Užkrečiamųjų ligų specialistas: labai rimtai žiūrime į naujos atmainos Covid-19

JAV sveikatos apsaugos pareigūnai nemano, kad Jungtinėje Karalystėje aptikta koronaviruso mutacija yra pavojingesnė už atmainą, plintančią Jungtinėse Valstijose, ar galėtų būti atspari vakcinoms nuo COVID-19. 

Visgi jie laikosi nuomonės, kad į naujos atmainos koronavirusą turi būti žiūrima „labai rimtai“, sekmadienį sakė JAV vyriausybės vyriausiasis užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci.  

Jis pritarė JAV pareigūnų sprendimui reikalauti iš Jungtinės Karalystės lėktuvais atvykstančių keleivių pateikti neigiamą prieš skrydį padaryto COVID-19 testo atsakymą. A. Fauci atsisakė svarstyti, ar toks žingsnis nėra pavėluotas.  

Kalbėdamas televizijos CNN laidoje jis sakė, kad reikia „labai įdėmiai stebėti“ naująją mutaciją, ir „dabar mes labai intensyviai ją nagrinėjame“.  

„Ar jis smarkiau susargdina? Ar tai pavojingesnis virusas virulentiškumo požiūriu? Atsakymas – regis, taip nėra“, – sakė A. Fauci. 

Anot jo, britų pareigūnai savo kolegoms amerikiečiams sako, kad jau naudojamos vakcinos, regis, pakankamai veiksmingos, kad apsaugotų nuo naujosios atmainos koronaviruso. Visgi „mes patys vykdysime tyrimus“, pridūrė jis.  

A. Fauci sakė, kad Jungtinės Valstijos pasiekė kritinį pandemijos etapą, tačiau blogiausia tikriausiai dar laukia priešaky. Jis prognozavo, kad plačioji visuomenė bus skiepijama kovo pabaigoje ar balandžio pradžioje, kai bus baigti vakcinuoti su didžiausia rizika užsikrėsti susiduriantys sveikatos priežiūros darbuotojai, slaugos bei ilgalaikės priežiūros įstaigų gyventojai, vyresni nei 75 metų asmenys ir būtiniausių įmonių darbuotojai. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų