galiojimo prekių pirkimo bangų, joms atslūgus ir karantinui pasibaigus, šių prekių pirkimai išlieka stabilūs. Vis tik, suprasdami visuomenės jautrumą ir susirūpinimą saugumu po pavasarį užklupusios pandemijos ir karantino, atidžiai sekame situaciją ir esame pasirengę galimam šių prekių paklausos augimui“, – pridūrė R. Keršienė.

REKLAMA
REKLAMA

Apsaugos priemonėmis prekiauja ne visi

Tuo metu prekybos tinklas „Lidl“ praneša šiuo metu apsauginėmis kaukėmis dar neprekiaujantis.

„Tačiau stebime situaciją ir reaguotume esant pirkėjų poreikiui“, – atsakyme tv3.lt rašė „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė.

O štai ilgo galiojimo produktų pardavimai prekybos tinkle yra normalizavęsi ir šiuo metu jų didesnė paklausa nėra jaučiama.

Svarsto galimybę grąžinti kaukes

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija grąžino rekomendaciją viešajame transporte dėvėti apsaugines kaukes. S. Skvernelis neatmeta galimybės, kad prievolė dėvėti kaukes viešose vietose gali būti grąžinta, tačiau tikisi, kad to neprireiks.

„Reikia būti viskam pasiruošus. Kiekvieną dieną sekame situaciją valstybėse, kurios taip pat sėkmingai arba mažiau sėkmingai nei Lietuva susitvarkė su pirma banga. Reikia tiesiog pasiruošti, būti apsisaugojus. Jeigu reikės tokių priemonių imtis, gali tekti. Gal nereikės, tikiuosi“, – žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu apsauginės kaukės viešose vietose nėra privalomos, tik rekomenduojamos. Vis dėlto premjeras gyventojus ragina dėvėti kaukes kaip profilaktinę priemonę.

„Nesigąsdinkime kol kas. Aš siūlau dėvėti, kur tik yra galimybė. Ir į parduotuves eiti, ir viešajame transporte tą daryti. Tikrai tai geriausia profilaktinė priemonė, ypač tiems, kurie jaučia vieną ar kitą simptomą. 

O dėl privalomumo jokio sprendimo kol kas nėra. Privalomas priemones naudosime tik esant tai situacijai, kuri bus adekvati ir proporcinga“, – žadėjo ministras pirmininkas.

Būtų privalomos dalyje viešų vietų

Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neseniai sakė, kad reikalavimas dėvėti apsaugines kaukes būtų svarstomas, jei sergamumas koronavirusu pasiektų tokį, nuo kurio rekomenduojama izoliuotis – daugiau kaip 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Pasak jo, tai nebūtinai reikštų, kad būtų vėl skelbiamas karantinas. Pirmiausia reikalavimai dėvėti kaukes atsirastų viešajame transporte, pardavimo ir susibūrimo vietose.

REKLAMA
REKLAMA

„Esame pasiruošę, jeigu reikia, grąžinti tam tikras priemones – esu minėjęs, kad pirmiausia grįžtumėme prie tų, kurios mažiausiai kenkia žmonių gyvenimui ar ekonomikai: tai kaukės, atstumai ir panašūs dalykai“, – sakė ministras.

Taip pat ministras LRT radijui sakė, kad antroji Covid-19 banga Lietuvą gali pasiekti jau rugpjūčio mėnesį.

„Užtektų labai nedaug ir mes su ta banga galime susidurti dar rugpjūtį“, – įspėjo A. Veryga

Sergamumo koronavirusu vidurkis Lietuvoje šiuo metu siekia 1,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų