Vilis Normanas (nuotr. Gamintojo)

Vilis Normanas (nuotr. Gamintojo)

Dabar jau galima dėlioti paskutinius taškus ant i: Ukraina ir vėl nepanoro eiti Vakarų link, taip pasmerkdama save ir toliau būti visiškai priklausoma nuo Rusijos, kitaip sakant, Kremliaus. V. Janukovyčius, anot D. Grybauskaitės, nelabai suprato ES pasiūlytą Asociacijos sutartį. Tikriausiai. Jei sugalvojo ES siūlyti bendrą sutartį su Ukraina ir Rusija – jis apsijuokė panašiai kaip L. Graužinienė, siūlanti išimtinai nelogiškus dalykus. ES visiškai nereikia jokios, kaip su Ukraina, sutarties su Rusija. ES nėra ta organizacija, kuri norėtų pasitarnauti autoritarinei valstybei ir sustiprinti jos ekonomiką, kad vėliau pati nukentėtų. Kuo silpnesnė bus Rusijos ekonomika, tuo mažiau įvairiausių ekonominių sankcijų sulauks ES valstybės. Ir tuo mažesnė tikimybė, kad Rusija bandys šantažuoti Vakarus gamtinių išteklių tiekimo nutraukimais. Mums, lietuviams, tai itin aktualu: Kaliningrado srityje kaupiamos dujų atsargos, ar tik ne tam, kad būtų galima nutraukti dujų tiekimą į Lietuvą?

V. Putinas pripažino, kad Ukraina negali pasirašyti Asociacijos sutarties, nes tada Rusijos rinką užplūstų europietiškos prekės ir taip pakenktų Rusijos ekonomikai. Rusijos vadovas net nesistengė meluoti: Ukrainai ta sutartis būtų naudinga, bet Rusijai – labai nenaudinga. Todėl V. Janukovyčius jos ir nepasirašė. Ukraina ir toliau skęs ekonominėse problemose, ir vargu ar dar kada nors bus bandoma ją traukti Vakarų link. Tegul skęsta, - mintyse galvos ES lyderiai.

REKLAMA

Juolab, kad ir patys ukrainiečiai, kurių pradžioje buvo gaila, neparodė, kad labai nori integruotis į Europą. Jie išėjo į gatves, bet ne taip, kad nekeltų abejonių dėl savo ketinimų. Apžvalgininkai pastebėjo: po 2004 metų Oranžinės revoliucijos žmonės nusivylę, jie netiki, kad bus geriau. Na, jei netiki ir nesupranta – patys kalti. Dabar jau negaila ir pačių ukrainiečių. Jie palaidoti kartu su Rusija, kuri XXI amžiuje mano, kad galima uždaryti savo rinką nuo europietiškų prekių ir išsaugoti ekonominį gyvybingumą. Iš to juoktųsi net Viduramžių ekonomistai. Toks atsiribojimas yra analogiškas SSRS – ten irgi buvo „užsidaryta“ nuo Vakarų. Kuo visa tai baigėsi, visi žino: ekonominiu krachu. „Istorija kartojasi – pirma kaip tragedija, po to kaip farsas“, - rašė K. Marxas ir tuomet jis greičiausiai galvojo apie Rusiją.

V. Putinas jaučia, kaip nuvadovavo didžiausiai pasaulio valstybei ir kur link juda jo Kremliaus laivas. Todėl paaukoti Ukrainą ir jos žmones – jam vieni niekai. Pačios Rusijos žmones jis jau seniai pavertė skurdžiais. Mums, lietuviams, Ukrainos atvejis turi būti chrestomatinis pavyzdys, kur nuveda autoritarizmas ir kvailumas – tiesiai į pragarą. Į ekonominį krachą. Į skurdą. Į netikėjimą, kad gali būti geriau. Todėl Ukrainos nenoras pasirašyti Asociacijos sutarties – mums, neabejotinai, šventė. Šventė dėl to, kad mes sugebėjome ištrūkti, įveikti didelį spaudimą ir savo tautiečių žudynes. Kad ir ką dabar amsės Kremliaus šeriami šunyčiai: kam tai rūpės? Jau net pensininkai Lietuvoje suvokia: Rusijoje gyventi – labai blogai. Jie jau ima atskirti, kad SSRS ir Rusija – visai ne tas pats. Aišku, jie dar nepasiekė tokio nušvito, kad suvoktų – tai visiškai skirtingos valstybės. Taip pat, šalia to, kad galime pasidžiaugti, jog gerai gyvename ir esame ES sudėtyje, turėtume nepamiršti, kad yra labai daug žmonių, kurie norėtų mus sugrąžinti į praeitį ir su tuo reikia kovoti: visokie referendumai dėl žemės, euro, visokie violetiniai kliedesiai apie „kovą prieš sistemą“, visokie raginimai grąžinti arklius į Lietuvos kelius, raginimai lygiuotis į Ukrainą, Rusiją ir Baltarusiją – tai pavojus, kurį kelia šios šalies išdavikai. Gaila, kad čia nebaudžiama už tėvynės išdavystę.

REKLAMA

Ukraina – nepamirškime – irgi ne per dieną pavirto visiškai Kremliui pavaldžia laisvo elgesio mergaite. Ją, kaip lėlę, pardavė patys ukrainiečiai, norėję „gražių santykių su Rusija“. Apie kokius dabar drąsiai kalba L. Graužinienė, R. Paksas, A. Paulauskas ir kiti „kovotojai prieš sistemą“. Ukrainoje irgi buvo daug tokių kovotojų – ir jie iškovojo šaliai tai, ką ji dabar turi. Amžiną miegą Kremliaus karste.

 

PP
2013-11-29 09:58:57
Rods ,V. Normanas geriau žino ES siekius ir Ukrainos tikslus ,nei pirmininkaujanti Lietuva? Jaučiamas pūtimas į vieną dūdelę, kvapas nekoks.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Labas 2013-12-21 02:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepyk durnelis esi (autoriui), jei nesupranti nieko. a tu skaitei ta sutarti ? Ji susideda is Ukrainos pramones suzlugduymo ir baltijos saliu rinku atverimo, stai kodel silpnos euro valstybes taip draskosi. O kodel nesidrasko del Ukrainos pvz Prancuzai? O todel, kad jie padare su mumis tai, ka mes norime padaryti su UKR. Nedaleiskim nesamoniu- nezlugdykim Ukrainos! Akiniuoti durneliai- bukim budrus, su uzsakytais straipsniais!!   ATSAKYTI
skaitytoja 2013-12-03 14:46:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu Lavonui
jokio skirtumo, kur esame dabar - dabar jau esame ES karste - sakyciau jau ileisti duobeje
   ATSAKYTI
skaitytoja 2013-12-03 14:34:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodel taip sergate del tu laidotuviu
gal Ukrainai tai iseis i gera
ne kaip Lietuvai    ATSAKYTI
EMIGRANTAS 2013-12-02 18:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ISVOGE LIETUVA ISVOGS IR UKRAINA SEKMES VERGAUTI ES   ATSAKYTI
Vytas 2013-12-02 09:45:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal eik, berniuk, dar pasimokyk mokykloje. Labai juokingai atrodo, kai nebrendyla pradeda postringauti apie aukštas materijas tokiame pačiame lygyje, kaip ir mūsų prezidentės "patarėjos". Apgailėtina.   ATSAKYTI
Sraibikus 2013-12-01 21:55:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
trumparegis politikoja   ATSAKYTI
jonas 2013-12-01 20:32:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
piemens sapaliojimas.
   ATSAKYTI
penki balai 2013-12-01 18:52:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1

Pavadinimas fantastinis, penki balai.   ATSAKYTI
Lidija 2013-12-01 18:19:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Apie tai kur kas geriau parašė I.Melianas.
Ir Prezidentei vietą parodė.   ATSAKYTI
Jo? 2013-12-01 18:13:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O man atrodo, kad tai autorius palaidojo save visiškai neatsakingos (bet piemeniškai "radikalios") rafomanijos karste.   ATSAKYTI
APKALTA 2013-12-01 17:53:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
DĖL SNORO AFEROS PLĖŠIKĖI D.GRYBAUSKAITĖI APKALTĄ IR Į KALĖJIMĄ!   ATSAKYTI
Laurė 2013-12-01 16:38:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal palikim Ukrainą ramybėje. Nuo ko mes ją vaduojame? Ar patys ukrainiečiai neturi savo proto? Nuo vieno sojuzo į kitą, dar neaiškesnį su savo laisvos rinkos ekonomika....   ATSAKYTI
Pikasas 2013-12-01 08:40:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sunku būtų sugalvoti didesnį cinizmą smurto Ukrainoje pateisinimui, kaip būtinumą pastatyti aikštėje, naktį šv. Kalėdų eglę. Taip paniekinti religinės šventės simbolį , manau, gali tik žemos moralės pareigūnai. Kokius žaislus jie ruošiasi ant jos kabinti? "Bananus", kaukes, tuščius dujų balionėlius ar kruvinus raiščius? Jei jau pasiūlytas toks siurrealistinis variantas, tai kodėl jo neatlikus iki prasmingo galo? Žinoma, taip nebus, nes mažiems vaikučiams, laukiantiems Kalėdų senelio, nepaaiškinsi, kad jo maiše tik tokie "žaislai" ukrainiečių tautai buvo pasiūlyti. Jei kalbant dar tiesiau, tai išlikę senos, dar imperinį režimą menančios, jėgos smogė naktį, pasitelkę "tvarkos sergėtojus". Pagal tai,kaip sujudo "penkta kolona" Lietuvos žiniasklaidos komentarų puslapiuose, galima spėti, kad Rusijos valdžia taip pat pajuto nerimą, kad ir jos valstybėje gyventojai nepanorėtų tapti laisvi nuo putiniško režimo grimasų ("mačitj v sortire", "obrežim" ir t.t.). Šalis, išgyvenanti daugiausiai iš energetinių resursų išteklių, tampa labai priklausoma nuo šių pasaulinių kainų. Nukritusi naftos kaina iki 100 dolerių už barelį yra rimtas skambutis, pranašaujantis galimą ekonomikos sąstingį.

Panaudoti Kijeve metodai primena ir LSSR režimo vykdytą smurtą prieš taikius demonstrantus "Dainuojančios revoliucijos" priešaušryje. Prisiminkime, kai 1988 metų rugsėjo 28 dieną milicijos, KGB, SSRS vidaus kariuomenės, raudonųjų draugovininkų pajėgos susidorojo su taikaus mitingo Vilniuje dalyviais. Žinoma, kad smurtą prieš piliečius taip pat naudojo Vilniaus miesto vidaus reikalų valdybos viršininko žinioje esančios visos milicijos pajėgos bei SSRS vidaus kariuomenės specialus motorizuotas milicijos dalinys.

CITUOJU: "Apsišarvavę metaliniais šalmais, neperšaunamomis liemenėmis bei plastikiniais skydais, ginkluoti guminėmis lazdomis bei cheminiu ginklu, baudėjai pradėjo žiauriai mušti taikiai mitinguojančius žmones. Plūsdamiesi jie uoliai darbavosi lazdomis, nežiūrėdami, kam tenka smūgiai - moteriai ar vaikui, per nugarą ar į galvą. Kai neužtekdavo lazdos, daužė kumščiais, spardė kojomis, už plaukų tampė suimtuosius. Mušė ir suiminėjo net atsitiktinius praeivius."

Panašiai su opozicija jau XXI -ame amžiuje tvarkosi Baltarusijos lukašenkinis režimas.

CITUOJU: Prezidento rinkimus Baltarusijoje stebėję Lietuvos parlamentarai sako specialiosioms pajėgoms vaikant opozicijos demonstraciją ir patys pakliuvę po omonininkų "bananais". "Nutarę pažiūrėti, kas dedasi opozicijos mitinge, nespėjus išeiti iš viešbučio iš karto papuolėm į "Omono" pajėgų apsuptį. Nesiskaitė nei su vienu, ar tai buvo moteris, ar vaikas, ar vyresnio amžiaus žmogus, visus stūmė skydais, mušė guminėm lazdom". Baltarusijos milicija ir specialiųjų pajėgų kariai panaudojo jėgą, kad išvaikytų didelę demonstraciją prieš A.Lukašenkos perrinkimą, ir suėmė šimtus protestuotojų bei septynis opozicijos iškeltus kandidatus."
Visų panašių atvejų Rytų imperijos valdomuose ar įtakojamuose pakraščiuose neaprašysi. Kur tik nebuvo visokių "kastuvėlių", "bananų", Čeriomucha" dujų ir t.t.

Ukraina, sakyčiau, yra pradinėje visiško išsivadavimo iš imperijos režimo įtakos stadijoje. Jei jos visuomenei pavyktų surengti demokratinius rinkimus, dabartinė valdžia ir šalies perspektyvos, manau, gerokai pasikeistų. Laukia ilgas ir sunkus periodas. Jis gali būti sėkmingai įveiktas tik labai susitelkus. To ir verta palinkėti ukrainiečių tautai.
   ATSAKYTI
skaitytoja 2013-12-03 14:40:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
i Ukrainos reikalus kisames todel, kad gaudome nauda sau - kad tos naudos Rusija neturetu
argi neaisku?
jeigu siuo metu Lietuvoje, pvz. vyktu Pilietinis karas - kokiomis buozemis mus vaikytu musu valdzia?
baisu pagalvoti - ka tuomet mes kalbetume - apie koki rezima - pris vykdoma issilaisvinima?
smurtas vyrautu visur - kai paisreiskia noras issilaisvinti is ko nors panciu
ir vel kalbama apie demokratija?
kur ji? au-u -u?   
nugi 2013-12-01 02:02:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ftu ant eurokomsomolco, šlykštūs man ES kolaborantai.   ATSAKYTI
nelabs 2013-11-30 23:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
darugai politikoj neegzistuoja, yra tik interesai. Janukovičius neturi nė menkiausių garantijų iš ES, kaip ir iš Rusijos, kad priėmęs vieną ar kitą sprendimą nebus pakartas įsiaudrinusios minios, arba vienos, arba kitos "spalvos". Klykiantys aikštėje debilai, įsidėmėkit, yra ne sąjūdis, o šūduva.   ATSAKYTI
Ukraina 2013-11-30 20:13:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
dar nepalaidota.Ja tik dar bando ikisti i Maskvos holodomorini ekskrementa.   ATSAKYTI
strategas 2013-11-30 19:49:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
geras straipsnis, jeigu bent vienam abejojančiam padės pakeisti mąstymą - tai bus geras rezultatas.   ATSAKYTI
komentaras 2013-11-30 16:43:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kažkaip ES senbuvės nelakstė į Ukrainą, nezyzė įkyriai, kad ukrainiečiai nebebus europiečiais( įdomu, kuo bus?) , o lietuviams , atrodo, to parašo kaip oro reikėjo, kad tik išgarsėtume, kad tik didžiosios ES šalys mums galvelę paglostytų. Nereikia dabar Ukrainai tos ES, kai reikės, patys pasiprašys. Neiškraipykim demokratijos supratimo, nes paskutiniai politiniai ir ekonominiai įvykiai Lietuvoje rodo, kad apie demokratiją mūsų valdžia neturi jokios nuovokos.O žiniasklaida irgi prie to prisideda. Šiandieninė Lietuvos valdžia ir politikieriai man primena plikakrūtę Femen panelę, kuri per TV3 komentarus pareiškė: mes visada kuo nors nepatenkintos ir protestuojam...   ATSAKYTI
tiek 2013-11-30 16:42:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gyvenimo situacijose siek tiek gaudytis butina ir sisteminius aptarnaujantiesiems   ATSAKYTI
Lavonas 2013-11-30 12:50:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Koks skirtumas ES karste, ar Kremliaus karste, palikim teisę šaliai pasirinkti, juk mes tokie demokratiški.   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Asociatyvi (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)
Kalendorinis pavasaris jau praktiškai ant nosies: dar savaitė ir atsisveikinsime su žiema. Tačiau tokia šiluma, kokią turime vasario mėnesį, anksčiau džiaugdavomės tik kovą ar ...
Asociatyvi (nuotr. 123rf.com)
Rašau jums, nes mane ypač palietė jūsų žurnalistės Monikos Kasnikovskytės straipsnis. Perskaičiau ir supratau, kad užtenka mums visiems tylėti, todėl savo nuomonę nutariau ...
Tadas Povilauskas
Praėjusiais metais nedarbo lygis, kurį apskaičiuoja Statistikos departamentas, šalyje nelauktai ūgtelėjo – vidutinis metinis nedarbo lygis 2019 metais buvo 6,3 proc., arba 0,2 ...
Edwardas Lucasas (nuotr. Fotodiena.lt)
Miuncheno saugumo konferencija – bauginama vieta pristatyti naują idėją. Jos dalyviai – vieni svarbiausių ir labiausiai išmanančių žmonių pasaulyje. Atkreipti jų dėmesį sunku, ...
Politologas Linas Kojala (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Iš kasmet vykstančios Miuncheno saugumo konferencijos Lietuvos atstovai grįžo nekokios nuotaikos. Buvo pabrėžiama Kinijos grėsmė, o agresyvios Rusijos klausimas arba apeinamas, ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų