\"Balsas.lt savaitės\" fotomontažas

\"Balsas.lt savaitės\" fotomontažas

Lietuvos tarptautinis kursas didžiai daliai visuomenės lieka neaiškus. Ar prezidentė Dalia Grybauskaitės tvirta ranka veda į Rytus?

Draugiškas skambutis į Kremlių  Rusijos prezidentui Dmitrijui Medvedevui. Atlapotos durys Baltarusijos diktatoriui Aleksandrui Lukašenkai. Šalies vadovės D. Grybauskaitės ypatingas užsienio politikos kursas tapo dar keistesnis, kai ji pasimėgaudama inicijavo tyrimą dėl neva Lietuvoje buvusių Amerikos žvalgybos slaptų sulaikymo centrų, kuriuose galėjo būti kalinami teroristai. Link kur šalį suka tvirta prezidentės ranka, klausia "Balsas.lt savaitė".

Kelias neaiškus ir dėl kitų veiksnių. Valdančiosios koalicijos pagrindinė partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ne tik neturi vieningo požiūrio, bet ir nesugebėjo rasti savo partijoje užsienio reikalų ministro, todėl pasirinko „laisvai samdomą legionierių“ Vygaudą Ušacką, kuris su TS-LKD nebuvo susijęs. Šis karjeros diplomatas Užsienio reikalų ministerijoje, kai joje dominavo Albino Januškos valstybininkų kompanija, buvo laikomas atskalūnu.

REKLAMA

Jau regimi 1940-ieji

Egidijus Vareikis, TS-LKD frakcijos narys Seime, žvelgdamas į dabartinę užsienio politikos liniją, prisimena 1940 metus, kai Lietuva prarado nepriklausomybę.

„Jie artėja. Politika demoralizuota, pataikavimas diktatoriams, pinigams, siauriems interesams. Atmintyje išnyra Miunchenas, Čekoslovakijos padalijimas, dabar paaukota ir Gruzija. Santykiai su Rusija tampa nebe teisiniai. Politika neturi būti paremta koncertais, šokiais, žaidimais, parodomis. Neturi būti skambučių prezidentui – turi būti teisinė sistema: arba kažkas kaltas, arba ne“, – vertindamas aukščiausio lygio telefoninį pokalbį dėl Lietuvos vežėjų „pražangų“, E. Vareikis sutiko, kad D. Grybauskaitės užsienio politika iš tiesų pernelyg asmeniška.

Politikas sakė dar prieš rinkimus klausęs būsimos prezidentės, kas bus kitaip nei prie Valdo Adamkaus. D. Grybauskaitė nepajėgė nurodyti, ką V. Adamkus darė blogai. „O užsienio politikos kryptis valdančiojoje koalicijoje taip pat eina bloga linkme: politikoje išnyko moralės kriterijus , – konstatavo jis. −  Mums sako, kad būtume pragmatikai. Kas tai? Noras užsienio politiką paversti užsienio prekyba?“

Pragmatizmą deklaruojantis užsienio reikalų ministras V. Ušackas tokiems kaip E. Vareikis atkerta: „Man ši diskusija atrodo dirbtina. Vertybinė ir pragmatinė politika yra skirtingos tos pačios monetos pusės. Esu įsitikinęs, kad sėkminga užsienio politika turi reikšti visų pirma nacionalinių interesų užtikrinimą. Šie nacionaliniai interesai susideda tiek iš materialių poreikių patenkinimo, tiek iš mūsų vertybių įprasminimo.“

REKLAMA

Kokie mūsų interesai

E. Vareikis sakė su V. Ušacku nuolat diskutuojantis šia tema. Pavyzdys – A. Lukašenkos vizitas. Kokie Lietuvos interesai tuo buvo apginti?

„Atvažiavo, nusišluostė į mus kaip į skudurą, o mes jam padėjome pliusą. Verslininkams iki šiol nedaroma jokių nuolaidų. Iš mūsų pasityčiojo, ir tiek“, – piktinosi E.Vareikis, tačiau pridūrė, kad politika šiais laikais demoralizuojama visame pasaulyje.

Panašių pažiūrų kaip E. Vareikis laikosi ir dar keli parlamento konservatoriai: Emanuelis Zingeris, Audronius Ažubalis, Vilija Aleknaitė-Abramikienė.

Jų pozicija minėtais klausimais labiau sutampa su anksčiau Užsienio reikalų ministerijoje (URM) dominavusių A. Januškos parankinių, kurių dalis dėl V. Ušacko asmeninių pastangų dabar išsiųsti  į užsienius – toliau nuo politikos formavimo.

Premjeras Andrius Kubilius ir krašto apsaugos ministrė TS-LKD vicepirmininkė Rasa Juknevičienė mėgino aiškinti: jokių esminių permainų užsienio politikos srityje nevyksta. Jie dievagojosi neatsisaką net stalčiuje gulinčios Rusijos sulaikymo strategijos, kurią patys kūrė ir juodu ant balto rašė, kad Lietuvai reikia kuo daugiau Amerikos, kad būtų mažiau Rusijos.

Slydinėja ant ledo


Kai kas D.Grybauskaitės laikyseną laiko primityviu noru elgtis priešingai, nei tai darė jos pirmtakas V. Adamkus. „Matau norą daryti atvirkščiai, negu buvo daroma. O atvirkščiai – ne visada gerai, – taip naujus vėjus Lietuvos užsienio politikoje įvertino politikos apžvalgininkas Audrius Bačiulis. − Nejaugi prezidentė mano, kad ėmus elgtis atvirkščiai išsyk pagerės mūsų tarptautinė padėtis?“

REKLAMA

A. Bačiulio įsitikinimu, kol kas neatrodo, kad D. Grybauskaitės komanda turėtų kokią nors aiškią šalies tarptautinių tikslų viziją.

Ar po V. Adamkaus naudotos, anot kai kurių politologų, „Šaltojo karo“ retorikos, palaikant santykius su Rusija, reikėjo proveržio? A. Bačiulio vertinimu, neabejotinai reikėjo. Ir tai, kad prezidentė skambino Rusijos vadovui D. Medvedevui, nieko bloga. „Tačiau iš to nieko daugiau taip ir nebuvo bandyta padaryti“, – A. Bačiulis rodė pirštu į D. Grybauskaitės politinį nenuoseklumą. Apžvalgininko žodžiais, lieka nebeaišku, ko mes siekiame ir kaip tuo pasinaudosime.

Nenuoseklumo pavyzdys galėtų būti ir Lenkija – ilgametė Lietuvos strateginė partnerė. Šalių santykius vadinti idealiais gal ir būtų neatsargu, juolab dabar, vis labiau įsisiūbuojant konfliktams dėl lenkiškų pavardžių rašymo, tautinių mažumų padėties, tačiau V. Adamkaus laikais kaimynės ginčus spręsdavo susėdusios drauge, prezidentai bičiuliavosi.

D. Grybauskaitė, užuot tęsusi Lietuvos tradiciją pirmiausia aplankyti Lenkiją, nuvyko į Švediją. „Tai smulkmena, tačiau iš tokių smulkmenų ir dėliojasi užsienio politika“, –  svarstė A. Bačiulis.

„Taip, D. Grybauskaitė yra antiamerikietiška. Tačiau tai priklauso tik nuo jos asmeniškumų. Tiesiog turėjo žmogus kadaise nesėkmingos patirties vesdamas derybas su amerikiečiais. Grynai moteriškas užėjo pyktis. Man nepatinka, kad per daug asmeniškumų įnešama tvarkant užsienio politikos reikalus. Patinka ar nepatinka – tie dalykai turi būti padėti į šoną.“, - mano dešiniųjų pažiūrų apžvalgininkas.

REKLAMA

Turima galvoje tai, kad 1996−1999 metais D. Grybauskaitė buvo įgaliotoji ministrė Lietuvos ambasadoje JAV. 1999-aisiais tapusi finansų viceministre, ji vadovavo Lietuvos deryboms su Tarptautiniu valiutos fondu ir Pasaulio banku.

Taktika ar tik moteriškas kerštas?

Tad kaip klostysis santykiai su JAV? Ar pradėtas Antavilių kalėjimo tyrimas tėra būdas sąmoningai apnuodyti Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą? Ar tai tiesiog dingstis apsivalyti šalies viduje?

Portalo "Balsas.lt" nuolatinis bendradarbis Imantas Melianas mano, kad Antavilių kalėjimo skandalas – tai apsivalymas ne nuo valstybininkų, kaip kad vaizduoja kai kurie apžvalgininkai, o gerai apgalvotas apsivalymas nuo saugumo garantijų iš JAV ir NATO pusės.

Tuo metu A. Bačiulis laikosi nuomonės, jog šalies vadovės noras ir spaudimas kuo greičiau ištirti šią istoriją – iš dalies atsitiktinumas. Jo požiūriu, čia nereikėtų svarstyti apie kokias nors rimtas prezidentūros strategijas. „Tai D. Grybauskaitės nenoras pripažinti, kad būdama Briuselyje leptelėjo neapgalvotą atsakymą“, – A. Bačiulis priminė, kad prezidentė, vos tik per televiziją „ABC News“ nuskambėjo CŽV kalėjimų istorija, tuo metu vyko į Briuselį, o ten žurnalistui, paklaususiam, ką Lietuva darys, atsakė: „Tirsime.“

Pašnekovo teigimu, protingiausia būtų buvę patylėti arba išplatinti oficialų prezidentūros atsakymą. Vis dėlto tai nuskambėjo ir Lietuvoje. „Ir čia, galimas dalykas, suveikė jos moteriškos užgautos ambicijos: jei kas nors sako, kad tirti nenorime, mes būtinai tirsime.“

REKLAMA

Panašios nuomonės yra ir E. Vareikis: „Ar ne geriau buvo pasakyti: „Leptelėjau“, − o ne reikalauti, kad kas nors ką nors rastų. Juk Rusijos žiniasklaida su pasimėgavimu cituoja prezidentę: va kažkas buvo, ir Lietuva ieško.“

Kaip dabar atrodo Lietuva? „Kaip blogio šalis“, – rėžė E. Vareikis.  

Kritika dėl galbūt buvusio CŽV kalėjimo yra ne tiek Lietuvos, kiek Amerikos problema, teigė politologas Tomas Janeliūnas, Vilniaus universiteto docentas. Esą  dabartinė JAV administracija nėra patenkinta tuo, ką darė Georgeʼas Bushas jaunesnysis. CŽV kalėjimo parlamentiniame tyrime jis įžvelgė ir teigiamų dalykų: „Čia reikėtų vertinti ne tiek dabartinius santykius su JAV, kiek santykius su buvusia JAV administracija. Tai, kad mūsų požiūris keičiasi, rodo, jog ir mes nesame sustingę.“

Koja kojon su mada

Kai kurie ekspertai mano, kad Lietuva mėgina pritapti prie tarptautinių madų. Vykstant pokyčiams šalyse kaimynėse, su kuriomis anksčiau Lietuva draugavo, turi keistis ir tarptautiniai santykiai, įsitikinęs T. Janeliūnas. Jo teigimu, V. Adamkus užsienio politiką irgi buvo pernelyg suasmeninęs, ypač tai lietė Gruzijos ir Ukrainos vadovus. VU docento teigimu, reikia atsižvelgti ir į tai, kad nuo V. Adamkaus eros įvyko pokyčių tiek JAV administracijoje, tiek Europos politikoje, o pasikeitimai Ukrainoje ir Gruzijoje – taip pat ne už kalnų.

„Tad D. Grybauskaitės atsitraukimas nuo paramos Gruzijos ir Ukrainos lyderiams, manau, buvo neišvengiamas“, – įsitikinęs T. Janeliūnas.

V. Adamkaus įpėdinės žingsnius užsienio politikos srityje jis įvertino kaip bandymus tą politiką racionalizuoti, ieškoti reikšmingesnių rezultatų.  Tačiau, anot pašnekovo, „ta taktika, retorika, kaip kokie sprendimai priimami, kartais verčia suklusti“.  Pasak T. Janeliūno, puikiausias to pavyzdys – dviejų su valstybininkais siejamų diplomatų Valterio Baliukonio ir Mečio Laurinkaus istorija.

REKLAMA

„Tokie skuboti, menkai argumentuoti sprendimai Lietuvai garbės nedaro. Tačiau, matyt, tai buvo daroma ne veltui“, – svarstė politologas. Anot jo, tai nereiškia, kad D. Grybauskaitės politika neturi jokios strategijos: „Tai stiliaus klausimas. O jis tikrai nėra diplomatiškas. Netradicinis stilius, palyginti su buvusiu prieš tai. Tačiau aš čia įžvelgiu strateginį tikslą – pertvarkyti sistemą, pagal kurią iki tol  buvo skiriami diplomatai.“

Nepaisydama veiksmais išreikšto nepasitikėjimo kai kuriais diplomatais, D. Grybauskaitė netrukdė vieno iš valstybininkų šulų − buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Dainiaus Dabašinsko − paskyrimui į diplomatinį darbą Ukrainoje. Galima paklausti, kodėl D. Grybauskaitė tik kai kurių asmenų atžvilgiu renkasi šiurkštų, nediplomatišką stilių ir nesiteikia aiškiai nurodyti galutinių savo viražų tikslų.

„Tai gali būti tikslinga. Kieta ranka Lietuvos visuomenei patinka, dalis tų sprendimų gali būti skirta visuomenei, įskaitant ir politinį elitą: esą D. Grybauskaitė turi įtakos, nesitaiksto, nesikeičia, problemų nevengia, stiprina savo įtaką tam politiniam elitui“, – kalbėjo T. Janeliūnas.

Šalies vadovei tarp nusivylusių žmonių sekasi kurstyti ir išnaudoti tvirtos rankos ir pragmatiškos draugystės su Rusija populiarumą. Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Aleksejus Kosačiovas neseniai atvirai pasidžiaugė, kad Lietuvos visuomenėje „yra užsakymas atsirasti Rusijai draugiškai partijai“.To užsakymo gali atsirasti dar daugiau, jei aukščiausius reitingus turintys politikai nutars dar labiau save populiarinti skatindami tokias nuotaikas.

REKLAMA

Nekęsti Amerikos irgi madinga. Kaip toli prezidentė nužengs šia kryptimi? Silpnos politinių partijų pajėgos ir smukę parlamento reitingai atveria erdvę šalies vadovės improvizacijoms.

TIK FAKTAI:

Iš A. Kubiliaus 2007 metais inicijuotos „Rusijos sulaikymo strategijos“: 

„Kuo daugiau Europoje bus Amerikos, tuo mažiau Europoje bus Rusijos“, – ši tezė turi lemti nekintantį Lietuvos orientacijos tęstinumą.

Rusija yra suinteresuota, kad įtampa tarp JAV ir Europos didėtų, kad JAV įtaka Europos politikai mažėtų, nes tai leistų Rusijai didinti savo įtaką Europai. Lietuva turi nuosekliai ginti gerų ES ir JAV santykių perspektyvą. Aplinkybes, dėl kurių gali blogėti ES ir JAV santykiai, mūsų šalis turi laikyti aplinkybėmis, kurios kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

"Kartais diskusijose man net šiek tiek linksma būna, kai net partijos kolegos sako, kad mes nukrypstam nuo Rusijos sulaikymo strategijos, kurią iš esmės aš pats rašiau – ir aš nematau, kad mes nukryptume.

Dar daugiau, toje strategijoje mes labai daug dėmesio skyrėme savo vidaus reikalams: susitvarkyti taip, kad mažiau būtų korupcinių, oligarchinių įtakų. Kartais tie oligarchai ateina su svetimo kapitalo įtaka... Kad mažiau būtų užvaldoma informacinė ar kultūrinė erdvė. Mes turime siekti šitų tikslų - susitvarkyti viduje. Antras dalykas, reikia nuosekliai dirbti, kad ta aiškesnė erdvė plėstųsi į Rytus.", -- spalį interviu DELFI yra sakęs TS-LKD lyderis A. Kubilius.

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
vika 2009-12-29 08:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
reikia patiems gelbėtis, o ne ieškoti kad kas gelbėtų   ATSAKYTI
to>Nnnežinau 2009-12-28 17:01:21 2009-12-29 00:51:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet gi prezidentas ir turi buti kietas užsienio politikos vykdytojas.Jeigu yra taip kaip jūs spėjate tai kur mes patekome?..   ATSAKYTI
kas toliau?.. 2009-12-29 00:40:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Norisi tikėti,kad čia kalta vien siaura specializacija.Jeigu yra kitaip,tai jau siaubinga,tada jau yra tai,ko per rinkimus labiausiai bijojom...   ATSAKYTI
trockis 2009-12-28 23:13:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na terorizmo atžilgiu Štatų pozicija labai nepasikeitė..., o pana per pusę metų jau priskaldė tiek malkų, kad visai kadencijai užtektų. Jei taip ir toliau tai susipyksim ne tik su JAV, Lenkija, bet ir visa ES, galiausiai ir su Rusija, nes kai moteriškė pati gulasi, o niekas ant jos vis vien nelipa, nervas apima...jei visi sprendimai tokie "asmeniški" ir "išsprūdę", tai taip ir bus. Nors atrodo, kad tokių eufemizmu autoriai, patys save bando įtikinti, kad tai "atsitiktinumai", "neapgalvojimai", nes tikrais vardais pavadinus baisoka pasidarytų. Deja.   ATSAKYTI
vienas uz kita bukesnis 2009-12-28 23:11:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia visi sneka apie moralia poltika, pagrista vertybemis... Tuo tarpu kalbant apie nelegalu kalejima be teismu kaltinamiems uzsienieciams staiga vietoj teisybes suzinojimo pasidaro svarbiau santykiai su JAV. Netgi ne su JAV, o tik su BUVUSIA administracija. Kaip tik toks zingsnis bus ivertintas tiek europoje, tiek amerikoje kaip morali politika, o ir ta pati rusija supras, kad teisinguma lietuvoje lemia ne politines "sulaikymo" ar "pletros" doktrinos, o principais paremta politika. Tai gali jos veiksmus sustabdyti zymiai labiau nei kazkokios doktrinos. Matau cia prezidentes stiprybe, kuri labai ryskiai kazkam trukdo... As ja remiu.   ATSAKYTI
Skirmantė 2009-12-28 21:41:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tvirta žiurkės letenėlė"   ATSAKYTI
dar iki rinkimų buvo aišku 2009-12-28 20:23:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kad taip bus. www.lsds.lt galima rasti dabar besitvirtinančias įžvalgas.   ATSAKYTI
kinai 2009-12-28 19:38:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kinai eina ir JAV modelioja tą situaciją; mes kartu su visa ES, ypač vadovaujant Obamai jiems visai, visai neįdomus. O ES modelioja ateitį su Rusija ...   ATSAKYTI
Nu pavarete 2009-12-28 19:21:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar galejote kokias 28 hipotezes pavaryti. Labai graziai gaunasis.    ATSAKYTI
Zemaitis 2009-12-28 18:34:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai juk dar rinkimines kompanijos metu tada dar kandidate Grybauskaite visiems aiskiai sake,kad mes esame europoje ir musu kryptis europa.Plesti,gilinti santykius,laikytis bendros uzsienio politikos.Mes su ta Gruzija ir Ukraina svelniai pasakius buvome dideli issisokeliai europos fone.O priekaistai del diplomatinio stiliaus,tai pries informuojant apie sprendima,pries kelias dienas reiketu pranesti, kad yra svarstoma galimybe ir pans.Todel kazkam sprendimai atrodo netiketi ir diplomatiskai nestilingi.    ATSAKYTI
fgvdfght 2009-12-28 18:25:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Parduodu ORIGINALIUS NBA, NCAA, amerikietiško futbolo, ledo ritulio, futbolo marškinėlius, NBA šortus, džemperius, futbolo šalikus ir panašią atributiką. Kainos įvairios, jeigu domina, rašykite - [email protected]    ATSAKYTI
Adis 2009-12-28 18:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemanau,kad bus blogiau,negu prie Adamkaus,manipuliuojamo nomenklatūros.Užtat ir spiegiate,kad chaliavos ir tuo pačiu išdavystės bambagyslė yra tampoma jautriais moteriškais pirštukais.O rezultatus kramtysime vėliau,gerus ar blogus,koks skirtumas.Vistiek šiknoje sėdime.   ATSAKYTI
Nnnežinau 2009-12-28 17:01:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau neturi ji nei jokios krypties, nei jokios strategijos. Ir iš vis mažai ji gaudosi toje užsienio politikoje. O patarti nėra kam, nes neturi normalių patarėjų. Labai jau mėgėjiška Prezidentė, o tie jos leptelėjimai jau pridarė ir dar pridarys daug bėdos mums. Geriau atsistaydintų, apsimetus kokia ligone ar ką. Per sunki našta jai. Ne jos nosiai.    ATSAKYTI
2009-12-28 15:29:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
su tokiom raknom ..
   ATSAKYTI
GELBĖKIMĖS PATYS 2009-12-28 15:14:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Perduokit kam galite šią informaciją,nes Delfis
blokuoja.Kviečiam jungtis į besikuriantį savo teisų judėjimą ,kuris organizuos Referendumą pakeičiant šią ne daugeliui skirtą supuvusią sistemą,daugiau info parašykit atsiūsim-
[email protected]   ATSAKYTI
ANTANAS 2009-12-28 14:32:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
PRISIGYVENOM.GIRTUOKLIS VAREIKIS AISKINA UZSIENIO POLITIKA IR DIKTUOJA PREZIDENTEI.KUR TOLIAU?   ATSAKYTI
janas 2009-12-28 14:24:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
oi kaip sudrebino kinkas CZV agenteliai,kas jiems besius baksus,teks versti kailus!   ATSAKYTI
Lionginas 2009-12-28 13:49:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Brangieji,ar akli,ar apsimetate,kad nematote,kai akivaizdžiai deklaruojamas žmonių išdūrinėjimas,korupcija..net žiūrėdamas į kamerą,kur dega raudona lemputė valdininkas rėkia,kad žalia..Visa tai daroma visiškai nepaisant jokių moralės normų,o kaip tik prisidengiant demokratinės ir teisinės valstybės skraiste.Manau jei dabar staiga 1940,tai reikėtų daug ešalonų,ir krovininio transporto,kadtepti slides į vakarus,paliekant Marijos žemę.Vėliau vėl sugrįžti,ir įsiterpti tarp tų kurie bus susikabinę rankomis Baltijos kelyje..Pasaka be galo..   ATSAKYTI
Vytautas Ju. 2009-12-28 13:41:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

Jei jūs tos rankos nekeltumėte į viršų ir neramstytumėte pagaliais, tai niekas Lietuvoje ir nežinotų, jog pagyvenusios senmergės sindromas „tvirta ranka“ vadinamas.

Poną Ušacką tam ir pastatė ministrų, kad galėtų š... malti užsienio politikoje (jei tai ką jis daro, galima vadinti užsienio politika). P. Gilys bent ausine kepure galėjo pasigirti, o p. Ušackas ir to neturi.

Toli pažengėme.

O p. Vareikiui vertėtų, nebent, p. Kubiliaus „tezes“ prieš miegą skaityti: „ekonomika turi būti ekonomiška“!
   ATSAKYTI
linas 2009-12-28 13:37:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rusija - zmoniu laisve, demokratijos virsune, JAV - diktatura su verslininkais ,kalejimuose o zurnalistai karstuose, tegyvuoja pragmatiska naujoji Lietuvos uzsienio politika ir laukime kol kaimynai ,leis,. saule is rytu parvezti kazimyrai vietoj salomejos   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Maldeikienė parodė jautriausią savo pusę: prakalbo apie tėčio mirtį
REKLAMA
Nuo koronaviruso siūloma saugotis ultravioletine lempa (nuotr. shutterstock.com)
Internete Tomo vardu prisistatantis vyras patalpino skelbimą, kuriame siūlo pirkti kvarcines ultravioletinius spindulius skleidžiančias lempas. Jos, anot skelbimo autoriaus, ...
Kaunas bando atsikratyti kebabų miesto etiketės (nuotr. stop kadras)
Kaunas kratosi kebabų miesto etiketės. Paskelbtas konkursas ir renkamas kaunietiškas patiekalas. O jo receptą visi restoranai ir kavinės galės įsitraukti į savo meniu. ...
Aptiko naujus koronaviruso simptomus (nuotr. SCANPIX)
Sekmadienį Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. Saulius Čaplinskas savo socialinėje „Facebook“ paskyroje pasidalino Didžiosios Britanijos medikų apžvalga, kurioje ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Baltijos šalyse iki sekmadienio iš viso nustatyta daugiau kaip 1,4 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, rodo oficialūs šalių pateikiami duomenys. Lietuvoje nustatyti 437 ...
Nebežino, ko imtis po supleškėjusios Alytaus įmonės: dygsta nelegalūs padangų sąvartynai (nuotr. stop kadras)
Kėdainių rajone dygsta nelegalūs padangų sąvartynai. Kai kur automobilių remonto įmonės dėvėtas detales ir padangas sumeta net į konteinerinius šalia kapinių, kiti išverčia ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų