Šeštadienį vykusiame XI-ajame Sąjūdžio suvažiavime jo garbės pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis teigė, jog dalį kovų sąjūdininkai turėtų jaustis pralaimėję. Pasak jo, jei Sąjūdžiui kylant 1988-ais kas nors būtų pasiūlęs likti nelaisvėje ir nepadorume „dėl trupinio aukso ir gardaus valgio šaukšto“, didelė minia būtų jį nušvilpusi.

Vincas Kudirka ir Maironis tuomet, anot profesoriaus, buvo tapę Lietuvos širdimi. Jis kėlė klausimą – kodėl dabar Lietuva vėl pasiduoda pavergimui ir nuopuoliui bei baimei. Rinkimuose Sąjūdis gali dalyvauti ir savarankiškai.

Komentuodamas šių dienų politikos aktualijas V. Landsbergis piktinosi partijomis esą kartais pasivadinančių klanų cinizmu. „Keista, kai ganyti vištas skiriama lapė, arba daržininku skiriamas ožys, nes tokia neva yra „partijų kvota“. Nesvarbu, ar ta partija turi ką pasiūlyti“, - piktinosi Vytautas Landsbergis. Profesorius pažymėjo, kad kova su „blatu“ (siekimu pasigerinti gerovę nelegaliai) pralaimėta, nes senąją nomenklatūrą papildė nauji klanai ir personažai. Raginimai neteršti Lietuvos, anot profesoriaus, nėra išgirsti, nes ir senųjų įpročių vedami veikėjai ir naujieji verslininkai šiukšles išmeta artimiausiame miškelyje.

REKLAMA

„Laimėjimų niekas nenutrins – politiškai ir valstybiškai Lietuva nuėjo Sąjūdžio nubrėžtu keliu“, - teigė profesorius, tačiau kartu kvietė pripažinti ir nesėkmes bei klausti savęs, kas daroma padėčiai taisyti.

Šiuo metu Europos Parlamente dirbantis V. Landsbergis kvietė tuos, kurie sutiktų dalyvauti rinkimuose, bet nenori savęs sieti su kokia nors partija, ateiti į Sąjūdį pasitarti. "Rinkimams artėjant, gali kilti minčių ir apie tiesioginį Sąjūdžio dalyvavimą", - teigė jis.

Ketina dalyvauti Seimo rinkimuose

Viena iš organizacijos suvažiavimo priimtų rezoliucijų skelbia, kad Sąjūdis neatmeta galimybės kelti rinkimuose ir savo kandidatus.

Seime Tėvynės sąjungą ir Lietuvos krikščionis demokratus atstovaujantis Sąjūdžio vadovas Rytas Kupčinskas portalui „Balsas.lt“ irgi sakė, jog pagrindinis Sąjūdžio tikslas esąs pasiektas, tačiau organizacija ir toliau mato daugybę problemų, su kuriomis nesusidoroja partijos.

Jis sakė matąs kylančią grėsmę demokratijai dėl procesų, vykstančių ir šalies specialiosiose tarnybose, ir žiniasklaidoje, ir ekonomikoje. Taip pat nurodė oligarchijos įsigalėjimo pavojų.

Nors Sąjūdis ir neatsisako remti jungtinės konservatorių, krikdemų ir tautininkių partijos, organizacijos vadovas ir priimta rezoliucija teigia, kad į kandidatų personalijas bus žvelgiama labai atidžiai.

Pagal dabar galiojančius įstatymus visuomeninės organizacijos kandidatus gali kelti tik vienmandatėse apygardose. Kandidatų sąrašus gali teikti tik politinės partijos.

Seimo rinkimai vyks š. m. spalio 12 dieną. Lietuvos sąjūdis buvo įkurtas 1988-ųjų birželio 3-ąją. Jo veiklos pagrindinis rezultatas – Lietuvos valstybingumo atkūrimas taikiomis ir demokratinėmis priemonėmis.

REKLAMA

Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vykusiame renginyje pranešimus skaitė Sąjūdžio garbės pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, R.Kupčinskas, akademikas Antanas Tyla, Sąjūdžio pirmininko pavaduotojas Justas Dvarionas, Sąjūdžio nariai Valensas Čeginskas, Romas Batūra, Vladas Vilimas, Kazimieras Garšva. Susirinkusiuosius sveikins kardinolas Audrys Juozas Bačkis.Rašyti komentarą...
d
dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2008-05-31 16:34:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butu labai sveikintina, kad taip ivyktu. Bet partiniai neturetu dalyvauti nuo Sajudzio, kitaip tai butu afera.
Atsakyti
0

p
pakoketavo?
2008-05-31 17:16:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Landsbergio mintis tereiškia viena: absoliutų partinės sistemos bankrotą be išeities. Todėl racionalu būtų demonstratyviai paleisti Tėvynės sąjungą, jei būtų paisoma bent kokio nuoseklumo. Visi atgal į Sąjūdį. Labai liūdna 2o metų išdava, tik kažin ar su tuo be išlygų sutiktų net pats Landsbergis.
Atsakyti
0

s
stebėtojas
2008-05-31 17:20:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiškai sutinku su p. Ramanausku! Tik nepartiniai (arba bent penketą metų jau nedalyvaujantys jokios partijos veikloje ir nesantys jų sąrašuose) turėtų teisę - moralinę - stoti po Sąjūdžio vėliava per ateinančius rinkimus!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų