Milijonieriaus mentorius. Gintautas Strolys. Kuo skiriasi lygis ir kokybė?

Šiandien rašysiu apie pradedančiųjų prekybininkų ir „vienos žvaigždutės“ pardavimų mokymų guru (kurie prieš savo mokymus nakvoja vienos žvaigždutės viešbutyje ir puošiasi pigiais dermantininiais batais ir blizgiais sintetiniais kostiumais) kalbos šiukšlę, tai yra „KOKYBĘ“.

Šį žodį Jūs sutiksite ir turguje, ir „aukšto lygio" parduotuvėje. Žmonės taip suprimityvėjo, kad dabartiniam homo sapiens nekliūna pardavimo konsultantų parinktų žodžių neinformatyvumas bei jų nusišnekamumas. Sako, kad aš kabinėjuosi prie žodžių. O prie ko pokalbyje daugiau kabinėtis? Būna, prisikabinu prie viso sakinio, intonacijos, bet viso to nebūtų, jei neegzistuotų žodžiai ir aiškinamasis žodžių žodynas. Jei nekreipsime į žodžius dėmesio, tai bus visur kaip dabar pvz., „prestižinis rajonas”, bet jis netinka, jei yra prie prestižinių kapinių (nors kapinės gal ir tikrai prestižinės), kur iš kiekvieno prestižinio rajono namo kamino žiemą sklinda neaišku kokie dūmai. Buvau nuvažiavęs pas vieną draugą, kur prestižiniame rajone, į jo prestižinį namą, sklido duslūs antracitinės anglies „prestižiniai” dūmai. Kažkada parašysiu apie prestižą plačiau, bet dabar apie „KOKYBĘ”.

Vienoje parduotuvėje, man konsultantė ir sako – „Čia labai kokybiška”. Na taip, bet ne mano lygmens. Sako „Žmonės moka už kokybę”. Ne, žmonės moka už žaliavų lygmenį. Tai galioja drabužiams, paslaugoms, maisto prekėms, viskam. Net ir tekstas, kuriame tiesiog nėra gramatinių, klaidų yra kokybiškas, bet bus visiškai kito lygio, priklausomai nuo to, kas jį rašė. Gal žodžių bus po vienodai, bet žmogaus, kuris juos žino ir tekstui parinko tinkamiausius, lygis skirsis. Vienas „moka” rašyti ir kalbėti perskaitęs 10 knygų, kitas moka perskaitęs tūkstantį. Dabar prisiminiau amžinatilsį Vytautą Šapranauską, kuris neieškojo tinkamų žodžių kišenėje. Nėra vien tik kokybė ar ne kokybė, yra lygmuo. Kartais „tik” patikimumo lygmuo. Ne veltui ir viešbučius išskaidė lygiais, o automobilius – klasėmis. Kur „nekokybiškas” limuzino klasės automobilis gali būti su smulkiais defektais, tai yra nekokybiškas, bet kainuoti 20 kartų brangiau nei kokybiškas žemos klasės. Nėra kokybės, pamirškite žodį „kokybė”, yra dar ir „lygmuo”. 

Aš daug metų tai pasakoju savo darbinėje terpėje, pasakojant apie aukščiausios klasės audinius. Reikėdavo sugalvoti palyginimus, ne nuvalkiotus, kad „Mersas yra Afrikoje Mersas”, o naujus, kad 100 procentų vilna drabužio audinio sudėtyje dar nieko nereiškia. Viskas priklauso tik nuo to, kokio ji gyvūno nukirpta ar nušukuota ir kur tas gyvūnas ganėsi. Kad kailis kailiniuose gali būti kokybiškas ir ne, bet didžiausia vertė priklausys vėlgi nuo to, kokio jis tauraus gyvūno. Kokio žvilgesio, lengvumo, šilumos ir kritimo. Žemo lygio pardavėjai vadina tai tik kokybe. 

Viskas yra išskaidyta lygiais, yra bendravimo lygmuo, yra žmonės, kurie naudoja 5-6 tūkstančius skirtingų žodžių savo žodyne per mėnesį. Yra tokių, kurie gali palaikyti iš 100 tūkstančių skirtingų žodžių formuojamą pokalbį. Ar kada matėte žodyną, su paaiškintu tokiu kiekiu žodžių? Tai turėtų būti tokia didžiulė knyga, kuri net sveria nekukliai. Ir yra 500 žodžių turėtojas, kuris gyvena savo gyvenimą, taip vadinamą paprastą gyvenimą, kalba skurdžiu žodynu ir nemato jokio vargo. Bet tų žmonių lygmuo skiriasi ir jiems iš esmės sunku palaikyti vieną pokalbį, nebent vienas iš jų laikinai prisitaikys. Negalima sakyti šitas žmogus – kokybiškas, o šis – nekokybiškas. Visur yra lygmenys!!!

REKLAMA

Man visada kliūva aptarnavimas, kuomet konsultuoja tik pradėję dirbti mergaitės ir berniukai, toje vietoje, kur ne tik, kad konsultuoti, bet net menkiausio pokalbio neišeitų palaikyti ta tema. Taip vadinamų „konsultantų” žinių stygius išprovokuoja ne tik mano, bet ir aplinkos sarkazmą bei ironiją. Kažkada, baldų parduotuvėje, mane „užkabino” ten dirbanti moteris. Ji sako – „Čia yra iš dirbtinės EKOLOGIŠKOS odos sėdmaišis”. Nuo kada „sintetinis dermantinas” vadinamas oda ir dar ekologiška? Pats žodis „dermantinas” su žodžiu „ekologiška” ir tuo labiau su žodžiu „oda” neturi nieko bendro. Tai tartum dabartinės krabų lazdelės, kurios savotiškai skanios, bet krabų niekada nėra mačiusios. Kaip dirbtinis šilkas, kuris su šilku neturi nieko bendro neturi, nebent gulėjęs viename audinių sandėlyje. Visada smagu išklausyti tų, kurie taip skaniai nusišneka. Seniau aš juos pertraukdavau ir pataisydavau, dabar – NIEKADA. Tai tartum teatras, kur sėdžiu pirmoje eilėje. Kartą esu net kelis eurus pasiūlęs. Sakau – Scenaristas Jūsų įmonės – prastas, bet rolę Jūs atlikote puikiai. Taip puikiai, kad net pati tuo tikite. Jūsų pardavimo teatre vertėtų keisti tik „scenaristą". Kitą kartą sakau – O jauno dermantino odos batų turite? Nes šitie man atrodo ne iš jauno pagaminti. Sunku išlikti be ironijos ir sarkazmo dabartinėje paviršutiniškoje  aplinkoje. O pagalvojus, baisu, kiek daug konsultantų ir jų mokytojų, kur net nesusimąsto kas yra kokybė ir kas yra lygmuo. Sunku jiems su žmonėmis, kur žino daugiau nei mano dešimties metų vaikas, o kitiems tinka toks aptarnavimo lygis. 

Kokia tvarka juvelyrikoje – visi puikiai žinome. Juvelyriniuose dirbiniuose akmenys bei metalai seniai suskirstyti į brangiuosius ir ne, o visų metalų yra skirtingi lygiai: sidabras, auksas, platina – visa kita bižuterija. Lygiai taip pat kaip ir yra brangakmenių ir stiklo lygmenys. Krištolas niekados netaps deimantu nors ir kaip stengtųsi marketologai (plačiau apie tai parašysiu kiek vėliau).

REKLAMA

Restoranuose kepsniai iš skirtingų gyvūnų ar skirtingų jų raumens dalių yra skirtingos kainos. Kiekvienas raumenukas turi savo vertę. Ir ta vertė priklauso ne tik nuo kokybės. Kokybė baigiasi, kai produktas išeina iš galiojimo termino. O visa kita yra lygmuo. Ir nežinau kodėl tai rašau, kai turėčiau apie tai kalbėti savo seminare. Na, bet šiandien pabūsiu geras. Vis tiek po mėnesio pamiršite ir vėliau, po metų, skaitysite kaip naują. Bus vėl: „Kažkur skaičiau, o kas ten rašė – neprisimenu”. Žodžiu, mano vardas yra Gintautas, pavardė – Strolys. Čia, kad tikrai nepamirštumėte. Ir aš tas žmogus, kuris niekada negali baigti mokslų, nes kiekvieną dieną man pavyksta išmokti kažką naujo. Sunku sustoti mokytis, kai aplink viskas taip įdomu. Taigi, tobulėdamas pakeliu savo žinių lygmenį, o ne kokybę. Atidaviau jums savo pradžiamokslį, patikėkite, dabar šių žinių yra dar ir kitas aukštesnis lygmuo.

Na, o kitą kartą pakalbėsime kas iš esmės yra LYGIS. Bet pirma, kalbant apie kai kurias prekes ir paslaugas, asmeniniame žodyne žodžio „KOKYBĖ” nepaverskite savo kalbos šiukšlė, naudojant ne laiku.


Rašyti komentarą...
S
Skaitytojas
2021-10-05 08:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visko daug apie nieką. Debesų ganymo ekspertas.
Atsakyti
0

S
Skaitytojas
2021-10-05 08:49:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visko daug apie nieką. Debesų ganymo ekspertas.
Atsakyti
0

B
Bangutis
2021-10-05 08:50:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visko daug apie nieką. Debesų ganymo ekspertas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų