Siaučiantys poilsiautojai – galvos skausmas Palangos policijai: tenka stiprinti pajėgas

Ne paslaptis, kad daugelis gyventojų šiemet atostogoms užsienio pramogas iškeis į Lietuvos pajūrį. Dėl poilsiautojų antplūdžio Palangos pareigūnai pripažįsta turintys daugiau darbo, o pajėgas reikia stiprinti ir pasitelkiant kitų Lietuvos regionų pareigūnus. Policijos teigimu, vasaros sezono metu daugiausiai nusikaltimų įvyksta dėl ilgapirščių, kurie savo taikiniais pasirenka neapdairius miesto svečius.

Palangos policija pastebi, kad vasarą, palyginus su kitais sezonais, nusikaltimų skaičius kurorte šokteli. Dažniausiai pareigūnai sulaukia skundų dėl triukšmo ar girtuoklysčių, taip pat padaugėja vagysčių.

Siautėja ilgapirščiai

„Dominuoja viešosios tvarkos pažeidimai – girto asmens pasirodymas viešoje vietoje, skundai dėl triukšmo ir panašūs pažeidimai. Padaugėja vagysčių iš automobilių – pasigendama brangių automobilių vairų, multimedijos, žibintų, apdailos detalių ir panašiai“, – atsakyme tv3.lt rašė Palangos miesto policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.

Jo teigimu, miesto gyventojai ir svečiai per savo neapdairumą dažnai tampa ilgapirščių taikiniais.

„Žmonės gana dažnai netenka be priežiūros, ne vietoje paliktų daiktų – dviračių (dažnai neprirakintų), paplūdimiuose, poilsio patalpose, ar automobilių salonuose paliekamų rankinių, piniginių, mobiliųjų telefonų, kitų vertingų asmeninių daiktų“, – pridūrė A. Budginas.

Palangos policijos pareigūnų viršininkas kurorto svečiams pataria išlikti budriems ir pasirūpinti savo turto saugumu.

„Nors ir trumpam nepalikti savo daiktų be priežiūros, visada uždaryti automobilių ir patalpų langus, užrakinti duris. Automobilius stengtis statyti rakinamuose kiemuose, ar apšviestose, vaizdo kameromis stebimose vietose“, – patarė A. Budginas.

Kraujyje fiksuoja didžiulius alkoholio kiekius

Kad kyla problemų dėl girtuokliaujančių vasarotojų, pripažįsta ir Palangos medikai. Kadangi kurortas neturi atskiros išblaivymo įstaigos, visi alkoholiu apsinuodiję ir, pavyzdžiui, gatvėje sukniubę žmonės vežami Palangos medikams.

„Yra pakankamai daug pacientų po alkoholio vartojimo. Kiekvieną dieną su šituo srautu susiduriame. Tai gali būti ir traumų ligoniai. Jie atvežami greitosios ir dėl to, kad mieste kažkur guli. Pergeria ir moterys, alkoholio kiekiai pakankamai dideli kraujyje yra, kas stebina. Ir virš 4 promilių randame“, – teigė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovė Laimutė Ežerinskienė.

REKLAMA

Nors neatliko statistiko analizės, Palangos departamento vadovė sako manantis, kad apsinuodijimų alkoholiu pamažu vis daugėja.

„Man atrodo, kad daugiau, bet aš tikrai nedariau analizės. Pagal tai, ką aš kiekvieną dieną žurnalą registracijos vartau, tai kiekvieną dieną yra“, – pastebėjo pašnekovė.

Tenka stiprinti pajėgas

Kadangi pažeidimų vasarą fiksuojama daugiau, Palangos pareigūnai sezono metu nuolat pasitelkia didesnes pajėgas. Į kurortą padirbėti atvyksta ir pareigūnai iš kitų šalies regionų.

„Glaudžiai bendradarbiaujama su Lietuvos šaulių sąjunga, policijos rėmėjais, Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos specialistais“, – teigė A. Budginas.

Eismo saugumui užtikrinti rengiama daug daugiau Klaipėdos Kelių policijos priemonių, greičio viršytojai Palangoje fiksuojami patruliuojant ir naujuoju, ekologiškuoju elektromobiliu „Hyundai Ioniq“. 

„Jame sumontuota itin moderni įranga gali fiksuoti ir atvažiuojančių, ir nuvažiuojančių automobilių greitį, pažeidimus nustatinėti galima važiuojant elektromobiliu ar jam stovint“, – nurodė Palangos pareigūnų vadas.

Per šiuos metus patruliuojant elektromobiliu jau užfiksuota 2 270 greičio viršijimo atvejų, vidutiniškai po 350–400 per mėnesį.

Be to, vasaromis policijos pareigūnai Palangoje rengia ir daugiau įvairių prevencinių priemonių, daug dėmesio skiriama viešosios tvarkos, prekybos pažeidimų paplūdimiuose kontrolei – prekyba alkoholiu, alkoholinių gėrimų vartojimas paplūdimiuose.

Kaip portalui tv3.lt nurodė Palangos policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus, vasara kol kas rami, nors poilsiautojų kurorte, kaip ir tikėtasi dėl susiklosčiusios padėties kelionių rinkoje, yra labai daug. 

„Per ilgąjį savaitgalį taip pat itin sunkių nusikaltimų fiksuota nebuvo“, – pridūrė K. Bončkus.


Rašyti komentarą...
P
Palangiske
2020-07-08 16:19:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atvaziuoja pasiausti i Palangą....Apgailėtini,taupo visus metus pinigus,kad galėtų atvykę"pasidergti"Tupėkite savo kaimuose,arba skaitykite knygas apie elgesio taisykles.Visiems bus geriau,"kietuoliai"
Atsakyti
-5

V
Vacas
2020-07-08 16:41:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vetra.Salta.Biznio ne.Dejuojam..................
Atsakyti
-1

P
Poniai
2020-07-08 17:28:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad čia suvažiave visi kietekai is Anglino. Psiaudo verslininkai is vištų fermų, paremti savo pinigais "vagšus" Lietuvos žmones. Juk aiškiai matosi kokia fauna
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų