Daugiaaukščiai bendrabučiai Saulėtekio alėjoje – ne vienos studentų tragedijos liudytojai (Rolando Šmigelkio nuotr.)

Daugiaaukščiai bendrabučiai Saulėtekio alėjoje – ne vienos studentų tragedijos liudytojai (Rolando Šmigelkio nuotr.)

Vilniaus miesto 1-ojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriuje (SNTS) tiriamos Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studento Valdo Ekčio (20 m.) mįslingos žūties aplinkybės.

Po tragedijos – be naujienų

Nors nuo rugsėjo 9-osios, kai Vilniuje, Saulėtekio alėjoje, prie studentų bendrabučio, pirmakursis V. Ektis rastas nebegyvas, jau praėję šiek tiek laiko, teisėsaugininkai nelinkę skelbti, kokių naujienų atkapstė.

Minėto SNTS viršininko Vladislavo Abarovičiaus teigimu, kol negautos kūno tyrimo išvados, tol ir kalbėti nėra ko. Tą patį teigė ir tyrimui vadovaujantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Valdemaras Baranauskas.

Beje, šis prokuroras prieš 5 metus vadovavo ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto studento Libano piliečio F. (25 m.) nužudymo tuose pačiuose Saulėtekio alėjos bendrabučiuose tyrimui. Tuokart buvo operatyviai išaiškintas žudikas – nužudytojo draugas Jordanijos pilietis M. (30 m.). Išaiškinta, kad abu užsieniečiai, vartojantys narkotikus, tąkart susipyko ir mirtinai susigrūmė.

REKLAMA

Na o V. Ekčio žūties aplinkybės ne tokios aiškios – jokių grumtynių pėdsakų, jokių lemtingojo momento liudininkų.

Tuo metu, likus maždaug valandai iki vidurnakčio, kone visi bendrabučio gyventojai, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo prigulę prie TV ekranų – vyko Lietuvos ir Argentinos rinktinių krepšinio rungtynės. Vakaras bendrabutyje buvo neramus – sklido azarto triukšmas, neabejotinai vartoti ir svaigalai.

Informacinių technologijų studento V. Ekčio kūnas prie bendrabučio iškart po rungtynių rastas su durtine žaizda krūtinėje. Šalia – peilis. Studentai dar kalbėjo, kad netoliese buvo ir sudužusio televizoriaus detalės – tarsi jis ką tik būtų išmestas per langą.

„Štai tiek, kiek buvo žinoma ir iškart po įvykio, mes žinome ir dabar, – guodėsi Palangoje gyvenanti velionio motina R. Ektienė. – Su mumis pareigūnai nebendrauja – atsako, kad vyksta tyrimas, dar nėra ekspertų atsakymų, reikia laukti dar mėnesį ar net daugiau. O laukti taip sunku...“

Tyrimas pradėtas atsainiai

Šios tragedijos tyrimas policijoje pradėtas dėl nužudymo. Tačiau neatmesta ir savižudybės versija. Esą pareigūnai radę liudininkų, kurie tvirtina matę, kaip tą vėlų vakarą studentas tarsi kabėjo persisvėręs per penkiolikto aukšto balkono turėklus.

Beje, V. Ektis gyveno dešimtame bendrabučio aukšte, tad tyrėjams reikia atsakyti ir į klausimą, kodėl vaikinas buvo ne savo aukšte. Palangiškio tėvai linkę abejoti, ar į tai bus atsakyta, nes jie, rytą po tragedijos atvykę į bendrabutį, patys balkone, iš kurio, kaip manoma, kritęs Valdas, aptiko teisėsaugininkų nepaimtas sūnaus šlepetes, rado nuorūką. „Ar tokių daiktų nebūtina surinkti tuoj pat po mirties fakto?! – stebėjosi R. Ektienė. – Gal tai – tyrimui labai svarbūs pėdsakai?“

REKLAMA

Studento tėvus slegia pareigūnų iškelta pirminė versija, kad galbūt savižudybei ryžęsis Valdas tą vakarą buvo apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotikų. „Jis niekada negėrė, – didžiuodamasi teigė R. Ektienė, – net per savo paskutinį gimtadienį šampano negurkštelėjo. Toks buvo jo požiūris į gyvenimą. O ką jau kalbėti apie narkotikų vartojimą.. Jeigu ekspertai patvirtintų buvus apsvaigimą, mums būtų naujas smūgis! Juolab kad ir tą rytą mūsų kalbinti sūnaus kambario draugai, kurie krepšinį stebėjo ne savo kambaryje, mums tvirtino kalbėjęsi su Valdu prieš gerą pusvalandį iki tragedijos, kai buvo sugrįžę į kambarį – prie kompiuterio su ausinėmis sėdėjęs ir tik varžybų rezultatu pasidomėjęs Valdas buvo visiškai blaivus“.

Ekspertai dar turi atsakyti ir į klausimus, ar mirtis V. Ektį ištiko nuo durtinės žaizdos krūtinėje, ar nuo smūgio iškritus iš labai aukštai, taip pat – ar jis galėjo pats durti sau ir tyčia persisverti per balkoną.

Kraujas arba „tomatas“

Jeigu tyrėjai atvirai kalbėtų, palangiškiai Ekčiai jų dar paklaustų, ar Valdą prie kompiuterio matę kambario draugai tą vakarą buvo paskutinieji, kurie bendravo su juo. Ar bendrabutyje nevyko koks nors konfliktas? Ar sūnus negalėjo pamatyti ko nors „ne laiku ir ne vietoje“?

Valdo tėvai teigia, kad pernai, kai sūnus tame pačiame universitete mokėsi biochemijos specialybės ir gyveno tame pačiame bendrabutyje, kažkokių bendravimo problemų jis turėjo su studijuojančiais kuršėniškiais. Tai liudija ir Valdo mokyklos laikų draugai, taip pat studijuojantys Vilniuje, bet gyvenantys kitur. Tačiau tos problemos, R. Ektienės manymu, lyg jau ir buvo išspręstos. „Ar apie tai ką nors žino tyrėjai, mums taip pat nesakoma, – kalbėjo gedinti motina. – Kita vertus, žūtį nuo rugsėjo 9-osios tiria kažkodėl jau trečia tyrėja – tai atostogos, tai per didelis darbo krūvis... Tad gal ir nereikia stebėtis, jeigu daugybės detalių nežinoma, kai surinktą medžiagą reikia atversti ir analizuoti iš naujo vis kitam pareigūnui“.

REKLAMA

Viršininkas V. Abarovičius „Akistatai“ tai paneigė: anot jo, nuo pradžios dirba ta pati tyrėja, tik įvykio vietoje buvusi kita, o tėvai esą galbūt kažkieno suklaidinti. Bet paprašytas įvardinti tiriančią tyrėją, pareigūnas atsakė: „O kam jums jos reikia? Nesakysiu“.

Dėl to pretenzijų nestokojantys palangiškiai, kalbėdami apie sūnaus žūties tyrimą, sakė visam gyvenimui atmintyje išsaugosią juos nusmelkusius pareigūnų žodžius apie peilio dūriu Valdui perpjautą miego arteriją, perdurtą plautį. Bet bene labiausiai – apie kruviną peilį. „Kai po įvykio tikslinomės dėl kraujo ant peilio, pareigūnė mums, atrodė, kaltinančiai mestelėjo: „O iš kur žinote, kad ant peilio – kraujas? Gal ten – tomatas?..“

Pramanyta depresija?

Valdas, prieš porą metų su pagyrimu baigęs Palangos senąją gimnaziją, buvo neeilinių gabumų. Itin stropus, smalsus ir pareigingas. Toks pats išliko ir studijuodamas.

Po tragedijos pasigirdo Valdo bendramokslių spėlionių, kad vaikinas galėjo sirgti depresija. Tačiau jo tėvai tai kategoriškai neigia. Anot jų, vasarą jokių depresijos požymių nebuvo, į studijas sūnus išvyko labai linksmas, nusiteikęs, susidomėjęs naujos specialybės disciplinomis.

Ir Valdo buvę pedagogai linkę kategoriškai atmesti depresijos versiją. „Galbūt per daug išmintingas ir viskuo besidomintis, giliai mąstantis ir tuo stebinančiai išsiskiriantis, atvirai savo nuomonę reiškiantis vaikinas studentų „masei“ galėjo atrodyti keistas, galbūt dėl to jautėsi vienišas ar nesuprastas, bet tik nebuvo ligonis“, – savo nuomonę išdėstė viena V. Ekčio buvusi mokytoja.

REKLAMA

Mįslių atsakymai – kompiuteryje?

Anot V. Ekčio tėvų, sūnus kone visą laisvą laiką leisdavo prie kompiuterio – net televizoriaus jam nereikėjo. Jiems jis buvo sakęs, kad tokių kompiuterio galimybes išmanančiųjų Lietuvoje yra vos apie dešimt.

„Ko gero, taip išeina, kad aistra kompiuteriams sūnų ir pražudė, – savo versiją pateikė R. Ektienė. – Jis per daug žinojo, per daug mokėjo, atrodo, dabar net apkaltintas, jog buvo vadinamasis hakeris – esą užsakytas galėdavęs įsilaužti į kompiuterius, „nulaužti“ serverius. Tai labai mįslinga ir mums neįtikėtina, todėl laukiame tyrėjų atsakymų“.

Pareigūnai turi išaiškinti, kokių duomenų rasta V. Ekčio kompiuteryje, tačiau žuvusiojo tėvams guodėsi radę 31 užraktą ir slaptažodį, todėl įeiti – gerų specialistų reikalas. Taip pat gali būti iškalbinga ir V. Ekčio mobilaus telefono paskutiniųjų pokalbių išklotinė – apie tai kol kas irgi net studento tėvams neskelbiama.

Kol gedintys palangiškiai laukia konkrečių tyrimo atsakymų, jie įsitikinę, jog sūnus ne pats iššoko, o buvo išstumtas, išmestas. Bet ar tikrai, anot R. Ektienės, gal net liks ir neatsakyta.

„Argi viena tragedija pas mus lieka neišaiškinta, apauginta klausimais ir gandais? Bet ilgai nežinioje mes nesėdėsime – jeigu toliau tyrėjai tylės ir bus kaitaliojami, kreipsimės aukštesnių pareigūnų pagalbos“, – teigė R. Ektienė. – Mums atrodo, kad daug netvarkos yra ir tuose Saulėtekio alėjos bendrabučiuose, kur įeiti gali kas nori, per langą pagavęs studento kortelę, kur skraido televizoriai, šaldytuvai ir net žmonės. Be to, per dažnai aplinkui girdime nusivylusius aukų artimuosius: „Prieitas akligatvis, juoda skylė...“

Irena ZUBRICKIENĖ

Saulėtekyje žuvusio studento byloje keliamos skirtingos versijos

Mįslingai pro langą iškritusio studento kompiuteryje – 31 slaptažodis

Dar
2010-10-22 11:10:04
vienagalimybė pasižymėti teisėsaugai!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
narkomafija 2010-10-22 20:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
zinoma,kad tai susije su narkotikais ir kompiuteriu-juk prie kompiuterio jis ir nuzudytas.
Tevai turetu nedelsiant reikalauti uzsienio ekspertu isikisimo,nes musu glusai tikrai nieko neissiaiskins,o jei ten dar kokios praktikantes-tyrejos.
Pries kiekvienas rungtynes studentams maisais tiekiami narkotikai,kuriuos sie dar maiso su alumi.   ATSAKYTI
bet 2010-10-22 16:23:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ji nebus išnaudota.   ATSAKYTI
puaro erkiulis 2010-10-22 15:02:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
galetu but ir versija kad bevaikciodamas po bendika usirove ant kokio veikejo kuris buvo pastates ant argentinos,galejo but atsitiktine pykcio auka   ATSAKYTI
studentas 2010-10-22 13:55:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"studentų „masei“ " štai taip vadinama Lietuvos ateitis :)   ATSAKYTI
Gedas 2010-10-22 13:07:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai, kad vėl rašoma apie tai, tai gal greičiau pakrutins tyrimą ir išaiškės tiesa. Nes pas mus barakuose daug kas jau bijo gyventi ir vienas į kitą žiūri keistai.   ATSAKYTI
Regina 2010-10-22 12:47:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai užjaučiu to berniuko tėvus. Visą gyvenimą jie liūdės ir kankinsis dėl nežinios, nes pareigūnai pas mus nepajėgūs rasti atsakymus, kai jie nepadėti ant pareigūnų darbo stalo. Deja...   ATSAKYTI
Regina 2010-10-22 12:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai užjaučiu to berniuko tėvus. Visą gyvenimą jie liūdės ir kankinsis dėl nežinios, nes pareigūnai pas mus nepajėgūs rasti atsakymus, kai jie nepadėti ant pareigūnų darbo stalo. Deja...   ATSAKYTI
pries daug metu 2010-10-22 11:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kompiuteriai tik prasidejo kaune po traukinio ratais buvo numestas irgi labai gabus studentas prienu LOR gydytojos vienintelis sunus ---beje visi gabus kompiuteristai yra gave pasiulymu is nusikalteliu pasaulio    ATSAKYTI
Dar 2010-10-22 11:10:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vienagalimybė pasižymėti teisėsaugai!   ATSAKYTI

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Orai  (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Trečiadienį visoje šalyje buvo daug saulės, tik rytuose snyguriavo. Naktį maždaug taip ir liko – vyravo menkai debesuotas, dažnai ir visai giedras dangus, ...
(asociatyvi nuotr.)  (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Ketvirtadienio naktį, apie 03:39 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Ignalinos r. sav., Tverečiaus sen., ...
Miestas Andrius Ufartas/Fotobankas
Vilnius ir toliau sparčiai lenkia kitus miestus. Tai rodo atnaujintas savivaldybių gerovės indeksas. Tačiau ekspertai sako, kad dviejų Lietuvų tik su sostine priešakyje nebėra. ...
Aivaras Abromavičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Visai neseniai įvyko svarbus Ukrainos ir Rusijos šalių vadovų susitikimas. Kaip Ukrainos politinis elitas vertina šios šalies prezidento Volodymyro Zelenskio ir Rusijos ...
Bananai  (nuotr. 123rf.com)
Viename Anglijos mieste esančioje „Tesco“ parduotuvėje tarp bananų aptikta egzotinė varlė, kuri su vaisių kroviniu atkeliavo kelis tūkstančius mylių. Neįprastas radinys ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Valstybinės institucijos patyliukais skirsto šimtus milijonų, o informaciją – slepia
DABAR RODOMA
Šios savivaldybės Lietuvoje gyvena geriausiai: pasitikrinkite, kur gyvenate jūs
DABAR RODOMA
Lietuviai švenčia ne tik prie stalo: populiarėja kelionės net į egzotines šalis
DABAR RODOMA
Žvyneline Lietuvoje serga vis daugiau: trūksta paramos ir supratimo
DABAR RODOMA
Henriko Daktaro žmona nusivylusi: kaip dar jis gali geriau elgtis?
DABAR RODOMA
Negailestinga kritika Lietuvos švietimo sistemai: ruošiam pašalpų ėmėjus
DABAR RODOMA
Aiškėja daugiau detalių apie Kaune siautėjusį nuogą vyrą
DABAR RODOMA
Skvernelis apie skirtas lėšas: asfaltas nesibaigia ties premjero namais
DABAR RODOMA
Pasižvalgykite: gražiausios Vilniaus vitrinos, prie kurių nesustoti – neįmanoma
DABAR RODOMA
Užfiksuota, kaip iš „Achemos“ kyla dūmai
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų