Lietuva pratęsia sienų kontrolę: tikrins atvykstančiųjų dokumentus

Nors karantinas Lietuvoje atšauktas jau kelias savaites, dalis apribojimų tebeišlieka. Vienas jų – šalies vidaus sienų kontrolė pratęsiama dar vienam mėnesiui iki rugpjūčio 15 dienos. Ir toliau bus tikrinami tik lėktuvais arba keltais atvykstančių asmenų pasai.

Tuo metu sausumos keliais atvykstantys asmenys pasų patikros išvengs. Vyriausybėje tokį sprendimą priėmė trečiadienį vykusiame posėdyje.

„Vidaus reikalų ministerija siūlo pratęsti laikiną sienų kontrolę iki liepos 15 dienos, vykdant oro ir jūrų keliu atvykstančių asmenų patikrą. Sienų kontrolę rekomenduoja ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba“, – posėdyje kalbėjo vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

Baltijos šalys viena kitos piliečiams sienas atvėrė gegužės viduryje, tačiau Lietuva pasienyje su Latvija dokumentų patikros procedūrų nebevykdo nuo birželio pradžios. Sausumos siena su Lenkija atverta birželio viduryje.

Daliai keliautojų privaloma saviizoliacija

Iš kai kurių šalių į Lietuvą grįžtantiems mūsų šalies gyventojams ar užsieniečiams, turintiems leidimą atvykti į šalį, būtina izoliuotis. Tarp šalių, iš kurių atvykus būtina saviizoliacija – ir Ukraina, Baltarusija, JAV, Liuksemburgas, Portugalija, Rusija, Serbija, Švedija. Iš viso sąraše yra 58 valstybės.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės. Iš trečiųjų šalių užsieniečiai į Lietuvą gali atvykti tik gavę leidimą iš atsakingų Lietuvos institucijų, priklausomai nuo klausimo pobūdžio – Užsienio reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kt.

Šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies. Tačiau grįžusiems iš valstybių, įrašytų į paveiktųjų sąrašą, t. y. tų, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, yra privaloma 14 dienų izoliacija.


Rašyti komentarą...
y
yyyyy
2020-07-08 14:48:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
....tikrykit ar serga , ne dokumentus , ...ot tai galvos....
Atsakyti
-1

E
Emigrantė
2020-07-08 14:07:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir vėl bus tikrinami pasai
Atsakyti
-1

M
Morta
2020-07-08 14:04:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konkretus durnių laivas. Valdžiažmogiai, kai pradėjo žaisti su savo išgalvotu koronu, tai sustoti nebeįmanoma, patinka valdžiažmogiams žmones erzinti.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų