Leonidas Donskis
2008.03.07 06:48

Mūsų akyse vyksta pokyčiai, galintys turėti lemtingos reikšmės Lietuvos ateičiai: prarandama viešoji erdvė. Ji tiesiog privatizuojama. Lygiai kaip privatizuojama ir visa Lietuvos valstybė, ką tik tapusi didžiulio masto verslo plano (jei tik ne amžiaus aferos) įgyvendinimo instrumentu ir savo realiomis funkcijomis baigianti degraduoti iki didžiausios stambiojo kapitalo apsaugos firmos statuso.
Vienas iš nerimą keliančių mūsų laikotarpio bruožų yra silpnų valstybių degradacija. Galima sakyti, net jų išnykimas, išliekant tik ritualinei ir simbolinei jų pusei, bet dingstant tam, kas šimtmečius valstybę darė valstybe – visų pirma teisingumo vykdymui ir viešosios erdvės formavimui.

Daugelis globalizmo ideologų ir prognostikų jau seniai pranašavo valstybės silpnėjimą ar gal net nunykimą globalizacijos eroje. Bet regis, ši pranašystė buvo pernelyg apibendrinta. Iš tikrųjų silpnėja ne visos, o tik silpnos valstybės. Stipriosios, priešingai, akyse stiprėja ir net nesiruošia sumenkti. Globalizacijos logika yra tokia, kad vis labiau turtėja turtingieji, o skursta skurdieji.

REKLAMA

Vienas iš moderniojo pasaulio bruožų jau nuo Renesanso epochos buvo ekonominės galios atsiskyrimas nuo politinės galios – skirtingai, tarkim, nuo Kinijos ar Japonijos, Europoje buvo įmanoma tapti turtingam neturint daug politinės galios. Bet ekonominė galia ilgainiui atvėrė kelius Europoje ir į politinės galios lauką.

Ekonomikos tapimas nepriklausoma nuo religijos, lokalumo, kultūrinės tradicijos, politikos ir net universalios etikos, kuriant ypatingos rūšies verslo etiką (t.y. atskirą ir ypatingą etiką), ir yra garsioji kapitalizmo vidinė logika. Pavadinkime ją antrąja modernybe, kaip Ulrichas Beckas, arba likvidžia modernybe, kaip Zygmuntas Baumanas, bet nuo to šios logikos esmė nepasikeis.

Ypač taikliai globalinį kapitalizmą, kaip institucinę modernybės esmę, apibrėžė Baumanas, nusakęs globalios rinkos ir globalinio kapitalizmo išsivadavimą iš bet kokių savarankiškos politikos varžtų kaip dabartinės valstybės degradaciją iki apsaugos firmos lygio.

Taip, ponios ir ponai, ką tik mūsų valstybė šitą itin įtikinančiai pademonstravo. „Leo Lt“ istorijoje nenumaldomai paaiškėjo nemaloni tiesa, kad Lietuvos valstybė visiškai atvirai aptarnauja stambųjį kapitalą, tam naudodama net jėgos struktūras ir grasindama pajungti VSD išsiaiškinti, kokių interesų ir nuodėmių turi mąstantys kitaip nei Seimo dauguma ir Vyriausybė.

Dar prieš dvidešimt metų buvo ginčijamasi, kam reikalinga Lietuvos valstybė. Dažniausiai būdavo sutariama, kad be savo valstybės atkūrimo lietuvių tauta neturėtų jokio istorinio tęstinumo, ateities ir civilizuotos politikos galimybių. Šiandien atsakymas būtų nepalyginamai paprastesnis ir aiškesnis. Be valstybės įsikišimo žlugtų perspektyvūs verslo planai, o sykiu nukentėtų keliasdešimt įtakingų šalies gyventojų.

REKLAMA

Ar verta po to stebėtis, kad šalies premjeras agresyvaus ir arogantiško nuvorišo atžvilgiu elgiasi taip, tarsi jis būtų viso labo tik tikrojo premjero, t.y. nuvorišo, spaudos atstovas? Didžioji politika jau nebegali funkcionuoti be didelių pinigų, kurie vieninteliai palaiko mūsų politinę klasę. Galima nebedirbti jokio realaus politinio darbo ir nebebendrauti su rinkėjais. Galima visą politiką paversti komunikacine fikcija – vis tiek ateis rinkimai, kuriuose viską lems televizija ir pinigai.

Jei ši schema sėkmingai orkestruoja visą dabartinį mūsų gyvenimą (o greičiausiai taip ir yra), ar verta stebėtis televizijos degradacija? Ji yra tokia, kokią ją nori matyti realią, t.y. finansinę, galią turintieji. Nedidelėje šalyje tikros ir didelės politinės galios neturi niekas – tūkstantį kartų jau tuo įsitikinome per pastaruosius keletą metų. Įtakingais čia leidžiama tapti žmonėms, kurie normalioje šalyje keltų juoką.

Mes turime tokią viešąją erdvę, kokia reikalinga galią turinčiųjų interesams patenkinti ir garantuoti visuomenės „stabilumą“. Ji stipriai primena sintetinę muziką ir viską užuosti bei palytėti leidžiančius jutiminius filmus, skirtus deltos ir epsilon kastos pusiau idiotams iš Aldous Huxley’o „Puikaus naujo pasaulio“.

Mūsų televizija yra pati tikriausia A. Huxley’o aprašytoji soma iš „Puikaus naujo pasaulio“ – narkotikas, leidžiantis gyventi iliuzija, kad tavo slogūs išgyvenimai yra tik tavo paties defektyvumo išraiška ir tavo asmeninė problema – tik įsijunk dėžutę ir pamatysi dainuojančią ir laimingą tautą. 

REKLAMA

O juk mūsų akyse jau vyksta pokyčiai, galintys turėti lemtingos reikšmės Lietuvos ateičiai. Prarandama viešoji erdvė. Ji privatizuojama. Lygiai kaip privatizuojama ir visa Lietuvos valstybė, ką tik tapusi didžiulio masto verslo plano (jei tik ne amžiaus aferos) įgyvendinimo instrumentu ir savo realiomis funkcijomis baigianti degraduoti iki didžiausios stambiojo kapitalo apsaugos firmos statuso.

Didžiausia problema čia net ne baisaus kičo ir vulgarumo triumfas televizijoje. Man regis, dar blogesnis yra fatalizmo jausmas, bylojantis, kad kitaip ir negali būti. Tokia jau esą ta televizija. Beje, aš manau, jog tai kvailystė. Jei ji tikrai yra tokia, kodėl aš tokio košmaro nematau daugelyje Europos šalių?
Šitas fatalizmas yra ne kas kita kaip visos viešosios erdvės pajungimas finansinei įtakai ir galiai, sykiu neturint jokios alternatyvos ir idėjų. Galiai aklai lankstomasi būtent tada, kai nėra jokių alternatyvinių projektų.

O neįsisąmonintas pavojus mūsų valstybei yra ne tik piliečių nusivylimas valdžia bei politinė apatija, bet ir viešosios erdvės degradacija. Jei iš jos bus išstumtos idėjos ir liks tik pramogos, tada tegul kas nors man paaiškina, kaip Lietuvoje atsiras sąmoningi piliečiai ir kaip apskritai įmanomas bus jų identifikavimasis su šia šalimi, jos politika ir kultūra?

Pateiksiu naujausią pavyzdį, kokie trapūs gali būti viešosios erdvės objektų likimai. Tai istorinio Kauno kino teatro „Romuva“ situacija. Šiuo metu vyksta įtempta kova dėl šio kino teatro ateities. Jauni žmonės, neabejingi nekomercinio kino sklaidai ir ateičiai, siūlo „Romuvą“ paversti tuo, kuo Vilniuje yra tapusi „Skalvija“ – nekomercinio kino centru. Bet privatizuoti šį kino teatrą siekiantieji, regis, į jo ateitį bei funkcijas žvelgia visiškai kitaip.

REKLAMA

Įdomu, kuo baigsis ši kova – dar vieno Kauno tapatybės ženklo sunaikinimu? Nejaugi po „Konrado kavinės“ („Tulpės“) ir „Metropolio“ ateis ir „Romuvos“ eilė? Negi po to Kauno valdžia ir politikai dar turėtų moralinę teisę kažką kalbėti apie savo tariamą nesupratimą, kodėl Kauno pozicijos ir prestižas menksta šalyje arba kodėl yra tiesiog griaunami miesto gyvenimo pamatai?

Ar vis dėlto bus atsitokėta ir susivokta, kad pasirinkimas šiuo metu vyksta tarp plėšraus, iš esmės nepilietiško mūsų verslo pasaulėlio ir sąmoningų bei netylinčių šios valstybės piliečių? Ar bus padaryta viskas, kad galutinai savo šalimi nusiviltų neabejingi ir mąstantys jauni žmonės, bet užtat patenkinti būtų asocialūs ir arogantiški verslininkai?

Ar geriau Laisvės alėja, į kurią sugrįžtų gyvenimas ir jauni žmonės (visų pirma studentai), kurioje būtų galima nueiti į nekomercinio kino vakarus, ar Laisvės alėja, kurioje skamba klaikus rusiškas „bumčikas“, o labiausiai lankomomis vietomis tampa „Metelicos“ tipo pramogų centrai?

Jei kam nors atrodo, kad tai nedemokratiškos ir elitarizmo kupinos šnekos, performuluosiu retorinį klausimą. Jei jūsų miesto centre garsiai skambėtų tik rusiškas popsas ir nebeliktų nė vienos vietos, kurioje galėtumėte bent valandėlę pagyventi gera diskusija, rimtu filmu ar tyliai skambančiu džiazu, ar jūs norėtumėte eiti į tokį miestą? Ir kur gi tada būtų ta vieta, kurioje jūs galėtumėte jį pamėgti?

Taip, yra tokia vieta. Namai, iš kurių nebesinori išeiti. Arba kita šalis, kurioje jūs prisimenate gražias, bet subarbarėjusias ir tik masiniam vartojimui skirtas miesto vietas.

Lygiai tą patį galiu pasakyti apie mūsų televiziją kaip buvusią viešosios erdvės dalį. Atėjo laikas ją minėti kaip praeities reiškinį, o šiandien žiūrėti „BBC“ ir „Mezzo“. O dar geriau – skaityti.              

Labai
2008-03-07 07:50:17
taiklus,teisingas ir ypatingai aktualus straipsnis.Ačiu Jums gerb.profesoriau.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
luka 2008-03-12 17:50:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gi visuomenine LTV pasirodo taippat nera visuomenine, o priklauso akcininkams, viena is ju ponia Mildazyte.   ATSAKYTI
Tomukas 2008-03-12 17:07:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoj jau beveik 20 metų "be pykčio" viskas analizuojama, tai tik garo nuleidinimas, tikro rūpesčio imitacija, žlugdanti viltis ką nors pakeisti. Donskis faktiškai yra tautos išdavikas.   ATSAKYTI
mykolui drungai 2008-03-11 23:25:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikram ar tariamam: geriausia vaizda nuo Smiltynes puses i Klaipedos piliaviete Dargis ruosiasi uzstatyti 6 aukstu naujais pastatais, kurie ten niekada nestovejo. Ir tai geriausia jo dviveidiskumo iliustracija, o situ pastatu maketas butu geriausia fotoiliustracija siam Donksio straispniui.    ATSAKYTI
Mauras 2008-03-11 18:36:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visos televizijos tavo tokios kokios yra jau po paskutinių jų įsigijimų. T.y. jau 4-5-6 metai jos yra popsinės-pramoginės. Taigi fatališkumas atsiranda ne kaip susitaikymas su neteisybe, o kaip suvokimas, kad kitaip nebus. Nes jos yra ne viešosios erdvės, o reklamos (komercinės, socialinės, politinės) priemonė.   ATSAKYTI
BBC to BBC 1, 2, 3, 4 ir prime 2008-03-10 15:20:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O "Be pykčio" jūs laidote gera laida? Šiaip iš smalsumo klausiu.   ATSAKYTI
Paminklosaugininkas - Pastabėlei (03-07 2008-03-10 12:02:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visiškai pritariu jums dėl juodų pono R. Dargio ir Co darbelių, kurių, beje, čia
paminėjote tik mažą dalį. Tik nereikia teisinti L. Donskio - jis puikiai žinojo, ką kviečiasi į laidą. Maža to, pats toje laidoje ištisai pritarė tiesiog kraupokams R. Dargio svaičiojimams apie paveldą, statybas istorinėse mūsų miestų dalyse ir t.t. Galų gale ne kas kitas, o pats L.Donskis toje laidoje žarstė ditirambus Kauno "Akropolio" statytojams, jų kritikus ir šiaip žmones, susirūpinusius barbarišku mūsų architektūros paveldo naikinimu, apšaukdamas tamsuoliais neišmanėliais ir modernizacijos priešais.

O dabar čia lieja veidmainingas "krokodilo ašaras"... Šlykštu!   ATSAKYTI
moto 2008-03-10 10:19:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kapitalistinio vystymosi optimistai turestu paskaityti Immanuel Wallerstein. Susvetimejimai ir valstybiu silpnumas reiskia, kad grizta feodalizamas - ir Lietuva cia menkiau atrodo tik todel, kad nera salia pasaulio "maisto grandines" virsunes.   ATSAKYTI
BBC 1, 2, 3, 4 ir prime 2008-03-09 13:48:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ziuriu BBC visas - labai skiriasi nuo lietuvishko slamsto. Lietuvishki "zhurnaliugos" geriau pusmeti vietoj paskaitu universitete jas ziuretu - suprastu, kad yra 100 idomiu temu, o ne vien tik tos kelios rodomos per lietuvishkas t.v.
Bet padaryti gera laida, tai ne pusvalandzio interviu ish aukos ar kokio nusikaltelio paimti.    ATSAKYTI
BBC 2008-03-09 12:18:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kuri BBC pons Donski ziuri? Ta, kuria skirta britams- t.y. BBC One, Two, Three ar BBC World, taigi "pokazuchine"? Jei ziuretum BBC One, praeitu noras skelbti apokalipse Lietuvoj. Tokie mes patys kaip ir visam pasaulyje- nei geresni, nei blogesni.   ATSAKYTI
Šaltas ir svetimas 2008-03-08 22:08:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nejaukiai jaučiuosi mieste, kuriame užaugau, baigiau mokslus, dirbau ir baigiu susenti. Miestas, kurį mylėjau iki ašarų, pažinojau kiekvieną kampelį, kuris buvo jaukus, nes turėjo dvasią, iš kiekvieno kampelio į tave dvelkė jo šimtmečiai, ir jis VISAS buvo toks SAVAS, galėjai eiti skersai ir išilgai. Tas pats ir už buvusio mano miesto išėjus. Mėgau daug pėsčia vaikšioti. Dabar BIJAU, kad iššoks su „bita“ kažkoks naujasis „savininkas“ (Ar ne juokinga: net Dievo sutvertą Žemę sugebėjo pasisavinti!) – girtas, įsiutęs, su putomis ant lūpų... Staiga pasijutau be pagrindo po kojų, be savo kampo, lyg kokia ekonomikos konvejerio atlieka.   ATSAKYTI
Krecija 2008-03-08 17:21:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Autorius pastaruoju metu tikrai raso vis geriau, paliecia tikrai skaudzius musu visuomenes taskus. Is tikruju per LTV lieka tik donskis, sankirtos, gal dar kartais bumblauskas, kultura, laiko zenklai. Siaip visi skaitom, skaitom, jau raso, kad knygas perka kaip duona, nors siandien buvau vagos knygynas vilniuje ,tuscias. Pritariu del bumpciku. Nekenciu ju, turetu drausti visuomeniniame transporte, tai ypac aktualu Vilniaus mikriukams, taksi. O del verslo ziurkiu, tai darykime zmones ka nors. Meskite kas kokia ideja. Vis laukiame politiku zodzio, bet jo nebus. garantuoju. Jau nezinau, gal tikrai rinkti socdemu sajunga su akstinavicium.   ATSAKYTI
vardenis pavardenis 2008-03-07 20:17:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
berods kažkurioje L. Donskio laidoje buvo nagrinėjamas globalus savo esme klausimas "ar politika gali būti morali?" Ar gali ji?

Dažnai paprastai sakoma "tiesa slypi per vidurį", tada kur ji?

Ar gali man kas nors paneigti, kad žmonių grupė siekianti "išsaugoti" Romuvoskino teatrą turi tik altruistinių motyvų?
   ATSAKYTI
... 2008-03-07 19:19:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
L.Donskis nesąmoningai "užkabino" esmę."Globalizacijos eroje stipriosios valstybės stiprėja, o silpnosios- silpnėja.Globalizacijos logika yra tokia, kad vis labiau turtėja turtingieji, o skursta skurdieji." Bet L. Donskis tikriausiai nesutiktų, kad tokia pat logika yra ir JAV laisvos demokratijos- stambiojo kapitalo diktatūra. JAV stambusis kapitalas yra tikrai stambus, todėl "nubyra" ir intelektualams, ir mąstantiems, ir neabejingiems... ir 118 Lietuvos BVP karui Irake, bet JAV irgi yra "sąvartyno žmonių". O Lietuvos stambiojo kapitalo net nėra ko lyginti su JAV- patiems kapitalistams mažai, tai kas belieka intelektualams... Na ką padarysi , tokia demokratija... žiūrėkime BBC ir skaitykime demokratijos kūrinius,kas gi norėtų socialistinės lygybės? Ir prie ko čia rusiškas popsas? Privati nuosavybė yra šventa, ir muziką užsako tas , kas moka pinigus.Ir kuo čia L.Donskis nepatentintas- laisve ar demokratija? Ar nori į valdžią- daugiau "nubyrės"? Negi filosofas negali suprasti, kad nebus vilkas sotus, jei avis liks sveika.   ATSAKYTI
Atsakymas tariamam mykolui drungai 2008-03-07 18:43:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ponas Robertas Dargis, Lietuvos Nekilnojamojo Turto Asociacijos Prezidentas, Statybos bendrovės "Eika" prezidentas ir savininkas, visuomeninis Premjero patarėjas yra visuomeniškas ir iš pažiūros apsišvietęs žmogus, bent jau palyginti su tokiais kaip Marcinkevičius ar Uspaskichas. Galbūt todėl L. Donskis šį žmogų ir pasikvietė į savo laidą mėgindamas pateikti jį kaip modernią alternatyvą straipsnyje jo vaizduojamiems asocialiems ir arogantiškiems naujalietuviams. Deja, pilietinėje visuomenėje Roberto Dargio vadovaujama "Eika" dėl savo agresyvios ir beatodairiškos naujų statybų plėtros politikos turi prastą reputaciją. Pernai rudenį nepasant piliečių protestų ir paminklosaugos organizacijų nepritarimo šios bedrovės buvo nugriauti istoriniai pastatai Klaipėdoje ir Vilniuje (Donelaičio gatvėje). Šie įvykiai buvo plačiai nušviesti žiniasklaidoje. Dabar Donelaičio gatvėje, buvusio gražaus medinio namo vietoje, prisidengus restauracija, vyksta triukšminga industrinė šešių aukštų namo statyba, į neviltį varanti šio ramaus rajono aplinkinių namų gyventojus. Taigi, už dažnai girdimų ir gražiai skambančių pono Dargio pasisakymų per radiją ir televiziją dėl būtinybės supaprastinti naujų statybų mieste (ir senamiestyje) reglamentą kyšo elementaraus noro pasipelnyti ausys. Nereikia būti naiviems manant, kad žmonių gerbūvis ar istorinių pastatų išsaugojimas tokiems "iškiliems" verslininkams bent kiek rūpi.    ATSAKYTI
Statybininkas 2008-03-07 18:31:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aciu kad rasot. Jei dazniau ir daugiau tokiu straipsniu, tai ir as runkelis nebebludysiu tamsybese. Aciu   ATSAKYTI
dr. Jonas Ramanauskas [email protected] 2008-03-07 17:34:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia filosofijos profesorius praso paaiskinti :
"....... tegul kas nors man paaiškina, kaip Lietuvoje atsiras sąmoningi piliečiai ir kaip apskritai įmanomas bus jų identifikavimasis su šia šalimi, jos politika ir kultūra?"

Pabandysiu paaiskinti, jei kas panores suprasti. Berods tai paprasti dalykai, tik reikia atverti akis, pasiziureti i sia problema siek tiek istoriskai.
Va kai pazvelgsim istoriskai, tai pamatysime vaizda, kad musu kultura iskele i matoma erdve musu tautos sviesuoliai, inteligentai ir ju galima butu privardinti tikrai daug. Viena is tokiu vietu, kur formuojasi inteligentai yra universitetai. Tiesiog darbo pobudis jau ipareigoja buti inteligentu ir siekti kulturos ir profesionalumo aukstumu, kartu nepamirstant, kad universitetai turi buti ir dvasiniu vertybiu formavimo vieta, o kartu ir saugykla. Taip is dalies ir vyksta ir atrodytu, kad gal viskas ir gerai? Ar ir is tikro taip? Kai matome visuomene perskrosta VOGIMO vajaus, kas dabar daroma jau istatymiskai. Kas gali sustabdyti? Na sakyciau autorius tikrai turetu suprasti, kad vergai ar baudziauninkai to padaryti negali. O tokia dabar padaryta universitetu akademine bendruomene ir autorius ta zino, ant savo skuros zino. Bet paziurekime toliau kas darosi? Ogi vykstant dabartinei Mokslo ir Studju reformai jau viskas palikta senose vezese ir akademine bendruomene kaip buvo akademines nomenklaturos vergai, taip ir liko. Tai is kur gi gali atsirasti tie samoningi pilieciai? Ta dalyka vagiu klanas aiskiai supranta, todel ir po sios "reformos" akademine bendruomene liks beteise ir mes ir toliau galesime klausineti ir klausineti ir klausineti ir klausineti, "kaip Lietuvoje atsiras samoningi pilieciai?" Jie atsiras tik tada, kad atsikovos savo teises buti pilieciais. Jei akademine, labiausiai islavinta, visuomenes dalis yra beteise, vergu vietoje, negali rinkti nei rektoriaus, nei senato, tai kaip gali kazka padaryti valstybeje, jei savo panoseje "snargliu" nenusisluosto. Cia snargliais ivardinu VDU zemgrobius, vagis, aferistus, dokumentu padirbinetojus, mokslo naikintojus is akademines nomenklaturos sluoknio.
Taigi siame etape kol kas atsirasti samoningiems pilieciams reikiamame kiekyje trukdo akademines bendruomenes beteisiskumas. Atkurus akademines bendruomenes laisves, po kiek laiko susiformuos ir tas reikalingas sluoksnis, kuris gales daryti itaka. Stai del kokiu priezasciu daugybe kartu siekiu, kad i Mokslo ir Studiju istatyma butu itraukti sie punktai:

1) Universiteto Rektorius yra renkamas visuotiniame darbuotoju, turinciu aukstaji issilavinima, susirinkime. Studentu atstovams skirti 10 procentu balsu.
2) Universiteto Senatas yra renkamas visuotiniame darbuotoju, turinciu mokslo laipsni (pedagogini varda), susirinkime.

Visiskai suprantu, kad vogimo vajaus persmelktoje Valstybeje niekas nenori suteikti teisiu akademinei bendruomenei, nes puikiai supranta, kaip tai svarbu Valstybei, todel Valstybes naikinimo vardan tos teises ir nesuteikiamos. Slykciausia sioje situacijoe yra tai, kad tai dar ivardijama kaip reforma, kazkas tokio gero....o gero tik tiek, kad viel sukurta korupcine sistema, kurios gviesimosi i universitetu turta jau sustabdyti niekas negales.

Taigi norint , kas salyje atsirastu daugiau samoningu pilieciu, viena is zingsniu reikia zengti ir nedelsiant, suteikti akademinems universitetu bendruomenems daugiau teisiu , del to atsiras ir daugiau pareigu, atsiras akademiniu laisviu. Bet ar autorius kovesi uz tai, ar tik kalbejo apie Sancias Pancias, apie suspaustas lupas, apie krypuojancias prezidentu eisenas, o geriausiu atveju kalbejo apie stalkerius ar Gotlando salas, kaip gimtus namus?
Taigi kai nusisneka, arba sneka intelektualas apie tai kas tikrai nera svarbiausia siuo metu, tai paslepia kas svarbiausia ir turime, ka turime. Turime propaganda ir daugiau nieko. Isprekime mazus klausimus, ispresime ir didesnius, kartais reikia veikti ir atvirksciai, jeigu didesni klausimai duodasi isspredziami be mazu klausimu.

Taigi mano atsakymas, kad Lietuvoje atsiras sąmoningi piliečiai tada, kai pilieciai atgaus daugiau teisiu, tame tarpe ir pirmiausiai turi buti atkurtos universitetu akademines bendruomenes teises.

Ko as tikiuosie? Tikiuosi, kad tada is humanitarinio VDU universiteto senato bus issluota VDU zemgrobiu gauja, prades veikti etikos kodeksas ir galu gale zemgrobiai bus issluoti is universiteto.    ATSAKYTI
Lokas 2008-03-07 17:13:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
musu tv siuo metu verste uzversta rusiskomis melodramomis, o apie pasauline politika galime suzinoti tik is Cekuolio trumpu apzvalgu. Visiskas politinis badas. Isties, kodel vietoj keliu melodramu, kuriomis rusai sekmingai konkuruoja su Lotynu Amerika, nepertransliavus BBC ketvirto kanalo pasaulio ivykiu apzvalgos? Vargu ar imanoma susigaudyti valstybes vidaus politikoje nezinant kuria linkme juda globalioji politika. LTV antras kanalas labai idomus, bet sia politine spraga reiketu kaip nors uzkamsyti. Taipogi truksta ir politologu diskusiju globalizmo ir globalizacijos temomis.   ATSAKYTI
mykolas drunga 2008-03-07 16:26:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klausimas "Pastabėlei": kokie, meldžiamasis, yra tie negeri Roberto Dargio darbeliai ir kėslai, kuriuos žmonės mato viešojoje Vilniaus ir Klaipėdos erdvėje? Tai nežinančiojo, bet ir nebailaus (nebijančiojo sakyti savo pavardės) klausimas.   ATSAKYTI
kovas 2008-03-07 16:15:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o aš siūlau gelbėti nors LRT, ir dar aktyviai ginti gerus internetportalus; greit Petrauskis gaus užleist direktoriaus kėdę, spėkit, kas prasidės, nes juk rinkimai artėja   ATSAKYTI
skaitantis 2008-03-07 15:55:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
siulau pasklelbti akcija - savaite be TV. Butu idomu stebeti reklamos uzsakovu siutuli ir krentancius laidu reitingus. TV jau nebeturiu puse metu. Tik per interneta pasiziuriu viena kita idomesne laida. Mano gyvenimo kokybe tikrai pagerejo.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
LGBT bendruomenė piketuoja po Nausėdos langais (nuotr. Fotodiena.lt)
Šeštadienį Vilniuje, Gedimino prospekte, rengiamos eitynės už seksualinių mažumų teises. Jas organizuoja LGBTQ+ (lebsiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų) bendruomenė, ...
Asociatyvi (nuotr. Shutterstock.com)
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristatė siūlomas naujas vaiko priežiūros atostogų tvarkas. Iš dviejų siūlomų variantų visuomenei siūloma pasirinkti vieną. Šiais ...
Lukiškių aikštė (nuotr. stop kadras)
Gitanas Nausėda apsisprendė – Lukiškių aikštė bus kontroliuojama įstatymu. Kol sostinės meras aiškina, kad Lukiškių aikštėje renginiai vyks taip, kaip planuota, premjeras ...
Darželis (nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės)
Regionų apygardos administracinis teismas penktadienį nusprendė nutraukti bylą pagal Vyriausybės atstovo Kauno ir Marijampolės apskrityse skundą dėl Kauno tarybos sprendimo, ...
Juozas Bernatonis (nuotr. Fotodiena.lt)
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko pavaduotojas Juozas Bernatonis teigia nesuprantantis valstiečių argumentų, kuriais vadovaujantis nutrauktas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų