Skvernelis ir Karbauskis (nuotr. Fotodiena.lt)

Skvernelis ir Karbauskis (nuotr. Fotodiena.lt)

Premjerui Sauliui Skverneliui pristačius savo komandą, prezidentinės rinkimų kampanijos bruožus ir viziją Lietuvai, politikos apžvalgininkai lieka neįtikinti. Pasak jų, tai, ką pasakė premjeras, jau girdėjome, o komanda yra „popsinė“ ir keista, nes neaišku, ką tam tikri žmonės veiks rinkimų kampanijos metu.

Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Rima Urbonaitė svarsto, kad premjero „vizija ir misija Lietuvai“ sako mažiau, nei norėtume išgirsti. „Programos dar nėra, matome gaires. Matyt bus klasikinis politikos variantas. Pagrindinis leitmotyvas išlaikomas: kova su korupcija, skaidrumo siekimas, rūpinimasis vargstančiais. Eskaluojama valstybės globos idėja, tai logiška, nes visuomenei norisi rūpesčio, kad valstybė suteiktų globą. Tie dalykai labai akivaizdūs“, – sakė politologė.

Anot jos, buvo aišku, kad premjeras kalbės apie korupciją, nes tai sufleruoja ir dabar vykstantis „teisėjų korupcijos skandalas“. „Ta programa pakankamai lengvai nuspėjama, tai galėjome matyti dar suvažiavimo kalboje, kur jis sakė, kad nebus jokių interesų grupių protegavimo, partinių stogų. Tai tas pats leitmotyvas: aš jumis pasirūpinsiu, o aniems yra ko bijoti: tiems, kurie naudojasi įtakomis, užsiima korupcine veikla. Tai atliepia tam tikrą visuomenės užsakymą. Šis dalykas yra tęsiamas ir nieko tai nestebima“, – sakė politologė.

REKLAMA

Visgi buvo dalykų, pasak R. Urbonaitės, kurie nustebino ir tai – komandos pristatymas.

„Laukėme labai to pirminio štabo, bet jis atrodo keistai, nes be Skirmanto Malinausko „vitrinoje“ matėme Vytautą Baką, apie kurį žinojome jau anksčiau, ir tris moteris. Nežinau ar tai dėl to, kad neliko vyriausybėje moterų, ar dėl premjero tyčia ar netyčia išreikšto požiūrio į moteris be vaikų. Man keistas tų moterų pasirinkimas, nes aš sunkiai įsivaizduoju, ką jos veiks. Rasa Kazėnienė pasimetė paklausta, ką ji veiks premjero rinkiminėje komandoje. Ji pasirinkta, kaip simbolis, bet jos funkcijos – neaiškios. Kita komandos narė – partinė Ausma Miškinienė. Taip, ji politikė, bet, kaip ji integruosis į premjero komandą, kokios jos funkcijos – neaišku. Ieva Gervinskaitė dirbo šiek tiek su komunikacija, bet ar ji talkins S. Malinauskui ar darys ką kitą – aš nesupratau“, – sakė politologė.

Anot jos, norėtųsi bent išgirsti, ką jo komanda veiks, dirbs ir ką tie žmonės mano.

„Norėtųsi išgirsti, kad premjeras yra ne vienas ir žmonės šalia susodinti ne dėl grožio. Vytautas Bakas kažkiek pakalbėjo, bet komanda liko neišgryninta. Žinoma, kiti kandidatai turi panašių problemų. Visgi komandos pasirinkimas nebuvo aiškiai argumentuotas. Jei pasirinkai, reikėjo pasakyti, kuriose srityse šie žmonės yra profesionalai, kur jie tau padės, kur jie yra stiprūs“, – kalbėjo politologė.

R. Urbonaitė svarstė, ar nėra susimaišymo tarp premjero ir kandidato į prezidentus komandų. „Ar nėra taip, kad komanda, kuri konsultuoja jį (S. Skvernelį), kaip premjerą, kartu dėlioja ir šios programos nuostatas. Nežinau, nes pavardžių neišgirdome, tiesa – laiko dar yra. Jaučiasi neaiškumai“, – tikino R. Urbonaitė.

REKLAMA

Politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius sako, kad premjero rinkiminėje kampanijoje tam tikrų žmonių dalyvavimas reiškia įdomius dalykus. „Pono V. Bako dalyvavimas atspindi ilgalaikę valstiečių ir Ramūno Karbauskio strategiją, tyrimų pagalba triuškinti oponentus. Bakas šiuo atveju bus naudingas“, – svarstė apžvalgininkas.

Anot jo, programiniai dalykai yra geri ir teisingi, problema ta, kad jie prieštarauja vieni kitiems: siūlymas auginti ekonomiką ir užtikrinti gerovės valstybę kartu yra neįmanomi.

„S. Skvernelis bus pirmas, kuris imasi suderinti šiuos dalykus. Tuo labiau, kad dalis apie gerovės valstybę yra akivaizdus melas, iki šiol premjeras labiau rūpinosi augimu, o socialinis biudžetas buvo trupiniai, kurie žmonėms nukrisdavo iš ekonomikos augimo“, – sakė V. Valentinavičius.

Pasak apžvalgininko, socialinė atskirtis per S. Skvernelio valdymą nesumažėjo, bet padidėjo. „Atlyginimai augo, pensijos augo, bet didesni atlyginimai ir pensijos augo labiau. Tai šiuo požiūriu gerbiamas kandidatas į prezidentus paprasčiausiai meluoja“, – sakė V. Valentinavičius.

Premjeras jau intensyviai vykdo savo rinkiminę kampaniją, važinėja po Lietuvą, o skubus susitikimas su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu po savivaldos rinkimų pirmo turo reiškia, kad kampanija koordinuojama su Kauno meru.

„Manau tokių merų atsiras daugiau, S. Skvernelis judės po Lietuvą naudodamas administracinį resursą ir jis turi teisę tą daryti ir nemanau, kad opozicijos kritika dėl administracinio resurso naudojimo veikia rinkėjus. Opozicija turėtų koncentruotis į programinį turinį, nes to irgi nesimato. Skvernelis išnaudos administracinį resursą, opozicijos neįgalumą ir eis į rinkimus tokiu būdu“, – aiškino politikos apžvalgininkas.

REKLAMA

Visgi premjero reitingai lengvos rinkimų kovos nežada, nes neigiami vertinimai teigiamų vertinimų atžvilgiu apklausose rodo rimtą problemą.

„Klausimas, ar tokia kampanija ir toks „popsinis“ štabas padės tai įveikti. Neigiami vertinimai dar padidės po eilinio premjero nesusivaldymo po prezidentės kritikos ar dar ko nors. Karts nuo karto premjeras nutrūksta nuo grandinės ir atrodo vaikiškai. Galime tikėtis, kad reitingų „neigiamėjimas“ duos papildomo peno“, – sakė apžvalgininkas. 

LINA
2019-03-13 12:20:02
JUOKINGAI ŠNEKA POLITOLOGAI... NIEKADA NERADO IR GALIMAI NERAS NIEKO TEIGIAMO S.SKVERNELIO PROGRAMOJE, VIZIJOJE AR NET KALBOSE. PRIEŽASTYS MS AIŠKIOS.. O AŠ TIKIU.......
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Kauniuks 2019-03-13 17:40:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jau kai isrinkome Matijosaiti pirmai kadencijai is pirmu metu supratome kad teisingai pasirinkome . Nusprendėme kad rinksime ir antrai , o gal ir treciai tada bus ne 80% ,o 90% nes mes labai gerai pasirinkome , na paziurėsim ka Vilnius pasirinks olia lia   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-13 20:14:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kauniuks,
nuosirdziai sveikinu su geriausiu pasirinkimu!!! O vilnieciai, be abejo, apsis*ko, paliekant Agurkicha uz borto, pasirenkant klaunus.  
manau 2019-03-13 16:44:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kiek rinkėjams dauk nereikia,pridėjo kelis eurus Skvernelis,o kitur pabrango,Kaune Matjošaitį! šildymas pabrango 50% , nei prie vienos valdžios tiek dauk nemokėjome.Patvarkė pagrindines gatves,iškėlė auksinį toletą,kad neblizgėtu,ir prašau 70% mero rinkimuose Kaune. Kiek nedauk reikia rinkėjams???   ATSAKYTI
lkaunas 2019-03-13 16:29:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ptezidentas galių dauk neturi ,vykdomoji valdžia parlamemtas,vyriausybė.K as Skvernelį stumia į ptezidentus,man jis nekelia pasitikėjimo,gal kam ir normalua nieko naujo nepasako,tos pačios kalbos visų,čia gal svarbu turėti visą šalį turėti vienuose rankose,Karbauskis,Matjošaitis,Skvernelis,tik neapsirikime,nes gali atsirūkti.Yra žmonių žinomu kas su juo dirbo Skverneliu,o apie jį nėra geros nuomonės,populistas akivaizdus.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-03-13 16:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
lkaunas,
pala pala, gal ka nors pries Matijosaiti turit?.. Jums nekylo klausimu, kodel Kaune - paciame landsberginiame sirsyne-gyvatyne jis taip triuskinanciai laimejo? Gal todel, kad pasiaukojanciai dirba miestieciu labui? Jis - nebiednas, galetu susigundyti dar pinigeliu paplauti. BET, paziurekit, kaip visas Kaunas statosi, kur dar nera perkastas! Kaip kapitaliai perkasta "Laisves Aleja"! O ka padare pries tai buves konservu meras? Privacius mikriukus isvaike, leidziant tik kelis mikriuku marsrutus organizuoti monopolininkui - "Kautrai"? Taigi, kaunieciai ivertino Matijosaiti pagal darbus, kurie ir yra geriausia reklama. O landsberginius pasiunte nafik. Duok, Dieve, Matijosaiciui sveikatos ir Laimes!  
Grigorij 2019-03-13 15:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cha, nejaugi Socialiniu Teisingumu, Valstybes globa Skvernelis pasirupintu geriau, negu TIKRAS socdemas, gydytojas, kuris, kaip ir Hipokratas, TIKRAI nepakenktu, nors jam buvo piktybiskai klijuojamos korupcionieriaus, kisininkavimo etiketes, - Andriukaitis??? Jei Andriukaitis - korupcionierius, tai as - Romos Popiezius, bent per plauka lietuvis! :))) Nejau Andriukaitis nerastu bendros kalbos su streikuojanciais mokytojais, isduotu savo ministrus? Tai staciokas mentas nesugeba. Mentas ir vaikus nesugeba apginti nuo tevu prievartos - priskalde malku, krypstant link idijotiskos norvegiskos juvenalines justicijos, pritariant s*kai Šakalichai. Gal Andriukaitis kada nors griove LR medicina, pasisake uz kaimo, rajonu, net didmiesciu medicinos "optimizavima"-zudyma? Nejau jis pritartu (aisku, ne viskas nuo jo priklauso) besaikiam valstybes lesu svaistymui vienpusiskam idijotiskam karui su RU, NATO, "Independence" islaikymui, kariniu islaidu didinimui, vietoj ju panaudojimo LR gyventojams, kad taip neissilakstytu po airijas? UZ ANDRIUKAITI!!!   ATSAKYTI
tikra tiesa 2019-03-13 14:36:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nu, ir snukis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI
uteniškis 2019-03-13 17:12:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
...ee kaipgi,sunku gimdyt reformas,brač...  
Sima 2019-03-13 14:01:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Nu pagaliau normalus kandidatas, baikit šmeižt!   ATSAKYTI
Man patinka urbonaites mintys 2019-03-13 13:33:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
jau jau beveik makaraitytė. o jei valatkos keiksmažodžius pasisavintų ir bruverio neapykantą - būtų supermenė. galėtų skristi ir ant šluotos ir ant dulkių siurblio į tolimiausius ir tamsiausius miškus- stiprybės pasisempti.   ATSAKYTI
Tomas 2019-03-13 12:42:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Valentinavicius turintis koncervu kvapo ce nenaujiena Politologė irgi taspac dvokas konservuotas mes už Skvernely ir ką jius mum mes pries koncervus !!!!!!!!   ATSAKYTI
senis 2019-03-13 12:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
daug kas tiki palmyros pasakom ar lietuvos raganos ,taip kad šitam laive visokių yra už tad važdžia ir gyvena gerai ir už nieka neatsako.   ATSAKYTI
Pranas 2019-03-13 12:22:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tie patys paistalai kaip vakar vakare   ATSAKYTI
LINA 2019-03-13 12:20:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
JUOKINGAI ŠNEKA POLITOLOGAI... NIEKADA NERADO IR GALIMAI NERAS NIEKO TEIGIAMO S.SKVERNELIO PROGRAMOJE, VIZIJOJE AR NET KALBOSE. PRIEŽASTYS MS AIŠKIOS.. O AŠ TIKIU.......   ATSAKYTI
tikiu 2019-03-13 14:54:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
pritariu Linai,tiesiog akyvaizdus ir politologu,zurnalistu menkinimas skvernelis,nes jis kitoks,ne isto konservu lizdo,kartu su bakininku.28 metus mums pudrina smegenis prezidentai...vienybe,geri santykiai su kaimynais,viskas tik blogyn,isskyrus Adamku,kuris nors kiek stengesi,o dabar ir teisinei sistemoje betvarke ir sou padare....Skvernelis nors pazadus vykdo,o konservai deda i kelnes kd visi ju darbeliai galutinai isplauks i pavirsiu...  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
DABAR RODOMA
Per šaltakraujišką apiplėšimą iš Vilniaus „Iki“ pagrobti beveik 17 tūkst. eurų
DABAR RODOMA
,,Raudonųjų velnių“ pasaka: pamatyk visus įvarčius į PSG vartus
REKLAMA
Apsipirkimas (nuotr. Anglija Today)
Pastaraisiais metais itin šoktelėjus pramogų ir paslaugų kainoms, tai itin pasijautė ir mados mylėtojoms. Drabužių kainos kilo didžiausiuose prekybos centruose, jų pardavimo ...
Vilnius (nuotr. Organizatorių)
Vilniuje britų transliuotojas BBC filmuoja serialą „Nacių išlikimas“ (angl. „The Rise of the Nazis“), pasakojantis apie nacistinės Vokietijos valdžią tarpukariu. Kaip ...
Tomas Žilinskas (nuotr. Fotodiena.lt)
 Buvęs vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas balandžio pradžioje paliks darbą valstybės valdomoje bendrovėje „Lietuvos geležinkeliai“ ir pradės darbą Gedimino Žiemelio ...
Simonas Slapšinskas. (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Rusijos Tyrimų komitetas buvusiam Lietuvos prokurorui Simonui Slapšinskui, tyrusiam rezonansinę Sausio 13-osios bylą, pareiškė kaltinimus už akių. Komitetas informavo, kad S. ...
Dalia Grybauskaitė ir Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena.lt)
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį pareiškė, kad jį dėl užsienio politikos sukritikavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja rinkimų kampanijoje. „Vertinu ...
REKLAMA

Top Video

Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
DABAR RODOMA
Kaunietis sėda į teisiamųjų suolą: kūdikį spardė ir mušė
DABAR RODOMA
Naujas ginklas kovoje su šešėliu: konfiskuoti turtą bus paprasčiau
DABAR RODOMA
Dobrovolskio nužudymo byloje – blogos žinios nuteistiesiems
DABAR RODOMA
Atnaujino 20 metų neremontuotą kambarį: palaukite, kol pamatysite, kaip
DABAR RODOMA
Netrukus šalies keliuose išdygs naujieji stacionarūs greičio matuokliai
DABAR RODOMA
Naglis atskleidė, kiek uždirba už vieną nuotrauką: suma privers išsižioti
DABAR RODOMA
Per šaltakraujišką apiplėšimą iš Vilniaus „Iki“ pagrobti beveik 17 tūkst. eurų
DABAR RODOMA
,,Raudonųjų velnių“ pasaka: pamatyk visus įvarčius į PSG vartus

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų