mergaitės iš Kauno įvaikinimas, Vilniaus apygardos teismas (Fotodiena/Arnas Strumila)

mergaitės iš Kauno įvaikinimas, Vilniaus apygardos teismas (Fotodiena/Arnas Strumila)

Teismas dar nepaskelbė sprendimo dėl į Naująją Zelandiją norimos įvaikinti mergaitės iš Kauno globos namų, bet jos brolis, siekiantis globos, jau išvyksta į Didžiąją Britaniją. Tai tv3.lt patvirtino A. Lesčiausko advokatas Bronius Versackis. Ar brolis grįš į Lietuvą teismui skelbiant sprendimą dėl sesers likimo – neaišku.

„Aš žinau, kad jis šiandien turėjo išvažiuoti. Ar jis jau išvažiavo, aš nežinau“, – sakė vaikino advokatas.

Anot B. Versacko, jis yra pasirašęs atstovavimo sutartį su A. Lesčiausku, todėl teisme gali jį atstovauti ir vaikinui nėra būtina dėl to grįžti į Lietuvą kitą savaitę.

„Jei jis bus kviečiamas į procesą, gali ir advokatas nuvykti. Tai priklausys nuo teismo, kartais teismas prašo, kad dalyvautų pats asmuo. Tokiu atveju jis greičiausiai parvyks“, – sakė advokatas.

Į ketvirtadienį vykusį teismo posėdį dėl jo sesers įvaikinimo A. Lesčiauskas buvo atvykęs paduoti dokumentus, kad būtų įtraukas į sesers įvaikinimo proceso bylą, bet pačiame posėdyje nedalyvavo. Žurnalistams jis pareiškė, kad nesiims jokių teisinių veiksmų, jei teismas nutars, kad jo sesuo turi gyventi Naujoje Zelandijoje ir tą patį patvirtins įvaikinama mergaitė.

REKLAMA

„Nenoriu, kad po dešimties metų ji man priekaištautų, kad aš sugrioviau jos gyvenimą, nes jį galėjo jį turėti kitokį", – ketvirtadienį sakė A. Lesčiauskas.

Jis tikino, kad gerbs sesers nuomonę. Visgi, kodėl iki šiol nepasitikėjo sesers nuomone, jis negalėjo sklandžiai paaiškinti, sakė, kad vaikas dar yra mažas, jo nuomonė gali keistis.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad mažametės įvaikinimo į Naująją Zelandiją drama tęsiasi, ir ketvirtadienį Vilniaus apygardos teisme buvo sprendžiamas 9-metės likimas, tačiau teismas atidėjo sprendimo priėmimą ir jį skelbs vėliau. 

„Teismas išnagrinėjo tarptautinio įvaikinimo bylą ir nusprendė atidėti sprendimo priėmimą ir paskelbimą sausio 16-tai dienai“, – ketvirtadienį baigiantis darbo dienai žurnalistams pranešė Vilniaus apygardos teismo atstovė Rūta Trimailovienė.

Uždaras teismo posėdis truko daugiau nei tris valandas. Proceso dalyviai į jį buvo įvesti slapta, su žiniasklaida bendrauti nepanoro. Šiame teismo posėdyje savo nuomonę dėl būsimosios gyvenamosios vietos pasakė ir devynmetė mergaitė, kurią nori įsivaikinti pora iš Naujosios Zelandijos.

Teismo posėdyje mergaitės brolis, kuris visai neseniai pareiškė norintis globoti savo jaunylę seserį – nedalyvavo, nors į teismą atvykęs buvo.

REKLAMA

Faktai apie mergaitės įvaikinimo procedūrą Naujojoje Zelandijoje:

Mergaitė gimusi 2009 m. ir auga Kauno savivaldybės vaikų globos namuose. Globos namai yra vaiko atstovas pagal įstatymas (kaip kad tėvai ar globėjai), rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime.

Mergaitės tėvas yra miręs, mamai 2015 m. teismo sprendimu neterminuotai apribota motinos valdžia. Globos namuose auga su 17 metų seserimi, dar viena sesuo auga pas globėją Lietuvoje. Mergaitė dar turi 5 pilnamečius brolius. Į galimų įvaikinti vaikų apskaitą nepilnametė buvo įtraukta 2015 m. balandžio mėnesį. Tarptautinis įvaikinimas įmanomas tik tuomet, jei per 6 mėnesius nuo vaiko įtraukimo į galimų įvaikinti vaikų apskaitą Lietuvoje neatsirado šeimos, norinčios ir galinčios įvaikinti mergaitę ar ją globoti.

Tarptautinis įvaikinimas šiuo atveju inicijuotas 2016 m. rugpjūčio mėnesį – tai yra, praėjus daugiau nei metams. Tarptautinis įvaikinimas inicijuojamas gavus globėjo (globos namų) pritarimą ir Tarpinstitucinės įvaikinimo komisijos rekomendaciją, kad tarptautinis įvaikinimas atitinka geriausius vaiko interesus.

Remiantis Kauno savivaldybės globos namų pateikta informacija, rašytinis sutikimas dėl mergaitės įvaikinimo šioje konkrečioje šeimoje gautas iš pačios nepilnametės ir dviejų nepilnamečių jos seserų. 17-metė sesuo, kartu auganti globos namuose, pati nenori būti įvaikinta. Vykdydama ikiteisminę tarptautinio įvaikinimo procedūrą Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba privalo gauti vaiko globėjo (globos namų) bei Tarpinstitucinės įvaikinimo komisijos sutikimą, taip pat privalo atsižvelgti į vaiko nuomonę. Įstatymas neįpareigoja atsižvelgti į brolių/seserų, taip pat senelių ar kitų giminaičių nuomonę.

REKLAMA

Tačiau, jei santykiai su giminaičiais yra artimi, siekiant užtikrinti geriausius vaiko interesus, įvaikinimo procedūra nepradedama. Galutinį sprendimą dėl mergaitės įvaikinimo priima teismas, kuriam pateiktas ir brolio Arūno prašymas dėl globos. Teismo posėdyje, mergaitė dar kartą išreikš savo nuomonę dalyvaujant psichologui.

Mergaitė su įvaikintojų šeima nuotoliniu būdu bendrauja apie pusę metų. Ji anglų kalbą mokykloje mokosi nuo antros klasės. Mergaitę įvaikinti ketinanti šeima iš Naujosios Zelandijos yra žinoma, nes 2014 m. įvaikino du berniukus iš Lietuvos.  

Vakar
2019-01-11 11:23:07
spaudoje buvo rašoma. kad brolio Arūno į uždaro teismo posėdžių salę neįleido. Šiandien rašo, kad jis nedalyvavo. Tai kaip jis galėjo dalyvauti, jeigu jo NEĮLEIDO?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

xxxxx 2019-01-11 19:45:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ko jam cia bevargti, jis jau zino , kad sesuo PARDUOTA, o vaiku teises des visas pastangas , kad atidirbti uz paimtus piningus. Dar maza, paaugusi supras ka padare su ja vaiku teises, tad jei bus protinga ir veiksni - uztampytu visus tuos vaiku pardavejus po teismus ir atsiriektu gera gabala piningu.   ATSAKYTI
verneris 2019-01-11 17:39:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O siandiena turejo isvaziuoti ,nes UK nutrauks pasalpos mokejima..Niekas nemoka pasalpu turistams..   ATSAKYTI
Vytas 2019-01-11 13:00:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ar pas mus nebėra žurnalistų,neetatinių,kurie pateiktų medžiagos apie jų gyvenimą.Kur nereikia visą pasaulį aplaksto.   ATSAKYTI
mano 2019-01-11 12:44:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
mergaitė mokosi anglų kallbos nuo antros klasės, bet esmė tame kad panašaus amžiaus vaikai atsidūrę aplinkoje, kai bendraujama kita kalba, savo gimtąja kalba po kelerių metų pamirš. Yra toks dalykas kaip žmogaus teisės, kaip šie zelandai užtikrins jai lietuvių kalbą, gal su ja patys kalbės lietuviškai ar nutautins pažeisdami jos prigimtines teises.../ ir lietuvos valstybei į tai nusiš-kt ? nieko nedaro, verkia kad tauta emigruoja ir invazinius specialistus lietuviams kiša į ratus, neseniai paskaičiuota valstybė netenka 500 000, jei žūva jaunas darbingas žmogus kurio žala adekvati emigravusiam nesiejančiam ateities su lietuva.../    ATSAKYTI
Nu jo 2019-01-11 15:23:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai tie 2 berniukai ir nebekalba lietuviskai. Vienas dar kazka paslebezoja, kitas totaliai nieko. Vat taip naujazelandieciai isipareigojo saugot ir puoselet ivaikiu taptybe, paprocius, kalba.... Galima tik paploti uz tokius nuopelnus. Vaiku teisems cia niekas neuzkliuvo ir viskas gerai. Babkes gi sumoketos, o visa kita nedomina....  
babulė 2019-01-11 12:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
brolis suvargęs, matosi vargo pisuoklis, nelaiminga šeima, du kalėjime, kitas gėjus, motką sušaudyt alhašė.....sugadino vaikams gyvenimus, tegul tik važiuoja ta mergaitė, gali per skayp bendraut, bet jei kartu neaugo, artumo jau nebebus....   ATSAKYTI
sutinku 2019-01-11 14:54:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visiskai su jumis babule sutinku, jau seniai masciau apie tai, kad jei mergaite neauygo su broliu, tai ir netures to rysio. Cia seimoje gyvenant, ne visad tas rysys buna....o cia mergaite bent gyvenime tures mylincius tevus ir ibrolius . O lietuviai , viasi kaip susitare, kad tik jos neatiduot. Nu garbes zodis, o tai jau geriau matyti toki varga cia?  
Nu jo 2019-01-11 12:04:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Va ir pažiūrėsim, ar mūsų teismai įstatymus taikyti moka, ar tik nurodymus ir pageidavimus pildyti... Brolį sistema jau baigia sudoroti... Kruopų skaičiuotojas kartu su norvegiškom babkėm finasuojamomis bobelkomis galės iš džiaugsmo paverkti, pardavęs dar vieną Lietuvos pilietę... Už žmogų juk niekas vertingiau būti negali, tik pinigai...   ATSAKYTI
Nežinomas 2019-01-11 11:59:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Absurdas lietuviui vaikui nėra lietuvoj vietos Kukuraitus savo vaikus lai siunčia į Naująją Zelandiją, kad ten taip gerai.   ATSAKYTI
Arturas 2019-01-11 11:48:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kažkoks pijokelis tas brolis matosi   ATSAKYTI
Nu jo 2019-01-11 11:57:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kartu gėrei?  
Ponai valdininkai 2019-01-11 11:38:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šeima iš Naujosios Zelandijos yra žinoma, jau vien dėl to, kad įvaikino 2 berniukus iš Lietuvos? Keista. Kas iš Jūsų buvo nuvykę į Naująją Zelandiją ir matė, kaip ir kokiomis sąlygomis jie ten gyvena, kad Jūs taip išdidžiai teikiate, kad ten viskas nuostabu. Gal pirma pabandykite, kažkas iš Jūsų išvykti ir pagyventi ten bent pusmetį, be artimųjų, be pažystamų, visai nepažystamoje aplinkoje pažiūrėsiu ar norėsite tikrai ten likti ilgesniam laikui. Arba dar geriau, jei išsiųstumėte, kuriam laikui savo vaiką.   ATSAKYTI
viltis 2019-01-11 21:33:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
na taip,mergaitei geriau augti vaiku namuose nei tureti seima.Cia tai bent logika!!!O kodel kazkas is gyventoju turi vykti ir tikrinti,kaip gyvena vaikai uzsienyje?Yra institucijos,pagaliau ir vaikai tarpusavyje bendrauja,pasakojasi apie viska.Kas cia per mada visur matyti tik bloga.Juk vaikas isvaziuoja ne i pragara.Bet gi mes lietuviai,susvilpti patriotai negalime nurimti ,jei kitam bus gerai,pavydelnikai nelaimingi,pasidziaukit-vaikas tures seima  
Vakar 2019-01-11 11:23:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
spaudoje buvo rašoma. kad brolio Arūno į uždaro teismo posėdžių salę neįleido. Šiandien rašo, kad jis nedalyvavo. Tai kaip jis galėjo dalyvauti, jeigu jo NEĮLEIDO?   ATSAKYTI
sad 2019-01-11 12:29:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
jis ten nejo, atejo dokumentus paduoti, o ne i teismo posedi. kaip gali ileisti i uzdara teismo posedi, jei nesi ten kviestas?  
Reportaže rodė 2019-01-11 16:11:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kaip naujazelandiečiai su mergaite, savo berniukais ir visa teisme dalyvavusia svita iš posėdžių salės išėjo per atsarginį išėjimą. Pro ten pat ir į posėdžių salę buvo įėję, o posėdžių salės durys buvo užrakintos. ir ant jų kabojo užrašas UŽDARAS POSĖDIS. Vargšas brolelis. Atrodo, kad visai palūžęs...  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
Algimantas Valantinas
Teisėjų tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas pareiškė, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko „valstiečio“ Vytauto Bako teiginiai apie teismų ...
Dega padangos (nuotr. stop kadras)
Lazdijų rajone nufilmuota, kaip tvarkomasi su šiukšlėmis. Jų sutvarkyti niekas nesivargina: šiukšlės yra tiesiog deginamos. Žmonės prie liepsnojančio šiukšlyno užfiksavo ...
Ligoninė  Fotodiena/Arnas Strumila
Į naujienų portalo tv3.lt redakciją kreipėsi moteris prašydama pagalbos. Pasak Aušros (tikrasis vardas redakcijai yra žinomas) jai ir jos metų neturinčiam kūdikiui tenka jau ...
Parduotuvės Lenkijoje (nuotr. Raimundo Maslausko)
Katalikiškas pasaulis ruošiasi Velykoms. Lietuviai apgulė prekybos centrus ir kitas prekyvietes. TV3 žurnalistai nusprendė pažiūrėti, ar daug tautiečių pavasario šventei ...
Sumušė kūdikį (nuotr. stop kadras)
21-erių motina ir 18-metis tėvas įtariami sužaloję keturių mėnesių dukrą. Iš Šeduvos į ligoninę Šiauliuose atvežto kūdikio veido bei kojos medikai aptiko mėlynes ir ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų