Nausėda mato sąmokslą: konkurentams dabar – medaus mėnuo

Kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda įsitikinęs – prieš jį susimokė. Ir ne bet kas, o nesantaiką atvirai deklaruojančios populiariausios politinės partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei Tėvynės sąjungas-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD).

„Kai tu keli iššūkius tiems, kurie yra už tavo nugaros, tu tampi taikiniu. Kuo didesnis tavo palaikymas, tuo didesnė rizika, kad tapsi taikiniu, nes į tave šaudys. Ir šaudys ne iš priekio, o iš nugaros“, – portalo tv3.lt studijoje kalbėjo nepriklausomas kandidatas G. Nausėda.

Priešų medaus mėnuo

Kandidatas teigia, kad abi partijos sutaria dėl vieno tikslo – kad antrajame prezidento rinkimų ture nebūtų G. Nausėdos. Pašnekovas tikina, kad sociologinės apklausos rodo, jog jis turi neblogas galimybes antrajame ture nugalėti ir valstiečių iškeltą premjerą Saulių Skvernelį, ir konservatorių kandidatę Ingridą Šimonytę.

„Tarp dviejų pagrindinių partijų, kurios, šiaip jau, deklaruoja didelę priešpriešą viena kitos atžvilgiu, yra savotiškas medaus mėnuo. Šiuo metu tarp dviejų pagrindinių partijų, kurios deklaruoja priešpriešą viena kitos atžvilgiu, yra savotiškas medaus mėnuo, nes šitos partijos sutaria vienu klausimu – būtų labai neblogai, kad antrajame rinkimų ture G. Nausėdos nebūtų. Nes sociologinės apklausos rodo, kad aš turiu labai neblogas galimybes laimėti tiek prieš vienos partijos kandidatą, tiek prieš kitos partijos kandidatą.

REKLAMA

Todėl manau, kad jų pastangos šiuo metu bus sudaryti man kiek galima didesnę nepakantumo atmosferą, bet ne vienas kito ir tai mes šiandien realybėje matome. Manau, kad valstiečių ir žaliųjų partijos išskaičiavimas yra toksai, kad jie pasistengs atimti dalį mano balsų, kurie jiems atrodo priklauso ponui Skverneliui. Iš konservatorių elektorato jie nelabai ką gali paimti.

Todėl jų tikslas išsivesti į antrąjį rinkimų turą konservatorių kandidatę ir jau tada antrajame rinkimų ture išsitraukti visa tai, ką jie prieš ją turi. O kad jie turi, tokios informacijos aš turiu. Ir Stasio Jakeliūno komisija dirbo šituo klausimu ir tam tikros išvados yra rengiamos. Manau, kad tada tas medaus mėnuo pasibaigs, bus pilama jau kitam kandidatui ant galvos – ir skolinimasis, ir atskirų bankų uždarymas ir ko tik tenai neatsiras. Ir labai sustiprės antikonservatoriška banga, kuri pasiteisino 2016 m. kai žmonės ėjo ne tiek balsuoti už, o balsuoti prieš“, – tvirtina G. Nausėda.

Pašnekovas aiškino tokio konkurentų suokalbio priežastis. Pasak jo, LVŽS pasistengs pasiimti dalį G. Nausėdos balsų, kurie, jų nuomone, gali tekti jų kandidatui S. Skverneliui.

„Iš konservatorių elektorato jie nelabai ką gali paimti. Todėl jų tikslas yra išsivesti į antrąjį rinkimų turą konservatorių kandidatę ir jau tada, antrajame rinkimų ture, ištraukti visą tai, ką jie prieš ją turi. O kad jie turi tokios informacijos, aš žinau“, – pasakojo G. Nausėda.

Jo teigimu ir išvadas rengianti 2008–2009 m. krizės priežastis tirianti Stasio Jakeliūno vadovaujam komisija dirba ties informacijos apie I. Šimonyte paieška.

„Manau, tada tas medaus mėnuo pasibaigs ir bus pilama kitam kandidatui ant galvos ir skolinimasis, ir atskirų bankų uždarymas, ir ko tik ten neatsiras. Manau, kad visa tai gali būti pasitelkta“, – pasakojo kandidatas į prezidentus.

G. Nausėdos nuomone, valstiečiai tikisi, kad pasikartos 2016 m. Seimo rinkimų scenarijus, kai rinkėjai labiau ėjo balsuoti ne už valstiečius, o prieš konservatorius.

„Nesakau, kad darau kažkokią politinę ekspertizę, tiesiog sakau, kad toks yra vienos iš partijų išskaičiavimas“, – sakė pašnekovas.

Gitanas Nausėda Fotodiena.lt/Fotodiena.lt

Kandidato teigimu, konservatorių logika panaši – siekiama, kad jos kandidatė laimėtų ir negalima laimėti rinkimų nepatekus į antrąjį rinkimų turą. Tačiau G. Nausėda negalėjo patvirtinti, kad yra oficialus susitarimas tarp LVŽS ir TS-LKD.

„Aš su liktarna nestovėjau ir nežinau, ar buvo kažkokie konkretūs veiksmų derinimai. Kartais veiksmai gali būti suderinti ir absoliučiai nesikalbant vienas su kitu“, – tvirtino G. Nausėda.

Susitikimai – viešai ant feisbuko sienos

Viešojoje erdvėje daug klausimų kėlė G. Nausėdos susitikimas su kariuomenės vadu Jonu Vytautu Žuku, į kurį kandidatą atlydėjo Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus. TS-LKD atstovė Rasa Junknevičienė tokį G. Nausėdos elgesį pavadino nesolidžiu ir nederamu.

„Žinote, visokių čia užmetinėjimų vyksta ir mano susitikimai užkliūna su atskirais pareigūnais, iš to priskaldoma malkų ir padaromos išvados, kad neva kažkur kažkas buvo ne taip“, – kalbėjo kandidatas.

Jonas Vytautas Žukas (nuotr. Fotodiena.lt)

G. Nausėda pasakojo, kad šnekasi su labai daug žmonių, ir visus juos vertina a priori kaip gero norinčius Lietuvai.

„Apie ką dabar yra kalbama yra tik ledkalnio viršūnė. Mes kalbamės su labai daug žmonių įvairiose Lietuvos vietose ir susitinkame su jais. Tie susitikimai visur yra vieši, dėl ko aš nesuprantu, kodėl kartais tos atsiranda istorijos. Galima nesunkiai rasti mano feisbuko sienoje su kuo buvo susitikta, apie ką kalbėta. Mes esame visiškai skaidrūs ir jei kažkam kažkokių klausimų kyla, mes mielai paaiškinsime“, – tvirtino kandidatas.

Nė vienas dar negavo bilietuko

Nors, pasak G. Nausėdos, valstiečiai su konservatoriais dabar susimokė prieš jį, prieš pirminius rinkimus 28 konservatorių skyriai kėlė G. Nausėdos kandidatūrą. Tačiau pašnekovas teigė, kad pasirinko būti nepriklausomu kandidatu, nes sunkiai įsivaizduoja, kaip galėtų vystyti savo programoje akcentuojamą taikytojo įvaizdį, jei būtų vienos iš partijų kandidatas.

„Tenka labai daug ir intensyviai dirbti, telkti komandą, rinkti finansines lėšas, o atskiros partijos gali vienu pavedimu pervesti 100 tūkstančių eurų į kandidato sąskaitą ir išspręsti tokias problemas, kurias mes turime spręsti pusę metų. Aš nesiskundžiu. Toks mūsų rinkimų kelias ir mes jį nueisime garbingai iki galo“, – teigė G. Nausėda.

Nepaisant konkurentų pastangų „pakišti koją“, G. Nausėda tvirtina, kad laikysis pozicijos nenusileisti iki tokio lygio ir bandyti atsakyti tuo pačiu. Pašnekovas taip pat negalvoja, kas iš apklausose lyderiaujančių kandidatų būtų jam parankiausias konkurentas antrajame rinkimų ture.

G. Nausėda, I. Šimonytė, S. Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)


Rašyti komentarą...
a
aga
2019-04-23 11:38:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks skirtumas, kas ka kalba, kas pries ka susimoke ir t.t., nu nebusi tamsta prezidentu, bus kitas, nebus kitas, bus dar kitas, juk jums'' nesvarbu ''nei garbe, nei pinigai, nei ta liaudis, bukit nors sau saziningi.
Atsakyti
-6

I
Iona
2019-04-23 11:41:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo daugiau lenda i akis,tuo mazesnis noras balsuoti uz toki zmogu
Atsakyti
-10

A
As
2019-04-23 12:44:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dydysis analizatorius. Jei jau tik taip save parodyt gali, tai jau jegos isseko. Kam mums toks nepajegus prezidentas
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų