Pastaruoju metu per Lietuvą aidintys smurto prieš vaikus atvejai ir vaikų teisių apsaugos specialistų reakcija į juos sukiršino visuomenę. Kol vieni džiaugiasi sugriežtinta vaikų apsauga, kiti stebisi, kaip lengvai šeima gali netekti savo atžalų. Tuo metu reformos iniciatoriai griežtesnės tvarkos kritikuoti nesiima.

Dovilė Šakalienė. Mykolas Majauskas (tv3.lt koliažas)

Dovilė Šakalienė. Mykolas Majauskas (tv3.lt koliažas)

Portalas tv3.lt apžvelgia, kodėl ir kaip Lietuvoje atsirado vadinamoji Matuko reforma, ir kokias jos pasekmes kol kas matome.

Smurto prieš vaikus protrūkiai

2016 m. lapkričio 28-osios naktį gausios pareigūnų pajėgos Marijampolės apskrityje ieškojo dingusio 8-mečio. Pareigūnų teigimu, mamos iš namų išvarytas pusnuogis vaikas nuo šalčio slėpėsi po kartono lapais ūkiniame pastate netoli namų.

Reaguojant į incidentą, po poros dienų Seimui pristatyti Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos inicijuoti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai. Juose apibrėžta smurto prieš vaiką sąvoka bei formos, užtikrinta, kad valstybė imasi visų reikiamų priemonių užkirsti kelią smurtui prieš vaikus. Be to, įtvirtinta, kad visų formų smurtas prieš vaikus draudžiamas, o už jį taikoma civilinė, administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

REKLAMA

Pristatydamas įstatymo projektą, Seimo narys konservatorius Mykolas Majauskas akcentavo, kad toks įstatymo pakeitimas yra reikalingas, nes matyti, kad smurto prieš vaikus atvejai sparčiai auga.

Mykolas Majauskas  (Fotodiena nuotr.)

Mykolas Majauskas (Fotodiena nuotr.)

„Lyginant 2014 m. ir 2015 m., smurto atvejų prieš vaikus išaugo net 35 proc. Tuo metu psichologinio smurto prieš vaikus padidėjo 58 proc. Tai yra dramatiški skaičiai“, – tąkart Seime kalbėjo M. Majauskas.

Tačiau nespėjus įstatymo priimti, 2017 m. sausio 26 d. motina ir patėvis Kėdainiuose iki mirties sumušė savo keturmetį sūnelį Matą. Po Lietuvą sukrėtusio smurto prieš mažametį Seimas susibūrė į neeilinę sesiją, inicijavo diskusiją apie vaiko teisių apsaugos tobulinimą ir vienbalsiai priėmė pataisas dėl vaikų apsaugos.

Po balsavimo Seimo narė, viena pataisų iniciatorių, Dovilė Šakalienė parlamentarams dėkojo už pataisą, tačiau akcentavo, kad vien jos nepakanka – reikia imtis esminės sistemos pertvarkos.

„Mūsų laukia labai ilgas darbas, bet šiandien mes pagaliau atidarėme duris į tą kitą ateitį, į ateitį be smurto. Tam, kad mes galėtume įgyvendinti tą reformą, apie kurią aš kalbu, dėl kurios kovoju visais įmanomais būdais, turime iš esmės sutvarkyti Vaiko teisių apsaugos įstatymą“, – Seime kalbėjo D. Šakalienė.

Dovilė Šakalienė (Fotodiena nuotr.)

Dovilė Šakalienė (Fotodiena nuotr.)

Matuko reforma

Po priimtų pataisų, Seime užgimė nauja Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo redakcija, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijavo vaiko teisių apsaugos sistemos reformą, kuria centralizuotas sistemos valdymas.

REKLAMA

Vaiko teisių apsaugos sistemą tobulinantį įstatymą Seimas priėmė 2017 m. rugsėjo 28 d. Įstatyme įtvirtinta naujovė – vaiko tėvai ar globėjai privalo pasirūpinti, kad vaikas iki 6 metų be objektyvios būtinybės neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros. Taip pat įstatyme įtvirtinti du grėsmės vaikams lygiai, apibūdinantys šeimoje vaikui kylantį pavojų ir vaikų teisių apsaugos specialistų reakciją į juos.

Vadinamoji Matuko reforma – centralizuota vaiko teisių apsauga – įsigaliojo 2018 m. liepos 1 d. Įstatyme detaliai reglamentuojamas reagavimas į pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, sukurtos mobilios komandos, skubiai reaguojančios ir sprendžiančios problemas šeimose. Įstatymu įtvirtinta, kad, nustačius vaiko buvimą jam nesaugioje aplinkoje, vaikas bus skubiai paimamas iš jam nesaugios aplinkos.

Reforma Seime palaiminta beveik vienbalsiai (susilaikė tik Seimo narė Aušra Maldeikienė), palaikymą pareiškė ir didžioji visuomenės dalis. Vis tik įstatymo pakeitimai sulaukė ir kritikos, kad naujoji vaiko teisių sistema taps norvegiškąja „Barnevernet“, garsėjančia vaikų atėmimu iš šeimų.

Tokiu vardu ją krikštijo ir pats M. Majauskas, tačiau tuomet jis portalui tv3.lt sakė, kad lietuviškoje sistemoje svarbiausia bus vaiką ne atimti, o užtikrinti pagalbą šeimai.

„Vaikų paėmimas yra tik kraštutinė priemonė. Tačiau labai svarbu, kad nebūtų dvigubų, trigubų, penkiagubų standartų Lietuvoje, kai vaiko teisių apsaugos tarnybos yra susigyvenusios su nepriežiūra ir su smurtu prieš vaikus“, – 2017 m. rugsėjį tv3.lt kalbėjo M. Majauskas.

REKLAMA

Šimtai atimtų vaikų

Matuko reformai ėmus veikti šią vasarą, visuomenę pribloškė iš šeimų atimamų vaikų skaičiai. Per liepą iš tėvų paimta beveik 600 vaikų, rugpjūtį – beveik 500. Tiesa, pasakyti, ar šis skaičius didelis, ar ne, sudėtinga, mat rugpjūtį tuometinis laikinasis Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovas Janas Maciejevskis portalui tv3.lt akcentavo, kad iki tol tarnyba statistikos apie paimtus vaikus nekaupė.

Deja, net ir nauja reforma neužtikrino, kad pavyks išvengti visų smurto prieš vaikus atvejų. Rugsėjo pabaigoje 9 kartus teistas tėvas Kaune stipriai sumušė savo kelių mėnesių kūdikį. Mažylis patyrė sunkią galvos traumą, bet greitai buvo grąžintas taip pat teistai motinai.

Rugsėjo pabaigoje iš kitos kauniečių šeimos atimti du mažamečiai vaikai po to, kai praeivis gatvėje užfiksavo, kaip motina dvimečiam sūneliui galimai pliaukštelėjo ranka. Po mėnesio, įsikišus politikams, pasipiktinus visuomenei, o žiniasklaidai plačiai nušvietus šeimos istoriją, abu tėvai atgavo teisę matytis su vaikais.

Dalis visuomenės ir pora parlamentarų, gretindami šias istorijas, stebisi, kodėl vienu atveju vaikas po smurto šeimai buvo grąžintas, o kitu – šeima atžalų nematė mėnesį. Maža to, porai Seimo narių įsitraukus į šeimos bandymą atgauti vaikus, visuomenė įžvelgė paralelių su Drąsiaus Kedžio istorija.

Situaciją vertina teigiamai

Komentuodama pastarąją kauniečių šeimos istoriją, Dovilė Šakalienė teigė, kad tiek motiną sulaikę pareigūnai, tiek vaiko teisių specialistai sureagavo tinkamai, tik pastariesiems dar trūksta profesionalumo, resursų ir lėšų.

REKLAMA

„Einama teisinga linkme – tarnyba vis atviresnė visuomenei, ten dirbantys žmonės dirba pagal vis aukštesnius standartus, atsakomybė už klaidas irgi tapo labai reali. Už neetišką elgesį (melas dėl smurtavusios motinos neblaivumo, jautrumo stoka) nedelsiant nušalinama nuo pareigų Kauno miesto skyriaus vedėja ir pradėtas išsamus tarnybinis tyrimas“, – „Facebook“ rašė D. Šakalienė.

Tuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis laiške žiniasklaidai džiaugėsi žinia, kad kauniečių porai grąžinti jų mažamečiai vaikai, tačiau pripažino matantis vaiko teisių apsaugos specialistų klaidų. Vis tik, jo manymu, specialistai darbą atliko „gana gerai“.

Linas Kukuraitis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Linas Kukuraitis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Manau, jog paskelbti tikrovės neatitinkančią informaciją apie mamos neblaivumą buvo didžiulė klaida ir žala šeimai. Taip pat nedovanotina, kad vaikų tėtis su advokate apie valandą nebuvo įleistas į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno skyrių. Nesuprantu tokio elgesio ir netoleruoju, nes bendrauti su vaikų, kuriuos norime apsaugoti, tėvais yra mūsų pareiga“, – rašė ministras.

M. Majauskas taip pat mano, kad Vaiko teisių apsaugos specialistai šioje istorijoje klydo, bet tai nerodo, kad visa sistema veikia blogai, jai tiesiog nėra iki galo pasiruošta.

„Vaiko teisių apsaugos specialistai nekompetentingai įvertino situaciją, padarė reikšmingų klaidų, melavo ir todėl buvo padaryta didelė žala. <...> Įgyvendinant teisės aktus buvo padarytos klaidos. Tą konstatavo ir atsakingi pareigūnai, Vaiko teisų apsaugos vadovai ir ministras. Akivaizdu, kad nebuvo pasirengta sistemos įgyvendinimui, neskirtas finansavimas, žmonės, kurie buvo ir yra atrenkami užimti šias pareigas, nėra tinkamai vertinami“, – tv3.lt kalbėjo M. Majauskas.

REKLAMA

Tačiau vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė savo iniciatyva ketina tirti, ar vaiko teisių apsaugos specialistų bei policijos pareigūnų procesiniai veiksmai buvo teisėti.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, nuo liepos iki rugsėjo 20 dienos gauta 3525 pranešimai dėl 4762 galimai skriaudžiamų vaikų. Įvertinus šių vaikų situacijas, 2001 pranešimas nepasitvirtino, 2220 atvejų nustatytas pirmas grėsmės lygis, pradėta dirbti su šeimomis.

Povilas
2018-10-28 13:22:51
Tegul nuvažiuoja į čigonu taborą ir tegul ten pamėgina atiminėti vaikus
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rimas 2018-11-09 14:56:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pirmiausia noriu pasakyti esmę, tada atkris visi klausimai. Lietuvoje vaikų teisių tarnyba yra antikonstitucinė, neteisėta nusikalstama organizacija, ir visi iki vieno jos veiksmai yra nusikaltimai užtraukiantys baudžiamąją atsakomybę. Kindnepingas, t.ty. vaiko pagrobiamas siekiant savanaudiškų tikslų, iki 25 metų l.atėmimo. iš pagrindų šios teroristinės organizacijos nuostatai pažeidžia visas įmanomas žmogaus teisės. Tai tapo įmanoma Lietuvoje, kai pasinaudojant Matuko tragedija užsienio valstybių įtakos agentai per tą sumaištį prastūmė šį antikonstitucinį įstatymą   ATSAKYTI
Šauktinė senjora 2018-11-09 14:45:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Deja, visa sistema pasirodė žiauri, iškreipta ir veikia blogai   ATSAKYTI
Geras 2018-10-29 22:37:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas per norvegiškos šakalienės žiobienės planavima vykdo.Matuko su visa Lietuva sumaišė.Kaip išpešti daugiau pinigo.Maišo viena nelaimę su visa Lietuva.Net ministras prueš šias personas skystablauzdis.   ATSAKYTI
As 2018-10-29 18:28:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sakalienes ziobienes karti reikia i py zdas konkorezius kisti ir ant bambuku sodinti   ATSAKYTI
Rupintojelis 2018-10-29 13:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zmones,viesai skelbkite "Stukaciu" kordinates ir tef. Negalima tokiem parazitam ramiai gyventi.
   ATSAKYTI
Tevas 2018-10-29 10:51:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerbiamieji lietuviai,
Tik nepamirškite atvykti rytoj 17 val prie seimo rūmų į mitingą. Tai bus daug efektyvesnis pilietinės nuomnės išsakymas nei komentarai, kurie irgi beja reikalingi.

Šaklaienė (Vyriausioji Vaikų teisių kontrolierė) buvo pašalinta iš ankstesniųjų pareigų prieš patekdama į seimą. Kažin kodėl?
Jakavonienė (Vaikų teisių ir įvaikinimo tarnybos vadovė) buvo įstatyta į šias pareigas savo uošvio darbo partijos nario p. Jakavonio.
Šakalienės, Žiobienės, Jakavonienės privalo tuojau pat būti pašalintos iš pareigų. Tom moterims galvos apsvaigo nuo įgautos galios ir valdžios, po šios Matuko reformos. Tačiau vieno dalyko jos nesupranta - prisidengdamos vaiko "teisėmis" jos palietė mūsų vaikus ir anūkus! Kiatap tariant, jos palietė beveik kiekvieno lietuvio akies vyzdį.    ATSAKYTI
Untanis 2018-10-29 10:12:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man atrodo kad visa vaiko teises sistema veikia principu kaip ir žalieji, uzmusk bebrą, išgelbėk medį.   ATSAKYTI
Petrasv 2018-10-29 09:48:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O prieš tėvus smurtaut galima?Šmeižt tėvus galima?Reketuot galima?Atimt laisvę ir kankint galima?Tai gal iškart sušaudykit! Nebus žmogaus-nebus problemos.   ATSAKYTI
Danutė 2018-10-29 06:27:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne nuo to pradeda, kiek vaikučių yra kaimuose , niekas nemato kaip jie gyvena, kai atsitinka kažkas baisaus išlenda vaiķų teisių atstovai , ką jūs darot , plėšot vaikų gyvenimus, iki norvegijos jums dar toli   ATSAKYTI
juokas vienas 2018-10-29 01:25:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
,,sureagavo tinkamai, tik pastariesiems dar trūksta profesionalumo, resursų ir lėšų''
---------------------------------------------------------------
tai va, kai trūks lėšų, tai ir sureaguos
   ATSAKYTI
Sabina 2018-10-28 21:20:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na majauskui taip isvis tokiomis temomis reikia patyleti nes jis netinkamas kalbeti ir ka nors spresti tegu prisimena ka pats dare su nepilnametemis   ATSAKYTI
Smurtautojai 2018-10-28 20:38:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kur tik pasirodo Majauskas, Šakalienė ir Kukuraitis - vien tik triukšmas, politinis šou ir psichologinis smurtas be jokios savikritikos. Jų pačių galvose agresija, prievarta ir manipuliacijos ... Jiems patiems reikia psichologų pagalbos.    ATSAKYTI
Darmaedms 2018-10-28 18:25:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas neprieštarauja prieš reformą- jei ji vykdoma vadovaujantis sveiku protu, o ne emocijomis, ir skaitant instrukciją iš lapo. Kažkoks ožkaprotis paskambino, ir nulėkę išplėšė, o kur šunys ėda vaikus- tai vargšą šunytį vaikas skriaudė. Yra netoliese motina kuri antrokei dukrai, (paskutinei iš 5), valgyt nedavus išstumia pro duris į mokyklą, ši pastovėjus už kampo suka pas tetą sumuštinio- situaciją žino vietinės "specialistės", bet ttt...   ATSAKYTI
Mociute 2018-10-28 17:31:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Isikando ta nukankinta vaikeli kai sunys kaula ,vaikas ne miske gyveno ,tarp zmoniu ,tai ko negelbejot nuo tevu banditu ? O dabar tai jau graudinasi , tfu dar katalikiska salis vadinasi.ls viso ,neverta nei komentaru rasyti,nes prastu zmoniu nuomones niekas nepaiso.Kazkoks pasiule ,kiti negalvoje pritare,ir dabar turim nesamone..O jau ta garsiojiZiobiene kad jau prades tirti.tai kad tik blogiau nebutu,   ATSAKYTI
R 2018-10-28 16:40:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuogi skaičiai: Per mėnesi Lietuvoje gimsta apie 2000 najagimių. Konfiskuojama apie 500.
Prie Stalino iš Lietuvos buvo ištremta apie 18 tūkstančių. Per tris metus represuotų ir konfiskuotų skaičius susilygins..   ATSAKYTI
J.S 2018-10-28 16:20:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką jau čia betirti, palikite šeimą ramybėje. O kai jau Žiobienė pradės tirti, tai tik lauk bėdos.   ATSAKYTI
Mastykim. 2018-10-28 15:49:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dabar, kai tevai nores sudrausminti vaikus,sakys ateis Sakaliene su Ziobiene ir isives ir atiduos svetimiems,kad neklausot.Nebereikes nei pliauksteleti,vaikai bus patys drausmingiausi. Ir nereikia kiekvienu atveju prikisti Matuko. Jeigu taip butumet stebeje jo gyvenima,kai vaikas pats skundesi kad jy dauzo,tai tokios tradedijos nebutu atsitike. Kazkodel kur reikia ten nemato akivaizdaus smurto ir kaltu vaiku teisese neatsirado.   ATSAKYTI
Irena 2018-10-28 15:33:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai pasakos vertas ivykis. Gal Sakaliene ir Ziobiene savo vaiku neaugino. Kiek proto reikia tureti,kad neatskirti,kur vaikas yra kasdien dauzomas,paliekamas vienas,nepriziurimas,o kur is baimes kad nepapultu po ratais vaikui suduodama ,kad atkreiptu demesi, jok sitaip elgtis negalima,nes kitaip vaikas neregavo i perspejimus,motina turbut is isgascio sudave.Tai kaskam sove i galva skubeti skambinti vaiku tarnybom. O sie geradaiai neisiaiskine plesia vaika nuo tevo,ar tai reiskia kad nedaro tam vaikui didesnes zalos,nei mama? Su tokiu atsiprasant regavimu perlenkia lazda 100 procentu.Pirmiausia tegul isiaiskina iki galo kaip turi elgtis visais atvejais ir kur istikruju reikia tarnybom isikisti. Nepradekim uz kampo saugoti ar kartais mama nepliaukstelejo vaikui ,jeigu sis rodo ozius ir tampyti su policija kaip baisiausia nusikalteli. Ar neatsisuks lazda kitu galu ,ar netruks kantrybe???   ATSAKYTI
Agnė 2018-10-29 00:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aišku, kad neaugino, jeigu būtų auginusios, tokių absurdiškų įstatymų nebūtų priėmusios. Iš tokių istorijų aišku viena: šita tarnyba suinteresuota atimti vaikus iš negeriančių tėvų bet kokia kaina ir visai nesvarbu, už ką: už pliaukštelėjimą, balso tono pakėlimą, tuoj pradės atimti ir už tai, kad piktai pasižiūrėsi. O kaip kitaip įrodys, kad dirba? Tokie kaip Matukas ir toliau bus užmušinėjami, nes jie niekam neįdomūs, o va pašokdinti, apšmeižti ir atimti vaikus iš neasocialių šeimų - jau kitas reikalas.   
Ona 2018-10-28 15:08:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tėvų vietoje už vaikų grobimus ir jų gyvenimo luošinimus prisiteisčiau tokias kompenscijas,kad maža nepasirodytu.   ATSAKYTI
Agnė 2018-10-29 00:24:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei portalai rašo tiesą, tai jau tėvai ir teisiasi. Pasirodo, vaiką prirakintą turi jau laikyti, kad kur belipdamas ar bežaisdamas neužsigautų nes, neduokdie, jo mėlynė kam nors užklius. Pasirodo, tiek užtenka, kad vaiką daugiau nei pusmečiui atimtų.  
Pasaka 2018-10-28 14:21:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vaikuciai, ateis ragana shakaliene su shmekla zhiobiene ir baubas kukuraitis ir jus nuskriaus.   ATSAKYTI
Agnė 2018-10-29 00:30:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na, norėjo, kad vaikai policininkų pradėtų bijoti, pasiekė savo. Šitas įstatymad buvo reikalingas, kad suluošintų, o ne apsaugotų vaikus.   

Top Video

Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
REKLAMA
Pinigai (Fotobankas)
Į neįvykusį koncertą bilietus įsigijęs vyras pasijuto neviltyje. Panoręs susigrąžinti sumokėtus pinigus jis tikino buvęs priverstas eiti kone kryžiaus žygius. „Rugsėjo 12 ...
Poliklinikoje (nuotr. stop kadras)
Vilnietis Jonas (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.) ne juokais pasipiktino, sužinojęs, kad jam reikalingos akių gydytojo konsultacijos laukti ...
ŽIV testas (nuotr. stop kadras)
Seksas be prezervatyvo ir atsisakymas gydytis išgirdus diagnozę. Tai – pagrindinės priežastys, dėl kurių Lietuvoje daugėja ŽIV atvejų. Ypač tarp vyrų, turinčių santykių su ...
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Daliai bankų toliau perkeliant grynųjų pinigų operacijas iš skyrių į savitarnos erdves, kredito įstaigų atstovai padėtį aiškina ir kintančiais klientų poreikiais.  ...
Leonidas Brežnevas (nuotr. wikipedia.org)
Leonidas Brežnevas buvo žmogus, ilgiausiai valdęs Sovietų Sąjungą, asmuo, apie kurį buvo sukurta daugiausiai anekdotų ir tas, kurio antakiai ir pomėgis bučiuoti politinius ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų