A. Siaurusevičius (News Bridgepix. nuotr.)

Daugėja pranešimų, jog Nacionalinis transliuotojas – Lietuvos radijas ir televizija (LRT) gali atsisakyti Dariaus Kuolio laidų.  Pranešama, jog naujasis LRT vadovas Audrius Siaurusevičius „D.Kuolio atvejį“ žada nagrinėti labai griežtai. Pats D. Kuolys stebisi, kad yra aptarinėjamas „už akių“.

Lietuvos nacionalinės televizijos (LTV) antrojo kanalo LTV2 žiūrovai praėjusio sekmadienio vakarą nebeišvydo Pilietinės visuomenės instituto vadovo, apžvalgininko D.Kuolio politinių diskusijų laidos „Sankirtos“. Dar neaišku, koks likimas laukia iki šiol pirmadieniais nacionalinio radijo eteryje transliuojamos to paties autoriaus laidos „Tarp Rytų ir Vakarų“.

Šį pirmadienį D.Kuolio vedamoje laidoje  „Tarp Rytų ir Vakarų“  vyko diskusija apie tai, ar visuomenės gauna patikimą informaciją per žiniasklaidos priemones. Pokalbyje dalyvavo „Vilniaus dienos“ vyr. redaktorius Kęstutis Jauniškis,  LRT tarybos narys Romas Sakadolskis ir apžvalgininkas Kęstutis Girnius. Tarp kitų atvejų buvo paminėtas ir „Panoramos“ siužetas apie Teismų reformos įstatymą, kuris buvo įvertintas kritiškai.

REKLAMA

Užsirūstinusio A. Siaurusevičiaus iniciatyva laida aptarta LRT taryboje. Kaip rašo spauda, tokia iniciatyva kiek nustebino net ir naująjį LRT tarybos vadovą Valentiną Milaknį, nes klausimus į tarybos darbotvarkę įtraukia tik jos nariai. Tokia skuba aiškinama „tarpuvaldžio“ situacija LRT – jos vadovų ir LRT tarybos narių kaita įgyja vis didesnį pagreitį.

Anot žiniasklaidos pranešimų, A. Siaurusevičių papiktino Dariaus Kuolio teiginys, jog siužetas „Panoramoje“ galėjo būti parengtas Vyriausiojo administracinio teismo užsakymu. Tiesa, dalis LRT tarybos narių, tarp jų ir Romas Sakadolskis, pasipiktino, kad LRT direktorius aptarimui pateikė visai ne tą laidą, apie kurią kalbėjo D. Kuolio laidos dalyviai.

A.Siaurusevičiui tokie aiškinimai nedaro įspūdžio. “Tas, kurį aš mačiau, yra geras. Jie sako, kad kalbėta ne apie tą. Tegu tada ieško kito", - “Lietuvos žinioms” ironizavo LRT vadovas. Jis teigė liepsiąs rašyti autoriui pasiaiškinimą.

Visi įgaliojimai duoti Godai Litvaitienei (laikinoji Lietuvos radijo vadovė - red.), ir ji man nušvies padėtį", - cituoja A. Siaurusevičiaus žodžius “Lietuvos žinios”.

Darius Kuolys: svarstymas primena sovietmetį

Pats laidos autorius Darius Kuolys portalui „Balsas.lt“ sakė nesunkiai galįs tiksliai nurodyti reportažą, kuris buvo aptariamas jo laidoje. Anot jo, laidoje (maždaug nuo 35 min.) kalbama apie gegužės 5 d. laidos „Panorama“ reportažą, kuriame aptariami teismų reformos klausimai. Reportaže kalbinti Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas, socialdemokratas Julius Sabatauskas, Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė ir prezidento patarėja Aušra Rauličkytė vieningai kalbėjo apie tai, jog teismų įstatymo priėmimas esąs sabotuojamas. Tai, jog nebuvo paklaustas nė vienas politinis J. Sabatausko ir socialdemokratų oponentas, D. Kuolio nuomone, rodo, kad kaltinimai buvo mesti kaip tik jiems.

REKLAMA

„Balsas.lt“ primena, kad Teismų įstatymo priėmimas buvo sustabdytas būtent paties J. Sabatausko iniciatyva po to, kai opozicija į projektą įrašė nuostatą, leidžiančią apskųsti administracinių teismų nutartis dar ir kasacine tvarka Aukščiausiajam Teismui.

Žiniasklaidoje ne sykį buvo reikšta įtarimų, jog uždara ir tik dvi pakopas numatanti administracinių teismų sistema yra kontroliuojama politinės valdžios ir naudojama susidorojimui su neįtikusiais pareigūnais.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2008-05-21 11:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nomeklatūra dar neišėjo,bet jau įžūlėja.Kas valdo Lietuvą,tas valdys anksčiau ar vėliau ir TV. Kuolio nepasisekė nei papirkti nei palaužti. Blogai
Atsakyti
0

B
Bravo -
2008-05-21 11:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Audriui. Laikas yti lauk pasaulio teisuolius ir visazinius, sugebancius tik viska kritikuoti, daug plepancius, girdincius tik save. Ir nieko, nicnieko nedarancius. Gal A.Siaurusevicius pagaliau padarys ta LTV ziurima, o ne tusciai ir ikyriai plepancia.
Atsakyti
0

h
he
2008-05-21 12:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
na aiski situacija. jei klanas susimauna, reikia trinti laida. jei klano darbelius atskleide reikia mesti lauk is televizijos. pradejo savo darba su uzmoju siauras, bet gal ir gerai matosi pagaliau kas yra kas. matosi kam siauras dirba. geda geda ir dar karta geda!!!!!!!!!!!!!
televizijos nepriklausomos nebera, ziniasklaidos - keli laikrasciai (vz ir lietuvos zinios dar kazkiek). internetas beliko. bent tiek daug.
i gatves reikia eiti, kad apsisiktu siauras ir kit tipazai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų