ministrai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ministrai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ministrai“.

Šimonytė apie galimus pokyčius Ministrų kabinete: tikslas turėtų būti kažką pagerinti, o ne spręsti asmeniškumus

Antrai kadencijai perrinktam prezidentui Gitanui Nausėdai siekiant pasikeitimų Vyriausybėje, premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad iš pradžių reikia įsivertinti, ar šie pokyčiai iš tiesų leistų pasiekti geresnę kokybę atitinkamose srityse. Pasak jos, norint atnaujinti kelių ministrų kėdes turėtų būti siekiama pokyčių, o ne spręsti asmeniškumus. „Reikia žiūrėti iš racionalumo taško, ar pokytis iš tikrųjų leidžia pasiekti kažkokią geresnę kokybę.

Jansonas apie Dulkio perspėjimus dėl naujai valdžiai gresiančio PSD įmokų didinimo: jei problema egzistuoja, ją reikia spręsti dabar

Prezidento vyriausias patarėjas Frederikas Jansonas kelia klausimą, kodėl apie naujai valdžiai bene neišvengiamą Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų didinimą prakalbęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys šio klausimo nesiėmė spręsti savo kadencijos metu. F. Jansonas nevengia ir aštriau sukritikuoti ministro, pažymėdamas, jog tokių klausimų atidėliojimas yra ir tam tikras jo darbo Vyriausybėje atspindys.
Aktualijos 2024-07-16

Vyriausybės nariai neprognozuoja, kaip keisis kabineto sudėtis: per kadenciją padarėme labai daug

Tęsiantis diskusijoms apie galimus pokyčius Vyriausybėje, opozicinės partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas, ekspremjeras Saulius Skvernelis sako besiviliantis, kad praėjus prezidento Gitano Nausėdos inauguracijai bus pakeistas bent vienas ministras. „Įgaliojimų grąžinimas – paprasta procedūra, o kaip bus su Ministrų kabineto formavimu, jeigu premjerė bus patvirtinta toliau tęsti darbą, tai, tikiuosi, kad vis tiek bent minimalus pokytis Vyriausybėje bus“, – Eltai teigė S. Skvernelis.

Po Orbano vizito Rusijoje – Lietuvos reakcija: atsisako siųsti ministrus į ES renginius Vengrijoje

Reaguodama į Vengrijos premjero Viktoro Orbano vizitą Rusijoje, Lietuva mažins politinį atstovavimą šioje Vidurio Europos šalyje rengiamuose susitikimuose, o prezidentas Gitanas Nausėda dėl potencialaus vizito į Budapeštą spręs kartu su kitų Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiais. Apie tai BNS patvirtino Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis ir keli šaltiniai Vyriausybėje.

Ministrai lankysis strateginiuose energetinės infrastruktūros objektuose Alytuje

Antradienį energetikos ir krašto apsaugos ministrai bei vidaus reikalų viceministras lankysis Alytaus miesto strateginiuose energetinės infrastruktūros objektuose. Energetikos ministro Dainiaus Kreivio, krašto apsaugos ministro Lauryno Kasčiūno ir vidaus reikalų viceministro Vitalij Dimitrijev darbotvarkėse antradienį numatyti vizitai į „LitPol Link“ keitiklio stotį, Alytaus transformatorių pastotę ir „Energy Cells“ baterijų parką.

Paaiškėjo turtingiausi Lietuvos ministrai: penketuke – po skandalo kritusi Navickienė, štai kiek ji turi pinigų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė, kiek turto pernai deklaravo Lietuvos ministrai ir premjerė. VMI duomenimis, turtingiausias yra energetikos ministras Dainius Kreivys, mažiausiai turto deklaravo turinti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Aplinkos apsaugos ministro Simono Gentvilo turtas augo sparčiausiai – beveik 194 tūkst. eurų. Turtingiausias ministras – Energetikos ministerijos vadovas Dainius Kreivys. 2023 m. jo deklaruotas didžiausias turtas siekė 925 452 eurus.

Ingridos Šimonytės naujausia žinia: štai kada atskleis naujus ministrus

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su premjere Ingrida Šimonyte aptarti kandidatūrų į trūkstamas ministerijas. I. Šimonytė žurnalistams teigė, kad naujųjų ministrų pavardes įvardins šią savaitę. Trečiadienį premjerė žurnalistams atskleidė, kada atskleis naujųjų ministrų pavardes. „Pateiksiu šią savaitę.

Nausėda – apie liūdną švietimo situaciją ir kandidato pasirinkimą iš vienos pavardės: „Dažnai pasirinkimo paprasčiausiai nebūna“

Švietimo sistemai išgyvenant krizę prezidentas Gitanas Nausėda aptaria, kokias klaidas savo darbo laikotarpiu padarė pasitraukęs švietimo ministras Gintautas Jakštas. Pasak prezidento, dažnai pasirinkimo į šios srities ministro postą paprasčiausiai nebūna. Tiek šio bepasitraukiančio ministro atveju, tiek ir anksčiau. Pasak G. Nausėdos, būna pateikiama tik viena pavardė, todėl lieka tik vienintelis sprendimas. Apie visa tai – išskirtiniame naujienų portalo tv3.lt vyr.

Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos ir Indijos bei Ramiojo vandenynų regiono ministrų forume Briuselyje

 Ketvirtadienį ir penktadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos, Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono užsienio reikalų ministrų forume. Kaip nurodo ministerija, forume ministras pasisakys diskusijoje apie geopolitinius ir saugumo iššūkius Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Susitikimo paraštėse numatyti ministro susitikimai su kolegomis iš Filipinų, Malaizijos, Bangladešo ir Australijos.

Paaiškėjo, kuris konservatorius populiariausias: „Tai lemia pareigos ir tam tikra ramybė“

Naujausi bendrovės „Baltijos tyrimai“ skelbiami reitingai rodo, kad pastaruoju metu augo visuomenės palankumas visam būriui opozicijos politikų. Už ką apskritai rinkėjai ima labai nemėgti atskirų politikų, kaip kad nemėgstamas Gabrielius Landsbergis? „Dienos komentare“ – pokalbis su sociologe Rasa Ališauskiene. Naujausi apklausos rezultatai rodo, kad tarp politikų, kurių populiarumas pakilo daugiau nei 3–4 procentiniais punktais vyrauja centro kairės politikai.
REKLAMA
REKLAMA

Žiniasklaida: Japonijos premjeras atleis svarbius ministrus dėl kaltinimų korupcija

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) ketina atleisti kelis svarbius ministrus, kurių atžvilgiu, kaip pranešama, atliekamas tyrimas dėl įtariamo sukčiavimo, pirmadienį pranešė vietos žiniasklaida.
2023-12-11

Vilniuje bus įteikti Švietimo ministerijos garbės ženklai

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Vilniuje penktadienį vyks Lietuvos švietimo ministrų diskusija, bus įteikti ministerijos garbės ženklai. Diskusijoje apie švietimo istoriją, dabartį ir ateities strategijas dalyvaus ministras Gintautas Jakštas bei pareigas ėję ministrai: Darius Kuolys, Remigijus Motuzas, Roma Žakaitienė, Audronė Pitrėnienė, Algirdas Monkevičius, nuotoliu prisijungs Jurgita Petrauskienė.
Aktualijos 2023-12-08

Legendiniame „Kauno“ kelte dirbęs Arūnas atvėrė širdį: plukdė ir ministrus, ir mirusiųjų pelenus

Šiuolaikiniai keleiviai jau įpratę, kad dabar keltai – lyg plaukiojantys viešbučiai. Tačiau prieš 30 metų iš Klaipėdos į Kylį pirmąkart išplaukęs „Kauno“ keltas anuomet stebino ne tik keliautojus, bet ir darbuotojus. Pirmosios įgulos narys Arūnas Narvilas pasidalijo prisiminimais: ką reiškė anuomet išplaukti į Vokietiją, kaip atrodė keleivių ir įgulos kasdienybė ir kaip jam pavyko iš padavėjo pakilti iki komercijos vadovo.
2023-10-26

Dėl daugiau nei pusės ministrų atostogų šią savaitę Vyriausybės posėdis nevyks

 Dėl daugiau nei pusės ministrų atostogų šią savaitę Vyriausybės posėdis ir pasitarimas nevyks. „Šią savaitę Vyriausybės posėdis nevyks dėl dalies ministrų atostogų. Artimiausias posėdis numatomas rugpjūčio 16 dieną“, – BNS nurodė Vyriausybės komunikacijos departamentas.

Tankų klausimas: kodėl politikai slystelėjo ant leopardo uodegos?

Lietuva ketina pirkti tankus, pasak vienų politikų, jau nutarė kokius, pasak kitų – dar ne. Kaina taip pat nemaža, tai gali būti didžiausias Lietuvos pirkinys. Tiesa, pranešus, kad jau šią savaitę norima pasirašyti ketinimų protokolą su vokiečiais, kilo nemažas šurmulys.

Kreivys su Latvijos ir Estijos ministrais aptars sutarimą dėl sinchronizacijos

Energetikos ministras Dainius Kreivys antradienį Rygoje susitinka su Latvijos klimato ir energetikos ministru Raimondu Čudaru ir Estijos klimato ministru Kristenu Michalu, kuriems pristatys Valstybės gynimo tarybos (VTG) sprendimą pavesti Vyriausybei sutarti su Latvija ir Estija dėl sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais 2025 metų vasario mėnesį. D. Kreivys antradienį teigė, jog toks susitarimas turėtų būti pasirašytas rugpjūčio pradžioje.

Prezidentūra: VTEK naudojasi „formaliu senaties pretekstu“, nesiimdama tirti ministrų

Prezidentūra sako, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), trečiadienį nusprendusi nepradėti tyrimų dėl kelių ministrų išlaidų jiems dirbant Kauno miesto taryboje, pasinaudojo „formaliu senaties pretekstu“. „Vienas VTEK uždavinių – padėti valstybės politikams viešajame gyvenime elgtis etiškai.

VTEK atsisakė pradėti tyrimus dėl ministrų išlaidų ir prezidento deklaracijos

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė nepradėti tyrimų dėl kelių ministrų išlaidų jiems dirbant Kauno miesto taryboje bei dėl prezidento Gitano Nausėdos viešai nepateiktos interesų deklaracijos, suėjus senaties terminui. „Komisija priėmė sprendimą, kad nepriimsime šio skundo, nes nurodytos faktinės aplinkybės – praėjusios daugiau kaip trejų metų senaties terminas“, – žurnalistams trečiadienį sakė komisijos pirmininkas Gediminas Sakalauskas.

VTEK svarstys kreipimąsi dėl ministrų išlaidų bei prezidento interesų deklaracijos

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vertins Prezidentūros kreipimąsi dėl kelių ministrų išlaidų jiems dirbant Kauno miesto taryboje bei parlamentaro kreipimąsi dėl prezidento Gitano Nausėdos viešai nepateiktos interesų deklaracijos. Prezidento vyriausiasis patarėjas komunikacijai Frederikas Jansonas į VTEK dėl finansų ministrės Gintarės Skaistės ir kultūros ministro Simono Kairio išlaidų, kilus abejonių dėl jų skaidrumo, kreipėsi praėjusią savaitę.

Prezidento patarėjas žada kreiptis į VTEK dėl ministrų išlaidų dirbant taryboje

Prezidento vyriausiasis patarėjas komunikacijai Frederikas Jansonas antradienį pareiškė, kad kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl ministrų išlaidų jiems dirbant Kauno taryboje. Kilus abejonių dėl išlaidų dirbant Kauno taryboje, iš pareigų pasitraukė konservatorių deleguota švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Vyriausybė atsiskaito: pagrindiniai 2022 metų iššūkiai ir darbai

Ministrų kabinetas Seimui teikia Vyriausybės 2022 metų veiklos ataskaitą, kurioje įvardijami svarbiausi pasiekimai ir artimiausio laikotarpio prioritetiniai darbai, aptariami iššūkiai, praneša Vyriausybė „2022-ieji tapo metais, kai Ukrainai teko ginti viso laisvojo pasaulio ateitį, o mes išvydome pilietišką, solidarią ir drąsią Lietuvą. Įrodėme, kad nesame pasaulyje vykstančių transformacijų statistai, Lietuvos balsas geopolitiniuose debatuose buvo svarus ir girdimas.

Jurgita Šiugždinienė tvirtina dirbusi skaidriai: visa eiga, kaip ji galimai pasisavino 14 tūkst. eurų

Savivaldybių pinigų grobstymo skandalas atėjo ir iki Vyriausybės. Buvusi Kauno miesto tarybos narė, dabartinė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė galimai neteisėtai pasisavino beveik 14 tūkstančių mokesčių mokėtojų pinigų. Pati ministrė aiškina, kad pinigų negrobstė, o leido juos darbo išlaidoms, tačiau išlaidų pagrįstumą įrodančių kuro čekių, sąskaitų už mobilųjį ryšį, kanceliarines prekes neturi. Opozicija reikalauja Šiugždinienės atsistatydinimo.

Kolumbijos prezidentas ragina atsistatydinti beveik visą ministrų kabinetą

Kolumbijos prezidentas Gustavo Petro paragino atsistatydinti beveik visą savo ministrų kabinetą, kol vyriausybei sunkiai sekasi Kongrese patvirtinti teisės aktus, trečiadienį naujienų agentūrai AFP pranešė du ministrai.  Pirmasis kairiųjų pažiūrų šalies prezidentas G. Petro dar nepaskelbė šio sprendimo, tačiau antradienį socialiniame tinkle „Twitter“ užsiminė apie vyriausybės permąstymą.
2023-04-26

35 šalių ministrai žada siekti, jog rusų ir baltarusių atletų nebūtų olimpinėse varžybose

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės iniciatyva penktadienį organizuotame nuotoliniame susitikime 35 šalių ministrai bendrai sutarė siekti užkirsti kelią rusų ir baltarusių sportininkams dalyvauti olimpinėse varžybose. „Kviečiame neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į jokias tarptautines varžybas, taip pat ir olimpines žaidynes, kol tęsiasi karas Ukrainoje. Mūsų – sporto politikų – pozicija turi būti tvirta, vieninga, negalime leisti ja naudotis.
Aktualijos 2023-02-10

Turkijos, Sirijos, Rusijos gynybos ministrai pirmą kartą nuo 2011 metų susitiko Maskvoje

Maskvoje trečiadienį susitiko Rusijos, Turkijos ir Sirijos gynybos ministrai, pranešė Rusijos gynybos ministerija. Tai buvo pirmosios tokios derybos nuo tada, kai Sirijoje 2011 metais prasidėjo karas, ir pirmas Turkijos ir Sirijos gynybos ministrų susitikimas nuo karo pradžios. Ir Rusija, ir Turkija yra įsivėlusios į konfliktą Sirijoje, tik Maskva palaiko Damasko režimą, o Ankara remia sukilėlius.
2022-12-28

Nausėda: ne visiems ministrams pavyksta išlikti vertiems suteikto pasitikėjimo

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ne visiems Ministrų kabineto nariams pavyksta išlikti vertiems prieš dvejus metus jiems suteikto pasitikėjimo. Vis dėlto šalies vadovas pabrėžia, kad jų keitimas gali atnešti daugiau žalos nei naudos. „Ne visiems ministrams pavyksta išlikti vertiems to pasitikėjimo, kuris jiems buvo išreikštas, tačiau man tenka visada galvoti apie alternatyvas, – interviu LRT radijui trečiadienį sakė G. Nausėda.

Vyriausybė pritarė naujam žiniasklaidos rėmimo modeliui, žada stipendijas žurnalistams

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė naujam žiniasklaidos rėmimo modeliui – bus kuriamas Medijų rėmimo fondas, planuojama finansuoti daugiau projektų ir žadama mažinti politikų įtaką. „Man atrodo, geras produktas, gerai pavyko padirbėti, rasti gerų formuluočių. Kadangi turime patirties, kaip veikia panašios struktūros kitose srityse, pavyzdžiui, Kultūros taryba, manau, yra pasiteisinę dalykai“, – per Vyriausybės posėdį sakė premjerė Ingrida Šimonytė.
2022-12-14

Dėl Visų šventųjų dienos ir Vėlinių šią savaitę Vyriausybės posėdis nevyks

Dėl dviejų laisvadienių šią savaitę – Visų šventųjų dienos ir Vėlinių – Ministrų kabineto tradicinis posėdis trečiadienį nebus rengiamas. „Dėl dviejų kalendorinių nedarbo dienų lapkričio 1-ąją ir lapkričio 2-ąją Vyriausybės posėdžiai ar pasitarimai nėra numatyti ir, aplinkybėms nepasikeitus, nevyks“, – BNS nurodė Vyriausybės komunikacijos departamentas.

ES energetikos ministrai tariasi, kaip suvaldyti energijos gamybos sąnaudas

ES energetikos ministrai antradienio susitikime pamėgins įveikti nesutarimus dėl to, kaip suvaldyti energijos gamybos sąnaudas bloke, paaiškėjus, jog pasiūlymas dėl dujų kainų apribojimo turi spragų.  Šis klausimas yra itin aktualus Europos Sąjungai (ES), susiduriančiai su rekordines aukštumas pasiekusia infliacija, kurią skatina sparčiai augančios energijos kainos, ypač Rusijos invazijos į Ukrainą fone.
2022-10-25

DIENOS PJŪVIS. Šimonytės Vyriausybės ministrų interpeliacijos – ar tikrai jie prastai dirba?

Opozicija inicijuoja interpeliacijas ne vienam ministrui – energetikos ministrui Dainiui Kreiviui, užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, aplinkos ministrui Simonui Gentvilui. Socialdemokratai interpeliaciją nori surengti ir ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei. Bet ar tikrai šie ministrai taip prastai dirba? Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „DIENOS PJŪVIS“ diskutuoja Seimo nariai Andrius Mazuronis ir Eugenijus Gentvilas.

Gintarė Skaistė: žalioji pertvarka – vienintelis būdas atsiskirti nuo Rusijos

Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, jog Europa turi stiprinti savo ambicijas žaliosios transformacijos srityje ir užtikrinti, kad šiam tikslui būtų skiriami tinkami ištekliai. Ministrės teigimu, žalioji pertvarka yra vienintelis būdas tapti nepriklausomiems nuo Rusijos iškastinio kuro ir padidinti ekonomikos atsparumą būsimiems sukrėtimams. Tai G. Skaistė aptarė su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) direktorių valdybos nariais, pranešė Finansų ministerija.
2022-09-26

Ministrų kabinetas tikslins ligos išmokų tvarką dėl infekcijos uždarius ugdymo įstaigą

Vyriausybė trečiadienį ketina tikslinti ligos išmokų mokėjimo tvarką, kai prasidėjus mokslo metams, švietimo įstaigoje būtų numatytas infekciją ribojantis režimas.    Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, naujais mokslo metais COVID-19 gali tapti įprasta užkrečiamąja liga, todėl, anot jos, iškilus poreikiui prižiūrėti vaikus, būtina patikslinti ligos išmokų mokėjimą nesant šalyje paskelbtos ekstremaliosios situacijos ar karantino.
Aktualijos 2022-08-24

Atostogos vilioja ir politikus: kas jau mėgaujasi vasara, o kas tik nedrąsiai svajoja?

Įsisiūbavus vasarai atostogauti traukia ne tik eiliniai Lietuvos piliečiai, bet ir Vyriausybės nariai. Šią savaitę atostogauja daugiau nei pusė ministrų, nevyko Vyriausybės posėdis. Tiesa, premjerė vasaros atostogomis dar nesimėgauja, dirba ir prezidentas. O štai Seimo nariai oficialiai atostogų nė neturi, bet nevykstant parlamento posėdžiams yra išsibarstę kas kur.

Daugiau nei pusei ministrų atostogaujant, šią savaitę Vyriausybės posėdis nebus rengiamas

Daugiau nei pusei ministrų atostogaujant, šią savaitę Vyriausybės posėdis nebus rengiamas. Tradiciškai Ministrų kabineto posėdžiai būna rengiami trečiadieniais. „Darbai buvo suplanuoti taip, jog visi reikalingi sprendimai priimti“, – BNS sakė premjerės Ingridos Šimonytės atstovė Rasa Jakilaitienė. Ji priminė, kad praėjusią savaitę rengti du Ministrų kabineto posėdžiai.

Japonija paskyrė nužudyto buvusio premjero Shinzo Abe valstybinių laidotuvių datą

Japonijos ministrų kabinetas penktadienį oficialiai nusprendė nužudyto buvusio premjero Shinzo Abe valstybines laidotuves surengti rugsėjo 27 dieną, šalyje vykstant debatams dėl šio plano, kurį kai kas kritikuoja kaip bandymą išgarbinti visuomenę skaldžiusį politinį veikėją. Sh. Abe buvo nušautas anksčiau šį mėnesį, kai sakė kalbą per rinkimų kampanijos renginį vakariniame Naros mieste. Jo nužudymas sukrėtė saugumu ir griežta ginklų kontrole garsėjančią šalį.
2022-07-22

Gabrielius Landsbergis susitinka su Lenkijos ir Omano užsienio reikalų ministrais

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį susitinka su kolegomis iš Lenkijos ir Omano. Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), susitikimas su Lenkijos užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau yra neformalus ir trumpas, ministrai gali aptarti aktualius tarptautinės politikos ir dvišalių santykių klausimus, jis vyks Kaune.

Ministrų kabinete yra du milijonieriai – Landsbergis ir Kreivys: paaiškėjo, kas per metus praturtėjo labiausiai

Didžiausią turtą ministrų kabinete valdo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Jo šeimos bendra valdoma turto vertė siekia daugiau nei 18,48 mln. eurų.  Mažiausiai turto deklaravo turintis krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, milijoninę vertę turintį turtą ministrų kabinete deklaravo du ministrai: užsienio reikalų ministras G. Landsbergis ir energetikos ministras D. Kreivys.

Dauguma ministrų vasaros atostogų eis liepą, rugpjūtį, premjerė poilsio dar nesuplanavo

Dauguma ministrų ilsėtis ketina liepą, rugpjūtį, tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė savo atostogų dar nesuplanavo. „Nedrąsiai tikiuosi, jog pavyks bent savaitę gauti tokių atostogų, per kurias išvykčiau iš Vilniaus. Bet labai tvirtai kol kas neplanuoju, tai datų ir vietų pasakyti negaliu“, – BNS perduotame komentare sakė I. Šimonytė.

Ant NATO stalo – klausimas dėl rytinio flango gynybos: Briuselyje tarsis Aljanso ministrai

Baltijos šalims prašant NATO jose dislokuoti tarptautines sąjungininkų brigadas, Aljanso gynybos ministrai ketvirtadienį Briuselyje tarsis dėl priemonių stiprinti rytinį bloko sparną. Lietuva, Latvija ir Estija iki brigadų dydžio vienetų prašo didinti juose 2017 metais dislokuotus sąjungininkų batalionus, motyvuodamos išaugusia Rusijos grėsme po jos invazijos Ukrainoje.

Kur šiemet atostogaus Šimonytė ar jos ministrai? Dulkys planuoja ilsėtis 3 savaites

Planuojate savo atostogas? Jas planuoja ir valdantieji. Dalis ministrų šią vasarą teigia priėmę sprendimą ilsėtis Lietuvoje arba už jos ribų, o likusieji tikina apsispręsiantys paskutinę minutę, atsižvelgdami į situaciją šalyje. Atostogų taip pat viliasi išeiti ir premjerė Ingrida Šimonytė, ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen. Ši vasara, pasak V. Čmilytės-Nielsen, niekuo nesiskirs nuo praėjusios.

Rytų ir Vidurio Europos šalių gynybos ministrai sieks NATO rytinio pakraščio sustiprinimo

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su Rytų ir Vidurio Europos šalių gynybos ministrais sutarė vieningai siekti, kad birželį Madride vyksiančiame NATO viršūnių susitikime būtų priimti esminiai sprendimai dėl NATO rytinio pakraščio sustiprinimo.   A. Anušausko teigimu, Bukarešto devintuko šalys sutaria, kad NATO turi priimti sprendimus dėl konkrečių ilgalaikės trukmės priemonių, pranešė ministerija.
Aktualijos 2022-06-06

Ministrai prašo EK pagalbos įgyvendinant transporto projektus

Pabrangus statybinėms medžiagoms ir išaugus darbų kainoms, už transportą atsakingi devynių Vidurio Europos ir Baltijos šalių ministrai prašo Europos Komisijos (EK) pagalbos įgyvendinant infrastruktūros projektus, pranešė Susisiekimo ministerija.
2022-06-02

Landsbergis susitinka su ES užsienio reikalų ministrais: aptars paramą Ukrainai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje Briuselyje, kur numatoma aptarti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir ES santykius su Vakarų Balkanais.   ES užsienio reikalų ministrai su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir Kanados užsienio reikalų ministre Melanie Joly aptars karinę, finansinę ir humanitarinę paramą Ukrainai, bus kalbama apie karo siaubiamos šalies rekonstrukciją.

Vyriausybė pritarė Seime svarstomam Rinkimų kodeksui

Vyriausybė šią savaitę pritarė Seime svarstomam Rinkimų kodekso projektui, tačiau siūlo iš jo braukti procedūrinius klausimus ir technines detales, paliekant esmines konstituciškai svarbias nuostatas. „Pati Vyriausybės išvada neatneš kardinalių pokyčių tam, dėl ko susitarė politinės partijos Seime, nors ir yra pakankamai ilga“, – per Vyriausybės posėdį sakė teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Kai kurie miestai jau skambina pavojaus varpais: ragina nebeskatinti ukrainiečių su vaikais čia apsigyventi

Lietuvos mokyklose ugdoma jau virš 10 tūkstančių nuo karo pabėgusių ukrainiečių vaikų. Švietimo, mokslo, sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtina, kad didžiųjų Lietuvos miestų ir kurortinių miestellių mokyklose vietų nebėra, todėl prašo juose nebeskatinti apsigyventi ukrainiečių šeimoms su mokyklinio amžiaus vaikais. Vyriausybė trečiadienį ukrainiečių vaikų švietimui nusprendė papildomai skirti 6,7 mln. eurų.
Aktualijos 2022-05-04

Vyriausybė atšaukė įsigalioti turėjusius palengvinimus keliaujantiems iš trečiųjų šalių

Vyriausybė atšaukė įsigalioti turėjusius palengvinimus keliaujantiems iš kai kurių trečiųjų šalių. Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui palikti iki šiol galiojusius ribojimus dėl plintančio naujo koronaviruso omikron atmainos varianto.
Aktualijos 2022-03-30

ES užsienio ministrai vieningai pritarė naujoms sankcijoms Rusijai dėl Ukrainos

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai antradienį vienbalsiai pritarė naujoms sankcijoms Rusijai, pripažinusiai Rytų Ukrainos separatistinių darinių nepriklausomybę ir planuojančiai pasiųsti ten savo pajėgas, pranešė Prancūzijos diplomatijos vadovas Jeanas-Yves'as Le Drianas.
2022-02-22

Landsbergis: Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai rengiasi vykti į Ukrainą

Vakarų šalims nerimaujant dėl galimo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai rengiasi vykti į šią šalį, pirmadienį pranešė Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis. „Mes su kolegomis iš Baltijos valstybių esame preliminariai sutarę, vyksta dar tvirtinimas, dėl mūsų galimo vizito (į Ukrainą – BNS) artimiausiu metu“, – nacionaliniam transliuotojui LRT sakė G. Landsbergis.
Aktualijos 2022-02-14

Vyriausybė planuoja atsisakyti periodinio darbuotojų testavimo

Ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje turėtų atsisakyti periodinio darbuotojų testavimo dėl koronaviruso. Toks siūlymas Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu numatytas Vyriausybės nutarimo projekte.

Politologė – apie didžiausią Ingridos Šimonytės klaidą: tai Vyriausybei smarkiai pakenkė

Vyriausybei pakenkė sukurtas lūkestis, kad ministrai atsistatydins dėl tebesitęsiančio baltarusiškų trąšų tranzito, ir palikti juos postuose buvo premjerės Ingridos Šimonytės klaida, sako politologė Ainė Ramonaitė. Taip ji komentavo antradienį paskelbtą visuomenės nuomonės apklausą, rodančią gruodį smukusius šalies Vyriausybės reitingus.
Į viršų