Pirmadienį Seime prasidėjusioje 18-ojoje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) sesijoje bus svarstomi ir Lietuvos delegacijos inicijuoti rezoliucijų projektai.
Rytą prasidėjusiame nuolatinio komiteto posėdyje buvo pritarta dviem Lietuvos inicijuotiems rezoliucijų projektams - "Energetinis saugumas" ir "Dėl suskaldytos Europos suvienijimo".
Rezoliucijos projekte "Dėl suskaldytos Europos suvienijimo" siūloma tęsti tyrimus dėl totalitarizmo palikimo ir gilinti visuomenės žinias apie jį, remti visuomenines organizacijas atliekant tyrimus ir supažindinant visuomenę su režimų nusikaltimais, reiškiamas susirūpinimas dėl režimų šlovinimo, ekstremistinių judėjimų augimo.
Seimo delegacijos ESBO PA vadovė Vilija Aleknaitė-Abramikienė pasidžiaugė, kad Lietuva, nepaisant Rusijos kolegų pasipriešinimo, parėmus Italijos ir Gruzijos delegacijoms, pasiekė pirmąją diplomatinę pergalę - balsų dauguma (tam reikėjo ne mažiau kaip 2/3 valstybių balsų) buvo pritarta slovėno Roberto Batelio (Battelli) ir jos bendrai rezoliucijai "Dėl suskaldytos Europos suvienijimo". Nuolatinio komiteto sprendimu, šią rezoliuciją svarstys Bendrasis demokratijos, žmogaus teisių ir humanitarinių klausimų komitetas.
"Molotovo Ribentropo pakto 70-metis - tai atskaitos taškas, kuris suteikia galimybę tęsti bendro požiūrio į istorinę praeitį paiešką plačioje erdvėje - nuo Vankuverio iki Vladivostoko", - pabrėžė diskusijoje kalbėjusi Seimo delegacijos vadovė.
V. Aleknaitė-Abramikienė padėkojo Rusijos Federacijai už jų pasiūlytą pataisą, kuri, pasak delegacijos pirmininkės, abiem rezoliucijos autoriams buvo priimtina.
Be diskusijų pritarta ir kitos Lietuvos rezoliucijos "Dėl energetinio saugumo" įtraukimui į sesijos darbotvarkę, kuri toliau bus svarstoma Bendrajame ekonomikos, mokslo, technologijų ir aplinkos komitete.
ESBO PA narė Lietuva yra nuo 1991 metų rugsėjo. Šioje organizacijoje Lietuva turi 3 balsus ir 5 delegacijos narius. ESBO PA sudaro 320 parlamentarų iš 56 valstybių.