Lietuvos žvalgyba: Rusija naudojasi „Sputnik V“ vakcina daryti įtaką kitoms valstybėms

Lietuvos žvalgyba neabejoja, kad Rusija savo vakciną „Sputnik V“ naudoja kaip priemonę daryti įtaką kitoms valstybėms.

Ketvirtadienį Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie KAM pristatė bendrą Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą 2021.

„Galima įvardinti, kad pasinaudodama tam tikra Vakarų valstybių silpnybe gaminti pakankamą valstybių kiekį, be abejo, Rusija išnaudoja savo „Sputnik V“ vakciną, kaip tam tikrą priemonė daryti įtaką pasauliui. Tikrai to neatmetame ir matome tai. Reikia atkreipti dėmesį tai“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis.

Pasaulinę Covid-19 pandemiją Lietuvos žvalgyba į grėsmių nacionaliniam saugumui sąrašą įtraukė tik šiemet. Akcentuojama, kad pandemija kelia ne tik medicinines, socialines, ekonomines, bet geopolitines grėsmes. 

„Autoritarinės valstybės, prisidengdamos siekiu nustatyti užsikrėtusių žmonių kontaktus, plečia masinį vietinių ir iš užsienio atvykusių asmenų sekimą. 

Rusija ir Kinija naudojasi pandemijos situacija diskredituodamos priešiškomis laikomas valstybes arba, priešingai, mėgina gerinti savo tarptautinį įvaizdį“, – rašome žvalgybos vertinime.

Centralizuotai renkami net ir neužsikrėtusių gyventojų bei šalyje apsistojusių užsienio piliečių asmens duomenys, kontroliuojamas jų judėjimas viešosiose erdvėse.


Rašyti komentarą...
B
Bananai
2021-03-04 13:56:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bananų šalis Lietva esi. SEIMAS
Sauja
Etatiniu
Idijotu
Mastanciu
Apie
Save... Graudu kai taip iššifruoti..
Atsakyti
-1

T
Tu
2021-03-13 07:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gestapininkai neskleiskit propagandos kaip bobos. Užr tenka Laurinavičiaus ir kitų nuskurusu politologu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų