Moralizavimai, koks šis Seimas beviltiškas, niekaip nepaaiškina, kas nutiko, kad Laisvės premijos būtent šis Seimas niekaip ir negalėtų skirti Vytautui Landsbergiui.

Indrė Makaraitytė (nuotr. asm. archyvo)

Indrė Makaraitytė (nuotr. asm. archyvo)

Vos tik Seimas atmetė Laisvės premijos kandidato Vytauto Landsbergio pavardę, pasipylė pasipiktinimo banga.

Vieni siūlė išvis daugiau niekada niekam Laisvės premijos neskirti.

Antri kritikavo šį Seimą, kad šis nesugebėjo perlipti per savo ambicijas ir trumparegystę. Kad šio Seimo, o ir viso Lietuvos politinio elito yra tokia žema politinė kultūra, kad save gerbiantiems žmonėms netgi gėda pražygiuoti Seimo koridoriais.

Tretieji apskritai koneveikė Seimo narius, darbiečius ir socdemus, kad štai jie - Lietuvos pardavėjai. Parduotų Lietuvą nė neatsigręždami atgal ir vardo nepaklausę.

REKLAMA

Klausimas jautrus, kaip ir visa Lietuvos istorija.

Laisvės premija yra skiriama sausio 13 –ąją. Kitąmet – jau 25 –osios sausio 13-osios metinės. Labai simboliška, kad Laisvės premijos komisija pasiūlė šią premiją skirti Vytautui Landsbergiui.

Bet labai suprantama, kodėl šis Seimas šią kandidatūrą atmetė.

25 metai naujausios Lietuvos istorijos tomis baisiomis naktimis įsitvirtino, tačiau gyvenimas nesustojo ir dvidešimtpenkmetis buvo lygiai toks, kuris atvedė iki šio antradienio.

Pradėkime nuo to, jog iš socdemų vienintelis, kuris balsavo už Laisvės premijos skyrimą Vytautui Landsbergiui, buvo Gediminas Kirkilas. Bardami Seimo socdemus ir darbiečius, dabar daug kas jį giria: bent Kirkilas, vienintelis šaunuolis, dar turi ir supratimo, ir garbės.

Bet mažiau nei prieš savaitę Laisvės premijos komisijos pirmininkė Irena Degutienė iš tribūnos garsiai pasakė, kad G.Kirkilas ir buvo tas komisijos narys, kuris nutekino informaciją Seimui apie kitus, galimus šios premijos gavėjus. Ir kad be V.Landsbergio, dargi buvo ir Prezidentas Valdas Adamkus. O G. Kirkilo skundus apie Komisijos darbo metodus, neva V.Landsbergio oponentams nebuvo palankiai sudarytas komisijos darbo grafikas, jau transliavo ne pats G.Kirkilas, žinoma, o jau kiti socdemai. Algirdas Sysas ir Artūras Skardžius.

Sakot, darbiečiai net privalomą balsavimą sugalvojo prieš V.Landsbergį? Tai žinoma. Būtų keista, jei darbiečiai, nulenkę galvas prieš Nepriklausomybės vedlį, dabar balsuotų už garbingą apdovanojimą politikui, kuris Darbo partiją laiko Lietuvos išdavikų partija. Nežinau, kokios politinės kultūros lygmens jums reikia, kad Viktorą Uspaskichą ne šiaip lyderiu, bet tikru lyderiu, laikantys ir jo paliepimus vykdantys žmonės manytų, jog V.Landsbergiui verta įteikti šį apdovanojimą.

REKLAMA

Sakot, ir socdemai balsavo prieš?

O dabar apsisukite ratu ir paklauskite, kiek konservatorių ir liberalų būtų balsavę už Laisvės premiją ar bet kokią kitą premiją apie Lietuvą Algirdui Brazauskui, kad ir po mirties, net jei socialdemokratai kruopą po kruopos skrupulingai surinktų visus įrodymus, jog jis to vertas.

Net jei šiuokart, šios sausio 13-osios minėjimo proga, V.Landsbergis atrodo daug kam pati tinkamiausia kandidatūra ir kitos kandidatūros čia tikrai ne prie ko, dešinieji niekada nepritartų socdemams, kad A.Brazauskas vertas nors mažyčio medaliuko.

G. Kirkilas kaip senas lapinas, užviręs katilą diskusijų, kurios pavirto dar vienu neapykantos pliūpsniu V. Landsbergiui, dar kartą supriešino ir taip gana sunkiai vienas kitą galinčius ištverti, bet neabejotinai daug Lietuvai padariusius politikus, V.Landsbergį su V.Adamkumi, ir galiausiai paliko be apdovanojimo pirmąjį, balsavo kitaip, nei jo partija.

Gudriai jis čia. V. Landsbergis juk pralaimėjo, o jis išlaikė savo veidą.

Kaip ir Algirdas Butkevičius, kuris kitą dieną iš komandiruotės pareiškė, kad būtų balsavęs kitaip, nei jo partiečiai.

Gal jis balsuoja kartais kitaip, bet vadovauja tokiai partija, kurios vienas narių, ir ne paskutinis, Artūras Skardžius, iš tribūnos šaukia, jog V.Landsbergis nevertas Laisvės premijos jau vien todėl, kad Sausio 13 - ąją jis nepranešė, jog ant beginklių žmonių jau važiuoja sovietiniai tankai, o jie testovėjo prie laužo su pagaliais.

Sakot, Seimo politinė kultūra?

Tai yra Lietuvos atspindys. Socdemai, net nepaisant valdžios išbandymų, yra viena populiariausių partijų. O jos lyderis, Algirdas Butkevičius, kol kas ir lig šiol yra tas, kuriam ne bet kuris gali mesti pirštinę.

REKLAMA

Beje, Naujoji Sąjunga, kurios buvęs lyderis Artūras Paulauskas dabar sėdi pas darbiečius, o Artūras Skardžius, pas socdemus, kaip beje, ir visas kitas buvęs aktyvas, iš tikrųjų juk susikūrė ant tuomet visai neseniai Lietuvoje įsikūrusio Viktoro Uspaskicho pinigų.

Viktoro Uspaskicho sąsajos su „Gazpromu“ tuomet buvo dar tiek šviežios, kad jis nedrįso rodytis viešai, o A.Paulauskas nedrįso viešai apie tai kalbėti.

O konservatoriai ir V.Landsbergis tuomet labai pasistengė padaryti viską, kad ši ir kitos partijos labai greitai rastų dirvą Lietuvoje pasisėti.

Jei iš tiesų mums reikia Laisvės premijos, ją turi skirti ne Seimas. Nes kai Seimas skiria premiją, tai – jau politika. O politika yra visokia. Ir čia šventų nėra nei vienoje pusėje. 

Rimas
2015-11-25 15:10:38
"Buvusieji" arba neokomunistai niekada neatleis, kad Lietuva tapo laisva. Tai įgauna rafinuotai paslėptas kolaboravimo formas - sabotavimo "susilaikant".
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gintaras 2015-12-23 23:40:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„lėktuvo sunaikinimas Turkijos oro pajėgomis“, „ko pasėkoje“, „apart“ - tikri lietuvių kalbos „perliukai“ žiba šiame straipsnyje...   ATSAKYTI
uteniškis 2015-11-27 12:10:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ale materėla pastebėja OKURAT. Kaip uoga.   ATSAKYTI
V.S. 2015-11-26 17:22:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai pasielgė teisingai.... Prisiminkite kai Landsbergis dalyvavo prezidento rinkimuose - jis nepraėjo pirmojo turo, taip tada nusprendė ,,šunauja". Triukšmą kelia tik konservatoriai, o jų, ačiū Dievui, mažiau negu normalių žmonių.   ATSAKYTI
Savanoris 2015-11-26 06:27:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NUOMONĖ: geras komunistas- miręs komunistas....   ATSAKYTI
nesvarbu 2015-11-25 22:27:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai tik tiem kas neprisimena ar nezino........sakyciau gera propagandininke esat:0ne pirmas kartas......   ATSAKYTI
nesvarbu 2015-11-25 22:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
na sunku patiket kad panele indre nesupranta kad tai buvo ne vienodo lygio......bet ne reikia juos parody kaip lygiavercius......kazkoks smegenu plovimas....   ATSAKYTI
Loria 2015-11-25 20:11:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na ir nusišnekėjo šita dama dėl AMB. Kas tuo metu vėliavą vadino skuduru? AMB sakė, kad jam sektinas vadovo pavyzdys yra A. Sniečkus (kiek ištremtų ir nužudytų rūsiuose Lietuvos gyventojų) ? Be Rusijos jis neišgyvens ir apginti Lietuvą gali tik okupacinė kariuomenė ir jos išvaryti nevalia. Nepriklausomybės paskelbimas t. y. smūgis, išsukinėtos rankos ir t.t. Atsiskyrimas nuo KPSS tai tik manevras laikytis valdžioje petys į petį. Va čia ir turime senosios nomenklatūros, AMB liekanas valdžioje. Komunizmo šmėkla klaidžioja Lietuvoj   ATSAKYTI
dr. Jonas Ramanauskas [email protected] 2015-11-25 16:07:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Kaip ir Algirdas Butkevičius, kuris kitą dieną iš komandiruotės pareiškė, kad būtų balsavęs kitaip, nei jo partiečiai."
Pagal Konstitucija : "93 straipsnis Pradėdami eiti savo pareigas, Ministras Pirmininkas ir ministrai Seime prisiekia būti ištikimi Lietuvos Respublikai, laikytis Konstitucijos ir įstatymų....."
Pagal Konstitucija: "99 straipsnis Ministras Pirmininkas ir ministrai negali užimti jokių kitų renkamų ar skiriamų pareigų,...."
Kaip matome ponas ministras pirmininkas Butkevicius buvo linkes LEKTI is Seima balsuoti, kai tos PAREIGOS pagal Konstitucija NETURI, kas reiskia yra linkes pazeisti Konstitucija ir tapti konstituciniu nusikalteliu pries demokratija. O juk komunisteliams visokio raugo niekaip neaisku, kad DEMOKRATIJOJE vykdomoji ir istatymu leidziamoi valdzia yra ATSKIRTOS ir tais itvirtinata LR Konstitucijoje. Kiek kartu jau sitas pazeidimas yra vykdomas ir tai yra irodymas, kad visi ir Seimas ir Vyriausybe yra konstituciniai nusikalteliai, kai leidzia vykdomojoje valdzioje esantiesm balsuoti Seime!!! Kada sitas aferistinis bardakas pasibaigs? Komunistams demokratija atrodo, kaip bordelis, ar ne taip? Na tas pats ir apie konservatorius.. cia isimciu nera. Kubilius taip pats skuosdavo i Seima balsuoti! Mane bandys sukritikuoti.... mat istatymas yra....ponuliai.... Konstitucija auksciau ir tokio istatymo negali buti, o jeigu toks ir yra, vadinasi Seimas yra nusikalteliu irstva.   ATSAKYTI
Lambda > Rimui 2015-11-25 15:54:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiškai su jumis sutinku dėl balsavimo susilaikant. Šiuo atveju susilaikymas nėra dorybė, o paprasčiausia veidmainystė. Žinau, kad susilaikiusio balsas priskiriamas prie nebalsavusių už, todėl apsimetu, kad sutinku jog kandidatas tikrai vertas, bet aš jo nekenčiu, todėl nebalsuoju už. Trintuko pozicija, ar ne? Manau, kad susilaikiusiųjų balsai neturėtų būti apskritai skaičiuojami arba pusė jų priskiriami prie balsavusių už, kita pusė - prie balsavusių prieš.   ATSAKYTI
Lambda 2015-11-25 15:45:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Skaitau kai kuriuos komentarus (tiksliau, replikas) ir galvoju: jų autoriai kurti ar akli? Jie rėkte rėkia, kad jis skaldo tautą, niekina paprastus žmones (vėl - paprastus?), apiplėšė Lietuvą, atsiėmė TVARTELĮ (!) ir t.t. O pamiršta, arba apsimeta pamiršę, kad premija vadinasi LAISVĖS premija. Tos, daugiausia V.Landsbergio dėka, įgytos laisvės, kurios teikiamomis galimybėmis jie begėdiškai naudojasi, taip pat ir laisvę dergti ir koneveikti garbingą žmogų.   ATSAKYTI
Rimas 2015-11-25 15:11:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Atkreipkite dėmesį į Premjero A. Butkekvičiaus poziciją, neva jis būtų balsavęs kitaip, nei visa Socialdemokratų partija. Tai melas. Šis žmogus jau žinojo kaip balsuos LSDP. Kitaip, turėjo būti išankstinis Premjero nuomonės pareiškimas. Tai turime vertinti, kaip žmogaus, kuris kandidatuos į Lietuvos Prezidentus postą, sąmoningai “pavėluotą” vertybinę poziciją.
   ATSAKYTI
Rimas 2015-11-25 15:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"Buvusieji" arba neokomunistai niekada neatleis, kad Lietuva tapo laisva. Tai įgauna rafinuotai paslėptas kolaboravimo formas - sabotavimo "susilaikant".   ATSAKYTI

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
REKLAMA
Vaidotas Beniušis  (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Valstietė Agnė Širinskienė užsimojo naujam kirčiui prieš Seimo pirmininką Pranckietį, valdantieji bandė nuleisti kartelę norintiems patekti į Seimą, žvangėjo ietys ir dėl ...
Ieva Valeškaitė (nuotr. LLRI)
Jei Kalėdų laikotarpiu kurį nors šventinį vakarą praleisite prie televizoriaus, neabejotinai išvysite jau klasiką tapusį filmą „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“. Piktuolio niurzgos ...
Agnė Jonaitytė-Karalienė (nuotr. „Swedbank“)
Kai kalbame apie svarbius karjeros pasirinkimus, atrodo, kad dažnai atsiduriame tokiose situacijose, kuriose mūsų pasirinkimas skamba kaip „arba, arba“. Pavyzdžiui, jei ...
Arūnas Šileris  (nuotr. stop kadras)
Vilniaus universitetas ir pedagogai lieja nepasitenkinimą esama padėtimi švietimo sistemoje, o štai visai neseniai paskelbti 15-mečių mokyklinių pasiekimų rezultatai ...
Tomas Janeliūnas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Londone vykusiame NATO lyderių susitikime teko įveikti nemenką įtampą, kilusią po Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono žodžių apie tai, kad „NATO ištiko smegenų ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
DABAR RODOMA
Paviešinta: apsvaigintą moterį nusitempė nepažįstamas, o apsauga nieko nesiėmė
DABAR RODOMA
In memoriam Vitalijus Cololo: draugai ir bendražygiai apie mirusį vyrą
DABAR RODOMA
„X faktoriuje“ – pirmoji kritika Gerdai: teisėjai pasakė, ko nori iš jos
DABAR RODOMA
Paviešintas įžūlus moters poelgis parduotuvėje: ją teisė 4 milijonai internautų
DABAR RODOMA
Akimirka sujaudino tūkstančius: berniukas pirmą kartą išvydo spalvas
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: nuo scenos nužengusi Martyna įvertino savo pasirodymą
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: nuo scenos nužengusi Martyna įvertino savo pasirodymą
DABAR RODOMA
Kauno raj. nukrito lėktuvas
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: Paulius papasakojo, su kuriais dalyviais netruko susidraugauti
DABAR RODOMA
Eurojackpot „X faktoriaus“ užkulisiai: trečiosios transliacijos jaudulys ir dalyvių pasiruošimas
DABAR RODOMA
Grybauskaitė apsilankė maltiečių rengiamoje akcijoje – pilstė sriubą drauge su kitais
DABAR RODOMA
Atsisveikinimas su Cololo – artimieji ir draugai lieja ašaras
DABAR RODOMA
Patikrino: ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
DABAR RODOMA
Nepavykus susitarti dėl pinigų ugniagesiai ir kiti pareigūnai ruošiasi streikams
DABAR RODOMA
Neįprasti vaikų vardai: kalbininkai draudžia, o tėvai eina į teismus ir laimi
DABAR RODOMA
Tyrimas parodė, apie kokias dovanas labiausiai svajoja gyventojai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų