• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsisiūbavus vasarai atostogauti traukia ne tik eiliniai Lietuvos piliečiai, bet ir Vyriausybės nariai. Šią savaitę atostogauja daugiau nei pusė ministrų, nevyko Vyriausybės posėdis. Tiesa, premjerė vasaros atostogomis dar nesimėgauja, dirba ir prezidentas. O štai Seimo nariai oficialiai atostogų nė neturi, bet nevykstant parlamento posėdžiams yra išsibarstę kas kur. 

Įsisiūbavus vasarai atostogauti traukia ne tik eiliniai Lietuvos piliečiai, bet ir Vyriausybės nariai. Šią savaitę atostogauja daugiau nei pusė ministrų, nevyko Vyriausybės posėdis. Tiesa, premjerė vasaros atostogomis dar nesimėgauja, dirba ir prezidentas. O štai Seimo nariai oficialiai atostogų nė neturi, bet nevykstant parlamento posėdžiams yra išsibarstę kas kur. 

REKLAMA

Tradiciškai Ministrų kabineto posėdžiai būna rengiami trečiadieniais, bet šią savaitę jo nebuvo, nes krūva ministrų – atostogauja. Daug jų atostogaus ir rugpjūčio mėnesį.

Atostogų norisi, bet ar visiems pavyks?

Tiesa, pasak premjerės atstovės spaudai, darbai dėl to, kad ministrai atostogauja, tikrai nestoja. „Darbai buvo suplanuoti taip, jog visi reikalingi sprendimai priimti“, – BNS sakė premjerės atstovė Rasa Jakilaitienė. 

Šiuo metu atostogauja septyni ministrai: užsienio, vidaus reikalų, teisingumo, energetikos, žemės ūkio, švietimo, mokslo ir sporto bei ekonomikos ir inovacijų. Nuo trečiadienio atostogas pradeda ir susisiekimo ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas Vyriausybės narys šiuo metu yra išvykęs į komandiruotę – sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankosi Kipre. Tam kad Ministrų kabinetas galėtų priimti sprendimus, posėdyje turi daugiau kaip pusė jos narių. Ateinantį Vyriausybės posėdį numatoma surengti rugpjūčio 3-iąją. 

REKLAMA

Tiesa, ministrė pirmininkė šiuo metu neatostogauja, ar ji tai darys šią vasarą – kol kas neaišku. Vasaros pradžioje ji žiniasklaidai sakė, kad „nedrąsiai tikisi, jog pavyks gauti tokių atostogų, per kurias pavyks išvykti iš Vilniaus“. 

Na, o vasarai įpusėjus ji pripažino planuojanti savaitę paatostogauti rugpjūtį, prieš kelias dienas ministrė pirmininkė žurnalistams prisipažino norinti atostogų pajūryje, bet viskas priklausys nuo to, kokia bus situacija Lietuvoje. Pernai premjerė neatostogavo, nes vasaros viduryje Lietuvą užgriuvo migrantų krizė. 

REKLAMA
REKLAMA

Ši vasara nėra ramesnė, todėl Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atostogos liepos pradžioje, tvyrant didžiulei įtampai dėl sankcijų taikymo prekėms, vykstančioms tranzitu į Kaliningradą, sukėlė politologų ir dalies visuomenės pasipiktinimą.

Tiesa, vėliau kai kurie politikos apžvalgininkai sakė, kad, matyt, G. Landsbergis atostogavo, nes žinojo Europos Komisijos būsimą išaiškinimą dėl Kaliningrado tranzito, negalėjo nieko pakeisti ir nenorėjo atsakinėti į papildomus klausimus. Sprendžiantis sankcijų klausimams atostogavo ir susisiekimo ministras Marius Skuodis. 

Apie prezidento Gitano Nausėdos atostogas žinių kol kas nėra, šiuo metu šalies vadovas dirba ir yra išvykęs vizito į Lenkiją. Praeitais metais prezidentas neatostogavo, bet vasaros viduryje dirbo nuotoliniu būdu iš pajūrio, taip pat lankėsi Druskininkuose. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo nariai be atostogų, bet atostogauja

Seimo nariai oficialiai visiškai neturi atostogų, bet nevykstant Seimo posėdžiams jie gali neoficialiai atostogauti. Parlamentarų atostogų klausimas yra nesprendžiamas jau daug metų, o dabartinė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen prieš metus sakė, kad esą numatyti Seimo narių atostogas būtų labai sudėtinga, šiuo klausimu nėra ir politinio sutarimo. 

„Sutarimo šiuo klausimu Seime nėra, o Seimo nario darbo pobūdis toks, kad numatyti atostogas yra iš esmės labai sudėtinga, nes Seimo nario darbas yra nepertraukiamas ir laikas tarp sesijų yra Seimo narių planuojamas savarankiškai“, – žurnalistams Seime prieš metus sakė sakė parlamento vadovė. 

REKLAMA

Konstitucinis Teismas 2005 metais konstatavo, kad Seimo narių veiklos nepertraukiamumas nereiškia, jog parlamentaras negali pasinaudoti jam priklausančia teise į poilsį, taip pat į kasmetines mokamas atostogas. 

Teismas savo nutarime pažymėjo, kad Seimo nario atostogų įstatyminis įtvirtinimas užtikrintų, jog laikas tarp sesijų nebebūtų traktuojamas, kaip laikas prilygstantis atostogoms ar kitam poilsiui.

Nors Seimo nariai ne kartą mėgino spręsti savo atostogų įteisinimo klausimą, tačiau vis nesutardavo dėl jų ilgio ir modelio, kaip užtikrinti Seimo darbo nepertraukiamumą.

Atostogos yra proga pakritikuoti

Politikų atostogos nėra toks paprastas ir nekaltas dalykas, kaip gali atrodyti. Štai prieš porą metų, kai Lietuva kovojo su Covid‘o pandemija, o šalį valdė Sauliaus Skvernelio Vyriausybė, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vasaros viduryje išėjęs penkių savaičių atostogų sulaukė tokios kritikos bangos, kad buvo priverstas jas trumpinti ir teisintis. 

REKLAMA

Anuomet sveikatos apsaugos ministras kaltintas einantis atostogų, nors Covid atvejų skaičius Lietuvoje augo. Kritikuotas ne tik ministras, bet ir premjeras, nes vietoje A. Verygos atostogų metu ji pavadavo prieštaringai vertintas tuometis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. 

Tada daugiausiai kritikos girdėjosi iš opozicijos pusės, būtent iš dėl atostogų ką tik kritikuoto ministro G. Landsbergio. 

Atostogų prezidentavimo metu vengė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Dešimt savo valdymo metų ji taip nė sykio ir nebuvo išvykusi pailsėti, kaip tai darydavo Valdas Adamkus.

Tiesa, prezidentavimo pradžioje žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi informacija, esą prezidentė savaitę ketina ilsėtis Lietuvoje. Panašių žinių buvo ir dar vienais metais, bet vėliau pranešta, kad prezidentė dirbs ir neatostogaus, nors prie jūros ji ir nuvykdavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo nariams ir šalies vadovui pagal įstatymą atostogos nėra numatytos, nors pasiimti laisvadienių ar kur nors išvykti šalies vadovui niekas nedraudžia, tiesa, jį visada turi lydėti apsauga, o tai – papildomi kaštai. 

Štai prezidentas Valdas Adamkus su žmona ir jaunystės draugais mėgdavo atostogauti Meksikoje. Ikstapos kurorte Ramiojo vandenyno pakrantėje V. Adamkus beveik kasmet poilsiaudavo daug metų, prezidentavimo metu – taip pat.

Tiesa, net būdamas anapus Atlanto V. Adamkus susiskambindavo su patarėjais, dirbdavo su dokumentais, jam faksu būdavo siunčiami dekretai.

Toks darbo-poilsio užsienyje formatas prezidentei D. Grybauskaitei nebuvo mielas, todėl ji tiesiog likdavo Lietuvoje ir darbe.

Persidirbo. Jie visus metus nieko neveikė. Štai kam Lietuvoje gera gyventi
Tai ka tada reiskia nepaprastoji padetis, jei valdzia ant jos skersa padejo?
Galim būti seimo nariu ir ministru ir atostogauti,Lietuvoje atrodo ,kad pats neatsakingiausias darbas valdyti valstybę.Be to kaip kokybiškai, dirbti ir ministru ir seimo nariu.Tai tada ir nepaprasta padėti tik ant popieriaus ,kad finansai vaikščiotų ir ant smūgio reikiamus teisės aktus prastumti.Pandemija nedingus o Dulkys daro kažkokias ekskursijas į Kiprą,kodėl ne į Afriką,Be to dar keisčiau atrodo,kai buvo sesija valdantieji lakstė į Ukrainą fotosesijoms,dbar matyt visi prie jūros atostogauja antrą kartą,vieną kartą žiemą,anrą kartą dabar,Nes net sukvietus specilią sesiją į darbą neatvyko 37 seimo nariai,nors privalo,kadangi jie atostogų neturi , atostogauja darbo metu,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų