REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maždaug kas 7-as vaiko teisių iš tėvų atimtas vaikas taip ir negrąžinamas atgal į tą pačią šeimą. Tokią statistiką skelbia Vaiko teisių tarnyba, kuri aiškina, kad ne visiems tėvams pavyksta pasistengti dėl vaiko gerovės.

Maždaug kas 7-as vaiko teisių iš tėvų atimtas vaikas taip ir negrąžinamas atgal į tą pačią šeimą. Tokią statistiką skelbia Vaiko teisių tarnyba, kuri aiškina, kad ne visiems tėvams pavyksta pasistengti dėl vaiko gerovės.

REKLAMA

Vaiko teisių tarnybos vadovė aiškina, kad dažniausiai vaikus iš šeimų paima tėvams be saiko vartojant alkoholį ir narkotines medžiagas. Tačiau neretai tėvai atžalas išnaudoja skyrybų metu, kai kviečia vaiko teisių specialistus manipuliuodami, kad vienas iš tėvų muša vaiką.

Prabėgus beveik pusei metų po skandalingos devynmečio atėmimo istorijos, Vaiko teisių tarnybos vadovė pripažįsta, kad užtikrinti, jog tokie atvejai nesikartotų, yra sudėtinga – trūksta darbuotojų. Žmonės išeina iš darbo tiek dėl psichologinės naštos po tokių skandalingų istorijų, tiek dėl mažų atlyginimų. 

„Regionuose apskritai motyvuotų, išsilavinusių žmonių skaičius, gyventojų bendrai mažėja, ir žmonių, kurie galėtų dirbti šį darbą taip pat“, – tvirtina vaiko teisių tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai vaiko teisių gynėjams teko gelbėti vaikus kas 9 minutes. Pasak vaiko teisių gynėjų, tokių atvejų, kai vaikus tėvai išnaudoja skyrybų metu, pasitaiko vis dažniau.

REKLAMA

„Labai padidėjęs skaičius, aš vertinu tai, kad ir tėvų vaidmuo yra žymiai pasikeitęs, nuo to, koks buvo anksčiau – aprūpintojas. Jis dabar turi lygiai tokią pat teisę būti lygiaverčiu vaiko tėvu. Vienu iš dviejų tėvų“, – sako Kauno vaiko teisių tarnybos vadovė Andželika Vežbavičiūtė.

Sulaukė ketvirtadaliu daugiau pranešimų

Vis dėlto, paprastai vaikai paimami iš šeimų, kuriose dažnai be saiko vartojamas alkoholis ar net narkotikai. Daugiau kaip netoli 70 procentų yra tie atvejai, kuomet tėvai buvo apsvaigę nuo alkoholio, ar kitų narkotinių, psichotropinių medžiagų. Kuomet negalėjo pasirūpinti vaiku čia ir dabar. Tačiau tėvams išsiblaivius vaikai dažnai grąžinami atgal į tas pačias šeimas. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai įvertinę tik tas aplinkybes, ar nėra rizikos veiksnių, ar nėra vaikui grėsmės, įvertinę vaiko situaciją per 3-5 dienas vaikas grįžta į šeimą“, – teigia vaiko teisių tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

Per praėjusius metus vaiko teisių gynėjai sulaukė ketvirtadaliu daugiau pranešimų apie vaiko teisių pažeidimus. Dėl fizinio ar psichologinio smurto namuose kenčia mažiausiai 6 procentai Lietuvos vaikų. Kasmet šis skaičius auga. Apskritai iš šeimų vaiko teisų specialistai paėmė pusaštunto tūkstančio vaikų. Dalis jų tėvams taip ir nebuvo grąžinti.

80 procentų vaikų skambučių pasitvirtina

Tarnybos vadovė tikina, kad 80 procentų vaikų skambučių apie smurtą namuose pasitvirtina. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bene sudėtingiausios situacijos pernai kliuvo Kauno vaiko teisių gynėjams. Žinomiausias atvejis, kai sutuoktiniai Vilčinskai savo vaikus pagrobė iš globos įstaigos ir bandė sprukti į Baltarusiją. Kauno vaiko teisių tarnybos vadovė sako, kad tai buvo pirmas atvejis jos darbo istorijoje, kai tėvai visais būdais vengė pagalbos iš valstybės. 

„Mes visada tikime tėvais, kad jie gali, padarę pokyčius, susigrąžinti vaikus. Ir būtent tos pagalbos nepriėmimas buvo labai nu toks totalus, toks pastrigimas“, – sako Kauno vaiko teisių tarnybos vadovė Andželika Vežbavičiūtė.

Dažniausiai esant būtinybei vaikai iš tėvų paimami trumpam laikui. Norint juos atskirti ilgesniam laikui reikia teismo sprendimo. Jei vaikas atskiriamas nuo šeimos, jis apgyvendinamas pas artimiausius šeimos giminaičius ar kaimynus. 

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

iš tų iš kurių tikrai reikia atimti, tai neatiminėja, pvz., MATUKAS, berniukas išmestas pro langą, vaikai įmesti į šulinį ir t. t. . Tuo tarpu normalios, manau, kad ne retai neturtingos šeimos: nukenčia.

VAIKGROBIAI, mažą pinigų kiekį traktuoja kaip rizikos faktorių, tačiau tiesa yra ta, kad vaikai iš neturtingų šeimų išvysto geresnį išgyvenimo instinktą.

Manau, kad VAIKGROBIŲ organizaciją reikia utilizuoti, nes tiems kam tikrai reikia pagalbos nepadeda, tuo tarpu sugadina gyvenimus ženkliai didesniam skaičiui normalių šeimų.
nemaisykit savoku, ne paimamas, o atimamas..
Didelės, labai didelės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų