• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerui Andriui Kubiliui, metus tvirtinusiam, kad krizė jau įveikta, vakar pavyko įtikinti Seimą, kad sunkmetis Lietuvoje dar nesibaigė. Kardinalus nuomonės pokytis buvo reikalingas tam, kad nereikėtų pensijų grąžinti į prieškrizinį laikotarpį. Jos ir nebuvo grąžintos.

REKLAMA
REKLAMA

Daug baubų

Seimas vakar priėmė verdiktą: kitais metais pensininkai dar negaus ikikrizinio dydžio pensijų. Už tai, kad būtų mokamos ikikrizinės pensijos, balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo 34, susilaikė 37 parlamentarai.

REKLAMA

„Tie, kurie nepritars, padarys didžiulį moralinį nusikaltimą mūsų senoliams. Pinigus rasti galima, tik reikalingas noras. Nereikia mūsų gąsdinti nei atsistatydinimu, nei lito devalvavimu, nereikia mums sekti siaubo pasakų“, – prieš balsavimą kalbėjo parlamentaras Valentinas Mazuronis.

„Kažin, ar mes negyvename virtualiame, įsivaizduojamame pasaulyje? Tie, kurie kategoriškai stumia šį projektą, stumia žmones į nepagrįstų lūkesčių pasaulį“, – kontrargumentavo seimūnas Valentinas Stundys.

REKLAMA
REKLAMA

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas gąsdino, kad, padidinus pensijas, Lietuvai pabrangs skolinimasis, o Europos Komisija nubaus, nebeskirdama paramos iš Sanglaudos fondų. Finansų ministrė Ingrida Šimonytė pensijų nedidinimą motyvavo tuo, kad priešingu atveju reikėtų sumažinti įmokas į pensijų fondus, o tai esą pažeistų būsimų pensininkų lūkesčius gauti didesnes pensijas.

Pasiūlė palaukti

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas priminė, kad ir, be pensijų padidinimo, kitų metų „Sodros“ deficitas – 2,6 mlrd. litų, tad bet koks siūlymas jį didinti esą yra populizmas. O konservatorė pensininkė Danutė Bekintienė, beje, gaunanti beveik 7 tūkst. litų algos, aiškino, kad savo ir savo šeimos vardu nusprendė palaukti didesnių pensijų. Palaukti neva sutinka ir kiti pensininkai, su kuriais yra kalbėjusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beje, po balsavimo Seimo plenarinių posėdžių salėje susirinkę žiūrovai senjorai tyliai pradėjo skanduoti „Gėda!“ ir iškėlė atitinkamo turinio užrašus. Už tokį „nusikaltimą“ jie buvo išvesdinti Seimo apsaugos darbuotojų.

Manipuliavimas sąvokakrizė

Jurgis Razma, Seimo konservatorių frakcijos seniūnas:

Prezidentė ne veltui sakė, kad finansų būklė per daug trapi. O prezidentė žinojo, kad tai jai nepridės populiarumo. Į 2008–ųjų lygį grąžinti pensijas būtų per skaudu, nes jos socialdemokratų prieš rinkimus buvo pakeltos neatsižvelgiant į finansinę situaciją. Gal tai buvo slaptas ciniškas planas: žinodami, kad nebus išrinkti, socialdemokratai specialiai jas pakėlė tikėdamiesi, kad mes jau po mėnesio jas turėsime sumažinti. O dėl premjero kalbų, kad krizė baigėsi, ir kalbų, kad nesibaigė, kai kalbama dėl pensijų pakėlimo... Ne kartą kolegoms siūliau tiksliau kalbėti: kritimo sustabdymas dar nereiškia krizės pabaigos.

REKLAMA

Palikti likimo valiai

Aloyzas Sakalas, visuomenės veikėjas, eksparlamentaras:

Aš būčiau balsavęs už pensijų padidinimą. Tuos 600 mln. litų galima atrasti kad ir apmokestinus brangų nekilnojamąjį turtą ar įvedus progresinius mokesčius. Svarbu net ne suma. Net ir padidinus 100 mln. ar 200 mln. litų svarbiausia būtų, kad pensininkai pamatytų, jog jais rūpinamasi. Tačiau nusvėrė ne teisinis motyvas (turiu mintyje Konstitucinio Teismo išaiškinimą), o ekonominis. Ir iš viso sunku suvokti, kodėl pensijų grąžinimo į prieškrizinį lygį šalininkai vadinami populistais. Negi tie, kurie nori padėti žmonėms, būtinai turi būti populistai?

Danas NAGELĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų