REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors užsikrėtimų koronavirusu skaičiai po truputį stabilizuojasi, o kai kurie specialistai jau kalba apie ribojimų švelninimus, vaistinės sako, kad antroji banga gyventojų iš gniaužtų toli gražu nepaleidžia. Vaistinėse vis dar populiarios apsaugos nuo koronaviruso priemonės, o ramybės neduoda šoktelėjęs nerimui malšinti skirtų preparatų populiarumas.

Nors užsikrėtimų koronavirusu skaičiai po truputį stabilizuojasi, o kai kurie specialistai jau kalba apie ribojimų švelninimus, vaistinės sako, kad antroji banga gyventojų iš gniaužtų toli gražu nepaleidžia. Vaistinėse vis dar populiarios apsaugos nuo koronaviruso priemonės, o ramybės neduoda šoktelėjęs nerimui malšinti skirtų preparatų populiarumas.

REKLAMA

Užsikrėtimų koronavirusu skaičiai šalyje po truputį stabilizuojasi, jau imama kalbėti apie ribojimų švelninimus. Tačiau populiariausios šalies vaistinės sako pandemijos atsitraukimo dar nepastebinčios.

Vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė trečiadienį vykusio Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžio metu sakė, kad bendrai vaistinėse žolelių ir kitų nerimui malšinti skirtų preparatų paklausa vaistinėse padidėjo maždaug penktadaliu: „Jaučiame, kad tokių žmonių, kurie ateina būtent su psichologinėmis kažkokiomis problemomis ir kalba apie nerimą, visokius priepuolius, tikrai padaugėjo“.

Šluoja preparatus nerimui malšinti

Pandemija, regis, turėjo itin neigiamos įtakos gyventojų psichologinei būklei. Visose tv3.lt apklaustose vaistinėse iš lentynų šluojami preparatai nerimui malšinti.

REKLAMA
REKLAMA

„Vaistininkai pasakoja, kad klientai dažniau nei įprastai skundžiasi padidėjusiu nerimu, nemiga, todėl taip pat paklausūs ir valerijonų bei kitų vaistinių augalų preparatai, kurie ramina, stiprina nervų sistemą ir kartu padeda užmigti.

REKLAMA

Per gruodį įsigyjamų maisto papildų nervų sistemai kiekiai išaugo daugiau nei penktadaliu“, – komentuoja „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė.

BENU vaistinėse itin populiarūs ir širdies lašai.

„Tikėtina, kad tam įtakos galėjo turėti ir tebesitęsiantis karantinas, turintis poveikį žmonių psichologinei ir emocinei sveikatai“, – sako BENU Vaistinė Lietuva rinkodaros ir komunikacijos vadovas Mindaugas Urbas.

Be nerimui malšinti skirtų preparatų, lietuviai iš vaistinių lentynų dar šluoja ir vaistus nuo skausmo ir vitaminus.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu vienos populiariausių prekių „Camelia“ vaistinėse išlieka vaistai nuo skausmo, uždegimo ir karščiavimo, preparatai širdies veiklai gerinti, preparatai nervų sistemai raminti, miego kokybei gerinti, taip pat vitaminas C, vitaminas D ir žuvų taukai“, – sako „Camelia“ komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė.

„Gintarinė vaistinė“ dar pastebi ūgtelėjusius cinko, lieknėjimui skirtų preparatų ir vitaminų moterims pardavimus.

„Lygindami 2020 ir 2021 metų pirmų dviejų sausio mėnesio savaičių duomenis, galime išskirti, kad daugiau kaip tris kartus padidėjo cinko preparatų, beveik du kartus vitamino D, vitamino C, antioksidantų ir preparatų lieknėjimui pardavimai, o taip pat perpus išaugo vitaminų moterims pardavimai“, – komentuoja „Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pandemija nesitraukia

Vaistinių atstovai sako, kad pandemijos atsitraukimo požymių dar nematyti. Žmonės ir toliau gausiai perka kaukes, rečiau lankosi fizinėse vaistinėse ir dažniau apsiperka internetu.

„Šiuo metu žmonių besilankančių vaistinėse skaičius yra panašus kaip ir karantino pradžioje, tad įvertinti sergamumą ir pasidžiaugti gerėjančia situacija mes galime tik pagal skelbiamus institucijų duomenis.

Galime tik pastebėti, kad toliau auga pardavimai e.vaistinėse, suprantama, kad žmonės saugosi ir stengiasi kuo mažiau lankytis viešose erdvėse kur yra daugiau žmonių“, – sako „Gintarinės vaistinės“ atstovė I. Tėvelienė.

REKLAMA

„Camelia“ sako, kad vienos iš populiariausių prekių vaistinėse vis dar išlieka apsauginės veido kaukės. Tiesa, jei anksčiau kaukes gyventojai pirkdavo medicinines, dabar dažniau žiūri į daugkartines. Keičiasi ir perkamų kaukių kiekiai.

„Palyginimui, kai pavasarį kaukių pasiūla buvo labai maža, o paklausa didelė ir kainos buvo didelės, klientai, atėję į vaistinę dažniau pirkdavo kaukes vienetais (3,5, 10 ir pan.). Antrojo karantino metu, kai medicininių kaukių paklausa buvo kur kas didesnė, o kainos mažesnės, klientai dažniau kaukes pirkdavo dėžutėmis, o ne vienetais.

Šiuo metu kaukių kaina dar labiau mažėja, tad kai kurie klientai kaukes perka jau nebe po vieną dėžutę, o po kelias dėžutes vieno apsipirkimo metu“, – komentuoja vaistinės atstovė Ž. Juškytė.

REKLAMA

BENU vaistinė pastebi, kad gyventojai pandemijos metu išsiugdė naujų įpročių, tad iki šiol rečiau lankosi fizinėse vaistinėse ir labiau rūpinasi savo sveikata.

„Atsipalaiduoti dar tikrai per anksti ir matome, kad žmonės tai supranta. Srautai į vaistines vis dar išlikę mažesni, tad darome prielaidą, kad bent dalis gyventojai sąžiningai laikosi karantino taisyklių, riboja nebūtinus apsilankymus prekybos vietose ir kitur“, – sako BENU atstovas M. Urbas.

Taip pat fiksuojami ir atvejai, kai į vaistines užsuka virusu jau persirgę žmonės.

„Vis dažniau į vaistines pasikonsultuoti užsuka ir jau persirgę asmenys, kurie teiraujasi, kaip pasirūpinti savimi po ligos“, – sako „Eurovaistinės“ atstovė L. Bielskė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sergančių peršalimo ligomis sumažėjo

Neseniai šalį sukausčiusi šalčio banga, kaip sako vaistinių atstovai, neigiamos įtakos gyventojų sveikatai neturėjo. Po kelių šalčio dienų ryškaus peršalimo simptomams lengvinti skirtų preparatų šuolio nepastebėta.

„Gintarinė vaistinė“ sako, kad prie to galėjo prisidėti karantino ribojimai ir žmonių dėvimos kvėpavimo takus apsaugančios priemonės. Lyginant su praėjusių metų pirmomis dviem savaitėmis, šiemet šioje vaistinėje peršalimui gydyti skirtų produktų sumažėjo maždaug trečdaliu.

„Šių ligų sukėlėjai yra virusai, kurie plinta oro lašeliniu arba kontaktiniu būdu ir pati liga vadinasi užkrečiama virusinė viršutinių kvėpavimo takų (nosies ir gerklės) infekcija. Todėl užsikrėsti tokiomis ligomis galima tik nuo sergančio žmogaus, o žmogui tiesiog pajutus fizinius sušalimo simptomus, gali sumažėti organizmo atsparumas virusams.

REKLAMA

Tad šiuo atveju karantinas įvestas siekiant sumažinti COVID-19 viruso plitimą ir sumažėjęs žmonių fizinis bendravimas bei judėjimas viešose vietose labai prisideda ir prie mažesnio sergamumo peršalimo ligomis bei gripu“, – sako I. Tėvelienė.

Nors „Camelia“ irgi pastebi žymiai sumažėjusius peršalimo gydymui skirtų preparatų pardavimus, po praėjusio šaltojo savaitgalio besikreipiančių pagalbos atsirado. Buvo net tokių, kuriems perpūtė sprandą.

„Lyginant su, tarkime, 2019 metais, pastaruoju metu pastebime, kad pacientų, kurie teiraujasi preparatų nuo peršalimo, yra kur kas mažiau. Žinoma, yra ir peršalusių pacientų, kuriems po tokių stiprių šalčių pradėjo mausti gerklę, atsirado sloga, sausas varginantis kosulys, ar netgi perpūstas sprandas“, – sako „Camelia“ vaistininkas Arnas Janušauskas.

REKLAMA

„Eurovaistinė“ sako, kad įtakos sumažėjusiam peršalusių gyventojų kiekiui gali turėti ir tai, kad žmonės tiesiog labiau rūpinosi savo sveikata, stiprino imunitetą.

„Šiais metais pastebime, kad sergančių peršalimu tikrai gerokai mažiau nei ankstesniais metais, tam įtakos tikriausiai turi ir namuose leidžiamas laikas, ir tai, kad klientai apskritai daugiau dėmesio skiria savo imuninei sistema“, – sako vaistinės atstovė L. Bielskė.

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu šalyje galioja karantinas. Karantino reikalavimus galite matyti šioje iliustracijoje:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų