Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol premjeras Saulius Skvernelis skelbia apie neramią situaciją Lietuvoje, kai užsikrėtimų COVID-19 skaičius auga ir ragina visus susilaikyti nuo nebūtinų švenčių, susibūrimų ir renginių, tuo metu valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis dalinasi „Naisių bendruomenės“ kvietimu ateinantį Žolinių savaitgalį švęsti Naisiuose.

Kol premjeras Saulius Skvernelis skelbia apie neramią situaciją Lietuvoje, kai užsikrėtimų COVID-19 skaičius auga ir ragina visus susilaikyti nuo nebūtinų švenčių, susibūrimų ir renginių, tuo metu valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis dalinasi „Naisių bendruomenės“ kvietimu ateinantį Žolinių savaitgalį švęsti Naisiuose.

REKLAMA

Tiesa, pats R. Karbauskis naujienų portalui tv3.lt pripažino, kad rugpjūčio 15 dieną nedalyvaus šventėje Naisiuose, kurią organizuoja asociacija „Naisių bendruomenė“, jis teigė tik pasidalinęs organizatorių iniciatyva.

„Suprantu, ką turėjo omenyje premjeras, aš pilnai su juo sutinku, kad reikia vengti kontaktų, ypač žmonėms rizikos grupėje. Ypač, kur tos problemos didėja – Kaune, Pakaunėje, Vilniuje ar prie Vilniaus“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis pridūrė, kad kiekvienas žmogus turėtų įvertinti savo situaciją ir vietą, į kurią vyksta.

Šiuo metu vidaus renginiuose leidžiama būti ne daugiau nei 600 žiūrovų, lauko renginiuose – iki 1 tūkst. žiūrovų. Nuo rugsėjo, kaip planuota anksčiau, iš viso ketinama panaikinti žiūrovų skaičiaus ribojimus, jeigu situacija neblogės.

REKLAMA

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, bendras Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 8,7.

R. Karbauskis: lauke tokie renginiai nėra draudžiami

Rugpjūčio viduryje per Žolines Naisiuose ketina koncertuoti „Naisių vasaros teatras“ ir Ovidijus Vyšniauskas. Bus pinami vainikai, kepamos bandelės ir organizuojama mugė. Pasak R. Karbauskio, Lietuvoje dar nėra tokios situacijos, kad reikėtų stabdyti šį ar kitus renginius gamtoje, todėl atšaukti nereikėtų skubėti.

„Aš tik pasidalinau, bet suprantu, kad tai ne pirmą dieną organizuojama. Naisiuose yra didžiuliai plotai ir tie koncertai vyksta Baltų arenoje, kur telpa 30 tūkst. žmonių. Viskas yra gryname ore, ne patalpose. Žmonės sėdi ant šlaitų ir vieni su kitais išlaiko atstumus – visi gi saugo save. Lauke tokie renginiai nėra draudžiami.

Dar neturime tokios rekomendacijos, kad lauke laikantis visų atstumų negalėtų vykti renginiai. Mes kasdien stebime susirgimų skaičių, Šiauliuose negirdėjau, kad būtų kokių momentų per pastarąsias dvi savaites“, – kalbėjo R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA

Valstiečių lyderis prisiminė Naisių vasaros festivalį, kuris šiemet buvo atšauktas dėl rekomendacijų, nes į šį festivalį susirinkdavo didžiuliai kiekiai žmonių.

„Apie tokių renginių kaip Žolinės ribojimą kol kas kalbos nėra, tokių renginių bus labai daug visoje Lietuvoje. Būtų keista, jei atšauktume tokius renginius lauke, tuomet mes grįžtume į tokius apribojimus, kokie buvo per karantiną. Šis Žolinių savaitgalis niekuo neypatingas.

Jei ir reikėtų šnekėti – tai apie Palangą. Jei kur yra didžiausias susibūrimas – tai Palangoje. Jei palyginsime su Žolinėmis kažkokioje gyvenvietėje ar miestelyje – tai susibūrimą reikėtų dauginti tūkstančiais kartų“, – sakė R. Karbauskis.

Organizatoriai: laikysimės visų saugumo reikalavimų

Žolinių šventę organizuojančios asociacijos „Naisių bendruomenė“ pirmininkė Rita Žukauskienė teigė, kad kol kas neplanuoja atšaukti Žolinių šventės, bet stebi situaciją dėl koronaviruso pandemijos ir rekomendacijas.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvome seniai suplanavę ir kol kas dar planuojame organizuoti. Žiūrime į visą situaciją ir į visus sprendimus. Kol kas dar leidžiama, tai dar nieko neatšaukiame.

Kadangi ta šventė nėra Naisių festivalis ir nesulaukiame tūkstančių žmonių. Susidomėjimas yra, tačiau daugiau apskrities ar rajono mastu.

Koncertus darysime, kur vyksta muzikinė Naisių vasara, o ten yra labai didžiulės erdvės. Tos edukacijos, kurios numatytos, ar mugė – kurioje prekiauja 15-20 žmonių – tai nepritraukia tiek, kad būriuotųsi, nes erdvės labai didelės.

Dar raginsime ir laikysimės visų saugumo reikalavimų. Jei matysime, kad padėtis Lietuvoje dar prastėja – tai galbūt ir atšauksime. Žiūrėsime pagal situaciją“, – sakė R. Žukauskienė ir patikino, kad šventės metu visi bus raginami laikytis saugių atstumų ir kitų higienos reikalavimų.

Skvernelis įspėja dėl Žolinių savaitgalio: tarnybos dirbs padidintu pajėgumu

Pirmadienį premjeras S. Skvernelis pranešė, kad šalyje augantis viruso atvejų skaičius kelia nerimą, todėl ragina gyventojus atsakingai pažiūrėti į situaciją ir laikytis rekomendacijų, teisingai dėvėti apsaugos priemones ir laikytis higienos.

REKLAMA
REKLAMA

S. Skvernelis taip pat kviečia be reikalo nesirinkti į susibūrimus, šventes ir kitus renginius bei teigia, jog artėjantį Žolinės atlaidų savaitgalį tarnybos dirbs didesniu pajėgumu.

„Laikykimės medikų ir specialistų rekomendacijų. Teisingai dėvėkime apsaugos priemones. Nepamirškime higienos reikalavimų. Išsiverskime be nebūtinų susibūrimų, švenčių ir kitų renginių.

Ateinantį savaitgalį Lietuvoje vyks Žolinės atlaidai. Policija ir kitos tarnybos, kurios rūpinasi mūsų visų saugumu, dirbs padidintu pajėgumu, tačiau geriausia ir efektyviausia, kuomet saugumu rūpinamės mes patys“, – „Facebook“ skelbė premjeras.

Pasak premjero, Lietuvoje kilus antrajai koronaviruso bangai ekonomika ar atskiri sektoriai nebus stabdomi, prioritetus ruošiamasi teikti saugojimuisi, o ne draudimams,.

„Noriu iš karto labai aiškiai pasakyti, kad valdydami antrąją bangą tikrai neplanuojame imtis visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo“, – premjeras.

„Naujojoje realybėje eisime „saugaus aktyvumo“ keliu, kas reiškia teisingą kaukių dėvėjimą, dezinfekciją, saugius atstumus ir kitas priemones, kurias esame numatę COVID-19 valdymo strategijoje“, – rašė premjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak S. Skvernelio, prioritetas bus teikiamas maksimaliam apsaugos priemonių naudojimui, o ne ribojimams.

„Stebėsime epidemiologinius rodiklius ir prireikus priimsime sprendimus atskirose savivaldybėse bei sektoriuose. Aišku, jei situacija keisis dramatiškai ir tai bus tikrai būtina, ribojimai galimi, tačiau tikiuosi, kad to neprireiks“, – rašo jis.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų, šia liga iš viso užsikrėtė 2264 žmonės. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 501 asmuo, pasveiko – 1670. Nuo COVID-19 mirė 81 asmuo, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų