Pretendentų į prezidentus – pagal kiekvieno skonį. Taip galima apibūdinti galutinį siekiančiųjų užimti šalies vadovo postą sąrašą. 15-os pretendentų į šalies vadovus pavardės gyventojams daro įspūdį, tiesa, nebūtinai iš gerosios pusės. Na, o dalis ekspertų šioje įvairovėje įžvelgia ir nemenką grėsmę premjerui. Esą daug pretendentų laimėti rinkimus neturi jokių šansų, bet jie gali palaidoti premjero Sauliaus Skvernelio viltis premjero postą iškeisti į prezidento.

Taip pat politologai neabejoja, kad dalis pretendentų į rinkimus eina visai kitais tikslais. Taigi apie juos ir kokius savus favoritus į prezidentus jau vardija gyventojai?

 

Nuo ekonomistų iki sanitarų, nuo filosofų iki buvusių sportininkų. Tokią plačią pasirinkimo galimybę šią gegužę turės atiduosiantieji savo balsą Prezidento rinkimuose. Kaip ir reikėjo tikėtis, paskutinę akimirką sąrašas pasipildė ir netikėtomis kandidatūromis, pavyzdžiui, į pretendentų gretas įsiveržė ir skandalingasis Petras Gražulis.

Iš viso kandidatūrų – net 15, tačiau neabejotinais lyderiais išlieka tas pats trio: Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė ir Saulius Skvernelis. Jie reitinguose kol kas užsitikrinę daugiau nei pusę visų rinkėjų balsų.

REKLAMA

Tačiau patys rinkėjai, žinoma, jiems nešykšti pačių įvairiausių epitetų, o ir renkasi pagal keisčiausius kriterijus. Už Nausėdą kol kas balsuotų apie 23 procentus tautiečių. 

„Aš balsuosiu už Nausėdą. (…) Išvaizdus žmogus“, – kalbėjo vilnietis. 

„Nausėda tikrai patirtį didelę turi, ir nuveikęs. Matosi, protingas žmogus, inteligentiškas“, – aiškino Marijampolės gyventojas.

„Už Nausėdą. Todėl, kad jis mano klasiokas buvo. Penktoj vidurinėj“, – rėžė klaipėdietis.

Kitiems gi Nausėda netinka. 16 procentų žmonių palaiko Ingridą Šimonytę.

Vienas iš apklaustų Vilniuje žmonių, priežastis rinktis šią kandidatę yra tai, kad ji vilnietė, kaip ir klausiamieji, kiti mano, kad ji išmano savo darbą.

Panevėžietis rėžia, kad: „Šimonytė – ne. Reikia žmogaus su perspektyva, o čia – tik buhalterė.“

Nuo I. Šimonytės S. Skvernelis pagal apklausas atsilieka tik per plauką.

„Už Skvernelį. Jis man patinka, ryžtingas, energingas, simpatiškas“, – vertina jį klaipėdietis.

„Skvernelis nepadorus, policininkas yra“, – sako kitas.

„Gal ir premjeras, kuris žmogus yra puikus“, – mano Panevėžyje paklaustas žmogus. „Jeigu prezidentas vos pakalba angliškai ar kita užsienio kalba, aš tikrai nebalsuosiu už prezidentą, kuris daro gėdą Lietuvai“, – dar vieną nuomonę išsako pilietis.

„Jeigu jis taps prezidentu, aš išvažiuosiu iš Lietuvos. Man bus gėda, kad buvęs policininkas taps prezidentu“, – rėžia dar kitas.

Dalis politikos ekspertų svarsto, kad S. Skverneliui koją kiš vien ilgas varžovų sąrašas. Mat už jį greičiausiai balsuos kairiųjų simpatikai, o jie mažiau prognozuojami nei konservatyvių pažiūrų rinkėjai.

REKLAMA

„Jeigu prieš tris mėnesius kalbėjom, kad Nausėda ir Šimonytė atiminėja balsus vienas iš kito, tai jie taip ir liko dviese anoj pusėj. O čia kandidatų padaugėjo kritiškai“, – mano apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

Pasak V. Valentinavičiaus, vadinamieji palaidi balsai gali gerokai apkramtyti premjero galimybes.

„Klausimas: kiek balsų iš jo atims Tomaševskis? Andriukaitis gali taip pat 7 procentus paimti, jei bus visavertė rinkimų kampanija. Kiek pasidalins Puteikis ir Gražulis? Galimas daiktas, dar 7. Tai kiek lieka Skverneliui?“, – svarsto jis.

Tiesa, kiti prognozuoja, kad daugiau bėdos premjerui gali pridaryti ne kiti, o jis pats sau.

„Nemanau, kad nuims balsų nuo Skvernelio. Skvernelis turi savo balsų diapazoną, kuris jam ir priklauso. Jis gali prarasti juos ne todėl, kad kažkas atims, o todėl, kad jis praras reputaciją. Staiga gali nusisukti nuo jo ir tada ims ieškoti kito kandidato“, – komentuoja politologas Lauras Bielinis. 

Na, o dėl likusiųjų pretendentų žmonėms kyla klausimų. 

„Nesuprantu, dėl ko jie net eina“, – svarsto kaunietis.

Politologai atsako. Dalis jų, pavyzdžiui, Petras Auštrevičius, Valentinas Mazuronis ar Vytenis Andriukaitis beveik neturi jokių šansų laimėti, tačiau dalyvaudami stengiasi pritraukti rinkėjų dėmesį. O jo, asmeniškai ar partijai, dar labai reikės savivaldos, Europos Parlamento rinkimuose.

Štai dėl ko kone penkis tūkstančius eurų užstatui aukoja ir į rinkiminę kovą stoja sanitaras Kazimieras Juraitis, buvęs Ledo ritulio federacijos vadovas Vitas Gudiškis, ne kartą Seimo nariu siekęs tapti Alfonsas Butė, ar bene paskutinę minutę užsiregistravęs ir sunkiai savo išsilavinimą apibūdinantis Tomas Šimaitis, geriausiai turbūt žino tik jie patys.

REKLAMA

„Ko gero, yra tiesiog savo ambicijų vergai. Dėl tos priežasties jie visada dalyvaus visuose rinkimuose ir praktiškai niekados nelaimės. Ar ambicijos, ar nesuvokimas situacijos, ar tiesiog paprasčiausiai galva susisuka jiems. Čia turiu galvoje ir Puidoką““, – kalbėjo L. Bielinis.

Neabejojama, kad rinkimų finišo tiesiojoje kandidatų liks gerokai mažiau nei 15, nes visiems greičiausiai nepavyks surinkti 20 tūkstančių parašų. Kas taps šalies prezidentu, rinkėjai spręs gegužės 12-ą ir 26-ą dienomis.

Daugiau – TV3 reportaže: 

Emilija
2019-02-24 15:34:53
Man pati nepriimtiniausia iš visų pretendentų yra Šimonytė- grubi,nachališka, netaktiška, nekomunikabili, neišprususi. save įvertinusi kaip kareivį, visada vykdantį vyresnybės nurodymus.Nenorėčiau, kad Lietuvos prezidentė būtų Briuselio pašluostė, todėl nesiruošiu už ją balsuoti.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
WC 2019-02-25 07:30:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kas gali buti baisiau uz senmerge?   ATSAKYTI
Jo 2019-02-25 07:30:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai pagal grozi renka prezidenta tai taip ir gyvename manau turint kapsa pinigu visi grazus tik kas slypi po zmogaus fasadu zino tik pats nematau Nausedos grozio todel net ir pagal grozi neturetu isrinkt manau prezidentas turi turet gilias izvalgas kas vyksta vidaus politikoje    ATSAKYTI
Irena 2019-02-24 23:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Tokios Prezidentės,kokia buvo niekas nepralenks.Greita,energinga,smagi,veikli,visurJos buvo pilna,visur suspėjanti.Kliuvo iškrypusiai teisėsaugai,dar reiktų,kad įsisuktų ir į sveikatos Ministetiją.Apsimetėliai nežudytų,neluošintų žmonių.
Aš už Puteikį.Teisingas,protingas,pastabus,veklus visais atvejais prededentas.   ATSAKYTI
Arunas 2019-02-24 19:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Net šis portalas bijo Juozaičio, vienintelio rimto kandidato, nes jis patyręs, nepriklausomas ir jei apie išvaizdą dai laimi prieš tuos kartu sudėjus ir kvadratu.   ATSAKYTI
Vat 2019-02-24 18:39:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jeigu lyginti du pirmaujančius kandidatus pagal grožį, tai laimėtų Nausėda. Vertinama pagal nuplikimo lygį ... Rusas aiškino: procės olysėnija ėto prevraščenije golovy v žopu snačalo po formie ,potom po sodieržaniju.   ATSAKYTI
Benas 2019-02-24 16:14:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Noriu paklausti ar sutapimas, kad per LRT rodo ”Ponių rojų”, kur bankininko duktė panaši į I.Š. o jos tėvas į G.N. gal jie visi per filmus reklamuojasi.   ATSAKYTI
vytautas 2019-02-24 16:07:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
jus pastebit zmones kaip mums per jega kisa ta nauseda-bankininku traukiama kandidata-o ir kiti nieko neverti-a.juozaitis turi puikia galimybe 88 sajudzio programa pradet igyvendint nes su landsbergiu visi sviesieji sajudzio protai buvo tyliai izstumti-A.JUOZAITIS pabando uz ji   ATSAKYTI
Cha 2019-02-24 15:35:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dvaro giesmininkai net Juozaičio pavardę bijo ištarti.    ATSAKYTI
Emilija 2019-02-24 15:34:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Man pati nepriimtiniausia iš visų pretendentų yra Šimonytė- grubi,nachališka, netaktiška, nekomunikabili, neišprususi. save įvertinusi kaip kareivį, visada vykdantį vyresnybės nurodymus.Nenorėčiau, kad Lietuvos prezidentė būtų Briuselio pašluostė, todėl nesiruošiu už ją balsuoti.    ATSAKYTI
Tik už Juozaitį 2019-02-24 15:30:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Juozaitis, vienintelis vertas, būti Lietuvos Prezidentu!!!! Jis turi viską ko reikia tikram Prezidentui!!!   ATSAKYTI
Kaunas 2019-02-24 14:55:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pas mus prezidentas dauk galių neturi,mųsų šaly valdo parlamentas.O prezidentas daugiau svarbu užsienio politikoj,svarbu anglų kalba tolerancija ir supratimas ir aišku įvaizdis,kad nebūtų gėda.Man Skernelį kažkas nori pakišti,anglų kalbos nemoka ,manau rūsų gerai išmokęs,likę nuo sovietmečio.Ir dar tai kodėl neatsisako p.Skvernelis premjiero kėdės ir tada tesia prezidentine kompanija.,sėdi ant dvejų kėdžių ir kaip toj lotrrijoj bando,kas gausis.   ATSAKYTI
cha 2019-02-24 14:40:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
cha, aišku už Gražulį. Jis augins dukrą, o prezidentaus vargšė vieniša motina, bent ne senmergė.   ATSAKYTI
WC 2019-02-24 14:15:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Sakau gal uzteks tu senmergiu?   ATSAKYTI
Nesiblaškykim 2019-02-24 13:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Aš už Šimonytę , už patyrusią ekonomistę , kuri per didžiausia nepriklausomybės laikų krizę, būdama ekonomikos ministre , sėkmingai išvedė šalį iš krizės . Tai patikrintas ir patikimas žmogus . Žmonės , jei norite geriau gyventi , rinkitės Ingridą Šimonytę .   ATSAKYTI
WC 2019-02-24 14:16:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Apvoge puse lietuvos.Turi sedet kalejime ilgai ir laimingai.  
Aušrinė 2019-02-24 21:01:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Senmergė tai baisu už karą sakė mano močiutė ji buvo teisi dabar matom kaip atrodo Lietuva po senmergės valdymo.  
KATRINA 2019-02-24 21:08:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas tau kuku jinai nukikeno lietuvele tai isrinkime tai visai nukikens  
Jurka 2019-02-24 13:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Tas tiesa renkas pagal grozy. Tie zmonys tokie padarysi ar skaitomi visai kvailais. Yra tokiu kurie nori tapt prizidentais batai suplyse panakes juodos baisu geda. As tai uz skvernely . Ji vargsa gyva suvalgytu.    ATSAKYTI
R 2019-02-24 15:08:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ar todėl, kad raštingumas judviejų vienodas?

  
Ona 2019-02-24 13:52:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei Nausėda Lietuvą laiko ne valstybe,o privačiu banku,tai šiek tiek patirties turi .Šimonytė,tai tik eilinė buhalterė,pritapusi prie magnolijos ir Gabriuko klano,skolinusi ne Lietuvos,o privačių bankų naudai,leidusi iš valstybės obligacijų uždirbti magnolijai ir tam tikram ratui.Tuo metu, man siūlė pirkti obligacijas.bet ne už 12,o nepilnus procentus palūkanų.Kodėl?Nausėda ar Šimonytė,vienas velnias.Abu dirbs sau,o ne žmonėms.Man taip šlykštu,kai įsikibusi į ranką,Nausėdienė agituoja už vyrą.Poniai taip norisi tapti prezidentiene.Kaip Krisitina Turniškėse pagyvens,paskui rentos pareikalaus.FU....   ATSAKYTI
Monika 2019-02-24 13:54:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Geras komentaras ir pritariu tokiai minčiai  
Aušrinė 2019-02-24 13:51:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As uz padoru prezdenta.   ATSAKYTI
Zoro 2019-02-24 13:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bankininkas niekada nebus ger prezidentas jopirštai visą laiką į save sulinkę   ATSAKYTI
Juozas 2019-02-24 13:43:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
As manau , kad tie populiarieji yra labai jau arogantiski .Prezidentui privaloma rupintis Lietuvos zmonemis , o ne vien savo artimaisiais ir bendrazygiais .As balsuosiu uz Puteiki !
   ATSAKYTI
P 2019-02-24 18:15:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Neduok, Dieve tokio prezidento.  
Cha 2019-02-24 13:42:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cha cha cha   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Saulius Skvernelis (Fotobankas)
Dar penktadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai atliko patikrinimus  dėl prekybos šiuo metu rinkoje itin didelę paklausą turinčiomis apsaugos ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasirašė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis padidintos baudos už karantino taisyklių pažeidimus bei praplėstas ...
Vytautas Grubliauskas (nuotr. Fotodiena.lt)
Klaipėdiškiai nesutaria dėl  „karščio klinikos“ atidarymo Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Svarstyta, kad būtent šios ligoninės tuberkulioziniame skyriuje ...
Aurelijus Veryga (Fotobankas)
Penktadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga trumpojoje spaudos konferencijoje ...
Autobusas (nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės)
Sostinėje toliau kintant keleivių srautams nuo balandžio 4 d. papildomai keičiami viešojo transporto tvarkaraščiai. Visas korekcijas SĮ „Susisiekimo paslaugos“ vykdo remdamasi ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų