• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, gyventojai užplūdo ne tik prekybos centrus, bet ir vaistines. Čia pirkėjai šluoja priemones žaizdoms dezinfekuoti ir tvarstyti, perka kalio jodido tabletes, nereceptinius vaistus ir domisi kraujavimui stabdyti skirtais turniketais. Vaistinės sako, kad kai kurių prekių tiekimas rinkoje sutriko visame pasaulyje.

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, gyventojai užplūdo ne tik prekybos centrus, bet ir vaistines. Čia pirkėjai šluoja priemones žaizdoms dezinfekuoti ir tvarstyti, perka kalio jodido tabletes, nereceptinius vaistus ir domisi kraujavimui stabdyti skirtais turniketais. Vaistinės sako, kad kai kurių prekių tiekimas rinkoje sutriko visame pasaulyje.

REKLAMA

Vasario 24-ąją Rusija užpuolė Ukrainą. Nerimą dėl karo pajautę lietuviai puolė į parduotuves pasirūpinti ilgo galiojimo maisto atsargomis. Sunerimę žmonės pasiekė ir vaistines.

Vaistinėse padaugėjo pirkėjų, jie perka daugiau

Nuo karo Ukrainoje pradžios kai kuriose vaistinėse išaugo klientų skaičius. „Camelia“ vaistinės komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė skaičiuoja, kad karui prasidėjus tam tikromis dienomis klientų srautai augo 15–40 proc. Šiuo metu šio tinklo vaistinėse apsilanko apie 15–25 proc. daugiau klientų nei vasarį.

Kad klientų prasidėjus karui padaugėjo, tvirtina ir „Benu“ vaistinė. Vis dėlto toks šuolis pastebėtas toli gražu ne visose vaistinėse. „Eurovaistinėje“ klientų padaugėjo 2 proc. Kai kurios vaistinės sako, kad žmonių padaugėjo ne iš karto karui prasidėjus, o pora savaičių po to.

REKLAMA
REKLAMA

„Didesnis pirkėjų srautas buvo kovo 10 d., bet tai labiau siejame, kad gyventojai norėjo pasirūpinti savo namų vaistinėlėmis prieš ilgąjį savaitgalį. Pastarosiomis savaitėmis matome ne itin didelį pirkėjų srauto padidėjimą. Vaistininkai pastebėjo, kad sulaukia pacientų daugiau klausimų apie vaistų atsargas, žmonės konsultuojasi, pastebime pokyčius ir pirkėjų krepšeliuose“, – tv3.lt pasakoja „Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė.

REKLAMA

Be to, kad lietuviai sujudo, keitėsi ir jų įpročiai – pastebėta, kad žmonės ėmė pirkti didesniais kiekiais. „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė pastebi, kad nuo karo pradžios klientų krepšeliai augo apie 7 proc.

„Darome prielaidą, kad gyventojai savo pirkimus padidino dėl dviejų priežasčių: noro užsitikrinti būtinąsias priemones namų vaistinėlėje bei medikamentų siuntimo į Ukrainą“, – tv3.lt komentuoja R. Lipnevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Į krepšelius dažniau meta tvarsčius, švirkštus, dezinfekavimo priemones ir nereceptinius vaistus

Tam tikrų pokyčių karui prasidėjus įvyko ir klientų krepšeliuose. Keitėsi, kokias prekes lietuviai į krepšelius dėjo. „Benu“ vaistinių tinklo rinkodaros ir komunikacijos vadovė Rita Šelekaitė-Ivaškevičienė teigia, kad pakilo tų prekių paklausa, kurias namuose turėti rekomendavo oficialios institucijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės perka nuskausminamuosius, vaistus temperatūrai mažinti, tvarsčius. Taip pat pastebime, kad daugiau perka raminamuosius, preparatus virškinimui, širdžiai (ypač tais atvejais, kai tam tikrus vaistus vartoja nuolat)“ – tv3.lt teigia R. Šelekaitė-Ivaškevičienė.

„Camelia“ vaistinių atstovė Ž. Juškytė vis dėlto pastebi, kad labiausiai išsiskirianti prekė klientų krepšeliuose yra priemonės žaizdoms dezinfekuoti ir tvarstyti. Šių priemonių pastaruoju metu čia parduodama apie du–penkis kartus daugiau.

REKLAMA

„Gintarinėje vaistinėje“ fiksuotos panašios tendencijos. Tinklo atstovė I. Tėvelienė skaičiuoja, kad tvarsčių, pleistrų ir švirkštų pardavimai augo apie tris–keturis kartus. Vaistų nuo skausmo pardavimai išaugo apie 40 proc. Daugiau nei 20 proc. augo preparatų nervų sistemai pardavimai, iki 10 proc. padidėjo slaugos priemonių paklausa.

„Eurovaistinėje“ žmonės į krepšelius dėjo panašias prekes. Pasak R. Lipnevičiūtės, klientai dažniausiai perka nereceptinius vaistus nuo skausmo, peršalimo, virškinimo bėdų, širdies lašus – tokius dalykus, ką yra rekomenduojama turėti namų vaistinėlėje. Tvarsčių šiose vaistinėse nuo karo pradžios parduota apie tris kartus daugiau.

REKLAMA

Perka ir aukoja ukrainiečiams

Tai, kad žmonės perka tvarsčius, dezinfekcines priemones ir pildo nereceptinių vaistų atsargas, toli gražu nereiškia vien to, kad jie ruošiasi karui. Kaip pastebi vaistinių atstovai, klientai vaistinėse dažnai apsilanko norėdami išreikšti paramą ukrainiečiams.

„Benu“ vaistinių tinklo atstovė R. Šelekaitė-Ivaškevičienė teigia, kad į vaistines žmonės dažnai ateina jau susisiekę su Ukrainai padedančioms organizacijoms ir ateina rankose turėdami sąrašą reikiamų prekių. Sąraše – būtent išvardytos prekės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sulaukiame nemažai mamų, kurios perka ir aukoja prekes kūdikiams. Jos taip pat renkasi kūdikiams ir vaikams skirtus vaistus nuo skausmo ir temperatūros, sauskelnes ir priemones nuo iššutimų“, – sako R. Šelekaitė-Ivaškevičienė.

Tačiau ateina ir tokių, kurie dėl paramos ukrainiečiams teiraujasi vaistinėse.

„Labai svarbu gyventojams priminti, kad vaistai ir kitos medicinos priemonės efektyviausiai pasiekia Ukrainą centralizuotai. Šiuo klausimų rūpinasi Raudonasis Kryžius su kuriuo „Eurovaistinė“ nuolat bendradarbiauja, tiek teikiant paramą, tiek padedant įsigyti iš tiekėjų pagal konkretų poreikį, surenkant vaistus, komplektuojant.

REKLAMA

Privačiai renkami ir gabenami vaistų kroviniai nebūtinai pasiekia tikslą, nes vaistų siuntos privalo atitikti joms taikomus itin griežtus reikalavimus, todėl mes patariame gyventojams geriau remti organizacijas finansiškai, nei patiems organizuoti paramą medikamentais“, – teigia R. Lipnevičiūtė.

Kai kurie žmonės kaip paramą nori nupirkti receptinių vaistų bei antibiotikų, tačiau vaistinės primena, kad tokius preparatus galima išduoti tik pagal gydytojo išrašytą receptą ir tik individualiam naudojimui.

REKLAMA

„Antibiotikai ir kiti receptiniai vaistai kaip parama Ukrainai tiekiami centralizuotai, per Sveikatos apsaugos ministeriją bei Lietuvos Raudonąjį Kryžių. „Camelia“ vaistinių tinklas paramai Ukrainai taip pat yra skyręs antibiotikų ir kitų reikalingų vaistų. Tokius preparatus kaip paramą gali tiekti tik tam tikros organizacijos“, – teigia „Camelia“ atstovė Ž. Juškytė.

Gali trūkti tam tikrų prekių

Šių metų viduryje turėjo įsigalioti reikalavimas vairuotojams automobiliuose turėti naujos komplektacijos pirmosios pagalbos vaistinėles. Prasidėjus karui Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kad šis reikalavimas atidedamas iki kitų metų pradžios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Toks sprendimas buvo priimtas dėl būtinybės suteikti paramą medicinos priemonėmis Ukrainai. Šiuo metu vaistinės, didmenininkai bei nevyriausybinės organizacijos didžiausią dėmesį yra sutelkę į pagalbą ukrainiečiams, todėl prašome gyventojų solidarizuotis ir palaukti“, – rašoma SAM pranešime.

Vaistinių atstovai sako, kad rinkoje šiuo metu trūksta naujųjų vaistinėlių komponentų. Pavyzdžiui, „Benu“ vaistinė didžiąją dalį turimų turniketų išsiuntė į Ukrainą, tačiau papildymo tikisi dar šią savaitę.

REKLAMA

„Eurovaistinės“ atstovė R. Lipnevičiūtė pastebi, kad tam tikrų vaistinėlių komponentų trūko dar iki karui prasidedant.

„Eurovaistinės“ tinkle siūlome įsigyti papildymą naujoms vaistinėlėms, kuriame yra turniketas, gaivinimo kaukės, šaldymo maišeliai. Šiuo metu vaistinėse dar turime jų likučių, bet tiekėjai savo produkciją sukoncentravę į paramą Ukrainai, tad naujų užsakymų šiems rinkiniams šiuo metu negauname. Kalbant apie kitų prekių tiekimą, sutrikimų tiekimo grandinėse nėra, tačiau dėl didesnio perkančių aktyvumo gali pasitaikyti trūkumai pavienėse vaistinėse, nuo vieno iki kito pristatymo“, – informuoja R. Lipnevičiūtė.

REKLAMA

„Gintarinės vaistinės“ atstovė I. Tėvelienė pastebi, kad rinkoje šiuo metu yra juntamas tvarsčių, pleistrų ir antiseptikų padidėjęs poreikis. Todėl pripažįstama, kad šių priemonių atsargų papildymas atskirose vaistinėse užtrunka.

„Camelia“ komunikacijos projektų vadovė Ž. Juškytė sako, kad šiuo metu visame pasaulyje yra sutrikimų dėl kalio jodido tablečių ir turniketų  tiekimo.

Vis dėlto vaistinės sako, kad tiekimo grandines pavyksta išlaikyti nenutrūkusias ir ragina gyventojus nepanikuoti bei nepulti kaupti atsargų.

Norint padėti ukrainiečiams, vaistinės rekomenduoja pasidomėti, kokių priemonių trūksta labiausiai. Atėjus į vaistinę pranešti, kad prekės perkamos ukrainiečiams. Kai kurios vaistinės, pavyzdžiui, „Benu“ tokiems klientams taiko specialias nuolaidas.

aha va kaip greitai viskas išparduodami žurnalistai įmeta tokius rašinėlius,ir ką ,lekia pirkti neteko matyti kad vaistinėse būtų masė pirkėjų viskas normaliai. baikite sėti paniką nes jūsų rašinėlis o eina per pakaušį ir jokios naudos tik bjauru
Reiktų žiniasklaida bausti už panikos kėlimą. Vaistinės tuščios ir nėra jokių eilių.
Jau tapo tabu amžinai gąsdinti, per TV irgi pastoviai gasdina;fai viskas pabrango,tai viskas brangs ir pan. Dėl ramybes stengiuosi žiūrėti tik filmus ,orą, nes nuo tos sumaišties ir taip nervai ne kokie.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų