Mobilizacija ar karo padėtis yra reiškinys, apie kurį žmonės susimąsto retai. Tiesa, kai netolimoje Europos šalyje įvedama karo padėtis net abejingiausi piliečiai ima neramiai muistytis, nes tai – situacija, kurios nelaukia nė viena valstybė ir bijo kiekvienas žmogus. 

Lietuvos kariuomenė (nuotr. https://www.facebook.com/kariuomene/) (nuotr. Gamintojo)

Lietuvos kariuomenė (nuotr. https://www.facebook.com/kariuomene/) (nuotr. Gamintojo)

Vos prieš porą savaičių Ukraina paskelbė įvedanti karo padėtį, pasienio regionams ši padėtis įvesta po karinio incidento Kerčės sąsiauryje. Apie tai, kokia šiuo metu yra Ukrainos saugumo padėtis, koks Lietuvos vaidmuo „advokataujant“ kaimynei šaliai ir ką daryti, jei šalyje skelbiama nepaprastoji padėtis kalbėjomės su JAV Merilando universiteto mokslininke, tarptautinio saugumo ir nekonvencinių grėsmių specialiste Egle Murauskaite. 

Ukrainoje paskelbta karo padėtis verčia susimąstyti ir lietuvius. Prieš kurį laiką pasigirdo kalbų, kad mobilizacijai Lietuvoje labai blogai pasiruošta. Kalbėta apie Valstybės kontrolės ataskaitą, kuri nepalanki mobilizacijos pasiruošimu ir mokymais užsiimančioms institucijoms. Kaip manote, kokia yra tikroji padėtis Lietuvoje? Ar šalies visuomenė turi užtektinai informacijos apie tai, kas yra ir kam reikalinga mobilizacija?

REKLAMA

Daugybė dalykų atsiremia į resursus, kiek žinau Vyriausybės kanceliarijoje yra naujas padalinys, kuris ruošia metrikas, pagal kurias bus galima vertinti krizes ir jų stiprumą. Visgi didžiausia problema yra, kad civilinis sektorius nedalyvauja pratybose, o ir neturi tam resursų. Tarkime vyksta planavimo konferencija ir ten susirenka žmonės, dirbantys krašto apsaugos srityje, kariškai, šauliai, bet nevyriausybininkų arba žmonių iš savivaldos – nematyti.

Saugumo ekspertė Eglė Murauskaitė (nuotr. Artūro Morozovo)

Saugumo ekspertė Eglė Murauskaitė (nuotr. Artūro Morozovo)

Iš vienos pusės, matyt, yra pasitikima Krašto apaugos ministerija ir kariuomene, kad jie padarys viską, kaip reikia, duos nurodymų, kai iškils grėsmė. Visgi to gali neužtekti, nes savivaldybės yra atsakingos už piliečių evakuaciją, savivaldai klius didžiausia resursų, ryšių ir logistikos našta. Pasiruošimas, žinojimas, ką daryti, kur kreiptis – nenukrinta iš dangaus, jei tam nesiruošiame, nesitreniruojame – nėra gerai.

Mūsų karinės struktūros dalyvauja tarptautiniuose kariniuose mokymuose, mokosi bendradarbiauti su NATO partneriais, treniruojasi dvišaliu pagrindu, bet mokymai vyksta tik uniformuotiems žmonėms. Estijoje prezidentūra aktyviai įsitraukia į mokymus, Suomijoje – partijos ir akademikai yra aktyvūs. Kitose šalyse yra organizuojamos pratybos ir mokymai žmonėms, kurie nėra susiję su kariuomenė. Pas mus to stinga. 

Trūksta ir informacijos, kurią gali pasiekti kiekvienas. Tarkime, jei apžvelgtume tarptautinę patirtį su lankstinukais ir brošiūromis: pas mus viskas yra lietuviškai ir pdf formalu, bet Suomijoje lankstinukai pasiekia kiekvienus namus, nes yra siunčiami paštu. Lankstinukai yra parašyti keliomis kalbomis, net arabiškai, o pas mus lankstinukai yra tik lietuviškai, nėra rusų ar lenkų kalbomis, angliškai yra tik komiksas.

REKLAMA

Kas yra mobilizacija, kada ji skelbiama ir kas nutinka, kai pranešama, kad šalyje skelbiama visuotinė mobilizacija?

Paradoksas, kad mobilizacija gali būti ir be karo padėties. Žinoma, jei karo padėtis yra, tada mobilizacija vyksta automatiškai, bet visuotinė arba dalinė mobilizacija gali būti skelbiama Seimo arba prezidento be karo padėties.

Mobilizacija ir jos skelbimas yra susijęs su daug teisinių klausimų, bet planavimas, pasiruošimas ir ekspertinės žinios yra tarp uniformuotų žmonių. Mobilizacija yra rezervistų, o tiksliau, žmonių, kurie kada nors mokėsi, kaip laikyti šautuvą, pašaukimas. Ir mobilizacijos skelbimas duoda signalą, kad kažkas keičiasi, tiek su teisiniu statusu, tiek su kasdieniu gyvenimu. 

Visgi lankstinukuose, kuriuose teko matyti, yra pasakoma, kad informacija bus suteikta tik tada, kai ateis reikiamas momentas. Taigi, ar reikės eiti į slėptuves, evakuotis bus pranešta paskutinę minutę. Lankstinukuose taip pat yra parašyta, kad informacija gali būti ribojama dėl saugumo sumetimų, bet ji ir taip yra ribojama. Keista, kad nematoma problemos ir tikima, kad kariai atliks savo darbą, o civiliai žmonės susiorganizuos patys.

Tegalime pasidžiaugti, kad kai kurios savivaldybės yra geriau pasiruošusios nei kitos, tarkime, neseniai Alytaus savivaldybėje vyko mobilizacijos mokymai, nes mieste yra „Birutės“ batalionas ir jie aktyviai bendradarbiauja. O kitur yra sudėtinga, įsivaizduokite, Vilniuje savivaldos paprašo surengti pratybas, išsyk kils klausimų kada, už ką, kaip?

REKLAMA

Taigi, jei nėra nurodymų iš Vyriausybės, Vidaus reikalų ministerijos, nėra papildomai duodama pinigų, tai nieko ir nevyksta. Nėra politinės valios įtraukti civilines organizacijas, nes nėra resursų, nėra aišku, ko reikėtų, kaip daryti pratybas. Su kariškiais ir pratybomis viskas aišku, o štai civilinis sektorius kelia daug klausimų.

Visuomenė gana nedaug žino apie mobilizaciją ir galimus veiksmus atėjus valandai X, bet ar viską reikia žinoti? Galbūt yra dalykų, kuriuos geriau nutylėti?

Vienas iš įdomesnių dalykų apie kuriuos nėra kalbama – santykis su užsieniu. Teoriškai, jei skelbiama mobilizacija, visi tarnybai tinkami vyrai privalo grįžti namo iš užsienio. Visgi protingiau būtų užsienyje turėti stiprią diasporą, kuri konflikto atveju galėtų „advokatauti“, protestuoti, skleisti informaciją.

Kitas dalykas, kurį reiktų aptarti – vyriausybės ir prezidento darbas egzilyje, išvykus. Iki šiol nėra aišku, kokia mūsų strategija, nors estai jau senokai yra pasakę, kad jie planuotų vyriausybę egzilyje. Estijoje tai nėra paslaptis, piliečiai tai žino.

Įsivaizduokite, pas mus pradeda kaukti sirenos, įsijungia radijas ir pasako, kad šalies vadovai prieš kelias valandas paliko šalį ir vadovaus iš užsienio. Net jei tai būtų politiškai logiškas žingsnis, toks elgesys prieš tai neinformavus būtų visiškai nepriimtinas. Būtų prisiminta istorija, Antano Smetonos pabėgimas. Tokiu momentu šalies vadovai žmonių akyse netektų legitimumo. Visuomenė turi žinoti ir diskutuoti apie visus įmanomus scenarijus, ji turi būti informuota.

REKLAMA

Taigi, komunikacijos nevaldymas kvepia negerai. Nereikia išslaptinti visko, pasakyti, kur bus vyriausybinė slėptuvė ar savivaldybės bunkeris, bet orientacinė informacija turėtų būti. Kad ir kokių rajonų žmonės, kokiais keliais turi važiuoti į kurią pusę.

Kariai šiuo metu yra „vežanti“ jėga, bet išlieka globojantis požiūris į civilius. Už pilietinę mobilizaciją atsakingi žmonės aktyviai dirba, bet per mažai komunikuoja. Reikėtų stipresnio balso, neužtenka eiti į mokyklas ir savivaldybes, reikia kalbėti garsiau.

Tikiu, kad yra baimės apie tai kalbėti, esą, jei prakalbome, tai reiškia jau viskas, bet kaimynai suomiai ir estai neturi tokių baimių. Svarbu kalbėti ir nuteikti žmones, kad žinojimas, ką daryti, nereiškia, jog reikės tai daryti.

Ukraina trumpam vėl atsidūrė pasaulio dėmesio centre. Incidentas Kerčėje privertė suklusti ir prisiminti, kad karas Rytų Ukrainoje nesibaigė. Kas nutiko sąsiauryje tarp Juodosios ir Azovo jūrų? Ar į šį incidentą buvo deramai sureaguota?

Kerčėje buvo incidentas, kurio metu Rusija pademonstravo agresiją. Rusai sako, kad buvo įplaukta į jų teritorinius vandenis, tarptautinė bendruomenė sako, kad tai neutralūs arba diskutuotini vandenys, todėl svarbu savęs paklausti, kur mes brėžiame ribą. Svarbu paminėti ir tai, kad nukentėjo ne tik jūrininkai, bet ir prekybininkai, buvo sutrikdyta komercinė laivyba. Pripažinkime, kad šaliai, kuri ir taip yra sudėtingoje padėtyje tai skaudus smūgis. Nors komercinė laivyba jau atnaujinta Rusija labai aiškiai parodė, kad gali užsukti „kraniukus“.

REKLAMA

Nemenkinu incidento reikšmės, bet, jei žiūrėsime į tai, kas vyksta Rytų Ukrainoje, Donbaso regione, arba kas vyko prieš kelis metus Kryme, tai Kerčė nėra baisiausias nutikimas. Taip, yra incidentas, bet nėra tragedijos. Todėl pasirinktos atsako priemonės yra vertos dėmesio, galima svarstyti, kodėl Ukraina reagavo būtent taip.

Lietuvos atveju matau visišką nuoseklumą, mes visą laiką kiekviename renginyje turime po ukrainietį, kuris atsistoja ir pasakoja, kaip jo tėvynėje yra baisu. Manęs nestebino, kad prezidentė ten skrido ir pažadėjo tam tikrų dalykų. Mes pasiryžome jiems padėti stiprinti kibernetinį atsparumą, tai, ko ukrainiečiams labai reikia. Taigi, mūsų reakcija yra tokia, kokia ir turėjo būti.

Visgi, jei žiūrėtume į Ukrainos prezidento Petro Porošenko elgesį, tai jis yra keistas, nes įvedama karo padėtis likus mažai laiko iki rinkimų. Tai gali būti bandymas manipuliuoti tam tikra informacija, nes karo padėtis suteikia teisę apriboti prieigą prie informacijos prisidengiant nacionaliniu saugumu. Jei paaiškėtų nemalonūs faktai apie jo asmenį, būtų galima pasinaudoti šiuo draudimu. Taip pat galima riboti viešų susirinkimų laisvę. Nesakau, kad taip ir bus, bet galimybės – yra. Vakarų žiniasklaida šio momento nepraleidžia pro akis, jiems įdomu, kas vyksta, ar nėra varžoma žiniasklaidos laisvė, kaip vyksta mobilizacija, kokiuose padaliniuose.

JAV reakcija buvo proporcinga incidento dydžiui. JAV jau daug metų plukdo savo laivus į visokias „klampias“ jūros zonas. Daugiausiai tai daroma Pietų Kinijos jūroje, nes ten kyla nesutarimų dėl salų ar žvejybinių plotų. Tai vadinasi „Inducing freedom of navigation“ (liet. Navigacijos laisvės užtikrinimas). Praėjus pusantros savaitės nuo Kerčės incidento JAV pasiuntė vieną laivą greta Japonijos, kur Rusija taip pat turi teritorinių pretenzijų. Žinoma rusai sureagavo, pasiuntė savo lėktuvus, kitas pajėgas. Tiesa, incidentų buvo išvengta.

REKLAMA

Dabar JAV tariasi su Turkija, kad galėtų per Bosforo sąsiaurį praplukdyti savo laivą (JAV privalo pranešti Turkijai apie galimą karo laivų plaukimą iš Viduržemio jūros Dardanelų ir Bosforo sąsiauriais į Juodąją jūrą. Tokia tvarka buvo nustatyta dar 1936 metais pasirašytoje Montrė konvencijoje. Tame dokumente nurodoma, kad valstybės, kurių teritorija nesiriboja su Juodąja jūra, turi pranešti Turkijai apie savo laivų plaukimą į šiuos vandenis mažiausiai prieš 15 dienų) ir užtikrinti navigacijos laisvę šioje teritorijoje.

Ar buvo galima tikėtis incidento Kerčės sąsiauryje? Ar tai, ką daro Rusija, galima pavadinti netikėtumu?

Kerčės incidentas yra nemalonus, bet nėra netikėtas. Rusai nuolatos ieško „silpnų“ vietų, konfrontacija tęsiasi. Mes visada lyg ir esame pasiruošę, kad kažkas bus, bet rusai randa vietų, kurias galima „paspausti“. Incidentas nebuvo itin tragiškas, o atsakas normalus. Tiesa, galima galvoti, kad P. Porošenko pasinaudojo situacija dar kartą atkreipti dėmesį į konfliktą Ukrainoje.

Aš jokiu būdu neteisinu Rusijos veiksmų, bet „iššokimas“ su karo padėtimi gali būti bandymas atkreipti dėmesį. Mes matome, kad vyksta diskusijos Vokietijoje ir Prancūzijoje apie tai, kad situacija gal nėra tokia bloga, o ir Europos noras tvarkytis su Rusija – mažėja. Taigi, jei toks buvo noras, tai, manau, momentas praleistas. Bendros saugumo situacijos Kerčės incidentas nepablogino, buvo dar kartą priminta, kad karas vyksta.

Visgi yra pamokų, kurių taip ir neišmokome. Kai vyksta incidentas ar provokacija visi vis dar skėsčioja rankomis, klausia, kas čia vyksta. Praėjo trys savaitės po Kerčės, bet vieningo balso nėra. Pozicijos įvardijimas užtruko. Žinoma, yra gerų ženklų, tokių, kaip JAV iniciatyva ar Didžiosios Britanijos komentarai, bet bendros pozicijos stinga. Tiesa, Prancūzija ir Vokietija turi vidinių problemų, todėl nėra kaip formuoti atsaką, o tai nėra gerai, nes rusai tą mato.

O Lietuva daro tą patį, ką visada ir tai yra gerai, bet "advokatavimas" tarptautinėje erdvėje galėtų keistis. Situacija keičiasi, o mes skambiname tą patį varpą. Reikėtų ieškoti kitų derybinių kelių, rasti naujus pasakojimus, sudominti prancūzus, vokiečius ar amerikiečius. Jiems turi būti įdomu.

smetonas
2018-12-12 07:42:03
net neabejoju,kad teps slides parazitai...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rj 2019-07-18 11:57:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Malonu skaityt liaudis jau pradeda suprast kokios žiurkės valdo ir kokia propaganda varo   ATSAKYTI
Algis 2018-12-16 09:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kovosim iki paskutinio seimūno,o paskui pasiduosim,ko žūt per niek.   ATSAKYTI
Kipras 2018-12-14 00:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bet mes kovosime ir laimėsime   ATSAKYTI
shura 2018-12-12 20:08:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
pabėgs ,kaip smetona ,o ,jus kentėkit kurdupeliai   ATSAKYTI
Romas 2018-12-12 20:06:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
dejau skersa ant tokiu "saugumo eksperciu".Varna nelaminga.   ATSAKYTI
Eklektik 2018-12-12 19:12:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tvartas be melo ir cenzuros nebegali., melagiu vakdzia ilgai neissilaikys. NES Dievas sako- nemeluok    ATSAKYTI
Grigorij 2018-12-13 07:55:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Eklektik,
melagiu valdzia yra verta tautos. Kai tik lietuviams 90-aisiais masiskai pavaziaves stogas griz i savo vieta - ir valdzia pasikeis. RU rusai jau suvoke, ka pridare 90-aisiais, jiems lygiai taip pat pavaziaves stogas jau grizta i savo vieta. O lietuviai dar "okupacija" kliedi, ir ramanauskus vanagus liaupsina. Kai nustuos - laukit permainu.  
Arvis 2018-12-12 15:19:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aha , kad tik nebegtu ... prisisegs georg. juosteles issikels trikolor veliavas ir lauks ,, isvaduotoju''   ATSAKYTI
Lietuvis 2018-12-12 14:51:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Rusus pristabdyti galima butų tik ties lenkijos viduriu pabaltiji nusluotu ne pirstelt nespetume. Neturime tiek karuomines nei technikos beto giografine padetis karo atveju nepalanki nes nera kalnų kur galima ben kurį laiką vesti partzaninį kara. O jei bus naudojamas atominis ginklas tai batai iskarto.Tiesiog mes permazi kanors padaryti ir reikia tai pripazinti net 1939 pasidave nes prasmes kariauti nebuvo rusų daug kepurem uzmetytų.   ATSAKYTI
česlovas 2018-12-12 18:07:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
o po karo sugebejopasipriesint.kas is to kad pasidave?o 1940m.pradejo taipat zudit,tremt.genocidas.tai kam pasiduot?geriau zut uz savoo zeme.o ne but kankinamas lageriosir taip t.t  
Nelietuviui 2018-12-12 22:04:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Putkės aplinka jokių atominių ginklų nenaudos, nes pakenktų Kaliningrado sričiai ir Baltarusijai. Jie ne tokie kvaili, kaip tu čia trolini.
O atviro karo nebus, nebent tik hibridinį išdrįstų pabandyti.  
Nu jo 2018-12-12 14:49:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Atsakysiu: pasiraitos kelnes ir patys pirmieji perbris upelį tioes Kybartais....   ATSAKYTI
Grigorij 2018-12-12 10:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aisku, kad pripaskudinusios niekingos ziurkes pirmos patriotiskai spruks is "Durniu laivo". O as eisiu sviezesniu gelyciu pirkti saviskiu sutikti, imant pavyzdi is lietuviu 1939 m. :)))   ATSAKYTI
as 2018-12-12 12:49:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
paskui tuos su gelytem i sibira treme, pamirsai?   
Grigorij 2018-12-13 02:12:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
as,
i Sibira pagrindinai treme tuos, kas su ginklu kariavo pries valdzia, civilius, taip pat treme ju remejus (neskaitant nezymiu kontraversisku "profilaktiniu" 1941 m. tremimu, kuriu tikslas buvo uztikrinti, kad TSRS kariskiams nesaudytu i nugara Hitlerio uzpuolimo metu). Sakai, jiems reikejo gelyciu, saldainiuku dovanoti? :))) Pamirsai, kad tai ne TSRS verte LR prisijungti, o apie tai pasiprase nauja kairioji LR Vyriausybe? Kas trukde Smetonai sudaryti nauja, lojalia TSRS Vyriausybe, nurauti kiausus besaikiskai flirtavusiam su Hitleriu K.Skirpai? Bet jis dydvyriskai spruko, nepasidrovedamas patriotiskai griebti pilna lagamina lietuvisko aukso.  
Hitleris 2018-12-12 10:42:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nu , toksai Veryga su Skvernu ... hebra jus cia pakariaukit , o mes tepam slides ..:)))))))    ATSAKYTI
Patonas 2018-12-12 19:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
To nacis: Pirmi teps slides visi koncervai su musmire priešaky..   
kajatonas 2018-12-12 10:00:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
ne kunigaiksciu laikai kad fronte vadovauji reiskias vadovauji visur ir visiem,jei yra paverbtu kvailesniu   ATSAKYTI
kajatonas 2018-12-12 09:54:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
nu ka darys salies vadovai vadovaus fronto prieki uzdirba daugiausiai jei ne ateis kiti vadovai o buvusieji kurorte poilsiaus kas cia nesuprantamo   ATSAKYTI
Bronius 2018-12-12 09:30:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Bėgs (tiksliau spruks) iš valstybės, kurią prie karo stovio privedė jų pačių sprendimai... Daugiau nieko negali tikėtis iš šių ,,patrijotų"...   ATSAKYTI
SUIRSIUS 2018-12-12 09:20:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
karui prasidejus puse lietuvos begs is lietuvos...tie patriotai kurie dabar ereliai ners i krumus nes bijos buti patraku mesa.
MES DIDVYRIAI TIK KALBOMIS ESAME.o is tikruju smirdantys bailiai.
VALDZIA BEGS ..   ATSAKYTI
Vaida 2018-12-12 09:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Patys pirmieji smo ziurkes islakstys   ATSAKYTI
mmm 2018-12-12 09:06:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Jums vis reikia kad ir nelogiško, bet kraujo praliejimo, tik kito... Patys parazitai, žiurkęs ir t.t. Jokio politinio mąstymo, vien tik analfabetų spjaudynės.   ATSAKYTI
barsas 2018-12-12 20:15:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
istorija,jau parodė ,kas patriotas ,kas žiurkė ,patys kgbistai buve ,moka sukurstyti žmones
o paskui pabėga  
Mmmfucker 2018-12-17 18:37:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Židiškas Gaidį,tu.Tave be kraujo galima butų....Ant šakos tik virve permetei ir užkabini su visais politikais.Nachui jus visi mums reikalingi,atbukę šiknų krapštytojai?Politinio mąstymo mat pasigedo  
egidijusss 2018-12-12 09:03:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Patys pirmi teps slides. Pinigai užsienio bankuose. Vartysis kaip inkstai taukuose   ATSAKYTI
WC 2018-12-12 09:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ka jie darys?Nera nei ko galvoti.Teps slides i amerika!   ATSAKYTI
Patriot 2018-12-12 08:28:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ka darys? Patys pirmi issilakstys kaip ziurkes is skestancio laivo....priloje, prikirsine ir visi karo baisumai kris ant paprastu Lietuviu...   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Seimo posėdis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Įgyvendinant naujus europinius reikalavimus dėl pavojingų chemikalų, Lietuva numato griežtinti jų tvarkymą ir kontrolę.  Seimas ketvirtadienį po svarstymo ...
Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Dar trečiadienį vakare vienam šeimos gydytojui priekaištavęs dėl politikavimo kitądien sulaukęs viešo vienos Seimo narės susirūpinimo laiško dėl ...
Astravo atominė elektrinė (nuotr. SCANPIX)
Apie būsimą sirenų patikrinimą sostinėje pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Trumpąja telefono žinute atsiųstame ...
modulinis darželis, S. Žiūros nuotr. (nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės)
Vilniaus Verkių seniūnijoje ketvirtadienį atidarytas naujas lopšelio-darželio „Gintarėlis“ modulinis priestatas, kurį lankys 105 mažieji vilniečiai. Naujajame  800 ...
Kuršių marios (nuotr. Fotodiena.lt)
Kuršių marių vanduo nėra toksiškas, trečiadienį pranešė tyrimą atlikusi Aplinkos apsaugos agentūra. Kaip informavo jos atstovė Lina Gaidžiūnaitė, mėginys buvo paimtas ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
Netoli Druskininkų sučiuptas uzbekas, bandęs neteisėtai pereiti sieną
DABAR RODOMA
Netoli Druskininkų sučiuptas uzbekas, bandęs neteisėtai pereiti sieną
DABAR RODOMA
„Dienos komentare“ – Dovilė Šakalienė
DABAR RODOMA
Pasieniečiai užfiksavo kuriozą: uzbekas manė, kad folija padarys jį nesusekamu
DABAR RODOMA
4 vaikų tėvas – areštinėje: pranešta apie spardytus vaikus, vienam sužalota galva
DABAR RODOMA
Panevėžio pataisos namų slaugytoja nesulaiko ašarų: patyčios darbe paguldė į patalą
DABAR RODOMA
Seime bręsta dar viena apkaltos istorija dėl Rozovos
DABAR RODOMA
Vilniaus apskrityje – kokliušo protrūkis: medikai įspėja, į ką atkreipti dėmesį
DABAR RODOMA
Narkevičiui nemokama vakarienė apkarto: komisija pareiškė, kad ministras pažeidė įstatymą
DABAR RODOMA
Išskirtiniai TV3 kadrai: naktį rastas slaptas vamzdis iš gamyklos Kėdainiuose
DABAR RODOMA
Orų kokteilis Vilniuje: pasipylė kruša, dangų skrodė žaibai, galiausiai pradėjo snigti
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų