Išplitusiame sukrečiančiame vaizdo įraše galima matyti, kaip paauglę užsipuola kita mergina.
„Tau seniai į psichūškę reikia gultis“, – vaizdo įraše girdisi paauglės žodžiai, kuri vėliau sulaukia žiauraus išpuolio.
Bendraklasė pradeda žiauriai nukentėjusiąją kumščiuoti, mušti su kuprine.
Po to įsitraukia kitas asmuo, kuris puola nukentėjusiąją ginti ir pradeda muštis su užsipuolusiąja.
Komentaruose po įrašu mama tvirtino, kad užsipuolusi paauglė – nukentėjusiosios bendraklasė. Be to, pridūrė, kad užsipuolusi mergina paspruko, o jos tėvai dar parašė pareiškimą.
„Parašė, kad jai paakį perrėžė, kad savo vaiką apgintų“, – rašė nukentėjusiosios mama.
Nukentėjusios merginos mama išplatino vaizdo įrašą
Socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienį nukentėjusiojos mama viešai pasidalijo įrašu, kuriame piktinosi, kad, kaip teigia mama, apsvaigusi moksleivė smurtavo prieš jos dukrą.
„Dalinamės visi, kas gali!!!!!! Teisybė turi būti!!!
Ar tai normalu?
Aš labai tikiuosi, kad visa tai, kas buvo sukelta mano vaikui, atsisuks jūsų, išgamos, vaikams! Kad kentėsit ir jausit šitą jausmą, kai negali niekuom padėti, nes nesi šalia tuo momentu.
Bet kiekvienas atsakysite už savo veiksmus ir nepadės jums nei dėdės pareigūnai, nei kažkas kitas, niekas nėra vertas smurto, kad ir kokia situacija bebūtų.
O jums degradai, kurie stovėjote ir žiūrėjote, galiu pasakyti tik viena – užsidarys jūsų „lavačka“ ir baigsis jūsų smailikai ir garinimai. Kodėl taip drąsiai kalbu, kiti paklaus? O todėl, kad nebijau nieko ir kaip MAMA EISIU UŽ SAVO VAIKĄ IKI PASKUTINIO!!!! Už kiekvieną nukritusį plaukelį nuo jos galvos ir patirtą skausmą atsakys kiekvienas!
Va, čia yra jums mieli žmonės pavyzdys, kaip 16 metų paaugliai, kurie yra nestabilios būsenos nuo apsvaigimo gali mušti, žeminti ir tyčiotis iš jaunesnių už save.
Aš tikiuosi, kad man visi padėsite ir neleisime pasikartoti Šiaulių mergaitės atvejui. Gana skriausti mūsų vaikus tiems, kas negali būti kartu su mūsų vaikais aplinkoje!!
STOP PATYČIOMIS!!!! STOP NARKOTIKAMS!!!!“ – rašoma įraše.
Policija: toks įvykis registruotas, pradėta rinkti medžiaga, tikslinamos įvykio aplinkybės
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Tomas Bražėnas naujienų portalui tv3.lt pranešė, kad toks įvykis policijoje registruotas kovo 8 d. apie 14 val.
„Pranešėja informavo, kad Darželio g., Vilniuje, šalia mokyklos teritorijos, jos dukrą (gim. 2008 m.) galimai sumušė klasės draugė.
Dėl galimo fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo Vilniaus m. 3-ajame PK pradėta rinkti medžiaga, tikslinamos įvykio aplinkybės“, – komentavo T. Bražėnas.
Vaiko teisės: vertinama įvykyje dalyvavusių vaikų situacija
Naujienų portalui tv3.lt Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius komentavo, kad apie minimą įvykį vaiko teisių gynėjai gavo informaciją ir sureagavo iš karto.
„Šiuo metu yra vertinama įvykyje dalyvavusių vaikų situacija – siekiama išklausyti jų nuomones, pasikalbėti su jų tėvais, inicijuoti reikiamą pagalbą.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad tokiais atvejais pagalba dažniausiai būna reikalinga ne tik nukentėjusiam, bet ir smurtautojui. Aiškindamiesi smurto atvejus ir ieškodami priežasčių, kodėl vaikas ėmėsi smurto prieš kitus vaikus, dažniausiai sužinome, kad netinkamai besielgiantis vaikas pats iš suaugusiųjų matė problemų sprendimo jėga pavyzdį ar galimai patyrė smurtą“, – teigė G. Batulevičius.
Jis pridūrė, kad reiktų skatinti matyti netinkamo vaiko elgesio priežastis, o ne jį bausti.
„Tad visais atvejais, kai kalbame apie netinkamą vaikų elgesį, kartu ir smurtą tarp jų, pirmiausia reikia klausti, ką šis vaikas patyrė, kokį pavyzdį matė gyvenime, kokia pagalba buvo suteikta jam ir jo šeimai, kiek ta pagalba buvo efektyvi, taip pat – ar ją priėmė.
Svarbu suprasti, kad dažnai paauglių konfliktai kyla dėl bendravimo, klausymo įgūdžių stokos, įžeistų jausmų, negebėjimo teisingai išreikšti savo norų ir požiūrio, tarpusavio konkurencijos. Pasitaiko, kad ir maži nesutarimai į rimtesnius konfliktus išauga dėl netinkamai pasirinkto konflikto sprendimo būdo“, – pridūrė jis.
G. Batulevičius komentavo, kad svarbu mokyti vaikus, jog konflikto metu normalu abiem pusėms išsakyti savo nuomones, tikslus, tačiau jokiu būdu kito negalima žeminti ar nuvertinti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!