Pavilionis perspėja: išlaikyti Amerikos dėmesį mums bus sunku

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis tikina, kad išlaikyti Jungtinių Valstijų dėmesį Lietuvai ir jos interesams bus labai sunku. Dėl to, anot politiko, reikia dėti daug pastangų stiprinant transatlantinius ryšius, nors tam Lietuva ir turi ribotus resursus.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Lauryno Kasčiūno surengtoje diskusijoje apie NATO ateitį ir Lietuvos interesus konservatorius Ž. Pavilionis išskyrė būtinybę stiprinti ryšius su Jungtinėmis Valstijomis.

„Esminis dalykas, kad tas ryšys su Amerika iš tikrųjų būtų gyvas. O tai didelės ir politinės, ir finansinės, ir koordinacinės, ir kokios tik nori investicijos“, – kalbėjo politikas.

Ž. Pavilionis pažymėjo, kad Seime parengta rezoliucija dėl santykių su JAV stiprinimo. Politiko tvirtinimu, jos priėmimas yra itin svarbus dabar, kai darbą pradeda naujos kadencijos JAV Kongresas, o Baltuosius rūmus žengia naujasis prezidentas Joe Bidenas ir visa jo administracija.

Pirmieji žingsniai link tampresnių ryšių su JAV jau žengti – kitų metų biudžete atsirado lėšų nuolatiniam Seimo atstovui Kongrese.

„Tai yra didžiulis darbas. Ir tai neturėtų būti suvokiama kaip business as usual. Turime galimybę ir turime ja pasinaudoti“, – sakė parlamentaras.  

Ž. Pavilionio teigimu, prie ryšių stiprinimo prisidėti gali ir politikų vizitai, ir asmeniniai ryšiai, ir smegenų centrų bendradarbiavimas.

„Išlaikyti Amerikos dėmesį mums bus sunku. Tam reikia labai daug kūrybos, mąstymo, bendro veiksmo. Kol kas tai juda labai sunkiai“, – dėstė politikas.

Ž. Pavilionio teigimu, daugiausiai prie strateginės partnerystės kol kas prisideda Krašto apsaugos ministerija ir Užsienio reikalų ministerija, minimalias investicijas skiria kultūros ir žemės ūkio sektorius. Pasak politiko, švietimo, žiniasklaidos ir kitų sričių atstovai galėtų būti tie „maži čiuptuvėliai“, kurie stiprintų JAV ir Lietuvos santykius.

REKLAMA

Politiko tvirtinimu, Seime susiformavo tvirta neformali transatlantinė koalicija, kuri užtikrintų politinį palaikymą Lietuvos ir JAV santykių stiprinimui. Visgi iššūkių iškilti gali kitur. Europos Sąjunga su Kinija pasirašė susitarimą dėl investicijų, į kurį naujoji J. Bideno administracija žiūri ne itin palankiai. Pasak Ž. Pavilionio, tai gali sumažinti manevrų laisvę santykiuose su Kinija, o kartu pakenkti ir santykiams su JAV.

„Kam tą darome, kodėl taip skubame, kodėl leidžiame, kad mums rankas laužytų, aš labai nesupratu. Ir tai vyksta šiandien, kaip visada per Kalėdas, kai niekas nieko nemato. Tai gražios deklaracijos yra nice, bet politinė realybė yra kas kita. Būtų labai gerai, kad nauja Vyriausybė su nauja koalicija nepamestų kelio dėl takelio“, – sakė konservatorius.

Ž. Pavilionis teigė girdintis gražias idėjas, kad Vilniuje galėtų būti suorganizuotas NATO viršūnių susitikimas ir net J. Bideno vizitas. Politikas taip pat ragino kelti idėją, kad NATO 30 strategijoje siūlomas steigti Demokratinio atsparumo kompetencijos centras, atsirastų Lietuvoje.

„Bet tam reikia juodai dirbti, sutelkiant visas jėgas. Politiškai mes tą padarysime, bet kaip visą laiką, velnias slypi detalėse ir tos detalės lietuviams yra svarbiausios“, – teigė Ž. Pavilionis.


Rašyti komentarą...
C
Cha!
2021-01-02 15:21:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va... Be reikalo deginot lemputes prie Gedimino pilies Trumpo garbei:)))) O šiaip: Pavilioniui: esam ES valstybė ir gyvenam pagal ES taisykles! Gal baikit su ta savo Amerika, kur jums patinka vis batus pigiau nusipirkti!!!
Atsakyti
-3

V
Vat
2021-01-04 07:23:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV draugas tol ,kol jam naudingas .Kam kurti pasakas?
Atsakyti
-1

K
Kažkas
2021-01-02 22:02:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV nėra pagrindinė sąjungininkė. Pats laikas Europai sustiprėti ir pačiai savimi rūpintis. Užteks gyvent po kažkieno "sparneliu" :-)
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų