žiedūnė juškytė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žiedūnė juškytė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žiedūnė juškytė“.

Lietuviai vaistinėse masiškai šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl ir kam

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, gyventojai užplūdo ne tik prekybos centrus, bet ir vaistines. Čia pirkėjai šluoja priemones žaizdoms dezinfekuoti ir tvarstyti, perka kalio jodido tabletes, nereceptinius vaistus ir domisi kraujavimui stabdyti skirtais turniketais. Vaistinės sako, kad kai kurių prekių tiekimas rinkoje sutriko visame pasaulyje. Vasario 24-ąją Rusija užpuolė Ukrainą. Nerimą dėl karo pajautę lietuviai puolė į parduotuves pasirūpinti ilgo galiojimo maisto atsargomis.

Viena prekė tiesiog šluojama iš lentynų: neabejoja, kad prie to prisidėjo nauji rekordai

Lietuvoje rekordišku tempu plintant koronavirusui ir stipriai išaugus eilėms į testavimo punktus, gyventojai ėmė dėl COVID-19 tirtis namie. Iš vaistinių ir parduotuvių lentynų šluojami greitieji antigeno testai. Prekybininkai spėja, kad prie to prisidėjo išaugęs sergamumas, be to, didėjantis žmonių sąmoningumas ir noras testuotis namie. Pastarosiomis dienomis užsikrėtimų kreivei pakylant iki dar neregėtų aukštumų, gyventojai ėmė aktyviau testuotis namie.

Respiratorių renginiuose reikalauja iš vaikų, bet yra viena didelė problema

Nuo praėjusio pirmadienio renginiuose uždarose erdvėse visi vyresni nei 6 m. gyventojai turi dėvėti respiratorius. Vis dėlto 6-erių vaiko ir suaugusio žmogaus veidas skiriasi, tad vaikams yra reikalingas mažesnis respiratorius. Vaikams pritaikytų, mažesnių vaikiškų kaukių parduotuvėse ir vaistinėse apstu. Tačiau su respiratoriais situacija kitokia – jų pirkti neranda ne tik gyventojai, bet ir verslininkai.

Reikalauja iš gyventojų turėti respiratorius, o pirkti jų nėra: pataria, ką daryti, jei nerandate

Nuo pirmadienio įsigaliojus reikalavimui renginiuose dėvėti respiratorius, gyventojai ėmė juos iš vaistinių lentynų tiesiog šluoti. Žmonės skundžiasi respiratorių nerandantys daugelyje vaistinių. Tačiau jų atstovai tikina, kad nors respiratorių paklausa ir išaugo, dalyje vaistinių jų gali nebūti, bet iš esmės atsargų pakanka.

Nuo šiandien įsigaliojus naujiems reikalavimams – viena prekė tiesiog šluojama iš lentynų: štai, kur galima nusipirkti

Pirmadienį įsigaliojus reikalavimui renginiuose uždarose patalpose dėvėti respiratorius, gyventojai juos tiesiog ėmė šluoti iš parduotuvių ir vaistinių lentynų. Kai kur respiratorių neliko. Vis dėlto prekybininkai patikina, kad atsargų užtenka ir visi norintys jų įsigyti, dar gali tai padaryti. Respiratorių kainos svyruoja nuo 99 centų iki kelių eurų už vienetą, kaina priklauso nuo respiratoriaus kokybės.

Lietuviai atsikrato pasenusiais vaistais: jų prisiperka per nuolaidas, paskui išmeta kilogramais

Vartoti pasenusius vaistus gali būti kenksminga organizmui. Tačiau retas žino, kad vaistus išmetus į konteinerį ar išpylus į kanalizaciją galima padaryti dar daugiau žalos. Per metus vaistinės sako sulaukiančios tonų pasenusių vaistų, bet specialistai džiaugtis neskuba. Gali būti, kad gyventojai suvartoja netinkamus kiekius vaistų, tad daugiau ir grąžina. Kaupti pasenusius vaistus gali būti kenksminga ne tik sveikatai, bet ir gamtai.

Per karantiną padaugėjo bemiegių naktų ir nerimo priepuolių: gyventojai ėmė masiškai pirkti raminamuosius

Nors užsikrėtimų koronavirusu skaičiai po truputį stabilizuojasi, o kai kurie specialistai jau kalba apie ribojimų švelninimus, vaistinės sako, kad antroji banga gyventojų iš gniaužtų toli gražu nepaleidžia. Vaistinėse vis dar populiarios apsaugos nuo koronaviruso priemonės, o ramybės neduoda šoktelėjęs nerimui malšinti skirtų preparatų populiarumas. Užsikrėtimų koronavirusu skaičiai šalyje po truputį stabilizuojasi, jau imama kalbėti apie ribojimų švelninimus.

Kilo ginčas: ar politikų dėvimos juodos kaukės tokios pat efektyvios kaip žydrosios?

Internete imta diskutuoti, ar nuo kaukės spalvos bei dizaino priklauso jos veiksmingumas. Kliuvo spalvotoms, juodoms ir rankų darbo kaukėms. Nors specialistai rekomenduoja nešioti tik specialiai paženklintas kvėpavimo takų apsaugos priemones, Sveikatos apsaugos ministerija leidžia dėvėti ir savadarbes kaukes. Internete imta diskutuoti dėl spalvotų, madingų, suvenyrus primenančių kaukių.

Karantino užklupti gyventojai šluoja vaistinių lentynas: populiariausi vaistai – peršalimui gydyti

Nuo spalio 28-osios karantinas galioja jau 21-oje savivaldybėje. Situacija šalyje tampa panaši į pavasario karantiną, kai prekybos centrai ir kitos prekybos vietos buvo tiesiog šluojamos. Karantinui grįžus vaistinės jau sako pastebinčios besikeičiantį gyventojų elgesį – daugumoje savivaldybių aktyviau perkami preparatai peršalimui gydyti. Lietuvai pamažu grįžtant į karantiną, keičiasi gyventojų elgesys.

Karantinuojamų savivaldybių gyventojai ruošiasi: kai kur suskubta pirkti vaistus

Pavasarį įvedus visos šalies karantiną, pastebėta, kad prekybos centrų ir vaistinių lentynos ištuštėjo. Žmonės ėmė panikuoti ir masiškai pirko viską iš eilės. Vaistinėse trūko kaukių, vitaminai ir kitos priemonės buvo tiesiog šluojamos. Nuo pirmadienio dvylika šalies savivaldybių grįžta į karantino režimą, tačiau vaistinės pastebi, kad gyventojų elgesys šįkart yra šiek tiek kitoks. Tuštėjančios lentynos pastebimos vos keliose vaistinėse.
REKLAMA
REKLAMA

Jodo tabletės – jau vaistinėse: žada dalinti netrukus

Nors Vilniaus savivaldybė prieš kelias savaites žadėjo spalio pradžioje pagaliau pradėti dalinti jodo tabletes gyventojams, procesai toliau stringa. Vaistinių atstovai dėl to tik gūžčioja pečiais, mat preparatus jau seniai turi ir tą daryti jau yra pasiruošusios.
Į viršų