REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Azerbaidžano pradėta operacija separatistiniame Kalnų Karabache tebesitęsiant Rusijos invazijai Ukrainoje nėra sutapimas.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Azerbaidžano pradėta operacija separatistiniame Kalnų Karabache tebesitęsiant Rusijos invazijai Ukrainoje nėra sutapimas.

REKLAMA

„Nemanau, kad tai sutapimas, kai kalbame apie Ukrainą, apie karą čia, o kaimynystėje atsiranda dar vienas lūžio taškas“, – interviu CNN trečiadienį sakė Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje dalyvaujantis Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Kai kurios šalys gali matyti tai kaip galimybę, kol Vakarų šalys yra užimtos Ukraina ir negali paskirstyti dėmesio, (...) apšaudyti civilių miestus. Tai kelia nerimą“, – teigė jis.

Praėjus dienai po to, kai Azerbaidžanas pradėjo karinę operaciją Kalnų Karabache, separatistinės armėnų pajėgos sutiko sudėti ginklus ir surengti derybas dėl reintegracijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien esama kažkiek optimizmo, (...) tačiau visa įvykių seka yra labai kelianti nerimą“, – teigė G. Landsbergis.

Per maždaug parą trukusį Azerbaidžano antpuolį Kalnų Karabache žuvo 200 žmonių, dar 400 buvo sužeisti, teigia armėnų separatistai.

Armėnija ir Azerbaidžanas į ginčą dėl Kalnų Karabacho teritorijos yra įsitraukusios kelis dešimtmečius ir dėl jos kariavo du karus, paskutinįjį – 2020 metais.

Lakstingala negali neciulbeti, o ozio broileris negali nekudakuoti...- Tvarto lyderis...- pagal paveldejima.
Buvo renkami arba patys pasirinkdavo vadovauti. Vėliau buvo prigimtinė arba paveldėjimo teisė. Dar ir dabar ją matome, ir ne tik Šiaurės Korėjoje. Beje, paveldėjimo teisė savo privilegijas aiškino būtent kompetencija: įpėdiniai tapti valdovais buvo ruošiami dar nuo lopšio. Labiausiai kvalifikuotų savo sričių profesionalų. Vėliau atsirado rinkimų teisė. Kas valdys pasirinkdavo patys rinkėjai. Arba kaip tvirtino bolševikai rinkimai buvo tik farsas, valdančiuosius parinkdavo valdanti klasė. Todėl be valdžios ėmimo jėga jiems niekaip nebuvo galima apsieiti. Kas valdė sovietų sąjungoje? Valdė partija, ir tam teisę ji turėjo todėl, kad vadovavosi pačia pažangiausia ir moksline ideologija(!) Aišku, kad pagal šį aiškinimą - partija buvo apdovanota pačia superaukščiausia kompetencija vien todėl, kad ji buvo pačia teisingiausia ir moksliškai pagrįsta ideologija besivadovaujanti partija. Kitaip sakant, turiu teisę valdyti todėl, kad valdau. Kiek tai atnešė kančių ir kuo tai baigėsi dar nepamiršome.
Todėl drįstu abejoti ar rinkimuose reikėtų rinktis pagal kompetenciją. Viena vertus norint įvertinti ko verta kandidato kompetencija reikia pačiam rinkėjui turėti kompetenciją ne mažesnę kaip kandidato kompetenciją. Kitų atveju teks kliautis kitų patarimais. Bet kaip tuos patarimus įvertinti?
Todėl rinktis derėtų pagal kitus kriterijus. Manyčiau, tai turėtų būti paprastas ir aiškus įvertinimas - kiek kandidatas atitinka mano kaip rinkėjo interesus! Mano kaip konkretaus rinkėjo. Kaip studento, darbininko, verslininko ar pensininko. Kaip miesto ar kaimo gyventojo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų