Demokratijų bendrija sveikina Afganistano žmones su prezidento ir vietos tarybų rinkimais, kurie parodė afganistaniečių norą laikytis demokratinės konstitucijos, kurti demokratiją ir demokratišką valdymą šalyje.
"Demokratijų bendrija ypač gerai vertina milijonų Afganistano vyrų ir moterų, kurie pasinaudojo savo konstitucine teise balsuoti, drąsą ir lojalumą ir tokiu būdu pademonstravo puikų pilietinės atsakomybės pavyzdį ir prisidėjo prie demokratijos kūrimo ne tiktai savo šalyje, bet ir visame pasaulyje", - sakoma pareiškime, išplatintame Demokratijų bendrijos Steigiamosios grupės vardu, pirmininkaujant Lietuvai.
Demokratijų bendrija taip pat sveikina afganistaniečių ir tarptautinių saugumo pajėgų, stebėtojų ir visų kitų tarpininkų pastangas, įdėtas padedant įvykdyti rinkimus ir tebededamas siekiant palaikyti nacionalinę vienybę ir stabilumą Afganistane.
Antradienį paskelbta, kad Afganistano prezidento rinkimuose, suskaičiavus 10 proc. rinkėjų balsų, pirmauja dabartinis šalies vadovas Hamidas Karzajus (Hamid Karzai).
Suskaičiavus beveik 556 tūkst. balsų, H. Karzajus surinko 40,6 proc. balsų, o jo artimiausias priešininkas buvęs šalies užsienio reikalų ministras Abdula Abdula (Abdullah Abdullah) - 38,7 proc. rinkėjų balsų.
Į Demokratų bendrijos Steigiamąją grupę įeina 17 šalių: Čekija, Čilė, Filipinai, Indija, Italija, JAV, Korėjos Respublika, Lenkija, Lietuva, Malis, Marokas, Meksika, Mongolija, Pietų Afrika, Portugalija, Salvadoras ir Žaliojo Kyšulio Respublika.
Demokratijų bendrija yra tarpvyriausybinė struktūra, kurios veikloje gali dalyvauti demokratiją sukūrusios bei ją kuriančios valstybės. Bendrijos tikslas yra pasauliniu mastu stiprinti ir gilinti demokratijos normas ir praktikas.
Demokratijų bendrijos veikla remiasi Jungtinių Tautų chartija ir Visuotine žmogaus teisių deklaracija. Šiuo metu Demokratijų bendrijos narės yra daugiau nei 100 valstybių.
Demokratijų bendrijos idėja gimė JAV 1999 m. Pati bendrija buvo įkurta 2000 m. birželį Varšuvoje vykusios Ministrų konferencijos metu.
Lietuva 2009 m. liepą perėmusi pirmininkavimą Demokratijų bendrijai, de facto tapo 17-tąja Steigiamosios grupės nare. Steigiamoji grupė yra vykdomoji Demokratijų bendrijos institucija. Ji renkasi Vašingtone atstovaujamų šalių ambasadorių lygiu. Sprendimus priima konsensusu. Demokratijų bendrijos veiklai rotacijos principu vadovauja Steigiamosios grupės narės, vienos valstybės pirmininkavimo trukmė - 2 metai.