Skvernelis užsiminė apie galimybę grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą Papildyta 15.04 val.

Premjeras Saulius Skvernelis prakalbo apie galimybę Lietuvoje sugrąžinti privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešose vietose. Anot premjero, kaukės galėtų grįžti į parduotuves, uždarose patalpose vykstančius renginius ir viešąjį transportą. Tiesa, S. Skvernelis ramina, kad prievolė dėvėti kaukes būtų įvesta tik reikalui esant.

Premjeras pavedė ministrams per savaitę parengti naujus teisės aktų projektus, pagal kuriuos privalomas kaukių dėvėjimas būtų grąžintas. Jei to prireiks, projektas būtų priimtas kitą savaitę.

„Jeigu norime sugrįžti į kovo mėnesio situaciją ir užsidaryti valstybę, jeigu kam tai priimtina, tada būkime toliau atsipalaidavę ir nematykime realios situacijos“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo S. Skvernelis.

Per daug atsipalaidavome

Tiesa, pasak premjero, kaukės nebus grąžintos, jei epidemiologinė situacija bus palanki.

„Reikia būti viskam pasiruošus. Kiekvieną dieną sekame situaciją valstybėse, kurios taip pat sėkmingai arba mažiau sėkmingai nei Lietuva susitvarkė su pirma banga. Reikia tiesiog pasiruošti, būti apsisaugojus. Jeigu reikės tokių priemonių imtis, gali tekti. Gal nereikės, tikiuosi“, – po posėdžio žurnalistams pridūrė S. Skvernelis.

Per pastarąją parą Lietuvoje užfiksuota 10 naujų susirgimų Covid-19. Todėl premjeras keliaujančius Lietuvos gyventojus ragina jausti atsakomybę už savo veiksmus ir esant galimybei atlikti Covid-19 testą.

„Labai didelį nerimą kelia įvežtiniai atvejai ir žmonių elgesys, kada jie grįžta iš užsienio ir tada pradeda nuo bažnyčios, šeimos renginių, ligonių lankymo, masinių renginių ir t.t. Žmonės, turėdami informaciją, grįždami iš tų šalių, kur antroji banga jau prasidėjusi, turėtų jausti atsakomybę ir bandyti registruotis, galbūt atlikti testą. <...>

Mes matome, kad atsipalaidavome visi. Vien pažiūrėjus į šventinį savaitgalį, masinius renginius, atrodo, kad Lietuvoje nieko nebuvo ir grėsmės nėra. Yra grėsmė“, – kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA

Šiuo metu apsauginės kaukės viešose vietose nėra privalomos, tik rekomenduojamos. Vis dėlto premjeras gyventojus ragina dėvėti kaukes kaip profilaktinę priemonę.

„Nesigąsdinkime kol kas. Aš siūlau dėvėti, kur tik yra galimybė. Ir į parduotuves eiti, ir viešajame transporte tą daryti. Tikrai tai geriausia profilaktinė priemonė, ypač tiems, kurie jaučia vieną ar kitą simptomą. 

O dėl privalomumo jokio sprendimo kol kas nėra. Privalomas priemones naudosime tik esant tai situacijai, kuri bus adekvati ir proporcinga“, – žadėjo ministras pirmininkas.

Po spaudos konferencijos S. Skvernelis savo „Facebook“ sakė, kad tikisi, jog gražinti prievolę viešose vietose dėvėti kaukes vis tik neprireiks, tačiau turime būti viskam pasiruošę.

Leido didesnius renginius

Portalas tv3.lt primena, kad ministrų kabinetas pritarė, jog nuo liepos nuo liepos 16 iki liepos 31 dienos renginiuose galėtų dalyvauti ne daugiau nei 400 žiūrovų uždarose erdvėse ir ne daugiau nei 1000 žiūrovų atvirose erdvėse.

Pagal šiuo metu galiojantį planą, nuo liepos vidurio renginiuose galėtų dalyvauti ne daugiau nei 250 žiūrovų uždarose erdvėse ir ne daugiau nei 1000 žiūrovų atvirose erdvėse.

Renginių organizatoriams rekomenduojama įvertinti ir tai, kad esant poreikiui renginių uždarose erdvėse metu turi būti laikomasi saugumo reikalavimų – dviejų metrų atstumo tarp asmenų, arba jeigu jis mažesnis – privalomai dėvimos apsauginės priemonės.

Dėl koronaviruso grėsmės kovo 16 dieną įvestas karantinas Lietuvoje atšauktas birželio 17 dieną, tačiau tam tikri ribojimai dar lieka.


Rašyti komentarą...
V
Virginija
2020-07-08 14:59:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl turi saugotis ir dusintis po kaukėmis visi žmonės!? Gal paprasčiau būtų tikrinti keliautojus? Juk visi kažkokiu būdu kerta sieną, tai ko gi netikrina jų niekas? Kai jau užkrečia kitus, tada, tipo, saugokitės. Kodėl eiliniai žmonės turi už viską atkentėti? Ir galų gale pradėkit realiai bausti tuos, kurie įveža virusą!!!
Atsakyti
-4

M
Milena
2020-07-08 14:26:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už tai padėkokit keliauninkams kurie įleidžiami be jokios kontrolės , vėl lipama ant to paties grėblio koto, nes praktiškai visi atvejai įvežtiniai...:(
Atsakyti
-11

A
Arnoldas
2020-07-08 14:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kam leidot visiem atsipalaiduot? Kodėl visi vėl gali skrist į Italiją, Graikiją ar Ispanija? Kur buvo pirmi židiniai? Kaukės negelbės jei patys žmonės nesisaugos. O jūs leisit visiem visur važiuot ir parsivežt ligą
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (76)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų