Šiurpų Helovino nuotykį galima patirti „Minimelts“ nuotykių parke, H. Manto g. 81, Klaipėdoje. Lankytojai laukiami kasdien nuo 15 iki 22 val. iki pat lapkričio 3 d. Vieno bilieto kaina siekia 10 eurų, būvimo parke laikas nėra ribojamas. Čia užsukusieji taip pat turės galimybę išmėginti save laipynių trasose medžiuose – jos veiks net tamsiuoju paros metu.
Pramogos pritaikytos visiems
Gabijos Juzėnaitės ir Dominyko Repečkos įkurtame „Siaubo parke“ lankytojų laukia ne tik šimtai bauginančių skulptūrų, šiurpą keliantys gąsdintojai, siaubo tunelis, bet ir kitos pramogos. Čia įsikūrusi vaikų žaidimo aikštelė, moliūgų labirintas, elektrinių mašinėlių trasa, riedučių zona, batutai, maisto bei gėrimų kioskeliai.
Norintys išbandyti savo taiklumą, šaudymo iš lanko stotelėje gali rungtis dėl prizo.
„Lankytojų laukia laipynės medžiuose, jomis bus galima laipioti ir tamsiu paros metu, prisitvirtinus specialų žibintuvėlį ant galvų. Kainas esame sumažinę kone tris kartus, lyginant su vasaros sezonu“, – sako „Minimelts“ nuotykių parko vadovas Mindaugas Žilys.
„Manau, kad tikrai pateisinsime žmonių lūkesčius ir didžioji dauguma išeinančių iš šio parko, dalinsis pačiomis geriausiomis emocijomis. Pastebiu, kad jaunimas vis dažniau švenčia Heloviną, vadinasi to žmonėms reikia. Visi čia atėjusieji, gali patirti tikrą Heloviną“, – priduria M. Žilys.
Vaikų atostogų metu, visi norintys kviečiami registruotis į dieninę vaikų stovyklą, kur mažųjų lauks ne tik laikas gamtoje – „Siaubo parke“, bet ir kitos pramogos. Apie tai daugiau informacijos pateikiama nuotykių parko socialiniuose tinkluose.
Šventinėmis dienomis – spalio 31 d. bei lapkričio 1 ir 2 dienomis „Siaubo parke“ bus organizuojami lazerių šou bei garsių atlikėjų koncertai.
Kaip gimė idėja?
Lietuvoje pamažu pradėjus švęsti Heloviną, Gabija Juzenaitė iš Šiurpnakčio parkų kūrimo padėjėjos pati tapo jų kūrėja. Jau ketvirtus metus ji su šeima kuria Helovino nuotykių parkus. Pirmus tris metus šeimos kurtas parkas džiugino Anykščių rajono gyventojus ir svečius, tačiau šiemet buvo nuspręsta Vaiduoklių šventę atgabenti į pajūrį.
„Gavome pasiūlymą sukurti tokį parką Klaipėdoje. Atvykome, apsižiūrėjome, pasivaikščiojome ir supratome, kad šis parkas puikiai tam tinka, jis mums labai patiko. Pirmą kartą čia atvykus, jau numačiau, kokios zonos ir kur turėtų būti įrengtos, vaizduotėje viena po kitos sukosi mintys“, – pasakoja „Siaubo parko“ įkūrėja G. Juzėnaitė.
Prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo ir tai, kad Vakarų Lietuvoje būtent tokio parko niekur nėra. Tokia vieta sukurta pirmą kartą – tai vienintelis tokio tipo ir dydžio parkas visame pajūrio regione.
„Buvo iššūkis įrengti tokį didelį parką, tačiau manome, kad su tuo puikiai pavyko susidoroti“, – sako moteris.
Visame parke yra sukurta daugiau nei 10 skirtingų zonų, pavyzdžiui „Zombių miestas“, „Cementinių skulptūrų alėja“, „Siaubo labirintas“, „Vaikų zona“ ir daugelis kitų.
G. Juzėnaitė pastebi: „Vaikštant po parką nesinori monotonijos, akis turi atrasti kažką naujo, tą ir norėjome sukurti. Parke nėra vieno konkretaus traukos centro, kiekvienas lankytojas gali atrasti savo mėgstamą pagrindinį akcentą“.
Šimtai rankų darbo skulptūrų
„Siaubo parko“ sukūrimas pareikalavo labai daug laiko ir pastangų. G. Juzenaitė pasakoja, kad buvo stengtasi realizuoti kiekvieną mintyse gimusią idėją, o gauti rezultatai – išties džiuginantys.
„Iš Anykščių atsivežėme apie 200 skulptūrų ir dar dešimtis dekoracijų, – sako moteris. – Viską gaminome patys, iš esmės, paskyrėme tam visą vasarą. Kiekviena skulptūra ir dekoracija yra kruopštaus rankų darbo ir vaizduotės vaisius“.
Skulptūrų šiame parke galima pamatyti įvairių – kai kurios jų pagamintos iš cemento, o kitų skulptūrų medžiagas ir gaminimo subtilybes kūrėjai nusprendė palikti paslaptyje: „Galime pasakyti tik tiek, kad skulptūros gamintos iš visų įmanomų medžiagų“.
„Į šiurpumą reikia žiūrėti kaip į teatrą“
„Žmonių požiūris į Heloviną labai skiriasi. Vieni sako, kad Heloviną švenčia satanistai, garbinantys velnią, kiti priešinasi nelietuviškų švenčių šventimui, tačiau yra ir kitokių nuomonių. Kol ruošėme parką atidarymui, sutikome pagyvenusią moterį, kuri pasakė, kad į visa tai reikia žiūrėti kaip į teatrą. Mums labai patiko ši mintis. Iš tiesų, reikia mokėti į viską pažvelgti kitu kampu“, – sako G. Juzėnaitė.
„Siaubo parke“ lankytojų amžiaus cenzo nėra, vieta yra tinkama įvairaus amžiaus žmonėms.
„Gąsdintojai yra informuoti apie vaikus. Suprantame, kad vaikai yra ypač jautrūs, tad tikrai į tai atsižvelgiame“, – teigia „Siaubo parko“ įkūrėja G. Juzėnaitė.
Pasak parko įkūrėjos, viskas priklauso nuo tėvų pasirinkimo, kiek jie yra drąsūs į nuotykių parką vestis savo vaiką, tačiau moteris pabrėžia, kad veiklos čia ras net patys mažiausi lankytojai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!