14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų šiuo metu siekia 531,3 atvejo, septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 34,7 procento.
COVID-19 piką buvo pasiekęs 2022-ųjų vasario pradžioje, tuomet per parą buvo nustatoma daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų šia liga. Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu užsikrėtė apie 1,36 mln. žmonių.
Nuo šių metų gegužės laikęsis nedidelis sergamumas COVID-19 ėmė augti rugsėjo viduryje.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę du trečdaliai gyventojų.
COVID-19 plinta kaip gaisras: ekspertė paaiškino, kas rodo jo pavojingumą
Pastaruoju metu daugėja sergančiųjų kovidu, o simptomai dažnai būna panašūs į gripo. Praėjusią savaitę 26-iose savivaldybėse buvo registruotas epideminis sergamumo lygis.
Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovės Gretos Gargasienės, sergamumo peršalimo ligomis pakilimas stebimas ne pirmą savaitę. Praėjusią savaitę 26-iose savivaldybėse buvo registruotas epideminis sergamumo lygis. Europoje registruojamas panašus sergamumo lygis, taip pat pastebimas didesnis sergamumas Covid-19 infekcija.
„Reikėtų vertinti hospitalizacijos skaičius ir intensyvios terapijos lovų užimtumą, tai vertinant šiuos rodiklius, situacija neatrodo grėsminga arba panaši kaip karantino metu. Šiuo metu hospitalizacijos ir mirčių rodikliai yra stabilūs ir neatrodo grėsmingai“, – sako G. Gargasienė.
Tiesa, koronavirusas sergamumo lygiu išsiskiria iš kitų šiuo metu plintančių infekcijų.
„Reikėtų vertinti hospitalizacijos skaičius ir intensyvios terapijos lovų užimtumą, tai vertinant šiuos rodiklius, situacija neatrodo grėsminga arba panaši kaip karantino metu. Šiuo metu hospitalizacijos ir mirčių rodikliai yra stabilūs ir neatrodo grėsmingai“, – teigia ekspertė.
Stebint sergamumo rodiklius, kyla klausimas, ar nereikės grįžti prie ribojimų. Tačiau G. Gargasienė ramina, kad situacija kontroliuojama.
„Dabartiniai skaičiai rodo, kad 26-ios savivaldybės jau yra pasiekusios epideminį sergamumo lygį, bet mes žiūrime ne tik į jį, bet ir į hospitalizacijų skaičius, į situaciją ugdymo, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Kol kas tik rodikliai viršija epideminį lygį, bet kiti kintamieji nekelia susirūpinimo. Situacija nuolat stebima ir esant poreikiui, atsižvelgus į visų rodiklių visumą, tam tikroje savivaldybėje ar Lietuvos mastu bus skelbiama epidemija“, – teigia pašnekovė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!