Algirdas Brazauskas. Valdo Kopūsto (ELTA) nuotr.

Algirdas Brazauskas. Valdo Kopūsto (ELTA) nuotr.

Šiandien 77-ąjį gimtadienį švenčiantis prezidentas, ekspremjeras Algirdas Brazauskas atsargiai pasidžiaugia: klastinga liga atleido gniaužtus. Niūriau prezidentas kalba ne apie savo, bet apie valstybės padėtį. "Kalbos apie pasiektą dugną - tik fikcija, skirta žmonėms nuraminti", - tvirtina jis.

Vakar, lankantis prezidento A.Brazausko namuose Turniškėse, šeimininkas pats pasitinka ant slenksčio. Atrodo kur kas žvalesnis nei vasaros pradžioje - ypač sunkiai išgyventu laikotarpiu. Daugiau kaip pusmetį su sunkia liga - limfos vėžiu - kovojantis politikas pasidžiaugia, kad jaučiasi kur kas geriau.

"Ir dabar nėra labai lengva, nesu toks jau greitas, bet energija grįžo. Mąstymas grįžo, reakcija", - lėtai rinkdamas žodžius interviu LŽ sakė A.Brazauskas. Tačiau buvęs šalies vadovas nevengia jokių klausimų - nei apie save, nei apie krašto padėtį.

Antras gydytojas - Kristina.

- Pernai gimtadienį šventėte dideliame būryje. Kaip bus šįmet?

- Turiu labai daug bičiulių, draugų, šeimos yra 14 žmonių. Tiesa, kai kurie iš jų dar nelabai vaikšto - tai trys proanūkiai. Ketvirta turi gimti už mėnesio. Gražu?

REKLAMA

- Šios vasaros pradžioje neslėpėte, kad jaučiatės labai prastai. Dabar atrodote gerokai sustiprėjęs - galbūt liga traukiasi?

- Tikrai pasikeičiau? Taip, man pagerėjo. Galiu pasidžiaugti - gydymas eina į pabaigą. Visi sprendimai bus priimti rugsėjo 30-ąją. Kraujo tyrimai labai pagerėjo - po aštuonių chemoterapijų per mažiau nei pusmetį.

Bet dabar gydytojai davė atostogų - nuo rugpjūčio 26 dienos, kai paskutinį kartą padarė chemoterapiją, nuodų prileido, iki rugsėjo 30-osios. Pirmą savaitę būna labai sunku. Temperatūra kyla, vaikščioti sunku. Ir dabar nėra labai lengva, nesu toks jau greitas, bet energija sugrįžo. Mąstymas grįžo, reakcija. Veidas pasikeitė, nes buvo išpurtęs nuo hormonų - per dvi paras prarydavau 32 tabletes prednizolono.

- Ištverti buvo sunku?

- Padėjo tik žmona. Tik Kristina. Ji - antras gydytojas, mane prižiūri. Sunkiai įsivaizduoju, kaip būtų be jos.

- Gal dabar ir į medžioklę kada išsirengsite?

- Aš medžioju! Į bokštą lipu. Dabar medžiojami šernai, stirnos - esu nušovęs ne vieną. Šaudau taikliai. Visi žino - jeigu aš šaunu, tai beveik neprašaunu.

Būtų nesąžininga neiti

- Ar dabar nesigailite, kad tada, 2001-aisiais, grįžote į didžiąją politiką, į premjero postą, nors, atsisakęs antrą kartą kandidatuoti į prezidentus, galėjote pradėti gyventi sau - su ponia Kristina?

- Žinote, tokia buvo situacija. Mes vėl 2000-aisiais laimėjome Seimo rinkimus, Valdas Adamkus tuo metu bandė suklijuoti Naujosios politikos koaliciją, tai tebuvo burbulas, ir vėl kreipėsi į mane. Lankė delegacijos, net iš kitų partijų - eik į premjerus. Nenorėjau visiškai! Jėzau tu mano!

REKLAMA

Bet pamaniau - būtų nesąžininga neiti. Jaučiau, kad matau, ką reikėtų daryti. Taip, be abejo, tada paaukojau asmeninį gyvenimą. Nukėliau...

Dabar mes jau septyneri metai kaip vedę. Neįsivaizduoju, kaip be jos reikėtų gyventi. Kaip gyventi...

- Kai 2001 metais atėjote į premjero postą, buvo ironizuojama, kad A.Brazauskas grįžo "gelbėti Lietuvos"?

- Žodis "gelbėti" nuskambėjo ne iš mano lūpų. Bet tuo metu tikrai buvo krizė. Lietuva buvo klaikioje padėtyje. Viskas suversta ant 1998-1999 metų Rusijos krizės, bet, manau, tai buvo tik viena penktoji iš visų kitų priežasčių. Kaip ir dabar.

Visos kitos priežastys subjektyvios. Esu labai neįdomus, nes visą laiką, per visą amžių esu įsitikinęs, kad kvalifikacijos veiksnys lemia valstybės valdymo sėkmę.

- Sakote, kad tuometinei ir dabartinei valdžiai stinga kvalifikacijos?

- Taip. Aš taip manau, esu įsitikinęs. Galiu pateikti tūkstančius pavyzdžių, nors nežinau, ar čia reikia tai daryti. Manau, kad tikrai gyvenimas parodys, kas yra kas - tada parodė, parodys ir dabar. Tai, kas vyksta dabar - dar tik pradžia.

Dugnas - tik fantazija

- Manote, padėtis dar blogės?

- Taip. Bus blogiau. Dar nėra jokio dugno - tai fantazija publikai nuraminti.

Neįsivaizduoju, kaip bus įmanoma suformuoti ateinančių metų valstybės biudžetą, jeigu manoma (o kito kelio nėra), kad jis sudarys vos pusę šių metų biudžeto. Leiskite paklausti, kaip reikės gyventi valstybei?

- Visos aplinkinės Europos šalys jau skelbia apie beprasidedantį kilimą. Kodėl Lietuva yra sunkesnėje padėtyje?

REKLAMA

- Šitas klausimas man taip pat neduoda ramybės. Skaitau "The Economist" žurnalą: euro zonoje kritimas - 4,4 proc., Lenkijoje - 0,8 procento. O Lietuvėlė? Dabar 20-22 proc., o kiek bus iki metų galo - net nežinau.

Manau, kad pasaulinės krizės įtaka mūsų padėčiai - tik viena iš jos priežasčių. O du trečdaliai - dėl nemokšiškumo valdyti. Visiško nemokšiškumo. Ir aš pabaigos nematau.

Dabar metų pabaigoje turėsime 18 proc. nedarbą. Kas penktas žmogus bus be darbo. Klaiki socialinė situacija! Daug šeimų jau arti bado. Pažiūrėkite, kaip dalijamos kruopos labai varganai gyvenantiems žmonėms... Gėda žiūrėti... Dar ateis žiema. Vienaip ar kitaip, 300 litų kainuoja šildymas. Bus dar sunkiau.

Piešiu tamsiom spalvom - jeigu viską parašysite, kaip aš atrodysiu?

"Kritikuočiau ir kitus"

- Jūsų kritinis požiūris į šios Vyriausybės darbą dažnai aiškinamas nuo seno esančiomis įtampomis tarp socialdemokratų ir konservatorių?

- Aš nejaučiu nedraugiškų jausmų. Stengiuosi būti labai labai objektyvus. Neturiu politinio angažavimosi. Dėl socialdemokratinių, kitų ideologijų - nesu jų vergas. Esu praktikas. Man daugiau rūpi valstybės interesas. Ir jis visada dominavo prieš partines ambicijas ar partinius žaidimus.

Niekada nesivėliau į politinius žaidimus. Einu į konfliktą, ir dabar tai galima pamatyti - kai kritikuoju konservatorių Vyriausybę. Bet ji yra kalta! Ji kalta prieš visuomenę, kad, laimėjusi rinkimus, gavusi žmonių pasitikėjimą, Lietuvą atvedė į šitokią ubagišką padėtį. Va, dėl ko kritikuoju. Jeigu tai būtų padarę ne konservatoriai, o kiti - tą patį sakyčiau! Lygiai tą patį.

REKLAMA

Prie premjero durų

- Ar tokių pastabų negalite išsakyti dabartiniam premjerui Andriui Kubiliui? Ar su juo nebendraujate?

- Ne. Aš su A.Kubiliumi negaliu bendrauti. Gal to nerašykite, sakys, kad skundžiuosi.

- Bet visuomenei reikia žinoti apie savo vadovus.

- Tiek to... Ne taip seniai susitariau pas jį ateiti. Prasėdėjau už durų 50 minučių. Jis manęs taip ir nepriėmė. Sakė, užimtas. Atsistojau iš išėjau.

Nereikalauju, kad mane su žvakėm priimtų... Ar dūdų orkestru... Vyriausybėje, kur tame pačiame kabinete pats dirbau. Vis dėlto esu buvęs prezidentu...

Mano laikais, jeigu buvęs prezidentas ateitų, jis nė minutės nelauktų - būtų pasitiktas prie durų. Palydėtas į kabinetą. Kava pavaišintas. Aš prasėdėjau 50 minučių...

Jo kabinete buvo žmonių. Žinau, kas buvo, bet tai visiškai nesvarbu! Ne karalius Etiopijos, turbūt praėjo pusė valandos... Sekretorė jam skambino vidiniu telefonu - ar neužmiršo, kad A.Brazauskas laukia. "Ne ne, atsimenu!" - sako. O aš sėdžiu toliau. Ramiai sėdžiu! Popieriukus savo pavarčiau.

Dėl Valdovų rūmų ėjau. Prašyti pinigėlių... Praėjo 50 minučių. Sekretorei pasakiau "Viso gero". Jis neatsiprašė.

Aš esu iš paprastų žmonių. Kai 30 metų buvau statybinės organizacijos vadovas, turėjau 1000 pavaldinių, pas mane ateidavo su veltiniais, apsmukusios, murzinos moteriškės, būdavo taip tais laikais, žinote, 1958 metai. Aš atsistodavau ir paspausdavau ranką.

Įsimintiniausi - prezidento rinkimai

- Esate turtingas žmogus, turite didelę šeimą, ėjote aukščiausias pareigas valstybėje. Ar yra dalykas, kurio jūs pavydėtumėte net pats sau?

- Kaip žmogus gali sau pavydėti? Vis dėlto manau, kad tai būtų prezidento rinkimai. Tai buvo, sakyčiau, visiškai neplanuotas, nefantazuotas reikalas. Man tai buvo didžiulė staigmena, kuri taip ir lieka gyvenime, nors buvo labai seniai - 1992 metų rudenį.

Jurga TVASKIENĖ

gerb Jurga Tvaskiene,
2009-09-22 08:28:45
kodėl uždavinėjate tokius vaukiškus klausimus žmogui, kurio komunistų partija ir privedė iki to, kad per 20 nepriklausomybės metų, pradedant Šleževičiumi ir banditais ir baigiant Alitos bei Lietuvos viešbučio privatizavimu, iš mūsų šalies bėga beveik visa naujoji nepriklausomybinė karta ? Juk būten šis žmogus su savo partine nomenklatūrine chebra valdė didžiąją nepriklausomybės laiko dalį. Vien ko Kirkilas su Leo ir savo vyriausybe vertas.....
Juk būtent dabar ir ryškėja visos tragiškos tokio ,,valdymo" pasekmės, o vargšas Kubilius bando išgelbėti nustekentą ir demoralizuotą Lietuvą. Ir, kaip bebūtų pikta šitam raudonskūriui, konservatoriams turėtų pasisekti.....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
ploi 2011-06-16 21:42:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gaILA, KAD JO JAU NEBĖRA,    ATSAKYTI
blogai Lietuvoje 2009-09-24 15:27:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kubilius matomai pavidi Brazauskui prezidentavimo. O, kur gi žmoniškumas? prie duru lauke ligotas žmogus??? ir ne del saves atejo.... del Valdovo Rumu!? Va kur arogancija.   ATSAKYTI
Aliošos Kreivo pasirodymas 2009-09-23 07:58:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vakar per LTV rodė Kreivo Aliošos mekenima, tai graudu buvo žiūrėt kaip ministras kaltino verslą kuris jam algą moka, kad šis nepasiima pinigų su 12% palūkanom. Praskolino Lietuvą dabar verslą į skolas stuma.

2g.lt/   ATSAKYTI
2 LIUCIJA 2009-09-22 22:56:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
po ko po sito?    ATSAKYTI
ecka 2009-09-22 22:08:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Raudonas s....
   ATSAKYTI
2009-09-22 20:34:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
bezdalai.   ATSAKYTI
vytas 2009-09-22 19:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lokcerz.com Šią svetainę sukūrė patikima organizacija.

Joje renki taškus ir iškeiti į prizus ( tarkim ipod kainuoja 100 taškų )
Kadangi daiktus siunčia iš užsienio tai reikės mokėti dar 20 taškų už Atvežimą.

Taškus galima gauti, sužaidus žaidimą, atsakius į klausimą, pažiūrėjus klipą* pasiklausant muzikos* kalbant su draugais per tą svetainę * ir dar už kiekvieną dieną apsilankius duoda taškų.
ką paminėjau su * greitu laiku atsiras šios galimybės
aš greitai jau turėčiau gauti marškinėlius. ( kai gausiu pranešiu ) kas susidomejo atsiusiu pakvietikma. Rasykit i [email protected] arba skype:vytaspr   ATSAKYTI
Viešbuti sukombinavo iš 2009-09-22 18:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0

didelio protingumo   ATSAKYTI
LIUCIJA 2009-09-22 16:50:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Po sito ir as niekada negalesiu gerbti arba bent pakesti Kubiliu.Jo tevai - inteligentai, urbut grabe apsiverte.   ATSAKYTI
rimtai 2009-09-22 16:03:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nomeklatūrinė šernakiaulė dar gyvas?    ATSAKYTI
B. 2009-09-22 14:48:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turbūt AMB kurį laiką neskaitė spaudos, nesiklausė radio, nežiūrėjo TV (gal sirgo...), ir todėl nežino, kad krizė palietė daugelį pasaulio valstybių (tame tarpe ir JAV, Vokietiją ir t.t.). Nejaugi ir ten "kaltas nemokšiškumas", nesugebėjimas tvarkytis ?    ATSAKYTI
Taigi 2009-09-22 14:12:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
TSKP-LKP-CK-KGB-LT prichvatiZAcija.ir VISUR PIRMAS.AS TAI TYLECIAU IR BEZDECIAU,BILE I LIUKISKES NESODINA.   ATSAKYTI
Bukim realistais 2009-09-22 13:57:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
1992 – 1996 socdemu vyriausybe
2000 – 2004 socdemu vyriausybe
2004 – 2008 socdemu vyriausybe

1992 - 1995 EBSW, draugystes viesbutis
1992 - 1996 komerciniu banku zlugimo banga.
Naujoji ruta
1994 Azotas privatizacija dabar Achema
2000 Klasco
2001 Gliukoze
2001 Dolomitas
2002 lietuvos kinotetras
2003 Klaipedos laivu remontas
2003 Ausros spaustuve
2007 Lietuvos sanatorija
2003 stumbras
2003 vilniaus degtine
2003 vakaru elektros tinklai
2003 anyksciu vynas
2004 Alita
2004 Lietuvos dujos
2005 garsusis FLY LAL
2008 leo
2000 - 2008 energetikos monopoliju ir visiems gerai zinomo prekybos monstro sukurimas
gariunai, klaipedos uostai.

1993 02 25–1998 02 25 Algirdas Mykolas Brazauskas prezidentas

Ministras Pirmininkas Adolfas ŠLEŽEVIČIUS
Paskirtas: 1993 m. kovo 10 d. Dekretu Nr. 11
Atleistas: 1996 m. vasario 8 d. Dekretu Nr. 830

Komercinis bankas "zemes bankas" 1994 03
Komercinis bankas "Apus" 1994 06
Komercinis bankas "Lietukis" 1994 07
Komercinis bankas "Ateitis" 1994 09
Komercinis bankas "Sekundes bankas" 1994 12
Komercinis bankas "Kredito bankas" 1995 05
Komercinis bankas "Nida" 1995 05
Kooperacijos bankas 1995 06
AB bankas "Lietuvos verslas" 1995 09
Komercinis bankas "Baltic bank" 1995 10
AB Lietuvos akcinis inovacinis bankas 1995 12
AB Litimpex bankas 1995 12
AB Komercijos ir kredito bankas 1996 02
Lietuvos valstybinis komercinis bankas 1996 07
Komercinis "Ekspres" bankas 1996 08
AB Vakaru bankas 1996 09
Komercinis bankas "Senamiescio bankas" 1996 12
Komercinis bankas "Aurabank" 1994
Didžiausios šalies finansinės piramidės ir jų paliktos skolos (litais)
1. AB Lietuvos akcinis inovacinis bankas 271 mln.
2. Bankas „Sekundė“ 40 mln.
3. „Express“ bankas 12 mln.
4. Bankas „Balticbank“ 6 mln.
5. Bankas „Aurabankas“ 40 mln.
7. „Vakarų bankas“ 50 mln.
8. Bankas „Nida“ 25 mln.
9. Komercijos ir kredito bankas 12 mln.
10. „Ateities“ bankas 14 mln.
11. „flyLAL-Lithuanian airlines“ 120 mln   ATSAKYTI
TO BRAZAUSKUI 2009-09-22 12:42:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
PRISIVOGEI TAI BENT NELYSK I AKYS   ATSAKYTI
atsakymas 2009-09-22 11:11:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Krizė - dėl nemokšiškumo“
.
būtent, dėl ambalinės nomenklatūros nemokšiškumo dirbti, bet labai gerų sugebėjimų vogti   ATSAKYTI
:) 2009-09-22 11:02:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
oi sunkiasi pagieza! tai kaip AMB, nemalonu buti prasytojo pozoj? nepriprates?
pasiziurek stiliova interviu su savo koreshiuko nasle Ferensiene- ji ten panasiu tonu snekejo apie tavo Kristute, kai ji jai nedave zirneliu kazkuriam tai jo jubiliejui :))))))   ATSAKYTI
Na taip 2009-09-22 10:45:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
juokiasi puodas, kad katilas juodas. Pats su savo svita isvoge grobuoniskai Lietuva, dabar pabudo kaltinti.   ATSAKYTI
hm.. 2009-09-22 10:42:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Krize del to ,kad ,,kazkas ,,daug voge.Kaip sakoma,vagie ,kepure dega.   ATSAKYTI
BRISIAUS GALAS 2009-09-22 10:40:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu p. Juozui...
Krize tesiasi jau 20 m.Neteisybe dar labiau isigali.Gali ubauti kiek nori, klanams tai netrukdo.Demokratija-nera laisve rekauti.Zmones dingsta ar mirsta neaiskiom aplinkybem ir pas mus-Abromavicius, Pociunas, Lozoraitis.Mums reikia laisves savo kiemuose, tai turim buri kunigaikstuku, kovojanciu uz lyderyste tautos nustekenime, susimetusiu i kruva ir tampanciu Lietuva i visas puses, del savo naudos parduodanciu bendrus interesus, palikdami viska srebti tiems, kas bus po ju...Partiju nariu skaicius itin mazas, yra nepopuliarios, neatstovauja rinkeju interesams, nors turetu buti ta druska, kuri sustabdo puvima ir destrukcija valstybeje.O atvirksciai , vykdo nusikalstama valstybes pinigu srautu korupcine kontrole...Partijos neisaugo is tarybines sistemos marskiniu, netapo tautos lyderemis, o mutavo i " lovio" ir pinigu plovimo nusikalstamas gaujas, po skambiais pavadinimais ir rinkimu programomis, kurios tera tik popieriaus gadinimas pries rinkimus...su padirbtais reitingais ir nupirkta ziniasklaida, kuri uz visas blogybes kaltina paprasta zmogu, nes blogai isrinko, pasiduoda krizei ar isdavikai, nes emigruoja....O Politiniai, visuomeniniai judejimai turi garsiai saukti, kad taip gyventi negalima, suburti dar sveiko mastymo likucius, visais imanomais budais ir priemonem aiskinti, ka reiktu keisti , patekus i seima...Rinkejas yra didziule jega, ka mateme prezidento rinkimuose.Sajudzio metu lyderiai ejo i VU ir skaite paskaiteles apie okupacija, apie laisve, pakele jaunuomene-gerbiu juos, nes dirbo, sviete , platino, kovojo...   ATSAKYTI
galvoju 2009-09-22 10:37:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geri ir vieni, ir kiti.Koncervai irgi labai sekmingai vykde prichvatizacija, daug objektu perejo saviems ir tiems, kas dave otkatus.Nera nei vienos partijos, kuri neuzsiimtu lobizmu.Tik visa beda, jog vieni dar sugeba kazkiek ir paprastais zmogeliais pasirupinti, o kiti ne.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Lukiškių aikštė (nuotr. stop kadras)
Gitanas Nausėda apsisprendė – Lukiškių aikštė bus kontroliuojama įstatymu. Kol sostinės meras aiškina, kad Lukiškių aikštėje renginiai vyks taip, kaip planuota, premjeras ...
Darželis (nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės)
Regionų apygardos administracinis teismas penktadienį nusprendė nutraukti bylą pagal Vyriausybės atstovo Kauno ir Marijampolės apskrityse skundą dėl Kauno tarybos sprendimo, ...
Juozas Bernatonis (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko pavaduotojas Juozas Bernatonis teigia nesuprantantis valstiečių argumentų, kuriais vadovaujantis nutrauktas ...
Gaisras įmonėje „Kėdainių grūdai“ (nuotr. „Kėdainių mugė“)
Penktadienį 20.33 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kėdainių m., Pramonės g. 8, UAB „Kėdainių ...
Tyrimai (nuotr. stop kadras)
Uždegta žalia šviesa populiaciniam koronaviruso tyrimui. Jeigu po poros savaičių savo pašto dėžutėse rasite kvietimus savanoriškai išsitirti dėl koronaviruso – nenustebkite. Iš ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų